'VD Brom gooit alsnog roer om in Genk'

313 stemmen
'VD Brom gooit alsnog roer om in Genk'

John van den Brom arriveerde bij KRC Genk toen de machine al stilaan op toerental was geraakt, en dus zou het volgens zijn eigen bewoordingen dom zijn om iets te veranderen aan de spelwijze. Ingegeven door de omstandigheden laat de Nederlander nu mogelijk alsnog zijn hand gelden.


Van den Brom is van nature een voorstander van de klassieke 4-3-3 formatie, alleen hadden de Limburgers onder zijn voorganger Jess Thorup net de goede vorm te pakken in een 3-4-3 bezetting. Tijdens zijn eerste drie wedstrijden besloot de nieuwe coach dat recept daarom onaangeroerd te laten. Met succes, want tegen Moeskroen, Cercle Brugge en Antwerp sleepten zijn troepen telkens een overtuigende zege in de wacht. Met in totaal zeven overwinningen op een rij trok Genk vorige week dan ook als koploper naar Anderlecht, maar op het veld van zijn vroegere werkgever liep het voor het eerst mis voor Van den Brom. Niet alleen ging Genk voor het eerst sinds zijn intrede onderuit, tot overmaat van ramp zag hij ook nog eens Carlos Cuesta uitvallen met een hoofdwonde.

Die is nog onvoldoende hersteld voor het duel tegen KV Kortrijk, waarvoor een van de drie Colombiaanse sterkhouders achterin dus verstek moet geven. Met als gevolg dat Van den Brom een tactische wijziging overweegt. "Tegen Anderlecht probeerden we het op te vangen door Dries Wouters daar neer te zetten, maar ik zie hem sowieso meer als middenvelder Met drie achterin blijven spelen of toch schakelen naar een 4-3-3, ik ben er zelf nog niet helemaal uit", bleef hij namelijk vaag in zijn wekelijkse persbabbel. Het feit dat Cuesta in de kern vervangen werd door spelmaker Bastien Toma is wellicht een hint in die laatste richting. Twee spitsen hoeven we alvast niet te verwachten aan de aftrap, want die noodingreep vond Van den Brom in het slot tegen Anderlecht niet geslaagd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Genk moet tegen KV Kortrijk volgens mij spelen in een ...

Meest recent

'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

0
0
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

14
14
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

136
136
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

61
61
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

80
80
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

339
339
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

288
288
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

290
290
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

80
80
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

530
530
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

106
106
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

346
346
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

48
48
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

86
86
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

134
134
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

274
274
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

79
79
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

855
855
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

231
231
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

339
339
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

467
467
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

94
94
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

571
571
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

113
113

Meer sportnieuws