Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

door
Ook Van Eetvelt hard voor knuffelende voetballers

Terwijl het coronavirus in ons land weer lijkt op te flakkeren en er stilaan weer geroepen wordt om strenge maatregelen, wordt er in de Jupiler Pro League nog altijd gevoetbald. Dat is niet naar de zin van iedereen en de voorbije weken laaide de kritiek op het gedrag van voetballers weer op. Eén van de meest voorkomende klachten is dat spelers vaak uitgebreid knuffelen bij het vieren van een doelpunt of overwinning.


In De Zevende Dag herhaalde premier Alexander De Croo die kritiek ook en lanceerde hij een oproep naar de spelers en clubs om zich strikter aan de maatregelen te houden. Maar bij de Pro League lijken ze niet van plan om al te zwaar in te grijpen tegen spelers die iets te innig vieren. Sancties lijken er niet te zullen gaan volgen voor zij die de regels overtreden. "We zullen de clubs er nog eens attent op maken en we zullen de spelers op hun plichten wijzen", was immers de enige reactie van woordvoerder Stijn Van Bever van de Pro League bij Sporza.

UPDATE 22/12
De kritiek van De Croo en co krijgt heel wat bijval, ook vanuit de voetbalwereld zelf. Anderlecht-CEO Karel Van Eetvelt bijvoorbeeld, toonde zich scherp via Twitter. "Alle begrip dat geknuffel op voetbalvelden weerstand oproept. We zouden het voorbeeld moeten geven", klonk het duidelijk. De spelers zullen hun gedrag dus moeten aanpassen, al blijkt dat niet zo evident. "Een doelpunt geeft een zodanige trance dat alle maatregelen vergeten worden. Zoiets valt heel moeilijk af te leren of te veranderen", getuigt Hannes Van der Bruggen bij Sporza. "We worden elke 3 dagen getest en we houden ons aan de regels. Mensen moeten daar begrip voor hebben", vult Olivier Deschacht aan.

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

De kritiek op de knuffelende voetballers is terecht ...

Meest recent

Frisse wind bij Antwerp: Oosting doet oproep aan fans

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

2
2
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

132
132
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

35
35
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

203
203
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

66
66
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

134
134
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

111
111
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

96
96
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

292
292
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

117
117
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

515
515
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

174
174
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

182
182
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

216
216
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

127
127
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

319
319
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

199
199
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

255
255
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

364
364
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

253
253
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

433
433
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

182
182
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

195
195
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

121
121

Meer sportnieuws