Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

266 stemmen
Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

Als voetballiefhebbers zijn wij er uiteraard voorstander van dat de competitie gewoon kan doorgaan, maar niet iedereen draagt de sport een even warm hart toe. Daarom is het belangrijk dat de spelers in de Jupiler Pro League het goede voorbeeld geven. Helaas werd dat imago de voorbije weken reeds meermaals geschaad, met overtredingen op de coronamaatregelen bij onder meer Westerlo en KV Oostende. Nu is het prijs bij Cercle Brugge.


Het Nieuwsblad weet immers hoe drie spelers van de Vereniging, wiens wedstrijd tegen Beerschot van afgelopen weekend nog werd uitgesteld omwille van een te hoog aantal besmettingen bij de tegenstander, zaterdagnacht samen met 19 andere personen werden aangetroffen in een appartement. De organisator van de lockdown party zou middenvelder Franck Kanouté zijn. Ook zijn collega's Anthony Musaba en Jean Marcelin waren van de partij.

Zelf ontkent Kanouté wel dat er sprake was van een feestje, al spreekt de politie – die nota bene rond 1 uur 's nachts en dus na de avondklok ter plaatse kwam – die versie van de feiten tegen. Volgens hen gaf hij toe dat er een verjaardagsfeestje aan de gang was. Tegen alle aanwezigen werd een proces verbaal opgesteld, Cercle Brugge zelf beraadt zich voorlopig nog over eventuele sancties. Hoe dan ook opnieuw een smet op het voetbalblazoen dus.
UPDATE 21u40
Cercle Brugge heeft ondertussen gereageerd op de hetze rond Kanouté, Musaba en Marcelin. De Vereniging spaarde de betrokken spelers niet, en gaat ondertussen op zoek naar de exacte feiten vooraleer het stappen zal ondernemen. 

"Cercle Brugge betreurt het incident en doet op dit moment het nodige om de precieze omstandigheden van het voorval te kennen vooraleer stappen te ondernemen. De club zal in dialoog gaan met de betrokken spelers om hun versie van de feiten te leren kennen. Cercle Brugge benadrukt dat het niet naleven van de coronamaatregelen niet alleen getuigt van asociaal gedrag, het is gewoon ongepast en strookt in geen geval met de waarden die Cercle als familiale en maatschappelijk verantwoorde vereniging vooropstelt. Op basis van de gesprekken die Cercle op dit moment met de betrokken spelers voert, zal Groen-Zwart het in geen geval nalaten om gepast en streng op te treden", luid het op de clubwebsite van de West-Vlamingen. 

Het blijft dus vooralsnog wachten op de straf die Cercle Brugge zal opleggen aan de betrokken spelers. Of de Vereniging even streng zal optreden als streekgenoot KV Oostende (die Ondoa ontsloeg na het organiseren van een lockdown-feestje) blijft nog maar de vraag. 

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

De betrokken spelers dienen zwaar gestraft te worden door de club.

Meest recent

'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

1
1
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

36
36
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

80
80
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

47
47
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

18
18
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

176
176
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

110
110
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

45
45
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

19
19
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

35
35
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

33
33
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

72
72
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

272
272
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

222
222
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

106
106
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

676
676
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

329
329
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

682
682
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

69
69
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

406
406
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

174
174
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

109
109
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

629
629
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

92
92

Meer sportnieuws