TRANSFERUURTJE: 'Mourinho wil superster Duivels, Club slaat weer toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mourinho wil superster Duivels, Club slaat weer toe'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt zijn tweede winteraanwinst zo goed als beet te hebben. Volgens de Italiaanse journalist Mirko Di Natale is Blauw-Zwart grotendeels akkoord met FC Dallas over de komst van Bryan Reynolds. Enkel de laatste details zouden nog besproken moeten worden. Aan uitgaande zijde melden de eerste ploegen zich dan weer voor Michael Krmencik. De krant Het Nieuwsblad weet alvast dat zijn ex-club Viktoria Plzen open staat voor een terugkeer. Daarnaast zouden ook ploegen uit Rusland, Griekenland en Turkije het dossier met de nodige interesse opvolgen.

Anderlecht wil in januari een pak spelers van de hand doen. Volgens het Griekse NovaSports is AEK Athene alvast bereid een handje te helpen met Ognjen Vranjes. De Bosnische verdediger werd vorig seizoen al met succes verhuurd aan de Grieken en daar mikt men op een nieuwe samenwerking. Voorlopig ondernam AEK nog geen actie, maar het bestuur zou het dossier van dichtbij opvolgen. Voor Bubaccar Sanneh, die eveneens moet beschikken, heerst dan weer amper interesse.

Volgens buitenlandse media heeft Joris Kayembe de interesse gelokt van de Franse eersteklasser FC Lorient. Daar zouden ze de Rode Duivel al een tijdje volgen en de club zou in de zomer een bod van vijf miljoen euro willen neerleggen. Er is wel één voorwaarde: Lorient moet zich handhaven in de Ligue I. Of Charleroi bereid is om mee te werken, is niet bekend.

Volgens Franse media heeft RC Lens zijn oog laten vallen op Musa Al-Tamari. De Jordaniër kwam pas afgelopen zomer naar België, nadat OHL hem voor 1 miljoen euro had overgenomen van APOEL Nicosia. Hij kan dus al een nieuwe transfer afronden.

BUITENLAND
Het Italiaanse CalcioMercato.it lanceerde een spraakmakend gerucht. Volgens het medium heeft José Mourinho onze landgenoot Romelu Lukaku aangeduid als het belangrijkste piste om Harry Kane op te volgen. Die zou op zijn beurt naar PSG kunnen trekken. Mourinho werkte eerder alvast samen met Lukaku. Internazionale lijkt echter niet bereid om zijn steunpilaar zomaar te laten gaan. De kans is klein dat de Italianen met minder vrede zullen nemen dat wat zij zelf betaalden aan Manchester United, een slordige 86 miljoen euro. Of het bestuur van Tottenham Hotspur ook zo ver wil gaan, valt af te wachten. Sowieso lijkt een transfer pas in de zomer van 2021 aan de orde.

Dele Alli lijkt voor een vertrek te staan bij Tottenham. Volgens The Sun zijn er naast de Franse kampioen PSG nog een viertal opties. Glasgow Rangers lijkt echter weinig kans te maken en zou enkel voor een huurbeurt in aanmerking komen. FC Barcelona en Internazionale worden eveneens genoemd, daar lijkt de interesse echter zeer beperkt. De meest opvallende naam is die van Manchester United, een rechtstreekse concurrent van Tottenham.

FC Barcelona wil Lionel Messi nog een tijdje houden, maar is ook al bezig met mogelijke opvolgers. Volgens Marca staan daarvoor drie spelers op de verlanglijst. De Spaans sportkrant denkt dat landgenoot Lautaro Martínez (Internazionale), maatje Neymar (Paris Saint-Germain) en Mohamed Salah (Liverpool) een grote kans maken om de nieuwe aanvalsleider te worden.

Club Brugge heeft Bas Dost beet, maar voor Eintracht Frankfurt wacht nu wel de lastige zoektocht naar een geschikte vervanger. Volgens Kicker is het vizier daarvoor op Luka Jovic gericht. De Serviër werd in de zomer van 2017 op huurbasis overgenomen van SL Benfica en brak vervolgens helemaal door in Frankfurt. Nadat de Duitsers de aankoopoptie in zijn overeenkomst hadden gelicht, werd hij voor een slordige 60 miljoen euro aan Real Madrid doorverkocht. Nu zou Frankfurt hem terug willen huren. 

Montréal Impact wil enkele spelers aantrekken. Volgens Canadese media is het niet uitgesloten dat Laurent Ciman terugkeert naar de Canadese club. De 35-jarige verdediger kreeg geen nieuwe overeenkomst bij Toronto FC. Voor Ciman zou een terugkeer zeer goed zijn, want daar zijn de beste zorgen mogelijk voor zijn dochtertje.

Real Madrid wil het contract van Sergio Ramos verlengen, maar de Spanjaard begint sowieso op leeftijd te geraken. Achter de schermen worden dan ook al mogelijke alternatieven onderzocht. Het medium All Football noemt alvast namen als David Alaba (Bayern München, maar na het seizoen einde contract), Pau Torres (Villarreal) en Jules Koundé (Sevilla).

LEES OOK: Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

Krmencik zou een goede spits zijn voor Antwerp ...

Meest recent

'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

166
166
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

242
242
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

51
51
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

109
109
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

209
209
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

222
222
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

347
347
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

62
62
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

321
321
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

381
381
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

86
86
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

606
606
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

373
373
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

172
172
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

326
326
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

460
460
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

200
200
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

272
272
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

119
119
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

498
498
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

345
345
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

148
148
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

221
221
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

908
908
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

327
327

Meer sportnieuws