Genk houdt miljoenen klaar voor Braziliaans goudhaantje

1481
Genk houdt miljoenen klaar voor Braziliaans goudhaantje

Straks mag Dimitri de Condé weer doen wat hij het liefste doet: wheelen & dealen op de transfermarkt. Met het extra kapitaal door de nakende verkoop van Joakim Maehle gaat hij op zoek naar een rechtsachter en een centrale verdediger. En naar verluidt heeft de Genkse TD al een volgend veelbelovend talent op het oog.


BUY LOW, SELL HIGH

Het is nog een goeie week wachten op de opening van de wintermercato, maar de nakende transfer van Joakim Maehle houdt KRC Genk helemaal in de ban. De Deense sterkhouder miste in oktober in extremis nog een droomtransfer naar Olympique de Marseille, maar momenteel zou hij op weg zijn naar het Italiaanse Atalanta Bergamo. Volgens Het Nieuwsblad zouden de onderhandelingen tussen alle partijen zich in de laatste fase bevinden en lijkt Maehle op weg naar de Serie A.



Het basisbedrag van deze transactie zou rond de elf miljoen euro schommelen, een som die nog kan oplopen tot vijftien miljoen door verschillende bonussen. Daarmee wordt Maehle alvast de zevende duurste uitgaande transfer van de Limburgers en mogelijk kan hij zelfs nog opklimmen naar de vijfde plaats. En da's een erg fraaie realisatie van TD Dimitri de Condé, die Maehle in 2017 voor 1,3 miljoen euro weghaalde bij Aalborg BK. Vintage KRC Genk, dat zijn businessmodel alle eer aandoet. Buy low, sell high.

GENK GOES ZUID-AMERIKA

Op financieel vlak realiseert KRC Genk dus een mooie zaak, maar anderzijds verliest de club één van zijn absolute sterkhouders. De Limburgers trekken straks sowieso zélf de transfermarkt op, want in de eigen rangen heeft Genk geen adequate vervanger voorhanden. Daniel Munoz en Carlos Cuesta kunnen eventueel depanneren op de rechtsachter, maar beide verdedigers zijn onmisbaar in de centrale defensie. De Colombianen beschikken overigens ook niet over het profiel om op die positie de nodige aanvallende impulsen te voorzien.

Dimitri de Condé is dus opnieuw aan zet, en hij mag zijn expertise – mét flink wat extra kapitaal - dus opnieuw etaleren op de transfermarkt. Zowel binnen als buiten de club heeft iedereen er het volste vertrouwen in dat de sportieve beleidsbepaler opnieuw een interessante speler aan boord zal halen. Voorlopig raakten nog geen concrete Genkse doelwitten naar buiten om het nakende vertrek van Joakim Maehle op te vangen, maar de Condé bekijkt momenteel ook andere opties om de ploeg te versterken.



Naast een opvolger voor Maehle zou ook een centrale verdediger hoog prijken op het Genkse verlanglijstje. En daarvoor richt de Condé alvast zijn pijlen naar Zuid-Amerika, waar de TD eerder al het ontluikende talent ontdekte van het Colombiaanse trio Jhon Lucumi, Daniel Munoz, Carlos Cuesta en de Mexicaan Gerardo Arteaga. Dit keer zou 'Ruan' Tressoldi Neto de volgende Zuid-Amerikaanse aanwinst van de Limburgers kunnen worden, althans op basis van recente Braziliaanse berichten.

HOT IN EUROPA 

De 21-jarige Ruan werd in oktober al gelinkt aan een overstap naar KRC Genk, dat volgens lokale media toen bij diens club Grêmio zelfs een bod uitbracht van 3 à 3,5 miljoen euro. De Braziliaanse topclub ging echter niet overstag en eiste het prompt een transferbedrag van maar liefst acht miljoen euro. Zelfs mét de extra miljoenen onder de arm dankzij de verkoop van Joakim Maehle lijkt zo’n hoge som echter nog een brug te ver voor Dimitri de Condé en Genk – ook al is Ruan een veelbelovende en jonge verdediger. 

De aanzienlijke vraagprijs van acht miljoen euro kan echter wel een slinkse onderhandelingstechniek zijn van Grêmio. De actuele marktwaarde van Ruan bedraagt namelijk amper 200 duizend euro en per slot van rekening is hij 'slechts' een invaller bij de Tricolor dos Pampas. Uiteindelijk speelde Ruan ook nog maar zes officiële wedstrijden voor de hoofdmacht: vier in de Campeonato Brasileiro Série A ook twee in de Copa Libertadores – het Zuid-Amerikaanse equivalent van de UEFA Champions League.



Daarnaast beschikt Ruan in Grêmio over een contract dat in december 2022 afloopt. Indien de Brazilianen nog flink willen cashen, dan zal het dus binnenkort moeten gebeuren. De kans is groot dat Grêmio daarom zo'n hoge vraagprijs hanteert voor hun veelbelovend talent, maar daar kan ook de grote buitenlandse interesse mee te maken hebben. Want KRC Genk is namelijk niet alleen de enige Europese club die interesse toont in hem. Ook Borussia Dortmund, Lazio, Olympique Marseille en Sporting CP meldden zich de voorbije onofficieel in Brazilië.

FRENAY FACILITEERT? 

Bij Grêmio weten ze dat Ruan over een groot potentieel beschikt, en binnen de club wordt hij omschreven als één van de grootste talenten. Desondanks waren de Brazilianen in oktober bereid om te praten met Genk over een vertrek van hun 21-jarige verdediger en gezien de contractstatus van Ruan zal die situatie wellicht niet veranderd zijn. Grêmio zal wel niet de volle pot vangen indien het tot een transfer zou komen, want Ruans ex-club Novo Hamburgo heeft nog recht op 40 procent van de potentiële transfersom. Maar indien KRC Genk volledig verkocht is van de kwaliteiten van Ruan, dan zullen de Limburgers niet mogen aarzelen. 



Terwijl de voorgenoemde geïnteresseerde clubs Borussia Dortmund, Lazio, Olympique Marseille en Sporting CP (nog) geen concreet uitbrachten, zou een niet-nader genoemde Spaanse club dat één dezer dagen wél doen. Ondertussen weigerde Ruan ook al twee huuraanbiedingen van clubs uit de Campeonato Brasileiro Série A. 't Is duidelijk: er beweegt wat rond Ruan. En misschien is spelersmakelaar Didier Frenay momenteel al contacten aan het leggen met Genk, want volgens Transfermarkt.de behartigt het Belgische makelaarsbureau StarFactory namelijk de zaken van Ruan. Best wel opvallend.

MATERIAAL VOOR GENK 

Maar wat maakt van de pas 21-jarige Ruan zo'n aantrekkelijke en gewilde centrale verdediger? Wel, om te beginnen is de man uit Tramandai een snelle en wendbare verdediger. Die belangrijke kwaliteiten als verdediger koppelt hij bovendien ook aan een imposante fysieke verschijning waarmee hij gemakkelijk en vaak kopduels kan winnen. De tackles van Ruan zijn ook telkens mooi om naar te kijken, vooral dankzij zijn bijna perfecte timing en mooie stijl.

Maar ook met de bal aan de voet laat Ruan zijn invloed gelden. De jonge Braziliaanse verdediger beschikt over een groot voetballend vermogen én hij kan ook makkelijk zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen met een dribbel. Op het defensief gebied is Ruan ook razend efficiënt en recupereert hij veel ballen. Kortom, 't is een moderne verdediger die overduidelijk een mooi profiel bezit – om nog maar te zwijgen van zijn ruime progressiemarge. En waar kan een talentvolle jonge speler zich beter ontwikkelen dan bij KRC Genk?



Indien de Braziliaanse media het bij het rechte eind hebben, dan heeft Dimitri de Condé zijn oog dus weeral laten vallen op een potentieel goudhaantje. Ruan kan dan de elfde Braziliaan worden in Genkse loondienst na Edmilson, Benjamin, Fabio Pereira, Jaja Coelho, Ederson, Joao Carlos, Orlando, Nadson en Neto Borges. Het meerendeel van die Brazilianen viel echter zwaar tegen, maar op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten kan Ruan die Braziliaanse nuance eigenhandig en helemaal omkeren. 

LEES OOK: 'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

Moet Genk hem halen?

Meest recent

'Mannaert alert: Duivels dreigen toptalent te verliezen`

Het is alweer een drukke zomer geweest voor Vincent Mannaert, want eerst kwamen de Rode Duivels in ...

13
13
Zorgwekkende exit Trossard: Besiktas-coach brengt nieuws

Enkele teams hebben donderdagavond meteen een uitstekende zaak gedaan in de Europese play-offs. ...

11
11
'Echte reden voor afwezigheid Saliba en Ndiaye bekend'

Anderlecht heeft donderdagavond een geweldige zaak gedaan. Het heeft zich immers al zo goed als ...

85
85
Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

152
152
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

80
80
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

380
380
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

145
145
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

124
124
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

79
79
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

127
127
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

508
508
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

1243
1243
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

398
398
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

160
160
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1116
1116
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

82
82
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

340
340
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

934
934
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

140
140
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

357
357
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

710
710
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

595
595
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

234
234
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

494
494
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

2029
2029

Meer sportnieuws