Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

door
Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

Als voetballiefhebbers zijn wij er uiteraard voorstander van dat de competitie gewoon kan doorgaan, maar niet iedereen draagt de sport een even warm hart toe. Daarom is het belangrijk dat de spelers in de Jupiler Pro League het goede voorbeeld geven. Helaas werd dat imago de voorbije weken reeds meermaals geschaad, met overtredingen op de coronamaatregelen bij onder meer Westerlo en KV Oostende. Nu is het prijs bij Cercle Brugge.


Het Nieuwsblad weet immers hoe drie spelers van de Vereniging, wiens wedstrijd tegen Beerschot van afgelopen weekend nog werd uitgesteld omwille van een te hoog aantal besmettingen bij de tegenstander, zaterdagnacht samen met 19 andere personen werden aangetroffen in een appartement. De organisator van de lockdown party zou middenvelder Franck Kanouté zijn. Ook zijn collega's Anthony Musaba en Jean Marcelin waren van de partij.

Zelf ontkent Kanouté wel dat er sprake was van een feestje, al spreekt de politie – die nota bene rond 1 uur 's nachts en dus na de avondklok ter plaatse kwam – die versie van de feiten tegen. Volgens hen gaf hij toe dat er een verjaardagsfeestje aan de gang was. Tegen alle aanwezigen werd een proces verbaal opgesteld, Cercle Brugge zelf beraadt zich voorlopig nog over eventuele sancties. Hoe dan ook opnieuw een smet op het voetbalblazoen dus.
UPDATE 21u40
Cercle Brugge heeft ondertussen gereageerd op de hetze rond Kanouté, Musaba en Marcelin. De Vereniging spaarde de betrokken spelers niet, en gaat ondertussen op zoek naar de exacte feiten vooraleer het stappen zal ondernemen. 

"Cercle Brugge betreurt het incident en doet op dit moment het nodige om de precieze omstandigheden van het voorval te kennen vooraleer stappen te ondernemen. De club zal in dialoog gaan met de betrokken spelers om hun versie van de feiten te leren kennen. Cercle Brugge benadrukt dat het niet naleven van de coronamaatregelen niet alleen getuigt van asociaal gedrag, het is gewoon ongepast en strookt in geen geval met de waarden die Cercle als familiale en maatschappelijk verantwoorde vereniging vooropstelt. Op basis van de gesprekken die Cercle op dit moment met de betrokken spelers voert, zal Groen-Zwart het in geen geval nalaten om gepast en streng op te treden", luid het op de clubwebsite van de West-Vlamingen. 

Het blijft dus vooralsnog wachten op de straf die Cercle Brugge zal opleggen aan de betrokken spelers. Of de Vereniging even streng zal optreden als streekgenoot KV Oostende (die Ondoa ontsloeg na het organiseren van een lockdown-feestje) blijft nog maar de vraag. 

LEES OOK: Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

De betrokken spelers dienen zwaar gestraft te worden door de club.

Meest recent

Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

17
17
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

9
9
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

10
10
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

330
330
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

28
28
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

51
51
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

72
72
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

82
82
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

153
153
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

91
91
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

658
658
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

445
445
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

72
72
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

321
321
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

151
151
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

97
97
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

223
223
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

362
362
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

85
85
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

33
33
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

69
69
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

694
694
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

49
49
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

69
69

Meer sportnieuws