Genk houdt miljoenen klaar voor Braziliaans goudhaantje

door
Genk houdt miljoenen klaar voor Braziliaans goudhaantje

Straks mag Dimitri de Condé weer doen wat hij het liefste doet: wheelen & dealen op de transfermarkt. Met het extra kapitaal door de nakende verkoop van Joakim Maehle gaat hij op zoek naar een rechtsachter en een centrale verdediger. En naar verluidt heeft de Genkse TD al een volgend veelbelovend talent op het oog.


BUY LOW, SELL HIGH

Het is nog een goeie week wachten op de opening van de wintermercato, maar de nakende transfer van Joakim Maehle houdt KRC Genk helemaal in de ban. De Deense sterkhouder miste in oktober in extremis nog een droomtransfer naar Olympique de Marseille, maar momenteel zou hij op weg zijn naar het Italiaanse Atalanta Bergamo. Volgens Het Nieuwsblad zouden de onderhandelingen tussen alle partijen zich in de laatste fase bevinden en lijkt Maehle op weg naar de Serie A.



Het basisbedrag van deze transactie zou rond de elf miljoen euro schommelen, een som die nog kan oplopen tot vijftien miljoen door verschillende bonussen. Daarmee wordt Maehle alvast de zevende duurste uitgaande transfer van de Limburgers en mogelijk kan hij zelfs nog opklimmen naar de vijfde plaats. En da's een erg fraaie realisatie van TD Dimitri de Condé, die Maehle in 2017 voor 1,3 miljoen euro weghaalde bij Aalborg BK. Vintage KRC Genk, dat zijn businessmodel alle eer aandoet. Buy low, sell high.

GENK GOES ZUID-AMERIKA

Op financieel vlak realiseert KRC Genk dus een mooie zaak, maar anderzijds verliest de club één van zijn absolute sterkhouders. De Limburgers trekken straks sowieso zélf de transfermarkt op, want in de eigen rangen heeft Genk geen adequate vervanger voorhanden. Daniel Munoz en Carlos Cuesta kunnen eventueel depanneren op de rechtsachter, maar beide verdedigers zijn onmisbaar in de centrale defensie. De Colombianen beschikken overigens ook niet over het profiel om op die positie de nodige aanvallende impulsen te voorzien.

Dimitri de Condé is dus opnieuw aan zet, en hij mag zijn expertise – mét flink wat extra kapitaal - dus opnieuw etaleren op de transfermarkt. Zowel binnen als buiten de club heeft iedereen er het volste vertrouwen in dat de sportieve beleidsbepaler opnieuw een interessante speler aan boord zal halen. Voorlopig raakten nog geen concrete Genkse doelwitten naar buiten om het nakende vertrek van Joakim Maehle op te vangen, maar de Condé bekijkt momenteel ook andere opties om de ploeg te versterken.



Naast een opvolger voor Maehle zou ook een centrale verdediger hoog prijken op het Genkse verlanglijstje. En daarvoor richt de Condé alvast zijn pijlen naar Zuid-Amerika, waar de TD eerder al het ontluikende talent ontdekte van het Colombiaanse trio Jhon Lucumi, Daniel Munoz, Carlos Cuesta en de Mexicaan Gerardo Arteaga. Dit keer zou 'Ruan' Tressoldi Neto de volgende Zuid-Amerikaanse aanwinst van de Limburgers kunnen worden, althans op basis van recente Braziliaanse berichten.

HOT IN EUROPA 

De 21-jarige Ruan werd in oktober al gelinkt aan een overstap naar KRC Genk, dat volgens lokale media toen bij diens club Grêmio zelfs een bod uitbracht van 3 à 3,5 miljoen euro. De Braziliaanse topclub ging echter niet overstag en eiste het prompt een transferbedrag van maar liefst acht miljoen euro. Zelfs mét de extra miljoenen onder de arm dankzij de verkoop van Joakim Maehle lijkt zo’n hoge som echter nog een brug te ver voor Dimitri de Condé en Genk – ook al is Ruan een veelbelovende en jonge verdediger. 

De aanzienlijke vraagprijs van acht miljoen euro kan echter wel een slinkse onderhandelingstechniek zijn van Grêmio. De actuele marktwaarde van Ruan bedraagt namelijk amper 200 duizend euro en per slot van rekening is hij 'slechts' een invaller bij de Tricolor dos Pampas. Uiteindelijk speelde Ruan ook nog maar zes officiële wedstrijden voor de hoofdmacht: vier in de Campeonato Brasileiro Série A ook twee in de Copa Libertadores – het Zuid-Amerikaanse equivalent van de UEFA Champions League.



Daarnaast beschikt Ruan in Grêmio over een contract dat in december 2022 afloopt. Indien de Brazilianen nog flink willen cashen, dan zal het dus binnenkort moeten gebeuren. De kans is groot dat Grêmio daarom zo'n hoge vraagprijs hanteert voor hun veelbelovend talent, maar daar kan ook de grote buitenlandse interesse mee te maken hebben. Want KRC Genk is namelijk niet alleen de enige Europese club die interesse toont in hem. Ook Borussia Dortmund, Lazio, Olympique Marseille en Sporting CP meldden zich de voorbije onofficieel in Brazilië.

FRENAY FACILITEERT? 

Bij Grêmio weten ze dat Ruan over een groot potentieel beschikt, en binnen de club wordt hij omschreven als één van de grootste talenten. Desondanks waren de Brazilianen in oktober bereid om te praten met Genk over een vertrek van hun 21-jarige verdediger en gezien de contractstatus van Ruan zal die situatie wellicht niet veranderd zijn. Grêmio zal wel niet de volle pot vangen indien het tot een transfer zou komen, want Ruans ex-club Novo Hamburgo heeft nog recht op 40 procent van de potentiële transfersom. Maar indien KRC Genk volledig verkocht is van de kwaliteiten van Ruan, dan zullen de Limburgers niet mogen aarzelen. 



Terwijl de voorgenoemde geïnteresseerde clubs Borussia Dortmund, Lazio, Olympique Marseille en Sporting CP (nog) geen concreet uitbrachten, zou een niet-nader genoemde Spaanse club dat één dezer dagen wél doen. Ondertussen weigerde Ruan ook al twee huuraanbiedingen van clubs uit de Campeonato Brasileiro Série A. 't Is duidelijk: er beweegt wat rond Ruan. En misschien is spelersmakelaar Didier Frenay momenteel al contacten aan het leggen met Genk, want volgens Transfermarkt.de behartigt het Belgische makelaarsbureau StarFactory namelijk de zaken van Ruan. Best wel opvallend.

MATERIAAL VOOR GENK 

Maar wat maakt van de pas 21-jarige Ruan zo'n aantrekkelijke en gewilde centrale verdediger? Wel, om te beginnen is de man uit Tramandai een snelle en wendbare verdediger. Die belangrijke kwaliteiten als verdediger koppelt hij bovendien ook aan een imposante fysieke verschijning waarmee hij gemakkelijk en vaak kopduels kan winnen. De tackles van Ruan zijn ook telkens mooi om naar te kijken, vooral dankzij zijn bijna perfecte timing en mooie stijl.

Maar ook met de bal aan de voet laat Ruan zijn invloed gelden. De jonge Braziliaanse verdediger beschikt over een groot voetballend vermogen én hij kan ook makkelijk zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen met een dribbel. Op het defensief gebied is Ruan ook razend efficiënt en recupereert hij veel ballen. Kortom, 't is een moderne verdediger die overduidelijk een mooi profiel bezit – om nog maar te zwijgen van zijn ruime progressiemarge. En waar kan een talentvolle jonge speler zich beter ontwikkelen dan bij KRC Genk?



Indien de Braziliaanse media het bij het rechte eind hebben, dan heeft Dimitri de Condé zijn oog dus weeral laten vallen op een potentieel goudhaantje. Ruan kan dan de elfde Braziliaan worden in Genkse loondienst na Edmilson, Benjamin, Fabio Pereira, Jaja Coelho, Ederson, Joao Carlos, Orlando, Nadson en Neto Borges. Het meerendeel van die Brazilianen viel echter zwaar tegen, maar op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten kan Ruan die Braziliaanse nuance eigenhandig en helemaal omkeren. 

LEES OOK: 'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

Moet Genk hem halen?

Meest recent

'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

16
16
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

27
27
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

246
246
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

51
51
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

95
95
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

64
64
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

125
125
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

149
149
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

126
126
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

317
317
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

340
340
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

91
91
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

275
275
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

285
285
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

71
71
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

228
228
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

272
272
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

76
76
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

228
228
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

129
129
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

116
116
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

93
93
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

627
627
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

514
514
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

86
86

Meer sportnieuws