Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

door
Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

Terwijl het coronavirus in ons land weer lijkt op te flakkeren en er stilaan weer geroepen wordt om strenge maatregelen, wordt er in de Jupiler Pro League nog altijd gevoetbald. Dat is niet naar de zin van iedereen en de voorbije weken laaide de kritiek op het gedrag van voetballers weer op. Eén van de meest voorkomende klachten is dat spelers vaak uitgebreid knuffelen bij het vieren van een doelpunt of overwinning.


In De Zevende Dag herhaalde premier Alexander De Croo die kritiek ook en lanceerde hij een oproep naar de spelers en clubs om zich strikter aan de maatregelen te houden. Maar bij de Pro League lijken ze niet van plan om al te zwaar in te grijpen tegen spelers die iets te innig vieren. Sancties lijken er niet te zullen gaan volgen voor zij die de regels overtreden. "We zullen de clubs er nog eens attent op maken en we zullen de spelers op hun plichten wijzen", was immers de enige reactie van woordvoerder Stijn Van Bever van de Pro League bij Sporza.

UPDATE 22/12
De kritiek van De Croo en co krijgt heel wat bijval, ook vanuit de voetbalwereld zelf. Anderlecht-CEO Karel Van Eetvelt bijvoorbeeld, toonde zich scherp via Twitter. "Alle begrip dat geknuffel op voetbalvelden weerstand oproept. We zouden het voorbeeld moeten geven", klonk het duidelijk. De spelers zullen hun gedrag dus moeten aanpassen, al blijkt dat niet zo evident. "Een doelpunt geeft een zodanige trance dat alle maatregelen vergeten worden. Zoiets valt heel moeilijk af te leren of te veranderen", getuigt Hannes Van der Bruggen bij Sporza. "We worden elke 3 dagen getest en we houden ons aan de regels. Mensen moeten daar begrip voor hebben", vult Olivier Deschacht aan.

LEES OOK: Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

De kritiek op de knuffelende voetballers is terecht ...

Meest recent

Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

16
16
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

12
12
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

97
97
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

348
348
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

225
225
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

112
112
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

95
95
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

53
53
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

133
133
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

396
396
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

143
143
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

89
89
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

606
606
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

553
553
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

580
580
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

271
271
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

181
181
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

178
178
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

488
488
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

397
397
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

200
200
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

296
296
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

165
165

Meer sportnieuws