'VD Brom gooit alsnog roer om in Genk'

door
'VD Brom gooit alsnog roer om in Genk'

John van den Brom arriveerde bij KRC Genk toen de machine al stilaan op toerental was geraakt, en dus zou het volgens zijn eigen bewoordingen dom zijn om iets te veranderen aan de spelwijze. Ingegeven door de omstandigheden laat de Nederlander nu mogelijk alsnog zijn hand gelden.


Van den Brom is van nature een voorstander van de klassieke 4-3-3 formatie, alleen hadden de Limburgers onder zijn voorganger Jess Thorup net de goede vorm te pakken in een 3-4-3 bezetting. Tijdens zijn eerste drie wedstrijden besloot de nieuwe coach dat recept daarom onaangeroerd te laten. Met succes, want tegen Moeskroen, Cercle Brugge en Antwerp sleepten zijn troepen telkens een overtuigende zege in de wacht. Met in totaal zeven overwinningen op een rij trok Genk vorige week dan ook als koploper naar Anderlecht, maar op het veld van zijn vroegere werkgever liep het voor het eerst mis voor Van den Brom. Niet alleen ging Genk voor het eerst sinds zijn intrede onderuit, tot overmaat van ramp zag hij ook nog eens Carlos Cuesta uitvallen met een hoofdwonde.

Die is nog onvoldoende hersteld voor het duel tegen KV Kortrijk, waarvoor een van de drie Colombiaanse sterkhouders achterin dus verstek moet geven. Met als gevolg dat Van den Brom een tactische wijziging overweegt. "Tegen Anderlecht probeerden we het op te vangen door Dries Wouters daar neer te zetten, maar ik zie hem sowieso meer als middenvelder Met drie achterin blijven spelen of toch schakelen naar een 4-3-3, ik ben er zelf nog niet helemaal uit", bleef hij namelijk vaag in zijn wekelijkse persbabbel. Het feit dat Cuesta in de kern vervangen werd door spelmaker Bastien Toma is wellicht een hint in die laatste richting. Twee spitsen hoeven we alvast niet te verwachten aan de aftrap, want die noodingreep vond Van den Brom in het slot tegen Anderlecht niet geslaagd.

LEES OOK: Anderlecht of Club? Broer Benteke spreekt duidelijke taal

Genk moet tegen KV Kortrijk volgens mij spelen in een ...

Meest recent

Charleroi in kwartfinales Croky Cup, verlenging in Genk-RSCA

Sporting Charleroi heeft zich al zevende ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Belgische ...

13
13
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

13
13
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

26
26
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

318
318
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

113
113
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

363
363
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

81
81
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

349
349
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

65
65
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

485
485
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

298
298
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

239
239
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

144
144
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

367
367
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

293
293
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

492
492
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

43
43
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

401
401
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

229
229
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

412
412
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

517
517
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

291
291
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

160
160
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

85
85

Meer sportnieuws