TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Eredivisie-sensatie, Origi dicht bij transfer'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil zich in januari versterken en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo zou de landskampioen volgens FC Rijnmond haar vizier nu op Abdou Harroui hebben gericht. De 22-jarige Nederlander maakt tegenwoordig nog het mooie weer bij Sparta Rotterdam. Club zal wel de concurrentie te snel af moeten zijn voor de Eredivisie-sensatie, die naar verluidt ook bij FC Groningen en enkele andere clubs op de radar staat. Blauw-Zwart wil verder ook een nieuwe spits, al valt doelwit Daryl Dike mogelijk te duur uit en werd tevergeefs bij Godwin Bentil (Le Havre) gepolst. Aan uitgaande zijde zou Fede Ricca dan weer op het verlanglijstje staan bij SS Lazio, dat in de Champions League onder de indruk geraakte. Odilon Kossounou blijft in ieder geval tot eind dit seizoen.

Antwerp FC krijgt in januari mogelijk een uitgelezen kans bij Abdoulay Diaby. De Malinese spits wil zelf vertrekken bij Getafe. Tegenover Het Laatste Nieuws laat zijn entourage alvast verstaan dat hij openstaat voor een terugkeer naar de Jupiler Pro League. En zo komt Antwerp, dat vorige zomer al belangstelling toonde, automatisch weer in beeld. Ook Standard werd al genoemd, maar de Rouches lijken financieel niet in staat om zijn komst te bekostigen.

Joakim Maehle heeft niet al te lang meer moeten wachten op zijn toptransfer. Zo melden diverse bronnen in binnen- en buitenland dat Atalanta en Racing Genk een akkoord hebben bereikt over een transfer. Het transferbedrag zal wel hoger liggen dan eerst gedacht. Zo was er sprake van tien miljoen euro, maar de Italianen zullen dus elf miljoen euro op tafel leggen. Door bonussen en variabelen kan dit zelfs stijgen naar vijftien miljoen euro.

KV Oostende maakte bekend dat Toby Sibbick met onmiddellijke ingang terugkeert naar moederclub Barnsley FC. De Engelse verdediger werd vorige zomer nog gehuurd door de Kustboys, maar door een gebrek aan speelkansen wordt zijn verblijf in West-Vlaanderen vroegtijdig stopgezet.

BUITENLAND
Divock Origi lijkt geen toekomst meer te hebben bij Liverpool FC, maar kan rekenen op voldoende interesse. Club Brugge werd al een aantal keren genoemd, maar daar lijkt hij financieel onhaalbaar. In Engeland is Wolverhampton een kandidaat en Fiorentina zou hem volgens La Republicca graag naar Italië halen. Volgens de Duitse tak van Sky Sports zou Liverpool hem dan weer willen gebruiken als pasmunt om de komst van Ozan Kabak te bewerkstelligen. De Turkse international speelt momenteel voor Schalke 04.

Volgens Tuttosport heeft Juventus zijn zinnen gezet op Memphis Depay. De Oude Dame blijft rekening houden met een zomers vertrek van sterspits Cristiano Ronaldo, en is dus op zoek naar een vervanger voor de Portugees. Met Depay zou de club willen werken aan een verjongingsproces. FC Barcelona blijft echter nog steeds over de beste papieren beschikken wat betreft de Oranje-international, die einde contract is bij Olympique Lyon

Internazionale gaat in januari mogelijk een nieuwe nummer tien halen. Voor de match tegen Spezia bevestigde technisch directeur Piero Ausilio immers dat Inter interesse heeft in Papu Gomez. "Het is duidelijk dat we hem bewonderen", verklaarde hij aan Sky Sport Italia. De concurrentie is echter groot, want ook Al Nassr, PSG, Torino, AS Roma en AC Milan zouden de Argentijn willen inlijven. De 32-jarige was de voorbije jaren de draaischijf en aanvoerder van Atalanta, maar raakte de voorbije weken in onmin met trainer Gasperini en wil daarom vertrekken.

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Club moet zelf proberen om Diaby terug te halen ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

55
55
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

38
38
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

18
18
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

17
17
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

107
107
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

78
78
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

122
122
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

102
102
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

369
369
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

144
144
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

43
43
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

211
211
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

250
250
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

137
137
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

345
345
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

122
122

Meer sportnieuws