Drastisch voorstel Pro League: "Kans op competitievervalsing"

600 stemmen
Drastisch voorstel Pro League:

De corona-pandemie heeft de hele maatschappij stevig in haar greep, ook de voetbalwereld ontsnapt daar niet aan. In de voorbije dagen werden bijvoorbeeld weer verschillende wedstrijden in de Jupiler Pro League uitgesteld, terwijl de kalender nu al overvol steekt. Volgens de krant Het Laatste Nieuws zou de Pro League dan ook een drastisch plan overwegen.


Al voor het seizoen was duidelijk dat corona een enorme impact zou hebben op de kalender. Er werden twee extra ploegen aan de competitie toegevoegd, bovendien zou het seizoen niet te lang kunnen duren wegens het uitgestelde EK 2020. En daar komen nu dus ook een pak uitgestelde wedstrijden bij. Maandag al geraakte bekend dat Beerschot en Eupen quasi geen winterstop zouden hebben om hun matchen te kunnen inhalen. Maar de creativiteit van de kalendermakers kent natuurlijk zijn grenzen, zeker als er straks weer bekerduels en Europese opdrachten bij komen.

Een optie zou kunnen zijn om de Play-Offs te schrappen, maar daardoor zou een pak miljoenen aan televisiegelden wegvallen. Iets wat men in de huidige crisis uiteraard absoluut wil vermijden. Bij Het Laatste Nieuws weet men dan ook dat een 'extreme maatregel' overwogen zou worden. Zo zou men vanaf april geen enkele wedstrijd meer willen laten uitstellen. Indien een bepaalde club getroffen wordt door het virus, zou ze haar partijen toch moeten afwerken met spelers die negatief testen. Desnoods wordt de selectie aangevuld met jongeren. Zo niet zou een forfaitnederlaag volgen.

COMPETITIEVERVALSING?
Bij HLN stelt men echter dat de kans op 'competitievervalsing dan reëel is'. Clubs die volop strijden voor deelname aan de PO's of tegen de degradatie, zouden hun kansen drastisch zien afnemen indien ze plots een half team moeten missen. Bovendien hebben de topclubs vaak grotere selecties en meer kwaliteit in de jeugdploegen, waardoor zij in het voordeel lijken. Men zal dus moeten overwegen wat primeert: het sportieve of het financiële. In ieder geval zou er over het voorstel gestemd worden op de Algemene Vergadering van 18 januari.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Denkt u dat de volledige competitie afgewerkt zal worden?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

28
28
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

22
22
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

143
143
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

117
117
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

323
323
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

136
136
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

411
411
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

312
312
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

497
497
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1071
1071
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

242
242
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1248
1248
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

633
633

Meer sportnieuws