'Grote kuis in Lotto Park: Anderlecht zet negen namen op transferlijst'

2539 stemmen
'Grote kuis in Lotto Park: Anderlecht zet negen namen op transferlijst'

RSC Anderlecht gaat opnieuw een drukke transferperiode tegemoet. Sportief directeur Peter Verbeke zal weer creatief te werk moeten gaan met de weinige middelen die voor handen zijn, zeker nu de club ook een extra doelman wil aantrekken. Maar ook aan uitgaande zijde lijkt er heel wat beweging op komst.


De kern van Vincent Kompany is momenteel te groot, dat blijkt wekelijks uit het aantal spelers dat naast de wedstrijdselectie valt. Bovendien wil de club af van een aantal zware contracten. Bij La Dernière Heure maakt men dan ook melding van een grote kuis. RSCA zoekt onder meer een oplossing voor Zakaria Bakkali, Antonio Milic, Bubaccar Sanneh en Ognjen Vranjes. Zij komen al een tijdje niet meer in de sportieve plannen voor, maar wegen wel nog stevig door op het salarisbudget. Gezien hun gebrek aan speelminuten in de voorbije maanden zal het echter niet evident worden een nieuwe club voor hen te vinden.

Sowieso zal Paars-Wit voor het genoemde viertal vrede moeten nemen met zeer beperkte transfersommen, maar andere spelers zouden wel nog wat kunnen opbrengen. Zo stelt LDH dat de club ook bereid is om naar voorstellen te luisteren voor Michel Vlap, Landry Dimata en Peter Zulj. Zij vergaarden de afgelopen maanden nochtans wel de nodige minuten, maar zouden bij een goed bod dus mogen beschikken. Hetzelfde geldt voor Isaac Thelin, die terugkeert na een succesvolle huurbeurt aan Malmö.

Tot slot zou Ilias Takidine op huurbasis naar een andere club mogen trekken. De veelbelovende aanvaller werd afgelopen zomer weggeplukt uit de jeugdopleiding van KRC Genk, maar kon zich onvoldoende doorzetten. Om zijn ontwikkeling te vrijwaren is het echter noodzakelijk om de nodige speelminuten te maken. Een huurbeurt is dus de beste oplossing, zo beseft men binnen de club ook.

LEES OOK: ‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

Wie zou u zeker niet verkopen in januari?

Meest recent

‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

37
37
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

14
14
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

73
73
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

246
246
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

430
430
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

39
39
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

67
67
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

77
77
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

213
213
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

45
45
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

14
14
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

41
41
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

118
118
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

552
552
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

475
475
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

172
172
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

91
91
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

92
92
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

205
205
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

75
75
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

133
133
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

440
440
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

35
35

Meer sportnieuws