MARCA: 'Real zorgt voor eerste transferbom van 2021'

door
MARCA: 'Real zorgt voor eerste transferbom van 2021'

In de nakende transferperiode hopen heel wat clubs nog wat geld te slaan uit spelers met een aflopend contract. Een daarvan is David Alaba van Bayern München. De Oostenrijkse verdediger genoot de afgelopen tijd ook heel wat interesse van Europese topclubs.

Bayern München had het contract van zijn ancien nochtans graag verlengd, maar Alaba legde een salaris van ruim 200.000 euro per week naast zich neer. Manchester United toonde eerst concrete interesse, maar gaat nu toch geen poging ondernemen om de 28-jarige verdediger in te lijven. Volgens The Athletic zijn de salariseisen van Alaba te hoog, waardoor de Oostenrijker naar alle waarschijnlijkheid Der Rekordmeister transfervrij zal verlaten in de zomer.

Real Madrid zou hem dan maar al te graag willen overnemen, aldus de Spaanse sportkrant Marca. Met oog op een mogelijk vertrek van Sergio Ramos zou Alaba een waardige vervanger zijn. Alaba kan tevens uit de voeten op de linksachter of als verdedigende middenvelder, waardoor hij ook een versterking in de breedte zou kunnen zijn. De polyvalente verdediger is naar eigen zeggen ook niet afkerig over een vertrek naar Madrid.

UPDATE 01/01

David Alaba wordt al even aan een toptransfer naar Real Madrid gelinkt, en volgens de laatste geruchten zit die er nu ook daadwerkelijk aan te komen. Zo meldt MARCA namelijk dat de Oostenrijker dichtbij een transfer naar de Spaanse hoofdstad staat, en het eigenlijk enkel nog wachten is op het officialiseren van deze toch wel spraakmakende overstap. Volgende week zou zelfs het al in kannen en kruiken kunnen zijn. Alaba zou wel pas op het einde van dit seizoen verhuizen, wanneer zijn contract bij Bayern München ten einde loopt. Het lijkt er dus sterk op dat Real een flinke transfervrije slag gaat slaan.

LEES OOK: Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Zal er nog een straffere transfer plaatsvinden komend jaar?

Meest recent

De Mil slikt bittere pil: steunpilaar AA Gent onder het mes

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

2
2
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

33
33
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

39
39
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

213
213
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

321
321
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

203
203
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

193
193
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1415
1415
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

99
99
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

311
311
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

311
311
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

219
219
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

176
176
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

218
218
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

216
216
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

88
88
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

86
86
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

63
63
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

220
220
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

468
468
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

574
574
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

45
45
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

520
520

Meer sportnieuws