'VD Brom gooit alsnog roer om in Genk'

door
'VD Brom gooit alsnog roer om in Genk'

John van den Brom arriveerde bij KRC Genk toen de machine al stilaan op toerental was geraakt, en dus zou het volgens zijn eigen bewoordingen dom zijn om iets te veranderen aan de spelwijze. Ingegeven door de omstandigheden laat de Nederlander nu mogelijk alsnog zijn hand gelden.


Van den Brom is van nature een voorstander van de klassieke 4-3-3 formatie, alleen hadden de Limburgers onder zijn voorganger Jess Thorup net de goede vorm te pakken in een 3-4-3 bezetting. Tijdens zijn eerste drie wedstrijden besloot de nieuwe coach dat recept daarom onaangeroerd te laten. Met succes, want tegen Moeskroen, Cercle Brugge en Antwerp sleepten zijn troepen telkens een overtuigende zege in de wacht. Met in totaal zeven overwinningen op een rij trok Genk vorige week dan ook als koploper naar Anderlecht, maar op het veld van zijn vroegere werkgever liep het voor het eerst mis voor Van den Brom. Niet alleen ging Genk voor het eerst sinds zijn intrede onderuit, tot overmaat van ramp zag hij ook nog eens Carlos Cuesta uitvallen met een hoofdwonde.

Die is nog onvoldoende hersteld voor het duel tegen KV Kortrijk, waarvoor een van de drie Colombiaanse sterkhouders achterin dus verstek moet geven. Met als gevolg dat Van den Brom een tactische wijziging overweegt. "Tegen Anderlecht probeerden we het op te vangen door Dries Wouters daar neer te zetten, maar ik zie hem sowieso meer als middenvelder Met drie achterin blijven spelen of toch schakelen naar een 4-3-3, ik ben er zelf nog niet helemaal uit", bleef hij namelijk vaag in zijn wekelijkse persbabbel. Het feit dat Cuesta in de kern vervangen werd door spelmaker Bastien Toma is wellicht een hint in die laatste richting. Twee spitsen hoeven we alvast niet te verwachten aan de aftrap, want die noodingreep vond Van den Brom in het slot tegen Anderlecht niet geslaagd.

LEES OOK: Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Genk moet tegen KV Kortrijk volgens mij spelen in een ...

Meest recent

Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

26
26
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

57
57
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

43
43
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

112
112
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

32
32
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

138
138
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

214
214
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

25
25
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

332
332
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

241
241
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

91
91
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

121
121
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

360
360
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

351
351
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

385
385
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

590
590
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

185
185
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

119
119
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

50
50
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

89
89
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

339
339
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

121
121
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

115
115
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

109
109
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

86
86

Meer sportnieuws