'Antwerp overweegt straffe naam als nieuwe coach'

door
'Antwerp overweegt straffe naam als nieuwe coach'

Wat al dagen in de lucht hing, werd dinsdag ook officieel bevestigd: Ivan Leko vertrekt na een half seizoen alweer bij Antwerp FC. De Kroaat besloot in te gaan op een bod van Shanghai SIPG dat hem op twee seizoenen tijd tot miljonair kan maken. De Great Old zal dus op zoek moeten naar een nieuwe trainer.


Het huidige nummer vijf in de Jupiler Pro League blijft wel niet met lege handen achter. Bij Het Laatste Nieuws bevestigt Leko's advocaat Walter Van Steenbrugge dat een bepaalde schadevergoeding werd betaald. Hoeveel die bedraagt kon hij niet communiceren. In ieder geval is er nu duidelijkheid en kan Antwerp zijn zoektocht naar een nieuwe trainer inzetten. Allicht wordt het iemand die aanleunt bij de filosofie van Leko, iemand die zijn ploeg dus ook aanvallend en dominant wil laten spelen.

De club wil zelf pas communiceren wanneer alles rond is, maar nu al doen de nodige geruchten de ronde. Ex-bondscoach Marc Wilmots wordt al een tijdje genoemd, het is echter niet duidelijk hoe concreet deze piste is. Bij SudPresse laat men echter ook de naam van Mark van Bommel vallen. De Nederlandse oud-international kende als speler een mooie carrière en kwam onder meer voor FC Barcelona, Bayern München en AC Milan uit. Als trainer lukt het voorlopig echter minder goed.

Hij was assistent-bondscoach van zijn schoonvader Bert van Marwijk bij Saudi-Arabië en Australië. In 2018 ging hij vervolgens aan de slag als hoofdcoach van PSV. Van Bommel kende er een uitstekende start, maar na anderhalf seizoen werd hij ontslagen in Eindhoven. Sindsdien is hij op zoek naar een nieuwe uitdaging. Mogelijk vindt hij die dus in de Jupiler Pro League, al lijken het voorlopig enkel wilde geruchten.

LEES OOK: Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Van Bommel zou een ideale opvolger voor Leko zijn ...

Meest recent

Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

27
27
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

45
45
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

123
123
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

302
302
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

280
280
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

220
220
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

263
263
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

170
170
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

302
302
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

228
228
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

447
447
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

498
498
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

347
347
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

465
465
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

308
308
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

341
341
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

80
80
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

357
357
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

296
296
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

217
217
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

380
380
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

146
146
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

115
115
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

193
193
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

310
310

Meer sportnieuws