MARCA: 'Real zorgt voor eerste transferbom van 2021'

664 stemmen
MARCA: 'Real zorgt voor eerste transferbom van 2021'

In de nakende transferperiode hopen heel wat clubs nog wat geld te slaan uit spelers met een aflopend contract. Een daarvan is David Alaba van Bayern München. De Oostenrijkse verdediger genoot de afgelopen tijd ook heel wat interesse van Europese topclubs.

Bayern München had het contract van zijn ancien nochtans graag verlengd, maar Alaba legde een salaris van ruim 200.000 euro per week naast zich neer. Manchester United toonde eerst concrete interesse, maar gaat nu toch geen poging ondernemen om de 28-jarige verdediger in te lijven. Volgens The Athletic zijn de salariseisen van Alaba te hoog, waardoor de Oostenrijker naar alle waarschijnlijkheid Der Rekordmeister transfervrij zal verlaten in de zomer.

Real Madrid zou hem dan maar al te graag willen overnemen, aldus de Spaanse sportkrant Marca. Met oog op een mogelijk vertrek van Sergio Ramos zou Alaba een waardige vervanger zijn. Alaba kan tevens uit de voeten op de linksachter of als verdedigende middenvelder, waardoor hij ook een versterking in de breedte zou kunnen zijn. De polyvalente verdediger is naar eigen zeggen ook niet afkerig over een vertrek naar Madrid.

UPDATE 01/01

David Alaba wordt al even aan een toptransfer naar Real Madrid gelinkt, en volgens de laatste geruchten zit die er nu ook daadwerkelijk aan te komen. Zo meldt MARCA namelijk dat de Oostenrijker dichtbij een transfer naar de Spaanse hoofdstad staat, en het eigenlijk enkel nog wachten is op het officialiseren van deze toch wel spraakmakende overstap. Volgende week zou zelfs het al in kannen en kruiken kunnen zijn. Alaba zou wel pas op het einde van dit seizoen verhuizen, wanneer zijn contract bij Bayern München ten einde loopt. Het lijkt er dus sterk op dat Real een flinke transfervrije slag gaat slaan.

LEES OOK: 'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Zal er nog een straffere transfer plaatsvinden komend jaar?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

48
48
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

74
74
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

21
21
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

102
102
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

580
580
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

107
107
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

86
86
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

38
38
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

103
103
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

133
133
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

126
126
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

893
893
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

410
410
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

127
127
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

866
866
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

438
438
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

505
505
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

466
466
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

139
139
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

533
533
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

124
124
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

38
38
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

288
288
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

268
268
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

272
272

Meer sportnieuws