TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil zich in januari versterken en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo zou de landskampioen volgens FC Rijnmond haar vizier nu op Abdou Harroui hebben gericht. De 22-jarige Nederlander maakt tegenwoordig nog het mooie weer bij Sparta Rotterdam. Club zal wel de concurrentie te snel af moeten zijn voor de Eredivisie-sensatie, die naar verluidt ook bij FC Groningen en enkele andere clubs op de radar staat. Blauw-Zwart wil verder ook een nieuwe spits, al valt doelwit Daryl Dike mogelijk te duur uit en werd tevergeefs bij Godwin Bentil (Le Havre) gepolst. Aan uitgaande zijde zou Fede Ricca dan weer op het verlanglijstje staan bij SS Lazio, dat in de Champions League onder de indruk geraakte. Odilon Kossounou blijft in ieder geval tot eind dit seizoen.

Antwerp FC krijgt in januari mogelijk een uitgelezen kans bij Abdoulay Diaby. De Malinese spits wil zelf vertrekken bij Getafe. Tegenover Het Laatste Nieuws laat zijn entourage alvast verstaan dat hij openstaat voor een terugkeer naar de Jupiler Pro League. En zo komt Antwerp, dat vorige zomer al belangstelling toonde, automatisch weer in beeld. Ook Standard werd al genoemd, maar de Rouches lijken financieel niet in staat om zijn komst te bekostigen.

Joakim Maehle heeft niet al te lang meer moeten wachten op zijn toptransfer. Zo melden diverse bronnen in binnen- en buitenland dat Atalanta en Racing Genk een akkoord hebben bereikt over een transfer. Het transferbedrag zal wel hoger liggen dan eerst gedacht. Zo was er sprake van tien miljoen euro, maar de Italianen zullen dus elf miljoen euro op tafel leggen. Door bonussen en variabelen kan dit zelfs stijgen naar vijftien miljoen euro.

KV Oostende maakte bekend dat Toby Sibbick met onmiddellijke ingang terugkeert naar moederclub Barnsley FC. De Engelse verdediger werd vorige zomer nog gehuurd door de Kustboys, maar door een gebrek aan speelkansen wordt zijn verblijf in West-Vlaanderen vroegtijdig stopgezet.

BUITENLAND
Divock Origi lijkt geen toekomst meer te hebben bij Liverpool FC, maar kan rekenen op voldoende interesse. Club Brugge werd al een aantal keren genoemd, maar daar lijkt hij financieel onhaalbaar. In Engeland is Wolverhampton een kandidaat en Fiorentina zou hem volgens La Republicca graag naar Italië halen. Volgens de Duitse tak van Sky Sports zou Liverpool hem dan weer willen gebruiken als pasmunt om de komst van Ozan Kabak te bewerkstelligen. De Turkse international speelt momenteel voor Schalke 04.

Volgens Tuttosport heeft Juventus zijn zinnen gezet op Memphis Depay. De Oude Dame blijft rekening houden met een zomers vertrek van sterspits Cristiano Ronaldo, en is dus op zoek naar een vervanger voor de Portugees. Met Depay zou de club willen werken aan een verjongingsproces. FC Barcelona blijft echter nog steeds over de beste papieren beschikken wat betreft de Oranje-international, die einde contract is bij Olympique Lyon

Internazionale gaat in januari mogelijk een nieuwe nummer tien halen. Voor de match tegen Spezia bevestigde technisch directeur Piero Ausilio immers dat Inter interesse heeft in Papu Gomez. "Het is duidelijk dat we hem bewonderen", verklaarde hij aan Sky Sport Italia. De concurrentie is echter groot, want ook Al Nassr, PSG, Torino, AS Roma en AC Milan zouden de Argentijn willen inlijven. De 32-jarige was de voorbije jaren de draaischijf en aanvoerder van Atalanta, maar raakte de voorbije weken in onmin met trainer Gasperini en wil daarom vertrekken.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Club moet zelf proberen om Diaby terug te halen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'De Roeck topkandidaat bij club in Jupiler Pro League'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

5
5
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

1
1
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

28
28
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

192
192
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

230
230
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

379
379
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

83
83
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

291
291
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

239
239
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

248
248
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

230
230
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

47
47
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

73
73
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

185
185
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

144
144
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

51
51
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

129
129
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

189
189
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

125
125
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

182
182
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

241
241
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

253
253
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

801
801
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

191
191
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

99
99

Meer sportnieuws