Genk houdt miljoenen klaar voor Braziliaans goudhaantje

1481 stemmen
Genk houdt miljoenen klaar voor Braziliaans goudhaantje

Straks mag Dimitri de Condé weer doen wat hij het liefste doet: wheelen & dealen op de transfermarkt. Met het extra kapitaal door de nakende verkoop van Joakim Maehle gaat hij op zoek naar een rechtsachter en een centrale verdediger. En naar verluidt heeft de Genkse TD al een volgend veelbelovend talent op het oog.


BUY LOW, SELL HIGH

Het is nog een goeie week wachten op de opening van de wintermercato, maar de nakende transfer van Joakim Maehle houdt KRC Genk helemaal in de ban. De Deense sterkhouder miste in oktober in extremis nog een droomtransfer naar Olympique de Marseille, maar momenteel zou hij op weg zijn naar het Italiaanse Atalanta Bergamo. Volgens Het Nieuwsblad zouden de onderhandelingen tussen alle partijen zich in de laatste fase bevinden en lijkt Maehle op weg naar de Serie A.



Het basisbedrag van deze transactie zou rond de elf miljoen euro schommelen, een som die nog kan oplopen tot vijftien miljoen door verschillende bonussen. Daarmee wordt Maehle alvast de zevende duurste uitgaande transfer van de Limburgers en mogelijk kan hij zelfs nog opklimmen naar de vijfde plaats. En da's een erg fraaie realisatie van TD Dimitri de Condé, die Maehle in 2017 voor 1,3 miljoen euro weghaalde bij Aalborg BK. Vintage KRC Genk, dat zijn businessmodel alle eer aandoet. Buy low, sell high.

GENK GOES ZUID-AMERIKA

Op financieel vlak realiseert KRC Genk dus een mooie zaak, maar anderzijds verliest de club één van zijn absolute sterkhouders. De Limburgers trekken straks sowieso zélf de transfermarkt op, want in de eigen rangen heeft Genk geen adequate vervanger voorhanden. Daniel Munoz en Carlos Cuesta kunnen eventueel depanneren op de rechtsachter, maar beide verdedigers zijn onmisbaar in de centrale defensie. De Colombianen beschikken overigens ook niet over het profiel om op die positie de nodige aanvallende impulsen te voorzien.

Dimitri de Condé is dus opnieuw aan zet, en hij mag zijn expertise – mét flink wat extra kapitaal - dus opnieuw etaleren op de transfermarkt. Zowel binnen als buiten de club heeft iedereen er het volste vertrouwen in dat de sportieve beleidsbepaler opnieuw een interessante speler aan boord zal halen. Voorlopig raakten nog geen concrete Genkse doelwitten naar buiten om het nakende vertrek van Joakim Maehle op te vangen, maar de Condé bekijkt momenteel ook andere opties om de ploeg te versterken.



Naast een opvolger voor Maehle zou ook een centrale verdediger hoog prijken op het Genkse verlanglijstje. En daarvoor richt de Condé alvast zijn pijlen naar Zuid-Amerika, waar de TD eerder al het ontluikende talent ontdekte van het Colombiaanse trio Jhon Lucumi, Daniel Munoz, Carlos Cuesta en de Mexicaan Gerardo Arteaga. Dit keer zou 'Ruan' Tressoldi Neto de volgende Zuid-Amerikaanse aanwinst van de Limburgers kunnen worden, althans op basis van recente Braziliaanse berichten.

HOT IN EUROPA 

De 21-jarige Ruan werd in oktober al gelinkt aan een overstap naar KRC Genk, dat volgens lokale media toen bij diens club Grêmio zelfs een bod uitbracht van 3 à 3,5 miljoen euro. De Braziliaanse topclub ging echter niet overstag en eiste het prompt een transferbedrag van maar liefst acht miljoen euro. Zelfs mét de extra miljoenen onder de arm dankzij de verkoop van Joakim Maehle lijkt zo’n hoge som echter nog een brug te ver voor Dimitri de Condé en Genk – ook al is Ruan een veelbelovende en jonge verdediger. 

De aanzienlijke vraagprijs van acht miljoen euro kan echter wel een slinkse onderhandelingstechniek zijn van Grêmio. De actuele marktwaarde van Ruan bedraagt namelijk amper 200 duizend euro en per slot van rekening is hij 'slechts' een invaller bij de Tricolor dos Pampas. Uiteindelijk speelde Ruan ook nog maar zes officiële wedstrijden voor de hoofdmacht: vier in de Campeonato Brasileiro Série A ook twee in de Copa Libertadores – het Zuid-Amerikaanse equivalent van de UEFA Champions League.



Daarnaast beschikt Ruan in Grêmio over een contract dat in december 2022 afloopt. Indien de Brazilianen nog flink willen cashen, dan zal het dus binnenkort moeten gebeuren. De kans is groot dat Grêmio daarom zo'n hoge vraagprijs hanteert voor hun veelbelovend talent, maar daar kan ook de grote buitenlandse interesse mee te maken hebben. Want KRC Genk is namelijk niet alleen de enige Europese club die interesse toont in hem. Ook Borussia Dortmund, Lazio, Olympique Marseille en Sporting CP meldden zich de voorbije onofficieel in Brazilië.

FRENAY FACILITEERT? 

Bij Grêmio weten ze dat Ruan over een groot potentieel beschikt, en binnen de club wordt hij omschreven als één van de grootste talenten. Desondanks waren de Brazilianen in oktober bereid om te praten met Genk over een vertrek van hun 21-jarige verdediger en gezien de contractstatus van Ruan zal die situatie wellicht niet veranderd zijn. Grêmio zal wel niet de volle pot vangen indien het tot een transfer zou komen, want Ruans ex-club Novo Hamburgo heeft nog recht op 40 procent van de potentiële transfersom. Maar indien KRC Genk volledig verkocht is van de kwaliteiten van Ruan, dan zullen de Limburgers niet mogen aarzelen. 



Terwijl de voorgenoemde geïnteresseerde clubs Borussia Dortmund, Lazio, Olympique Marseille en Sporting CP (nog) geen concreet uitbrachten, zou een niet-nader genoemde Spaanse club dat één dezer dagen wél doen. Ondertussen weigerde Ruan ook al twee huuraanbiedingen van clubs uit de Campeonato Brasileiro Série A. 't Is duidelijk: er beweegt wat rond Ruan. En misschien is spelersmakelaar Didier Frenay momenteel al contacten aan het leggen met Genk, want volgens Transfermarkt.de behartigt het Belgische makelaarsbureau StarFactory namelijk de zaken van Ruan. Best wel opvallend.

MATERIAAL VOOR GENK 

Maar wat maakt van de pas 21-jarige Ruan zo'n aantrekkelijke en gewilde centrale verdediger? Wel, om te beginnen is de man uit Tramandai een snelle en wendbare verdediger. Die belangrijke kwaliteiten als verdediger koppelt hij bovendien ook aan een imposante fysieke verschijning waarmee hij gemakkelijk en vaak kopduels kan winnen. De tackles van Ruan zijn ook telkens mooi om naar te kijken, vooral dankzij zijn bijna perfecte timing en mooie stijl.

Maar ook met de bal aan de voet laat Ruan zijn invloed gelden. De jonge Braziliaanse verdediger beschikt over een groot voetballend vermogen én hij kan ook makkelijk zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen met een dribbel. Op het defensief gebied is Ruan ook razend efficiënt en recupereert hij veel ballen. Kortom, 't is een moderne verdediger die overduidelijk een mooi profiel bezit – om nog maar te zwijgen van zijn ruime progressiemarge. En waar kan een talentvolle jonge speler zich beter ontwikkelen dan bij KRC Genk?



Indien de Braziliaanse media het bij het rechte eind hebben, dan heeft Dimitri de Condé zijn oog dus weeral laten vallen op een potentieel goudhaantje. Ruan kan dan de elfde Braziliaan worden in Genkse loondienst na Edmilson, Benjamin, Fabio Pereira, Jaja Coelho, Ederson, Joao Carlos, Orlando, Nadson en Neto Borges. Het meerendeel van die Brazilianen viel echter zwaar tegen, maar op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten kan Ruan die Braziliaanse nuance eigenhandig en helemaal omkeren. 

LEES OOK: ‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Moet Genk hem halen?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

91
91
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

52
52
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

45
45
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

439
439
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

105
105
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1052
1052
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

249
249
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

95
95
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

386
386
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

379
379
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

202
202
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

325
325
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

432
432
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

423
423
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

427
427
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

489
489
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

467
467
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

147
147
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

126
126
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

33
33
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

211
211
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

66
66
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

95
95
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

569
569
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

108
108

Meer sportnieuws