TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil in januari een nieuwe spits aantrekken. Daarvoor werden al verschillende pistes naar voren geschoven zoals de Amerikaan Daryl Dike. Maar er worden nog meer opties bekeken. Zo stelt Liverpool Echo dat de landskampioen één van de ploegen is die interesse tonen in Divock Origi. De Rode Duivel zou in ieder geval mogen vertrekken bij Liverpool FC. Toch lijkt een transfer moeilijk wegens financiële redenen en gezien de zware concurrentie. Verder zou Blauw-Zwart nog steeds belangstelling tonen in Bright Osayi-Samuel (QPR), die afgelopen zomer nog dicht bij een overgang naar Jan Breydel stond.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar jonge talenten met veel potentieel, die voor een beperkte som naar Neerpede gehaald kunnen worden. Daarbij wordt ook de Afrikaanse markt onderzocht. Zo stelt FootMercato dat RSCA één van de clubs is die hun vizier gericht hebben op Samba Diallo. Deze 17-jarige spelmaker komt momenteel uit voor de voetbalacademie 'Darou Salam de Dakar'. Ondanks zijn prille leeftijd kon hij zich al in de kijker spelen bij scouts van verschillende Europese ploegen. Naast Anderlecht wordt ook Lille OSC genoemd, al zijn er nog meer clubs die hem van dichtbij volgen.

KRC Genk ziet Joakim Maehle in januari de club wellicht verlaten en dus moet een vervanger aangetrokken worden. Ook een centrale verdediger staat op de verlanglijst. Voor die laatste positie heeft Genk volgens Braziliaanse media zijn oog laten vallen op Ruan Tressoldi Neto. Genk zou zelfs een bod van 3 miljoen euro hebben gedaan op de 21-jarige Braziliaan. Zijn club Gremio wil echter 8 miljoen euro voor de speler die er nog tot december 2022 onder contract ligt.

Het Noorse VG weet dat New York City FC achter de diensten hengelt van Simen Juklerod graag wil vastleggen. De 26-jarige flankspeler is een basisspeler bij Antwerp FC, maar hij ligt er nog maar tot de zomer onder contract. Juklerod kan nu dus nog van de hand worden gedaan voor een bepaalde som, al kan de Great Old uiteraard ook nog zijn contract openbreken.

BUITENLAND
Komende zomer lopen de overeenkomsten van heel wat Europese topspelers af, zij kunnen in principe vanaf 1 januari elders al een voorcontract tekenen. Dat geldt ook voor de Nederlandse international Memphis Depay. Aan opties alvast geen gebrek voor de huidige aanvaller van Olympique Lyon. FC Barcelona en PSG werden genoemd, maar nu zou ook Juventus in de dans zijn gesprongen. Volgens Italiaanse bronnen overweegt de Oude Dame zelfs een wintertransfer, op die manier zou ze de concurrentie aftroeven.

Volgens de Spaanse krant Marca staat José Mourinho nauw in contact met Luka Modric om hem te overtuigen om naar Tottenham te trekken. Het huidige contract van de Kroaat loopt af in 2021 en Mourinho zou via een vrije transfer willen toeslaan. De 35-jarige Modric verliet Tottenham in 2012 voor Real Madrid en hij kan aldus een grote rentree maken. De Koninklijke zou zijn contract echter ook willen verlengen. Hetzelfde geldt overigens voor Sergio Ramos.

De Catalaanse krant Ara meldt dat het bestuur van FC Barcelona aan het uitkijken is naar een nieuwe club voor Philippe Coutinho. De club zou in januari af willen van het hoge salaris van de offensieve middenvelder, voor wie ze in januari 2018 nog 145 miljoen euro neertelden. Als ze erin slagen om Coutinho definitief van de hand te doen, zal Barça met héél wat minder vrede moeten nemen.

De Amerikaan Bryan Reynolds werd even aan RSC Anderlecht gelinkt, maar de recordkampioen lijkt quasi kansloos voor de verdediger van FC Dallas. De concurrentie is immers bijzonder groot. Bovendien zou Juventus al een eerste bod hebben neergelegd dat zeven miljoen euro bedraagt, en dat zijn bedragen waar Anderlecht uiteraard niet mee kan concurreren. Daarnaast meldt MLS Soccer nu dat ook AS Roma het vizier heeft gericht op Reynolds.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Voor Origi zou een transfer naar Club een goede zaak zijn ...

Meest recent

'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

27
27
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

15
15
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

99
99
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

110
110
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

47
47
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

302
302
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

86
86
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

132
132
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

128
128
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

63
63
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

72
72
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

196
196
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

180
180
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

314
314
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

436
436
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

377
377
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

55
55
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

186
186
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

170
170
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

207
207
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

175
175

Meer sportnieuws