Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

door
Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

Terwijl het coronavirus in ons land weer lijkt op te flakkeren en er stilaan weer geroepen wordt om strenge maatregelen, wordt er in de Jupiler Pro League nog altijd gevoetbald. Dat is niet naar de zin van iedereen en de voorbije weken laaide de kritiek op het gedrag van voetballers weer op. Eén van de meest voorkomende klachten is dat spelers vaak uitgebreid knuffelen bij het vieren van een doelpunt of overwinning.


In De Zevende Dag herhaalde premier Alexander De Croo die kritiek ook en lanceerde hij een oproep naar de spelers en clubs om zich strikter aan de maatregelen te houden. Maar bij de Pro League lijken ze niet van plan om al te zwaar in te grijpen tegen spelers die iets te innig vieren. Sancties lijken er niet te zullen gaan volgen voor zij die de regels overtreden. "We zullen de clubs er nog eens attent op maken en we zullen de spelers op hun plichten wijzen", was immers de enige reactie van woordvoerder Stijn Van Bever van de Pro League bij Sporza.

UPDATE 22/12
De kritiek van De Croo en co krijgt heel wat bijval, ook vanuit de voetbalwereld zelf. Anderlecht-CEO Karel Van Eetvelt bijvoorbeeld, toonde zich scherp via Twitter. "Alle begrip dat geknuffel op voetbalvelden weerstand oproept. We zouden het voorbeeld moeten geven", klonk het duidelijk. De spelers zullen hun gedrag dus moeten aanpassen, al blijkt dat niet zo evident. "Een doelpunt geeft een zodanige trance dat alle maatregelen vergeten worden. Zoiets valt heel moeilijk af te leren of te veranderen", getuigt Hannes Van der Bruggen bij Sporza. "We worden elke 3 dagen getest en we houden ons aan de regels. Mensen moeten daar begrip voor hebben", vult Olivier Deschacht aan.

LEES OOK: 'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

De kritiek op de knuffelende voetballers is terecht ...

Meest recent

STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

2
2
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

117
117
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

94
94
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

103
103
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

13
13
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

52
52
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

143
143
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

67
67
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

48
48
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

182
182
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

293
293
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

75
75
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

219
219
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

234
234
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

272
272
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

264
264
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

49
49
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

342
342
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

225
225
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

30
30
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

581
581
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

231
231
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

433
433
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

334
334

Meer sportnieuws