Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

266
Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

Als voetballiefhebbers zijn wij er uiteraard voorstander van dat de competitie gewoon kan doorgaan, maar niet iedereen draagt de sport een even warm hart toe. Daarom is het belangrijk dat de spelers in de Jupiler Pro League het goede voorbeeld geven. Helaas werd dat imago de voorbije weken reeds meermaals geschaad, met overtredingen op de coronamaatregelen bij onder meer Westerlo en KV Oostende. Nu is het prijs bij Cercle Brugge.


Het Nieuwsblad weet immers hoe drie spelers van de Vereniging, wiens wedstrijd tegen Beerschot van afgelopen weekend nog werd uitgesteld omwille van een te hoog aantal besmettingen bij de tegenstander, zaterdagnacht samen met 19 andere personen werden aangetroffen in een appartement. De organisator van de lockdown party zou middenvelder Franck Kanouté zijn. Ook zijn collega's Anthony Musaba en Jean Marcelin waren van de partij.

Zelf ontkent Kanouté wel dat er sprake was van een feestje, al spreekt de politie – die nota bene rond 1 uur 's nachts en dus na de avondklok ter plaatse kwam – die versie van de feiten tegen. Volgens hen gaf hij toe dat er een verjaardagsfeestje aan de gang was. Tegen alle aanwezigen werd een proces verbaal opgesteld, Cercle Brugge zelf beraadt zich voorlopig nog over eventuele sancties. Hoe dan ook opnieuw een smet op het voetbalblazoen dus.
UPDATE 21u40
Cercle Brugge heeft ondertussen gereageerd op de hetze rond Kanouté, Musaba en Marcelin. De Vereniging spaarde de betrokken spelers niet, en gaat ondertussen op zoek naar de exacte feiten vooraleer het stappen zal ondernemen. 

"Cercle Brugge betreurt het incident en doet op dit moment het nodige om de precieze omstandigheden van het voorval te kennen vooraleer stappen te ondernemen. De club zal in dialoog gaan met de betrokken spelers om hun versie van de feiten te leren kennen. Cercle Brugge benadrukt dat het niet naleven van de coronamaatregelen niet alleen getuigt van asociaal gedrag, het is gewoon ongepast en strookt in geen geval met de waarden die Cercle als familiale en maatschappelijk verantwoorde vereniging vooropstelt. Op basis van de gesprekken die Cercle op dit moment met de betrokken spelers voert, zal Groen-Zwart het in geen geval nalaten om gepast en streng op te treden", luid het op de clubwebsite van de West-Vlamingen. 

Het blijft dus vooralsnog wachten op de straf die Cercle Brugge zal opleggen aan de betrokken spelers. Of de Vereniging even streng zal optreden als streekgenoot KV Oostende (die Ondoa ontsloeg na het organiseren van een lockdown-feestje) blijft nog maar de vraag. 

LEES OOK: Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

De betrokken spelers dienen zwaar gestraft te worden door de club.

Meest recent

Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

4
4
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

13
13
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

54
54
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

103
103
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

94
94
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

65
65
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

26
26
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

49
49
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

160
160
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

291
291
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

180
180
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

213
213
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

36
36
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

414
414
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

158
158
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

112
112
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

113
113
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

84
84
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

234
234
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

193
193
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

186
186
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

33
33
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

140
140
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

70
70
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

488
488

Meer sportnieuws