Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

door
Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

Als voetballiefhebbers zijn wij er uiteraard voorstander van dat de competitie gewoon kan doorgaan, maar niet iedereen draagt de sport een even warm hart toe. Daarom is het belangrijk dat de spelers in de Jupiler Pro League het goede voorbeeld geven. Helaas werd dat imago de voorbije weken reeds meermaals geschaad, met overtredingen op de coronamaatregelen bij onder meer Westerlo en KV Oostende. Nu is het prijs bij Cercle Brugge.


Het Nieuwsblad weet immers hoe drie spelers van de Vereniging, wiens wedstrijd tegen Beerschot van afgelopen weekend nog werd uitgesteld omwille van een te hoog aantal besmettingen bij de tegenstander, zaterdagnacht samen met 19 andere personen werden aangetroffen in een appartement. De organisator van de lockdown party zou middenvelder Franck Kanouté zijn. Ook zijn collega's Anthony Musaba en Jean Marcelin waren van de partij.

Zelf ontkent Kanouté wel dat er sprake was van een feestje, al spreekt de politie – die nota bene rond 1 uur 's nachts en dus na de avondklok ter plaatse kwam – die versie van de feiten tegen. Volgens hen gaf hij toe dat er een verjaardagsfeestje aan de gang was. Tegen alle aanwezigen werd een proces verbaal opgesteld, Cercle Brugge zelf beraadt zich voorlopig nog over eventuele sancties. Hoe dan ook opnieuw een smet op het voetbalblazoen dus.
UPDATE 21u40
Cercle Brugge heeft ondertussen gereageerd op de hetze rond Kanouté, Musaba en Marcelin. De Vereniging spaarde de betrokken spelers niet, en gaat ondertussen op zoek naar de exacte feiten vooraleer het stappen zal ondernemen. 

"Cercle Brugge betreurt het incident en doet op dit moment het nodige om de precieze omstandigheden van het voorval te kennen vooraleer stappen te ondernemen. De club zal in dialoog gaan met de betrokken spelers om hun versie van de feiten te leren kennen. Cercle Brugge benadrukt dat het niet naleven van de coronamaatregelen niet alleen getuigt van asociaal gedrag, het is gewoon ongepast en strookt in geen geval met de waarden die Cercle als familiale en maatschappelijk verantwoorde vereniging vooropstelt. Op basis van de gesprekken die Cercle op dit moment met de betrokken spelers voert, zal Groen-Zwart het in geen geval nalaten om gepast en streng op te treden", luid het op de clubwebsite van de West-Vlamingen. 

Het blijft dus vooralsnog wachten op de straf die Cercle Brugge zal opleggen aan de betrokken spelers. Of de Vereniging even streng zal optreden als streekgenoot KV Oostende (die Ondoa ontsloeg na het organiseren van een lockdown-feestje) blijft nog maar de vraag. 

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

De betrokken spelers dienen zwaar gestraft te worden door de club.

Meest recent

Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

0
0
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

4
4
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

76
76
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

155
155
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

65
65
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

38
38
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

122
122
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

90
90
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

38
38
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

119
119
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

382
382
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

144
144
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

45
45
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

46
46
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

111
111
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

245
245
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

340
340
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

612
612
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

266
266
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

251
251
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

216
216
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

161
161
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

521
521
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

302
302

Meer sportnieuws