TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil zich in januari versterken en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo zou de landskampioen volgens FC Rijnmond haar vizier nu op Abdou Harroui hebben gericht. De 22-jarige Nederlander maakt tegenwoordig nog het mooie weer bij Sparta Rotterdam. Club zal wel de concurrentie te snel af moeten zijn voor de Eredivisie-sensatie, die naar verluidt ook bij FC Groningen en enkele andere clubs op de radar staat. Blauw-Zwart wil verder ook een nieuwe spits, al valt doelwit Daryl Dike mogelijk te duur uit en werd tevergeefs bij Godwin Bentil (Le Havre) gepolst. Aan uitgaande zijde zou Fede Ricca dan weer op het verlanglijstje staan bij SS Lazio, dat in de Champions League onder de indruk geraakte. Odilon Kossounou blijft in ieder geval tot eind dit seizoen.

Antwerp FC krijgt in januari mogelijk een uitgelezen kans bij Abdoulay Diaby. De Malinese spits wil zelf vertrekken bij Getafe. Tegenover Het Laatste Nieuws laat zijn entourage alvast verstaan dat hij openstaat voor een terugkeer naar de Jupiler Pro League. En zo komt Antwerp, dat vorige zomer al belangstelling toonde, automatisch weer in beeld. Ook Standard werd al genoemd, maar de Rouches lijken financieel niet in staat om zijn komst te bekostigen.

Joakim Maehle heeft niet al te lang meer moeten wachten op zijn toptransfer. Zo melden diverse bronnen in binnen- en buitenland dat Atalanta en Racing Genk een akkoord hebben bereikt over een transfer. Het transferbedrag zal wel hoger liggen dan eerst gedacht. Zo was er sprake van tien miljoen euro, maar de Italianen zullen dus elf miljoen euro op tafel leggen. Door bonussen en variabelen kan dit zelfs stijgen naar vijftien miljoen euro.

KV Oostende maakte bekend dat Toby Sibbick met onmiddellijke ingang terugkeert naar moederclub Barnsley FC. De Engelse verdediger werd vorige zomer nog gehuurd door de Kustboys, maar door een gebrek aan speelkansen wordt zijn verblijf in West-Vlaanderen vroegtijdig stopgezet.

BUITENLAND
Divock Origi lijkt geen toekomst meer te hebben bij Liverpool FC, maar kan rekenen op voldoende interesse. Club Brugge werd al een aantal keren genoemd, maar daar lijkt hij financieel onhaalbaar. In Engeland is Wolverhampton een kandidaat en Fiorentina zou hem volgens La Republicca graag naar Italië halen. Volgens de Duitse tak van Sky Sports zou Liverpool hem dan weer willen gebruiken als pasmunt om de komst van Ozan Kabak te bewerkstelligen. De Turkse international speelt momenteel voor Schalke 04.

Volgens Tuttosport heeft Juventus zijn zinnen gezet op Memphis Depay. De Oude Dame blijft rekening houden met een zomers vertrek van sterspits Cristiano Ronaldo, en is dus op zoek naar een vervanger voor de Portugees. Met Depay zou de club willen werken aan een verjongingsproces. FC Barcelona blijft echter nog steeds over de beste papieren beschikken wat betreft de Oranje-international, die einde contract is bij Olympique Lyon

Internazionale gaat in januari mogelijk een nieuwe nummer tien halen. Voor de match tegen Spezia bevestigde technisch directeur Piero Ausilio immers dat Inter interesse heeft in Papu Gomez. "Het is duidelijk dat we hem bewonderen", verklaarde hij aan Sky Sport Italia. De concurrentie is echter groot, want ook Al Nassr, PSG, Torino, AS Roma en AC Milan zouden de Argentijn willen inlijven. De 32-jarige was de voorbije jaren de draaischijf en aanvoerder van Atalanta, maar raakte de voorbije weken in onmin met trainer Gasperini en wil daarom vertrekken.

LEES OOK: 'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Club moet zelf proberen om Diaby terug te halen ...

Meest recent

AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

1
1
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, Milan op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

80
80
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

23
23
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

176
176
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

33
33
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

168
168
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

58
58
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

165
165
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

34
34
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

71
71
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

128
128
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

337
337
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

216
216
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

86
86
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

67
67
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

87
87
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

46
46
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

478
478
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

444
444
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

53
53
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

511
511
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

221
221
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

198
198

Meer sportnieuws