TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil zich in januari versterken en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo zou de landskampioen volgens FC Rijnmond haar vizier nu op Abdou Harroui hebben gericht. De 22-jarige Nederlander maakt tegenwoordig nog het mooie weer bij Sparta Rotterdam. Club zal wel de concurrentie te snel af moeten zijn voor de Eredivisie-sensatie, die naar verluidt ook bij FC Groningen en enkele andere clubs op de radar staat. Blauw-Zwart wil verder ook een nieuwe spits, al valt doelwit Daryl Dike mogelijk te duur uit en werd tevergeefs bij Godwin Bentil (Le Havre) gepolst. Aan uitgaande zijde zou Fede Ricca dan weer op het verlanglijstje staan bij SS Lazio, dat in de Champions League onder de indruk geraakte. Odilon Kossounou blijft in ieder geval tot eind dit seizoen.

Antwerp FC krijgt in januari mogelijk een uitgelezen kans bij Abdoulay Diaby. De Malinese spits wil zelf vertrekken bij Getafe. Tegenover Het Laatste Nieuws laat zijn entourage alvast verstaan dat hij openstaat voor een terugkeer naar de Jupiler Pro League. En zo komt Antwerp, dat vorige zomer al belangstelling toonde, automatisch weer in beeld. Ook Standard werd al genoemd, maar de Rouches lijken financieel niet in staat om zijn komst te bekostigen.

Joakim Maehle heeft niet al te lang meer moeten wachten op zijn toptransfer. Zo melden diverse bronnen in binnen- en buitenland dat Atalanta en Racing Genk een akkoord hebben bereikt over een transfer. Het transferbedrag zal wel hoger liggen dan eerst gedacht. Zo was er sprake van tien miljoen euro, maar de Italianen zullen dus elf miljoen euro op tafel leggen. Door bonussen en variabelen kan dit zelfs stijgen naar vijftien miljoen euro.

KV Oostende maakte bekend dat Toby Sibbick met onmiddellijke ingang terugkeert naar moederclub Barnsley FC. De Engelse verdediger werd vorige zomer nog gehuurd door de Kustboys, maar door een gebrek aan speelkansen wordt zijn verblijf in West-Vlaanderen vroegtijdig stopgezet.

BUITENLAND
Divock Origi lijkt geen toekomst meer te hebben bij Liverpool FC, maar kan rekenen op voldoende interesse. Club Brugge werd al een aantal keren genoemd, maar daar lijkt hij financieel onhaalbaar. In Engeland is Wolverhampton een kandidaat en Fiorentina zou hem volgens La Republicca graag naar Italië halen. Volgens de Duitse tak van Sky Sports zou Liverpool hem dan weer willen gebruiken als pasmunt om de komst van Ozan Kabak te bewerkstelligen. De Turkse international speelt momenteel voor Schalke 04.

Volgens Tuttosport heeft Juventus zijn zinnen gezet op Memphis Depay. De Oude Dame blijft rekening houden met een zomers vertrek van sterspits Cristiano Ronaldo, en is dus op zoek naar een vervanger voor de Portugees. Met Depay zou de club willen werken aan een verjongingsproces. FC Barcelona blijft echter nog steeds over de beste papieren beschikken wat betreft de Oranje-international, die einde contract is bij Olympique Lyon

Internazionale gaat in januari mogelijk een nieuwe nummer tien halen. Voor de match tegen Spezia bevestigde technisch directeur Piero Ausilio immers dat Inter interesse heeft in Papu Gomez. "Het is duidelijk dat we hem bewonderen", verklaarde hij aan Sky Sport Italia. De concurrentie is echter groot, want ook Al Nassr, PSG, Torino, AS Roma en AC Milan zouden de Argentijn willen inlijven. De 32-jarige was de voorbije jaren de draaischijf en aanvoerder van Atalanta, maar raakte de voorbije weken in onmin met trainer Gasperini en wil daarom vertrekken.

LEES OOK: 'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Club moet zelf proberen om Diaby terug te halen ...

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

24
24
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

23
23
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

130
130
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

17
17
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

64
64
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

106
106
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

115
115
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

57
57
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

59
59
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

98
98
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

124
124
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

306
306
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

52
52
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

334
334
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1083
1083
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

73
73
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

163
163
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

237
237
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

669
669
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

696
696
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

426
426
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

584
584
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

586
586

Meer sportnieuws