'VD Brom gooit alsnog roer om in Genk'

door
'VD Brom gooit alsnog roer om in Genk'

John van den Brom arriveerde bij KRC Genk toen de machine al stilaan op toerental was geraakt, en dus zou het volgens zijn eigen bewoordingen dom zijn om iets te veranderen aan de spelwijze. Ingegeven door de omstandigheden laat de Nederlander nu mogelijk alsnog zijn hand gelden.


Van den Brom is van nature een voorstander van de klassieke 4-3-3 formatie, alleen hadden de Limburgers onder zijn voorganger Jess Thorup net de goede vorm te pakken in een 3-4-3 bezetting. Tijdens zijn eerste drie wedstrijden besloot de nieuwe coach dat recept daarom onaangeroerd te laten. Met succes, want tegen Moeskroen, Cercle Brugge en Antwerp sleepten zijn troepen telkens een overtuigende zege in de wacht. Met in totaal zeven overwinningen op een rij trok Genk vorige week dan ook als koploper naar Anderlecht, maar op het veld van zijn vroegere werkgever liep het voor het eerst mis voor Van den Brom. Niet alleen ging Genk voor het eerst sinds zijn intrede onderuit, tot overmaat van ramp zag hij ook nog eens Carlos Cuesta uitvallen met een hoofdwonde.

Die is nog onvoldoende hersteld voor het duel tegen KV Kortrijk, waarvoor een van de drie Colombiaanse sterkhouders achterin dus verstek moet geven. Met als gevolg dat Van den Brom een tactische wijziging overweegt. "Tegen Anderlecht probeerden we het op te vangen door Dries Wouters daar neer te zetten, maar ik zie hem sowieso meer als middenvelder Met drie achterin blijven spelen of toch schakelen naar een 4-3-3, ik ben er zelf nog niet helemaal uit", bleef hij namelijk vaag in zijn wekelijkse persbabbel. Het feit dat Cuesta in de kern vervangen werd door spelmaker Bastien Toma is wellicht een hint in die laatste richting. Twee spitsen hoeven we alvast niet te verwachten aan de aftrap, want die noodingreep vond Van den Brom in het slot tegen Anderlecht niet geslaagd.

LEES OOK: Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

Genk moet tegen KV Kortrijk volgens mij spelen in een ...

Meest recent

'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

127
127
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

25
25
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

104
104
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

76
76
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

495
495
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

79
79
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

147
147
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

444
444
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

551
551
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

173
173
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

264
264
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

515
515
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

617
617
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

151
151
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

681
681
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

330
330
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

473
473
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

89
89
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

62
62
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

273
273
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

108
108
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

313
313
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

255
255
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

113
113
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

101
101

Meer sportnieuws