Genk houdt miljoenen klaar voor Braziliaans goudhaantje

door
Genk houdt miljoenen klaar voor Braziliaans goudhaantje

Straks mag Dimitri de Condé weer doen wat hij het liefste doet: wheelen & dealen op de transfermarkt. Met het extra kapitaal door de nakende verkoop van Joakim Maehle gaat hij op zoek naar een rechtsachter en een centrale verdediger. En naar verluidt heeft de Genkse TD al een volgend veelbelovend talent op het oog.


BUY LOW, SELL HIGH

Het is nog een goeie week wachten op de opening van de wintermercato, maar de nakende transfer van Joakim Maehle houdt KRC Genk helemaal in de ban. De Deense sterkhouder miste in oktober in extremis nog een droomtransfer naar Olympique de Marseille, maar momenteel zou hij op weg zijn naar het Italiaanse Atalanta Bergamo. Volgens Het Nieuwsblad zouden de onderhandelingen tussen alle partijen zich in de laatste fase bevinden en lijkt Maehle op weg naar de Serie A.



Het basisbedrag van deze transactie zou rond de elf miljoen euro schommelen, een som die nog kan oplopen tot vijftien miljoen door verschillende bonussen. Daarmee wordt Maehle alvast de zevende duurste uitgaande transfer van de Limburgers en mogelijk kan hij zelfs nog opklimmen naar de vijfde plaats. En da's een erg fraaie realisatie van TD Dimitri de Condé, die Maehle in 2017 voor 1,3 miljoen euro weghaalde bij Aalborg BK. Vintage KRC Genk, dat zijn businessmodel alle eer aandoet. Buy low, sell high.

GENK GOES ZUID-AMERIKA

Op financieel vlak realiseert KRC Genk dus een mooie zaak, maar anderzijds verliest de club één van zijn absolute sterkhouders. De Limburgers trekken straks sowieso zélf de transfermarkt op, want in de eigen rangen heeft Genk geen adequate vervanger voorhanden. Daniel Munoz en Carlos Cuesta kunnen eventueel depanneren op de rechtsachter, maar beide verdedigers zijn onmisbaar in de centrale defensie. De Colombianen beschikken overigens ook niet over het profiel om op die positie de nodige aanvallende impulsen te voorzien.

Dimitri de Condé is dus opnieuw aan zet, en hij mag zijn expertise – mét flink wat extra kapitaal - dus opnieuw etaleren op de transfermarkt. Zowel binnen als buiten de club heeft iedereen er het volste vertrouwen in dat de sportieve beleidsbepaler opnieuw een interessante speler aan boord zal halen. Voorlopig raakten nog geen concrete Genkse doelwitten naar buiten om het nakende vertrek van Joakim Maehle op te vangen, maar de Condé bekijkt momenteel ook andere opties om de ploeg te versterken.



Naast een opvolger voor Maehle zou ook een centrale verdediger hoog prijken op het Genkse verlanglijstje. En daarvoor richt de Condé alvast zijn pijlen naar Zuid-Amerika, waar de TD eerder al het ontluikende talent ontdekte van het Colombiaanse trio Jhon Lucumi, Daniel Munoz, Carlos Cuesta en de Mexicaan Gerardo Arteaga. Dit keer zou 'Ruan' Tressoldi Neto de volgende Zuid-Amerikaanse aanwinst van de Limburgers kunnen worden, althans op basis van recente Braziliaanse berichten.

HOT IN EUROPA 

De 21-jarige Ruan werd in oktober al gelinkt aan een overstap naar KRC Genk, dat volgens lokale media toen bij diens club Grêmio zelfs een bod uitbracht van 3 à 3,5 miljoen euro. De Braziliaanse topclub ging echter niet overstag en eiste het prompt een transferbedrag van maar liefst acht miljoen euro. Zelfs mét de extra miljoenen onder de arm dankzij de verkoop van Joakim Maehle lijkt zo’n hoge som echter nog een brug te ver voor Dimitri de Condé en Genk – ook al is Ruan een veelbelovende en jonge verdediger. 

De aanzienlijke vraagprijs van acht miljoen euro kan echter wel een slinkse onderhandelingstechniek zijn van Grêmio. De actuele marktwaarde van Ruan bedraagt namelijk amper 200 duizend euro en per slot van rekening is hij 'slechts' een invaller bij de Tricolor dos Pampas. Uiteindelijk speelde Ruan ook nog maar zes officiële wedstrijden voor de hoofdmacht: vier in de Campeonato Brasileiro Série A ook twee in de Copa Libertadores – het Zuid-Amerikaanse equivalent van de UEFA Champions League.



Daarnaast beschikt Ruan in Grêmio over een contract dat in december 2022 afloopt. Indien de Brazilianen nog flink willen cashen, dan zal het dus binnenkort moeten gebeuren. De kans is groot dat Grêmio daarom zo'n hoge vraagprijs hanteert voor hun veelbelovend talent, maar daar kan ook de grote buitenlandse interesse mee te maken hebben. Want KRC Genk is namelijk niet alleen de enige Europese club die interesse toont in hem. Ook Borussia Dortmund, Lazio, Olympique Marseille en Sporting CP meldden zich de voorbije onofficieel in Brazilië.

FRENAY FACILITEERT? 

Bij Grêmio weten ze dat Ruan over een groot potentieel beschikt, en binnen de club wordt hij omschreven als één van de grootste talenten. Desondanks waren de Brazilianen in oktober bereid om te praten met Genk over een vertrek van hun 21-jarige verdediger en gezien de contractstatus van Ruan zal die situatie wellicht niet veranderd zijn. Grêmio zal wel niet de volle pot vangen indien het tot een transfer zou komen, want Ruans ex-club Novo Hamburgo heeft nog recht op 40 procent van de potentiële transfersom. Maar indien KRC Genk volledig verkocht is van de kwaliteiten van Ruan, dan zullen de Limburgers niet mogen aarzelen. 



Terwijl de voorgenoemde geïnteresseerde clubs Borussia Dortmund, Lazio, Olympique Marseille en Sporting CP (nog) geen concreet uitbrachten, zou een niet-nader genoemde Spaanse club dat één dezer dagen wél doen. Ondertussen weigerde Ruan ook al twee huuraanbiedingen van clubs uit de Campeonato Brasileiro Série A. 't Is duidelijk: er beweegt wat rond Ruan. En misschien is spelersmakelaar Didier Frenay momenteel al contacten aan het leggen met Genk, want volgens Transfermarkt.de behartigt het Belgische makelaarsbureau StarFactory namelijk de zaken van Ruan. Best wel opvallend.

MATERIAAL VOOR GENK 

Maar wat maakt van de pas 21-jarige Ruan zo'n aantrekkelijke en gewilde centrale verdediger? Wel, om te beginnen is de man uit Tramandai een snelle en wendbare verdediger. Die belangrijke kwaliteiten als verdediger koppelt hij bovendien ook aan een imposante fysieke verschijning waarmee hij gemakkelijk en vaak kopduels kan winnen. De tackles van Ruan zijn ook telkens mooi om naar te kijken, vooral dankzij zijn bijna perfecte timing en mooie stijl.

Maar ook met de bal aan de voet laat Ruan zijn invloed gelden. De jonge Braziliaanse verdediger beschikt over een groot voetballend vermogen én hij kan ook makkelijk zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen met een dribbel. Op het defensief gebied is Ruan ook razend efficiënt en recupereert hij veel ballen. Kortom, 't is een moderne verdediger die overduidelijk een mooi profiel bezit – om nog maar te zwijgen van zijn ruime progressiemarge. En waar kan een talentvolle jonge speler zich beter ontwikkelen dan bij KRC Genk?



Indien de Braziliaanse media het bij het rechte eind hebben, dan heeft Dimitri de Condé zijn oog dus weeral laten vallen op een potentieel goudhaantje. Ruan kan dan de elfde Braziliaan worden in Genkse loondienst na Edmilson, Benjamin, Fabio Pereira, Jaja Coelho, Ederson, Joao Carlos, Orlando, Nadson en Neto Borges. Het meerendeel van die Brazilianen viel echter zwaar tegen, maar op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten kan Ruan die Braziliaanse nuance eigenhandig en helemaal omkeren. 

LEES OOK: Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Moet Genk hem halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

14
14
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

8
8
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

29
29
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

49
49
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

181
181
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

168
168
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

38
38
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

239
239
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

228
228
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

171
171
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

289
289
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

244
244
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

29
29
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

224
224
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

43
43
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

108
108
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

231
231
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

191
191
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

152
152
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

200
200
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

394
394
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

539
539
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

838
838
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

187
187

Meer sportnieuws