Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

door
Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

Terwijl het coronavirus in ons land weer lijkt op te flakkeren en er stilaan weer geroepen wordt om strenge maatregelen, wordt er in de Jupiler Pro League nog altijd gevoetbald. Dat is niet naar de zin van iedereen en de voorbije weken laaide de kritiek op het gedrag van voetballers weer op. Eén van de meest voorkomende klachten is dat spelers vaak uitgebreid knuffelen bij het vieren van een doelpunt of overwinning.


In De Zevende Dag herhaalde premier Alexander De Croo die kritiek ook en lanceerde hij een oproep naar de spelers en clubs om zich strikter aan de maatregelen te houden. Maar bij de Pro League lijken ze niet van plan om al te zwaar in te grijpen tegen spelers die iets te innig vieren. Sancties lijken er niet te zullen gaan volgen voor zij die de regels overtreden. "We zullen de clubs er nog eens attent op maken en we zullen de spelers op hun plichten wijzen", was immers de enige reactie van woordvoerder Stijn Van Bever van de Pro League bij Sporza.

UPDATE 22/12
De kritiek van De Croo en co krijgt heel wat bijval, ook vanuit de voetbalwereld zelf. Anderlecht-CEO Karel Van Eetvelt bijvoorbeeld, toonde zich scherp via Twitter. "Alle begrip dat geknuffel op voetbalvelden weerstand oproept. We zouden het voorbeeld moeten geven", klonk het duidelijk. De spelers zullen hun gedrag dus moeten aanpassen, al blijkt dat niet zo evident. "Een doelpunt geeft een zodanige trance dat alle maatregelen vergeten worden. Zoiets valt heel moeilijk af te leren of te veranderen", getuigt Hannes Van der Bruggen bij Sporza. "We worden elke 3 dagen getest en we houden ons aan de regels. Mensen moeten daar begrip voor hebben", vult Olivier Deschacht aan.

LEES OOK: Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De kritiek op de knuffelende voetballers is terecht ...

Meest recent

Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

0
0
Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

56
56
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

253
253
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

214
214
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

293
293
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

350
350
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

40
40
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

350
350
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

60
60
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

62
62
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

68
68
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

209
209
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

243
243
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

397
397
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

88
88
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

176
176
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

296
296
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

177
177
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

159
159
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

162
162
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

355
355
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

176
176
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1276
1276
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

180
180

Meer sportnieuws