Drastisch voorstel Pro League: "Kans op competitievervalsing"

600 stemmen
Drastisch voorstel Pro League:

De corona-pandemie heeft de hele maatschappij stevig in haar greep, ook de voetbalwereld ontsnapt daar niet aan. In de voorbije dagen werden bijvoorbeeld weer verschillende wedstrijden in de Jupiler Pro League uitgesteld, terwijl de kalender nu al overvol steekt. Volgens de krant Het Laatste Nieuws zou de Pro League dan ook een drastisch plan overwegen.


Al voor het seizoen was duidelijk dat corona een enorme impact zou hebben op de kalender. Er werden twee extra ploegen aan de competitie toegevoegd, bovendien zou het seizoen niet te lang kunnen duren wegens het uitgestelde EK 2020. En daar komen nu dus ook een pak uitgestelde wedstrijden bij. Maandag al geraakte bekend dat Beerschot en Eupen quasi geen winterstop zouden hebben om hun matchen te kunnen inhalen. Maar de creativiteit van de kalendermakers kent natuurlijk zijn grenzen, zeker als er straks weer bekerduels en Europese opdrachten bij komen.

Een optie zou kunnen zijn om de Play-Offs te schrappen, maar daardoor zou een pak miljoenen aan televisiegelden wegvallen. Iets wat men in de huidige crisis uiteraard absoluut wil vermijden. Bij Het Laatste Nieuws weet men dan ook dat een 'extreme maatregel' overwogen zou worden. Zo zou men vanaf april geen enkele wedstrijd meer willen laten uitstellen. Indien een bepaalde club getroffen wordt door het virus, zou ze haar partijen toch moeten afwerken met spelers die negatief testen. Desnoods wordt de selectie aangevuld met jongeren. Zo niet zou een forfaitnederlaag volgen.

COMPETITIEVERVALSING?
Bij HLN stelt men echter dat de kans op 'competitievervalsing dan reëel is'. Clubs die volop strijden voor deelname aan de PO's of tegen de degradatie, zouden hun kansen drastisch zien afnemen indien ze plots een half team moeten missen. Bovendien hebben de topclubs vaak grotere selecties en meer kwaliteit in de jeugdploegen, waardoor zij in het voordeel lijken. Men zal dus moeten overwegen wat primeert: het sportieve of het financiële. In ieder geval zou er over het voorstel gestemd worden op de Algemene Vergadering van 18 januari.

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Denkt u dat de volledige competitie afgewerkt zal worden?

Meest recent

Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

0
0
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

29
29
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

134
134
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

61
61
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

129
129
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

125
125
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

21
21
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

182
182
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

89
89
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

152
152
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

113
113
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

256
256
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

35
35
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

162
162
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

104
104
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

225
225
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1199
1199
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

109
109
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

303
303
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

390
390
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

356
356
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

169
169

Meer sportnieuws