TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil in januari een nieuwe spits aantrekken. Daarvoor werden al verschillende pistes naar voren geschoven zoals de Amerikaan Daryl Dike. Maar er worden nog meer opties bekeken. Zo stelt Liverpool Echo dat de landskampioen één van de ploegen is die interesse tonen in Divock Origi. De Rode Duivel zou in ieder geval mogen vertrekken bij Liverpool FC. Toch lijkt een transfer moeilijk wegens financiële redenen en gezien de zware concurrentie. Verder zou Blauw-Zwart nog steeds belangstelling tonen in Bright Osayi-Samuel (QPR), die afgelopen zomer nog dicht bij een overgang naar Jan Breydel stond.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar jonge talenten met veel potentieel, die voor een beperkte som naar Neerpede gehaald kunnen worden. Daarbij wordt ook de Afrikaanse markt onderzocht. Zo stelt FootMercato dat RSCA één van de clubs is die hun vizier gericht hebben op Samba Diallo. Deze 17-jarige spelmaker komt momenteel uit voor de voetbalacademie 'Darou Salam de Dakar'. Ondanks zijn prille leeftijd kon hij zich al in de kijker spelen bij scouts van verschillende Europese ploegen. Naast Anderlecht wordt ook Lille OSC genoemd, al zijn er nog meer clubs die hem van dichtbij volgen.

KRC Genk ziet Joakim Maehle in januari de club wellicht verlaten en dus moet een vervanger aangetrokken worden. Ook een centrale verdediger staat op de verlanglijst. Voor die laatste positie heeft Genk volgens Braziliaanse media zijn oog laten vallen op Ruan Tressoldi Neto. Genk zou zelfs een bod van 3 miljoen euro hebben gedaan op de 21-jarige Braziliaan. Zijn club Gremio wil echter 8 miljoen euro voor de speler die er nog tot december 2022 onder contract ligt.

Het Noorse VG weet dat New York City FC achter de diensten hengelt van Simen Juklerod graag wil vastleggen. De 26-jarige flankspeler is een basisspeler bij Antwerp FC, maar hij ligt er nog maar tot de zomer onder contract. Juklerod kan nu dus nog van de hand worden gedaan voor een bepaalde som, al kan de Great Old uiteraard ook nog zijn contract openbreken.

BUITENLAND
Komende zomer lopen de overeenkomsten van heel wat Europese topspelers af, zij kunnen in principe vanaf 1 januari elders al een voorcontract tekenen. Dat geldt ook voor de Nederlandse international Memphis Depay. Aan opties alvast geen gebrek voor de huidige aanvaller van Olympique Lyon. FC Barcelona en PSG werden genoemd, maar nu zou ook Juventus in de dans zijn gesprongen. Volgens Italiaanse bronnen overweegt de Oude Dame zelfs een wintertransfer, op die manier zou ze de concurrentie aftroeven.

Volgens de Spaanse krant Marca staat José Mourinho nauw in contact met Luka Modric om hem te overtuigen om naar Tottenham te trekken. Het huidige contract van de Kroaat loopt af in 2021 en Mourinho zou via een vrije transfer willen toeslaan. De 35-jarige Modric verliet Tottenham in 2012 voor Real Madrid en hij kan aldus een grote rentree maken. De Koninklijke zou zijn contract echter ook willen verlengen. Hetzelfde geldt overigens voor Sergio Ramos.

De Catalaanse krant Ara meldt dat het bestuur van FC Barcelona aan het uitkijken is naar een nieuwe club voor Philippe Coutinho. De club zou in januari af willen van het hoge salaris van de offensieve middenvelder, voor wie ze in januari 2018 nog 145 miljoen euro neertelden. Als ze erin slagen om Coutinho definitief van de hand te doen, zal Barça met héél wat minder vrede moeten nemen.

De Amerikaan Bryan Reynolds werd even aan RSC Anderlecht gelinkt, maar de recordkampioen lijkt quasi kansloos voor de verdediger van FC Dallas. De concurrentie is immers bijzonder groot. Bovendien zou Juventus al een eerste bod hebben neergelegd dat zeven miljoen euro bedraagt, en dat zijn bedragen waar Anderlecht uiteraard niet mee kan concurreren. Daarnaast meldt MLS Soccer nu dat ook AS Roma het vizier heeft gericht op Reynolds.

LEES OOK: 'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Voor Origi zou een transfer naar Club een goede zaak zijn ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

77
77
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

16
16
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

90
90
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

87
87
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

56
56
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

210
210
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

96
96
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

491
491
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

387
387
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

434
434
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

593
593
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

207
207
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

263
263
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

323
323
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

86
86
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

231
231
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

201
201
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

86
86
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

317
317
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

270
270

Meer sportnieuws