'Antwerp overweegt straffe naam als nieuwe coach'

1422 stemmen
'Antwerp overweegt straffe naam als nieuwe coach'

Wat al dagen in de lucht hing, werd dinsdag ook officieel bevestigd: Ivan Leko vertrekt na een half seizoen alweer bij Antwerp FC. De Kroaat besloot in te gaan op een bod van Shanghai SIPG dat hem op twee seizoenen tijd tot miljonair kan maken. De Great Old zal dus op zoek moeten naar een nieuwe trainer.


Het huidige nummer vijf in de Jupiler Pro League blijft wel niet met lege handen achter. Bij Het Laatste Nieuws bevestigt Leko's advocaat Walter Van Steenbrugge dat een bepaalde schadevergoeding werd betaald. Hoeveel die bedraagt kon hij niet communiceren. In ieder geval is er nu duidelijkheid en kan Antwerp zijn zoektocht naar een nieuwe trainer inzetten. Allicht wordt het iemand die aanleunt bij de filosofie van Leko, iemand die zijn ploeg dus ook aanvallend en dominant wil laten spelen.

De club wil zelf pas communiceren wanneer alles rond is, maar nu al doen de nodige geruchten de ronde. Ex-bondscoach Marc Wilmots wordt al een tijdje genoemd, het is echter niet duidelijk hoe concreet deze piste is. Bij SudPresse laat men echter ook de naam van Mark van Bommel vallen. De Nederlandse oud-international kende als speler een mooie carrière en kwam onder meer voor FC Barcelona, Bayern München en AC Milan uit. Als trainer lukt het voorlopig echter minder goed.

Hij was assistent-bondscoach van zijn schoonvader Bert van Marwijk bij Saudi-Arabië en Australië. In 2018 ging hij vervolgens aan de slag als hoofdcoach van PSV. Van Bommel kende er een uitstekende start, maar na anderhalf seizoen werd hij ontslagen in Eindhoven. Sindsdien is hij op zoek naar een nieuwe uitdaging. Mogelijk vindt hij die dus in de Jupiler Pro League, al lijken het voorlopig enkel wilde geruchten.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

🚀

Van Bommel zou een ideale opvolger voor Leko zijn ...

Meest recent

Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

0
0
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

51
51
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

16
16
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

38
38
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

245
245
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

416
416
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

168
168
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

105
105
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

169
169
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

125
125
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

416
416
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

77
77
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

105
105
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

152
152
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

531
531
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

76
76
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

503
503
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

297
297
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

120
120
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

212
212
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

655
655
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

182
182
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

87
87
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

251
251
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

210
210

Meer sportnieuws