'Anderlecht maakt werk van verkoop Van Crombrugge'

1268 stemmen
'Anderlecht maakt werk van verkoop Van Crombrugge'

Timon Wellenreuther sloeg mea culpa na de late tegentreffer in Charleroi, maar voor het overige toonde de Duitser zich een waardige vervanger voor Hendrik Van Crombrugge. Die stond in de voorbije zes wedstrijden aan de kant met een hand – en blijkbaar ook kuit – blessure, maar lijkt na nieuwjaar klaar om zijn plaats tussen de palen opnieuw in te nemen. Zij het misschien maar voor een beperkte periode.


Het Nieuwsblad weet immers dat Wellenreuther niet naar het Lotto Park afzakte om tweede keuze te blijven. Anderlecht plukte de 25-jarige doelman vorige zomer voor een beperkt bedrag weg bij Willem II, op voorspraak van Jelle ten Rouwelaar. Volgens de krant had de Nederlandse keeperstrainer normaal gezien echter ook zijn ervaren landgenoot Erwin Mulder moeten verwelkomen, met wie de Brusselaars een principeakkoord hadden. Om onbekende redenen ging die deal evenwel plots niet door, waarop de transfervrije ancien van Swansea naar Heerenveen trok.

Vermoedelijk hield Anderlecht toen nog rekening met een eventueel vertrek van Van Crombrugge, die op de nodige interesse uit het buitenland kon rekenen. Wellenreuther zou dan de nummer één worden bij de recordkampioen, met Mulder als doublure. Een plan dat op financieel vlak uiterst lucratief kon zijn, vermits de sterkhouder onder de lat een slordige tien miljoen moest opbrengen terwijl zijn vervangers opgeteld dus nagenoeg niets zouden kosten. Alleen bleef Van Crombrugge uiteindelijk gewoon op post, en was er daarom geen nood meer aan Mulder.

Mogelijk staat Anderlecht komende zomer echter alsnog open om te cashen op de Rode Duivel, die nog tot 2025 vastligt. Per slot van rekening zijn de miljoenen die hij in het laatje kan brengen uitermate welkom. Wie weet valt zelfs een transfer in januari niet uit te sluiten, met Sambi Lokonga die alvast bewees zijn aanvoerdersband te kunnen overnemen. Toch ziet het er eerder naar uit dat Vincent Kompany het seizoen eerst nog wil volmaken met Van Crombrugge als sluitstuk. Nadien lijkt het dan tijd om afscheid te nemen van de 27-jarige steunpilaar.

LEES OOK: ‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

Hoeveel is Van Crombrugge volgens u waard?

Meest recent

‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

25
25
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

13
13
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

72
72
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

226
226
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

415
415
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

38
38
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

64
64
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

75
75
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

208
208
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

43
43
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

14
14
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

41
41
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

118
118
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

545
545
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

475
475
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

172
172
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

90
90
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

92
92
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

202
202
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

75
75
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

133
133
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

439
439
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

35
35

Meer sportnieuws