Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

door
Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

Terwijl het coronavirus in ons land weer lijkt op te flakkeren en er stilaan weer geroepen wordt om strenge maatregelen, wordt er in de Jupiler Pro League nog altijd gevoetbald. Dat is niet naar de zin van iedereen en de voorbije weken laaide de kritiek op het gedrag van voetballers weer op. Eén van de meest voorkomende klachten is dat spelers vaak uitgebreid knuffelen bij het vieren van een doelpunt of overwinning.


In De Zevende Dag herhaalde premier Alexander De Croo die kritiek ook en lanceerde hij een oproep naar de spelers en clubs om zich strikter aan de maatregelen te houden. Maar bij de Pro League lijken ze niet van plan om al te zwaar in te grijpen tegen spelers die iets te innig vieren. Sancties lijken er niet te zullen gaan volgen voor zij die de regels overtreden. "We zullen de clubs er nog eens attent op maken en we zullen de spelers op hun plichten wijzen", was immers de enige reactie van woordvoerder Stijn Van Bever van de Pro League bij Sporza.

UPDATE 22/12
De kritiek van De Croo en co krijgt heel wat bijval, ook vanuit de voetbalwereld zelf. Anderlecht-CEO Karel Van Eetvelt bijvoorbeeld, toonde zich scherp via Twitter. "Alle begrip dat geknuffel op voetbalvelden weerstand oproept. We zouden het voorbeeld moeten geven", klonk het duidelijk. De spelers zullen hun gedrag dus moeten aanpassen, al blijkt dat niet zo evident. "Een doelpunt geeft een zodanige trance dat alle maatregelen vergeten worden. Zoiets valt heel moeilijk af te leren of te veranderen", getuigt Hannes Van der Bruggen bij Sporza. "We worden elke 3 dagen getest en we houden ons aan de regels. Mensen moeten daar begrip voor hebben", vult Olivier Deschacht aan.

LEES OOK: ‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

De kritiek op de knuffelende voetballers is terecht ...

Meest recent

Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

2
2
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

38
38
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

60
60
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

99
99
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

124
124
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

45
45
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

20
20
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

266
266
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

291
291
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

22
22
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

339
339
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

34
34
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

224
224
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

209
209
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

36
36
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

69
69
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

24
24
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

460
460
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

172
172
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

209
209
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

75
75
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

248
248
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

133
133
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

105
105

Meer sportnieuws