Drastisch voorstel Pro League: "Kans op competitievervalsing"

door
Drastisch voorstel Pro League:

De corona-pandemie heeft de hele maatschappij stevig in haar greep, ook de voetbalwereld ontsnapt daar niet aan. In de voorbije dagen werden bijvoorbeeld weer verschillende wedstrijden in de Jupiler Pro League uitgesteld, terwijl de kalender nu al overvol steekt. Volgens de krant Het Laatste Nieuws zou de Pro League dan ook een drastisch plan overwegen.


Al voor het seizoen was duidelijk dat corona een enorme impact zou hebben op de kalender. Er werden twee extra ploegen aan de competitie toegevoegd, bovendien zou het seizoen niet te lang kunnen duren wegens het uitgestelde EK 2020. En daar komen nu dus ook een pak uitgestelde wedstrijden bij. Maandag al geraakte bekend dat Beerschot en Eupen quasi geen winterstop zouden hebben om hun matchen te kunnen inhalen. Maar de creativiteit van de kalendermakers kent natuurlijk zijn grenzen, zeker als er straks weer bekerduels en Europese opdrachten bij komen.

Een optie zou kunnen zijn om de Play-Offs te schrappen, maar daardoor zou een pak miljoenen aan televisiegelden wegvallen. Iets wat men in de huidige crisis uiteraard absoluut wil vermijden. Bij Het Laatste Nieuws weet men dan ook dat een 'extreme maatregel' overwogen zou worden. Zo zou men vanaf april geen enkele wedstrijd meer willen laten uitstellen. Indien een bepaalde club getroffen wordt door het virus, zou ze haar partijen toch moeten afwerken met spelers die negatief testen. Desnoods wordt de selectie aangevuld met jongeren. Zo niet zou een forfaitnederlaag volgen.

COMPETITIEVERVALSING?
Bij HLN stelt men echter dat de kans op 'competitievervalsing dan reëel is'. Clubs die volop strijden voor deelname aan de PO's of tegen de degradatie, zouden hun kansen drastisch zien afnemen indien ze plots een half team moeten missen. Bovendien hebben de topclubs vaak grotere selecties en meer kwaliteit in de jeugdploegen, waardoor zij in het voordeel lijken. Men zal dus moeten overwegen wat primeert: het sportieve of het financiële. In ieder geval zou er over het voorstel gestemd worden op de Algemene Vergadering van 18 januari.

LEES OOK: DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

Denkt u dat de volledige competitie afgewerkt zal worden?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

4
4
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

17
17
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

147
147
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

209
209
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

62
62
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

476
476
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

231
231
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

271
271
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

91
91
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

138
138
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

47
47
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

76
76
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

391
391
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

53
53
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

131
131
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

126
126
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

187
187
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

41
41
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

164
164
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

366
366
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

117
117
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

213
213
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

60
60
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

54
54

Meer sportnieuws