Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

266 stemmen
Cercle waarschuwt betrokken spelers voor zware sancties

Als voetballiefhebbers zijn wij er uiteraard voorstander van dat de competitie gewoon kan doorgaan, maar niet iedereen draagt de sport een even warm hart toe. Daarom is het belangrijk dat de spelers in de Jupiler Pro League het goede voorbeeld geven. Helaas werd dat imago de voorbije weken reeds meermaals geschaad, met overtredingen op de coronamaatregelen bij onder meer Westerlo en KV Oostende. Nu is het prijs bij Cercle Brugge.


Het Nieuwsblad weet immers hoe drie spelers van de Vereniging, wiens wedstrijd tegen Beerschot van afgelopen weekend nog werd uitgesteld omwille van een te hoog aantal besmettingen bij de tegenstander, zaterdagnacht samen met 19 andere personen werden aangetroffen in een appartement. De organisator van de lockdown party zou middenvelder Franck Kanouté zijn. Ook zijn collega's Anthony Musaba en Jean Marcelin waren van de partij.

Zelf ontkent Kanouté wel dat er sprake was van een feestje, al spreekt de politie – die nota bene rond 1 uur 's nachts en dus na de avondklok ter plaatse kwam – die versie van de feiten tegen. Volgens hen gaf hij toe dat er een verjaardagsfeestje aan de gang was. Tegen alle aanwezigen werd een proces verbaal opgesteld, Cercle Brugge zelf beraadt zich voorlopig nog over eventuele sancties. Hoe dan ook opnieuw een smet op het voetbalblazoen dus.
UPDATE 21u40
Cercle Brugge heeft ondertussen gereageerd op de hetze rond Kanouté, Musaba en Marcelin. De Vereniging spaarde de betrokken spelers niet, en gaat ondertussen op zoek naar de exacte feiten vooraleer het stappen zal ondernemen. 

"Cercle Brugge betreurt het incident en doet op dit moment het nodige om de precieze omstandigheden van het voorval te kennen vooraleer stappen te ondernemen. De club zal in dialoog gaan met de betrokken spelers om hun versie van de feiten te leren kennen. Cercle Brugge benadrukt dat het niet naleven van de coronamaatregelen niet alleen getuigt van asociaal gedrag, het is gewoon ongepast en strookt in geen geval met de waarden die Cercle als familiale en maatschappelijk verantwoorde vereniging vooropstelt. Op basis van de gesprekken die Cercle op dit moment met de betrokken spelers voert, zal Groen-Zwart het in geen geval nalaten om gepast en streng op te treden", luid het op de clubwebsite van de West-Vlamingen. 

Het blijft dus vooralsnog wachten op de straf die Cercle Brugge zal opleggen aan de betrokken spelers. Of de Vereniging even streng zal optreden als streekgenoot KV Oostende (die Ondoa ontsloeg na het organiseren van een lockdown-feestje) blijft nog maar de vraag. 

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

De betrokken spelers dienen zwaar gestraft te worden door de club.

Meest recent

Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

13
13
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

42
42
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

123
123
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

271
271
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1048
1048
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

110
110
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

158
158
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

79
79
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

40
40
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

172
172
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

209
209
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

160
160
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

300
300
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

390
390
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

207
207
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

118
118
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

874
874
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

525
525
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

367
367
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39

Meer sportnieuws