TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

598 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil in januari een nieuwe spits aantrekken. Daarvoor werden al verschillende pistes naar voren geschoven zoals de Amerikaan Daryl Dike. Maar er worden nog meer opties bekeken. Zo stelt Liverpool Echo dat de landskampioen één van de ploegen is die interesse tonen in Divock Origi. De Rode Duivel zou in ieder geval mogen vertrekken bij Liverpool FC. Toch lijkt een transfer moeilijk wegens financiële redenen en gezien de zware concurrentie. Verder zou Blauw-Zwart nog steeds belangstelling tonen in Bright Osayi-Samuel (QPR), die afgelopen zomer nog dicht bij een overgang naar Jan Breydel stond.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar jonge talenten met veel potentieel, die voor een beperkte som naar Neerpede gehaald kunnen worden. Daarbij wordt ook de Afrikaanse markt onderzocht. Zo stelt FootMercato dat RSCA één van de clubs is die hun vizier gericht hebben op Samba Diallo. Deze 17-jarige spelmaker komt momenteel uit voor de voetbalacademie 'Darou Salam de Dakar'. Ondanks zijn prille leeftijd kon hij zich al in de kijker spelen bij scouts van verschillende Europese ploegen. Naast Anderlecht wordt ook Lille OSC genoemd, al zijn er nog meer clubs die hem van dichtbij volgen.

KRC Genk ziet Joakim Maehle in januari de club wellicht verlaten en dus moet een vervanger aangetrokken worden. Ook een centrale verdediger staat op de verlanglijst. Voor die laatste positie heeft Genk volgens Braziliaanse media zijn oog laten vallen op Ruan Tressoldi Neto. Genk zou zelfs een bod van 3 miljoen euro hebben gedaan op de 21-jarige Braziliaan. Zijn club Gremio wil echter 8 miljoen euro voor de speler die er nog tot december 2022 onder contract ligt.

Het Noorse VG weet dat New York City FC achter de diensten hengelt van Simen Juklerod graag wil vastleggen. De 26-jarige flankspeler is een basisspeler bij Antwerp FC, maar hij ligt er nog maar tot de zomer onder contract. Juklerod kan nu dus nog van de hand worden gedaan voor een bepaalde som, al kan de Great Old uiteraard ook nog zijn contract openbreken.

BUITENLAND
Komende zomer lopen de overeenkomsten van heel wat Europese topspelers af, zij kunnen in principe vanaf 1 januari elders al een voorcontract tekenen. Dat geldt ook voor de Nederlandse international Memphis Depay. Aan opties alvast geen gebrek voor de huidige aanvaller van Olympique Lyon. FC Barcelona en PSG werden genoemd, maar nu zou ook Juventus in de dans zijn gesprongen. Volgens Italiaanse bronnen overweegt de Oude Dame zelfs een wintertransfer, op die manier zou ze de concurrentie aftroeven.

Volgens de Spaanse krant Marca staat José Mourinho nauw in contact met Luka Modric om hem te overtuigen om naar Tottenham te trekken. Het huidige contract van de Kroaat loopt af in 2021 en Mourinho zou via een vrije transfer willen toeslaan. De 35-jarige Modric verliet Tottenham in 2012 voor Real Madrid en hij kan aldus een grote rentree maken. De Koninklijke zou zijn contract echter ook willen verlengen. Hetzelfde geldt overigens voor Sergio Ramos.

De Catalaanse krant Ara meldt dat het bestuur van FC Barcelona aan het uitkijken is naar een nieuwe club voor Philippe Coutinho. De club zou in januari af willen van het hoge salaris van de offensieve middenvelder, voor wie ze in januari 2018 nog 145 miljoen euro neertelden. Als ze erin slagen om Coutinho definitief van de hand te doen, zal Barça met héél wat minder vrede moeten nemen.

De Amerikaan Bryan Reynolds werd even aan RSC Anderlecht gelinkt, maar de recordkampioen lijkt quasi kansloos voor de verdediger van FC Dallas. De concurrentie is immers bijzonder groot. Bovendien zou Juventus al een eerste bod hebben neergelegd dat zeven miljoen euro bedraagt, en dat zijn bedragen waar Anderlecht uiteraard niet mee kan concurreren. Daarnaast meldt MLS Soccer nu dat ook AS Roma het vizier heeft gericht op Reynolds.

LEES OOK: 'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Voor Origi zou een transfer naar Club een goede zaak zijn ...

Meest recent

Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

326
326
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

250
250
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

42
42
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

179
179
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

253
253
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

492
492
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

32
32
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

542
542
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

388
388
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

309
309
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

761
761
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

162
162
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

176
176
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

613
613
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

733
733
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

351
351
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

79
79
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

420
420
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

952
952
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

218
218
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

332
332
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

724
724
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

463
463
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

372
372

Meer sportnieuws