TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil zich in januari versterken en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo zou de landskampioen volgens FC Rijnmond haar vizier nu op Abdou Harroui hebben gericht. De 22-jarige Nederlander maakt tegenwoordig nog het mooie weer bij Sparta Rotterdam. Club zal wel de concurrentie te snel af moeten zijn voor de Eredivisie-sensatie, die naar verluidt ook bij FC Groningen en enkele andere clubs op de radar staat. Blauw-Zwart wil verder ook een nieuwe spits, al valt doelwit Daryl Dike mogelijk te duur uit en werd tevergeefs bij Godwin Bentil (Le Havre) gepolst. Aan uitgaande zijde zou Fede Ricca dan weer op het verlanglijstje staan bij SS Lazio, dat in de Champions League onder de indruk geraakte. Odilon Kossounou blijft in ieder geval tot eind dit seizoen.

Antwerp FC krijgt in januari mogelijk een uitgelezen kans bij Abdoulay Diaby. De Malinese spits wil zelf vertrekken bij Getafe. Tegenover Het Laatste Nieuws laat zijn entourage alvast verstaan dat hij openstaat voor een terugkeer naar de Jupiler Pro League. En zo komt Antwerp, dat vorige zomer al belangstelling toonde, automatisch weer in beeld. Ook Standard werd al genoemd, maar de Rouches lijken financieel niet in staat om zijn komst te bekostigen.

Joakim Maehle heeft niet al te lang meer moeten wachten op zijn toptransfer. Zo melden diverse bronnen in binnen- en buitenland dat Atalanta en Racing Genk een akkoord hebben bereikt over een transfer. Het transferbedrag zal wel hoger liggen dan eerst gedacht. Zo was er sprake van tien miljoen euro, maar de Italianen zullen dus elf miljoen euro op tafel leggen. Door bonussen en variabelen kan dit zelfs stijgen naar vijftien miljoen euro.

KV Oostende maakte bekend dat Toby Sibbick met onmiddellijke ingang terugkeert naar moederclub Barnsley FC. De Engelse verdediger werd vorige zomer nog gehuurd door de Kustboys, maar door een gebrek aan speelkansen wordt zijn verblijf in West-Vlaanderen vroegtijdig stopgezet.

BUITENLAND
Divock Origi lijkt geen toekomst meer te hebben bij Liverpool FC, maar kan rekenen op voldoende interesse. Club Brugge werd al een aantal keren genoemd, maar daar lijkt hij financieel onhaalbaar. In Engeland is Wolverhampton een kandidaat en Fiorentina zou hem volgens La Republicca graag naar Italië halen. Volgens de Duitse tak van Sky Sports zou Liverpool hem dan weer willen gebruiken als pasmunt om de komst van Ozan Kabak te bewerkstelligen. De Turkse international speelt momenteel voor Schalke 04.

Volgens Tuttosport heeft Juventus zijn zinnen gezet op Memphis Depay. De Oude Dame blijft rekening houden met een zomers vertrek van sterspits Cristiano Ronaldo, en is dus op zoek naar een vervanger voor de Portugees. Met Depay zou de club willen werken aan een verjongingsproces. FC Barcelona blijft echter nog steeds over de beste papieren beschikken wat betreft de Oranje-international, die einde contract is bij Olympique Lyon

Internazionale gaat in januari mogelijk een nieuwe nummer tien halen. Voor de match tegen Spezia bevestigde technisch directeur Piero Ausilio immers dat Inter interesse heeft in Papu Gomez. "Het is duidelijk dat we hem bewonderen", verklaarde hij aan Sky Sport Italia. De concurrentie is echter groot, want ook Al Nassr, PSG, Torino, AS Roma en AC Milan zouden de Argentijn willen inlijven. De 32-jarige was de voorbije jaren de draaischijf en aanvoerder van Atalanta, maar raakte de voorbije weken in onmin met trainer Gasperini en wil daarom vertrekken.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Club moet zelf proberen om Diaby terug te halen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

58
58
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

2
2
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

38
38
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

43
43
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

128
128
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

141
141
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

126
126
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

196
196
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

192
192
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

45
45
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

261
261
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

230
230
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

165
165
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

228
228
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

124
124
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

459
459
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

143
143
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

98
98
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

181
181
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

289
289
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

194
194
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

261
261
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

438
438
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

255
255
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

283
283
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

643
643

Meer sportnieuws