'Antwerp overweegt straffe naam als nieuwe coach'

door
'Antwerp overweegt straffe naam als nieuwe coach'

Wat al dagen in de lucht hing, werd dinsdag ook officieel bevestigd: Ivan Leko vertrekt na een half seizoen alweer bij Antwerp FC. De Kroaat besloot in te gaan op een bod van Shanghai SIPG dat hem op twee seizoenen tijd tot miljonair kan maken. De Great Old zal dus op zoek moeten naar een nieuwe trainer.


Het huidige nummer vijf in de Jupiler Pro League blijft wel niet met lege handen achter. Bij Het Laatste Nieuws bevestigt Leko's advocaat Walter Van Steenbrugge dat een bepaalde schadevergoeding werd betaald. Hoeveel die bedraagt kon hij niet communiceren. In ieder geval is er nu duidelijkheid en kan Antwerp zijn zoektocht naar een nieuwe trainer inzetten. Allicht wordt het iemand die aanleunt bij de filosofie van Leko, iemand die zijn ploeg dus ook aanvallend en dominant wil laten spelen.

De club wil zelf pas communiceren wanneer alles rond is, maar nu al doen de nodige geruchten de ronde. Ex-bondscoach Marc Wilmots wordt al een tijdje genoemd, het is echter niet duidelijk hoe concreet deze piste is. Bij SudPresse laat men echter ook de naam van Mark van Bommel vallen. De Nederlandse oud-international kende als speler een mooie carrière en kwam onder meer voor FC Barcelona, Bayern München en AC Milan uit. Als trainer lukt het voorlopig echter minder goed.

Hij was assistent-bondscoach van zijn schoonvader Bert van Marwijk bij Saudi-Arabië en Australië. In 2018 ging hij vervolgens aan de slag als hoofdcoach van PSV. Van Bommel kende er een uitstekende start, maar na anderhalf seizoen werd hij ontslagen in Eindhoven. Sindsdien is hij op zoek naar een nieuwe uitdaging. Mogelijk vindt hij die dus in de Jupiler Pro League, al lijken het voorlopig enkel wilde geruchten.

LEES OOK: Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Van Bommel zou een ideale opvolger voor Leko zijn ...

Meest recent

Anderlecht - Club Brugge: van FC Drita tot Tokyo FC

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

4
4
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

30
30
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

49
49
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

60
60
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

119
119
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

54
54
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

539
539
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

395
395
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

64
64
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

308
308
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

135
135
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

94
94
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

214
214
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

330
330
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

82
82
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

32
32
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

31
31
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

68
68
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

672
672
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

49
49
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

68
68
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

171
171
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

94
94
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

82
82
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

182
182

Meer sportnieuws