TRANSFERUURTJE: 'Mourinho wil superster Duivels, Club slaat weer toe'

664 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Mourinho wil superster Duivels, Club slaat weer toe'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt zijn tweede winteraanwinst zo goed als beet te hebben. Volgens de Italiaanse journalist Mirko Di Natale is Blauw-Zwart grotendeels akkoord met FC Dallas over de komst van Bryan Reynolds. Enkel de laatste details zouden nog besproken moeten worden. Aan uitgaande zijde melden de eerste ploegen zich dan weer voor Michael Krmencik. De krant Het Nieuwsblad weet alvast dat zijn ex-club Viktoria Plzen open staat voor een terugkeer. Daarnaast zouden ook ploegen uit Rusland, Griekenland en Turkije het dossier met de nodige interesse opvolgen.

Anderlecht wil in januari een pak spelers van de hand doen. Volgens het Griekse NovaSports is AEK Athene alvast bereid een handje te helpen met Ognjen Vranjes. De Bosnische verdediger werd vorig seizoen al met succes verhuurd aan de Grieken en daar mikt men op een nieuwe samenwerking. Voorlopig ondernam AEK nog geen actie, maar het bestuur zou het dossier van dichtbij opvolgen. Voor Bubaccar Sanneh, die eveneens moet beschikken, heerst dan weer amper interesse.

Volgens buitenlandse media heeft Joris Kayembe de interesse gelokt van de Franse eersteklasser FC Lorient. Daar zouden ze de Rode Duivel al een tijdje volgen en de club zou in de zomer een bod van vijf miljoen euro willen neerleggen. Er is wel één voorwaarde: Lorient moet zich handhaven in de Ligue I. Of Charleroi bereid is om mee te werken, is niet bekend.

Volgens Franse media heeft RC Lens zijn oog laten vallen op Musa Al-Tamari. De Jordaniër kwam pas afgelopen zomer naar België, nadat OHL hem voor 1 miljoen euro had overgenomen van APOEL Nicosia. Hij kan dus al een nieuwe transfer afronden.

BUITENLAND
Het Italiaanse CalcioMercato.it lanceerde een spraakmakend gerucht. Volgens het medium heeft José Mourinho onze landgenoot Romelu Lukaku aangeduid als het belangrijkste piste om Harry Kane op te volgen. Die zou op zijn beurt naar PSG kunnen trekken. Mourinho werkte eerder alvast samen met Lukaku. Internazionale lijkt echter niet bereid om zijn steunpilaar zomaar te laten gaan. De kans is klein dat de Italianen met minder vrede zullen nemen dat wat zij zelf betaalden aan Manchester United, een slordige 86 miljoen euro. Of het bestuur van Tottenham Hotspur ook zo ver wil gaan, valt af te wachten. Sowieso lijkt een transfer pas in de zomer van 2021 aan de orde.

Dele Alli lijkt voor een vertrek te staan bij Tottenham. Volgens The Sun zijn er naast de Franse kampioen PSG nog een viertal opties. Glasgow Rangers lijkt echter weinig kans te maken en zou enkel voor een huurbeurt in aanmerking komen. FC Barcelona en Internazionale worden eveneens genoemd, daar lijkt de interesse echter zeer beperkt. De meest opvallende naam is die van Manchester United, een rechtstreekse concurrent van Tottenham.

FC Barcelona wil Lionel Messi nog een tijdje houden, maar is ook al bezig met mogelijke opvolgers. Volgens Marca staan daarvoor drie spelers op de verlanglijst. De Spaans sportkrant denkt dat landgenoot Lautaro Martínez (Internazionale), maatje Neymar (Paris Saint-Germain) en Mohamed Salah (Liverpool) een grote kans maken om de nieuwe aanvalsleider te worden.

Club Brugge heeft Bas Dost beet, maar voor Eintracht Frankfurt wacht nu wel de lastige zoektocht naar een geschikte vervanger. Volgens Kicker is het vizier daarvoor op Luka Jovic gericht. De Serviër werd in de zomer van 2017 op huurbasis overgenomen van SL Benfica en brak vervolgens helemaal door in Frankfurt. Nadat de Duitsers de aankoopoptie in zijn overeenkomst hadden gelicht, werd hij voor een slordige 60 miljoen euro aan Real Madrid doorverkocht. Nu zou Frankfurt hem terug willen huren. 

Montréal Impact wil enkele spelers aantrekken. Volgens Canadese media is het niet uitgesloten dat Laurent Ciman terugkeert naar de Canadese club. De 35-jarige verdediger kreeg geen nieuwe overeenkomst bij Toronto FC. Voor Ciman zou een terugkeer zeer goed zijn, want daar zijn de beste zorgen mogelijk voor zijn dochtertje.

Real Madrid wil het contract van Sergio Ramos verlengen, maar de Spanjaard begint sowieso op leeftijd te geraken. Achter de schermen worden dan ook al mogelijke alternatieven onderzocht. Het medium All Football noemt alvast namen als David Alaba (Bayern München, maar na het seizoen einde contract), Pau Torres (Villarreal) en Jules Koundé (Sevilla).

LEES OOK: Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

Krmencik zou een goede spits zijn voor Antwerp ...

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

120
120
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

388
388
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

0
0
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

6
6
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

24
24
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

38
38
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

135
135
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

126
126
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

67
67
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

56
56
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

526
526
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

116
116
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1170
1170
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

268
268
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

104
104
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

398
398
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

390
390
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

210
210
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

332
332
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

442
442
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

433
433
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

432
432
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

500
500
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

470
470
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

149
149
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

127
127

Meer sportnieuws