TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil stunten met Duivel, RSCA vindt nieuwe spelmaker'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil in januari een nieuwe spits aantrekken. Daarvoor werden al verschillende pistes naar voren geschoven zoals de Amerikaan Daryl Dike. Maar er worden nog meer opties bekeken. Zo stelt Liverpool Echo dat de landskampioen één van de ploegen is die interesse tonen in Divock Origi. De Rode Duivel zou in ieder geval mogen vertrekken bij Liverpool FC. Toch lijkt een transfer moeilijk wegens financiële redenen en gezien de zware concurrentie. Verder zou Blauw-Zwart nog steeds belangstelling tonen in Bright Osayi-Samuel (QPR), die afgelopen zomer nog dicht bij een overgang naar Jan Breydel stond.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar jonge talenten met veel potentieel, die voor een beperkte som naar Neerpede gehaald kunnen worden. Daarbij wordt ook de Afrikaanse markt onderzocht. Zo stelt FootMercato dat RSCA één van de clubs is die hun vizier gericht hebben op Samba Diallo. Deze 17-jarige spelmaker komt momenteel uit voor de voetbalacademie 'Darou Salam de Dakar'. Ondanks zijn prille leeftijd kon hij zich al in de kijker spelen bij scouts van verschillende Europese ploegen. Naast Anderlecht wordt ook Lille OSC genoemd, al zijn er nog meer clubs die hem van dichtbij volgen.

KRC Genk ziet Joakim Maehle in januari de club wellicht verlaten en dus moet een vervanger aangetrokken worden. Ook een centrale verdediger staat op de verlanglijst. Voor die laatste positie heeft Genk volgens Braziliaanse media zijn oog laten vallen op Ruan Tressoldi Neto. Genk zou zelfs een bod van 3 miljoen euro hebben gedaan op de 21-jarige Braziliaan. Zijn club Gremio wil echter 8 miljoen euro voor de speler die er nog tot december 2022 onder contract ligt.

Het Noorse VG weet dat New York City FC achter de diensten hengelt van Simen Juklerod graag wil vastleggen. De 26-jarige flankspeler is een basisspeler bij Antwerp FC, maar hij ligt er nog maar tot de zomer onder contract. Juklerod kan nu dus nog van de hand worden gedaan voor een bepaalde som, al kan de Great Old uiteraard ook nog zijn contract openbreken.

BUITENLAND
Komende zomer lopen de overeenkomsten van heel wat Europese topspelers af, zij kunnen in principe vanaf 1 januari elders al een voorcontract tekenen. Dat geldt ook voor de Nederlandse international Memphis Depay. Aan opties alvast geen gebrek voor de huidige aanvaller van Olympique Lyon. FC Barcelona en PSG werden genoemd, maar nu zou ook Juventus in de dans zijn gesprongen. Volgens Italiaanse bronnen overweegt de Oude Dame zelfs een wintertransfer, op die manier zou ze de concurrentie aftroeven.

Volgens de Spaanse krant Marca staat José Mourinho nauw in contact met Luka Modric om hem te overtuigen om naar Tottenham te trekken. Het huidige contract van de Kroaat loopt af in 2021 en Mourinho zou via een vrije transfer willen toeslaan. De 35-jarige Modric verliet Tottenham in 2012 voor Real Madrid en hij kan aldus een grote rentree maken. De Koninklijke zou zijn contract echter ook willen verlengen. Hetzelfde geldt overigens voor Sergio Ramos.

De Catalaanse krant Ara meldt dat het bestuur van FC Barcelona aan het uitkijken is naar een nieuwe club voor Philippe Coutinho. De club zou in januari af willen van het hoge salaris van de offensieve middenvelder, voor wie ze in januari 2018 nog 145 miljoen euro neertelden. Als ze erin slagen om Coutinho definitief van de hand te doen, zal Barça met héél wat minder vrede moeten nemen.

De Amerikaan Bryan Reynolds werd even aan RSC Anderlecht gelinkt, maar de recordkampioen lijkt quasi kansloos voor de verdediger van FC Dallas. De concurrentie is immers bijzonder groot. Bovendien zou Juventus al een eerste bod hebben neergelegd dat zeven miljoen euro bedraagt, en dat zijn bedragen waar Anderlecht uiteraard niet mee kan concurreren. Daarnaast meldt MLS Soccer nu dat ook AS Roma het vizier heeft gericht op Reynolds.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Voor Origi zou een transfer naar Club een goede zaak zijn ...

Meest recent

Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

21
21
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

14
14
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

87
87
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

23
23
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

114
114
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

117
117
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

64
64
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

184
184
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

135
135
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

79
79
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

283
283
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

158
158
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

121
121
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

230
230
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

78
78
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

265
265
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

142
142
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

852
852
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

98
98
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

210
210
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

85
85
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

143
143
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

832
832
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

184
184

Meer sportnieuws