TRANSFERUURTJE: 'Mourinho wil superster Duivels, Club slaat weer toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mourinho wil superster Duivels, Club slaat weer toe'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt zijn tweede winteraanwinst zo goed als beet te hebben. Volgens de Italiaanse journalist Mirko Di Natale is Blauw-Zwart grotendeels akkoord met FC Dallas over de komst van Bryan Reynolds. Enkel de laatste details zouden nog besproken moeten worden. Aan uitgaande zijde melden de eerste ploegen zich dan weer voor Michael Krmencik. De krant Het Nieuwsblad weet alvast dat zijn ex-club Viktoria Plzen open staat voor een terugkeer. Daarnaast zouden ook ploegen uit Rusland, Griekenland en Turkije het dossier met de nodige interesse opvolgen.

Anderlecht wil in januari een pak spelers van de hand doen. Volgens het Griekse NovaSports is AEK Athene alvast bereid een handje te helpen met Ognjen Vranjes. De Bosnische verdediger werd vorig seizoen al met succes verhuurd aan de Grieken en daar mikt men op een nieuwe samenwerking. Voorlopig ondernam AEK nog geen actie, maar het bestuur zou het dossier van dichtbij opvolgen. Voor Bubaccar Sanneh, die eveneens moet beschikken, heerst dan weer amper interesse.

Volgens buitenlandse media heeft Joris Kayembe de interesse gelokt van de Franse eersteklasser FC Lorient. Daar zouden ze de Rode Duivel al een tijdje volgen en de club zou in de zomer een bod van vijf miljoen euro willen neerleggen. Er is wel één voorwaarde: Lorient moet zich handhaven in de Ligue I. Of Charleroi bereid is om mee te werken, is niet bekend.

Volgens Franse media heeft RC Lens zijn oog laten vallen op Musa Al-Tamari. De Jordaniër kwam pas afgelopen zomer naar België, nadat OHL hem voor 1 miljoen euro had overgenomen van APOEL Nicosia. Hij kan dus al een nieuwe transfer afronden.

BUITENLAND
Het Italiaanse CalcioMercato.it lanceerde een spraakmakend gerucht. Volgens het medium heeft José Mourinho onze landgenoot Romelu Lukaku aangeduid als het belangrijkste piste om Harry Kane op te volgen. Die zou op zijn beurt naar PSG kunnen trekken. Mourinho werkte eerder alvast samen met Lukaku. Internazionale lijkt echter niet bereid om zijn steunpilaar zomaar te laten gaan. De kans is klein dat de Italianen met minder vrede zullen nemen dat wat zij zelf betaalden aan Manchester United, een slordige 86 miljoen euro. Of het bestuur van Tottenham Hotspur ook zo ver wil gaan, valt af te wachten. Sowieso lijkt een transfer pas in de zomer van 2021 aan de orde.

Dele Alli lijkt voor een vertrek te staan bij Tottenham. Volgens The Sun zijn er naast de Franse kampioen PSG nog een viertal opties. Glasgow Rangers lijkt echter weinig kans te maken en zou enkel voor een huurbeurt in aanmerking komen. FC Barcelona en Internazionale worden eveneens genoemd, daar lijkt de interesse echter zeer beperkt. De meest opvallende naam is die van Manchester United, een rechtstreekse concurrent van Tottenham.

FC Barcelona wil Lionel Messi nog een tijdje houden, maar is ook al bezig met mogelijke opvolgers. Volgens Marca staan daarvoor drie spelers op de verlanglijst. De Spaans sportkrant denkt dat landgenoot Lautaro Martínez (Internazionale), maatje Neymar (Paris Saint-Germain) en Mohamed Salah (Liverpool) een grote kans maken om de nieuwe aanvalsleider te worden.

Club Brugge heeft Bas Dost beet, maar voor Eintracht Frankfurt wacht nu wel de lastige zoektocht naar een geschikte vervanger. Volgens Kicker is het vizier daarvoor op Luka Jovic gericht. De Serviër werd in de zomer van 2017 op huurbasis overgenomen van SL Benfica en brak vervolgens helemaal door in Frankfurt. Nadat de Duitsers de aankoopoptie in zijn overeenkomst hadden gelicht, werd hij voor een slordige 60 miljoen euro aan Real Madrid doorverkocht. Nu zou Frankfurt hem terug willen huren. 

Montréal Impact wil enkele spelers aantrekken. Volgens Canadese media is het niet uitgesloten dat Laurent Ciman terugkeert naar de Canadese club. De 35-jarige verdediger kreeg geen nieuwe overeenkomst bij Toronto FC. Voor Ciman zou een terugkeer zeer goed zijn, want daar zijn de beste zorgen mogelijk voor zijn dochtertje.

Real Madrid wil het contract van Sergio Ramos verlengen, maar de Spanjaard begint sowieso op leeftijd te geraken. Achter de schermen worden dan ook al mogelijke alternatieven onderzocht. Het medium All Football noemt alvast namen als David Alaba (Bayern München, maar na het seizoen einde contract), Pau Torres (Villarreal) en Jules Koundé (Sevilla).

LEES OOK: Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Krmencik zou een goede spits zijn voor Antwerp ...

Meest recent

UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

5
5
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

45
45
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

275
275
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

13
13
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

55
55
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

54
54
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

394
394
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

320
320
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

117
117
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

38
38
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

89
89
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

95
95
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

335
335
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

232
232
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

334
334
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

450
450
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

48
48
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

58
58
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

258
258
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

330
330
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

137
137
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

73
73
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

139
139
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

83
83

Meer sportnieuws