Drastisch voorstel Pro League: "Kans op competitievervalsing"

600
Drastisch voorstel Pro League:

De corona-pandemie heeft de hele maatschappij stevig in haar greep, ook de voetbalwereld ontsnapt daar niet aan. In de voorbije dagen werden bijvoorbeeld weer verschillende wedstrijden in de Jupiler Pro League uitgesteld, terwijl de kalender nu al overvol steekt. Volgens de krant Het Laatste Nieuws zou de Pro League dan ook een drastisch plan overwegen.


Al voor het seizoen was duidelijk dat corona een enorme impact zou hebben op de kalender. Er werden twee extra ploegen aan de competitie toegevoegd, bovendien zou het seizoen niet te lang kunnen duren wegens het uitgestelde EK 2020. En daar komen nu dus ook een pak uitgestelde wedstrijden bij. Maandag al geraakte bekend dat Beerschot en Eupen quasi geen winterstop zouden hebben om hun matchen te kunnen inhalen. Maar de creativiteit van de kalendermakers kent natuurlijk zijn grenzen, zeker als er straks weer bekerduels en Europese opdrachten bij komen.

Een optie zou kunnen zijn om de Play-Offs te schrappen, maar daardoor zou een pak miljoenen aan televisiegelden wegvallen. Iets wat men in de huidige crisis uiteraard absoluut wil vermijden. Bij Het Laatste Nieuws weet men dan ook dat een 'extreme maatregel' overwogen zou worden. Zo zou men vanaf april geen enkele wedstrijd meer willen laten uitstellen. Indien een bepaalde club getroffen wordt door het virus, zou ze haar partijen toch moeten afwerken met spelers die negatief testen. Desnoods wordt de selectie aangevuld met jongeren. Zo niet zou een forfaitnederlaag volgen.

COMPETITIEVERVALSING?
Bij HLN stelt men echter dat de kans op 'competitievervalsing dan reëel is'. Clubs die volop strijden voor deelname aan de PO's of tegen de degradatie, zouden hun kansen drastisch zien afnemen indien ze plots een half team moeten missen. Bovendien hebben de topclubs vaak grotere selecties en meer kwaliteit in de jeugdploegen, waardoor zij in het voordeel lijken. Men zal dus moeten overwegen wat primeert: het sportieve of het financiële. In ieder geval zou er over het voorstel gestemd worden op de Algemene Vergadering van 18 januari.

LEES OOK: Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

Denkt u dat de volledige competitie afgewerkt zal worden?

Meest recent

City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

17
17
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

53
53
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

150
150
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

29
29
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

157
157
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

46
46
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

206
206
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

75
75
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

98
98
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

307
307
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

167
167
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

99
99
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

26
26
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

422
422
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

213
213
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

236
236
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

214
214
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

600
600
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

92
92
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

641
641
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

65
65
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

79
79
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

450
450

Meer sportnieuws