'Antwerp overweegt straffe naam als nieuwe coach'

1422
'Antwerp overweegt straffe naam als nieuwe coach'

Wat al dagen in de lucht hing, werd dinsdag ook officieel bevestigd: Ivan Leko vertrekt na een half seizoen alweer bij Antwerp FC. De Kroaat besloot in te gaan op een bod van Shanghai SIPG dat hem op twee seizoenen tijd tot miljonair kan maken. De Great Old zal dus op zoek moeten naar een nieuwe trainer.


Het huidige nummer vijf in de Jupiler Pro League blijft wel niet met lege handen achter. Bij Het Laatste Nieuws bevestigt Leko's advocaat Walter Van Steenbrugge dat een bepaalde schadevergoeding werd betaald. Hoeveel die bedraagt kon hij niet communiceren. In ieder geval is er nu duidelijkheid en kan Antwerp zijn zoektocht naar een nieuwe trainer inzetten. Allicht wordt het iemand die aanleunt bij de filosofie van Leko, iemand die zijn ploeg dus ook aanvallend en dominant wil laten spelen.

De club wil zelf pas communiceren wanneer alles rond is, maar nu al doen de nodige geruchten de ronde. Ex-bondscoach Marc Wilmots wordt al een tijdje genoemd, het is echter niet duidelijk hoe concreet deze piste is. Bij SudPresse laat men echter ook de naam van Mark van Bommel vallen. De Nederlandse oud-international kende als speler een mooie carrière en kwam onder meer voor FC Barcelona, Bayern München en AC Milan uit. Als trainer lukt het voorlopig echter minder goed.

Hij was assistent-bondscoach van zijn schoonvader Bert van Marwijk bij Saudi-Arabië en Australië. In 2018 ging hij vervolgens aan de slag als hoofdcoach van PSV. Van Bommel kende er een uitstekende start, maar na anderhalf seizoen werd hij ontslagen in Eindhoven. Sindsdien is hij op zoek naar een nieuwe uitdaging. Mogelijk vindt hij die dus in de Jupiler Pro League, al lijken het voorlopig enkel wilde geruchten.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Van Bommel zou een ideale opvolger voor Leko zijn ...

Meest recent

Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

0
0
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

21
21
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

3
3
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

5
5
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

47
47
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

112
112
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

57
57
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

53
53
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

536
536
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

68
68
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

119
119
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

68
68
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

32
32
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

341
341
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

370
370
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

353
353
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

320
320
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

78
78
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

341
341
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

130
130
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

45
45
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

323
323
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

205
205

Meer sportnieuws