TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil in januari een nieuwe spits aantrekken. Daarvoor werden al verschillende pistes naar voren geschoven zoals de Amerikaan Daryl Dike. Maar er worden nog meer opties bekeken. Zo stelt Liverpool Echo dat de landskampioen één van de ploegen is die interesse tonen in Divock Origi. De Rode Duivel zou in ieder geval mogen vertrekken bij Liverpool FC. Toch lijkt een transfer moeilijk wegens financiële redenen en gezien de zware concurrentie. Verder zou Blauw-Zwart nog steeds belangstelling tonen in Bright Osayi-Samuel (QPR), die afgelopen zomer nog dicht bij een overgang naar Jan Breydel stond.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar jonge talenten met veel potentieel, die voor een beperkte som naar Neerpede gehaald kunnen worden. Daarbij wordt ook de Afrikaanse markt onderzocht. Zo stelt FootMercato dat RSCA één van de clubs is die hun vizier gericht hebben op Samba Diallo. Deze 17-jarige spelmaker komt momenteel uit voor de voetbalacademie 'Darou Salam de Dakar'. Ondanks zijn prille leeftijd kon hij zich al in de kijker spelen bij scouts van verschillende Europese ploegen. Naast Anderlecht wordt ook Lille OSC genoemd, al zijn er nog meer clubs die hem van dichtbij volgen.

KRC Genk ziet Joakim Maehle in januari de club wellicht verlaten en dus moet een vervanger aangetrokken worden. Ook een centrale verdediger staat op de verlanglijst. Voor die laatste positie heeft Genk volgens Braziliaanse media zijn oog laten vallen op Ruan Tressoldi Neto. Genk zou zelfs een bod van 3 miljoen euro hebben gedaan op de 21-jarige Braziliaan. Zijn club Gremio wil echter 8 miljoen euro voor de speler die er nog tot december 2022 onder contract ligt.

Het Noorse VG weet dat New York City FC achter de diensten hengelt van Simen Juklerod graag wil vastleggen. De 26-jarige flankspeler is een basisspeler bij Antwerp FC, maar hij ligt er nog maar tot de zomer onder contract. Juklerod kan nu dus nog van de hand worden gedaan voor een bepaalde som, al kan de Great Old uiteraard ook nog zijn contract openbreken.

BUITENLAND
Komende zomer lopen de overeenkomsten van heel wat Europese topspelers af, zij kunnen in principe vanaf 1 januari elders al een voorcontract tekenen. Dat geldt ook voor de Nederlandse international Memphis Depay. Aan opties alvast geen gebrek voor de huidige aanvaller van Olympique Lyon. FC Barcelona en PSG werden genoemd, maar nu zou ook Juventus in de dans zijn gesprongen. Volgens Italiaanse bronnen overweegt de Oude Dame zelfs een wintertransfer, op die manier zou ze de concurrentie aftroeven.

Volgens de Spaanse krant Marca staat José Mourinho nauw in contact met Luka Modric om hem te overtuigen om naar Tottenham te trekken. Het huidige contract van de Kroaat loopt af in 2021 en Mourinho zou via een vrije transfer willen toeslaan. De 35-jarige Modric verliet Tottenham in 2012 voor Real Madrid en hij kan aldus een grote rentree maken. De Koninklijke zou zijn contract echter ook willen verlengen. Hetzelfde geldt overigens voor Sergio Ramos.

De Catalaanse krant Ara meldt dat het bestuur van FC Barcelona aan het uitkijken is naar een nieuwe club voor Philippe Coutinho. De club zou in januari af willen van het hoge salaris van de offensieve middenvelder, voor wie ze in januari 2018 nog 145 miljoen euro neertelden. Als ze erin slagen om Coutinho definitief van de hand te doen, zal Barça met héél wat minder vrede moeten nemen.

De Amerikaan Bryan Reynolds werd even aan RSC Anderlecht gelinkt, maar de recordkampioen lijkt quasi kansloos voor de verdediger van FC Dallas. De concurrentie is immers bijzonder groot. Bovendien zou Juventus al een eerste bod hebben neergelegd dat zeven miljoen euro bedraagt, en dat zijn bedragen waar Anderlecht uiteraard niet mee kan concurreren. Daarnaast meldt MLS Soccer nu dat ook AS Roma het vizier heeft gericht op Reynolds.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Voor Origi zou een transfer naar Club een goede zaak zijn ...

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

14
14
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

29
29
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

30
30
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

84
84
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

99
99
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

53
53
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

269
269
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

128
128
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

249
249
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

200
200
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

168
168
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

191
191
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

129
129
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

247
247
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

279
279
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

390
390
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

228
228
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

184
184

Meer sportnieuws