Topclubs met handen in haar: Premier League volgt JPL niet

door
Topclubs met handen in haar: Premier League volgt JPL niet

In de Jupiler Pro League werd deze week het licht op groen gezet voor het toelaten van vijf wissels per wedstrijd. Maar in de Premier League blijft dat niet het geval. Een poging om dit te veranderen leverde donderdag niets op, tot frustratie van de grote ploegen uit Engeland.


Voornamelijk de topclubs strijden voor het recht om vijf keer te mogen wisselen, dit om hun spelers te ontzien in deze tijden met een zeer zwaar programma. Zo maken onder meer Liverpool-manager Jürgen Klopp en Manchester City-manager Pep Guardiola zich hard voor de aanpassing. Zonder resultaat, bleek donderdag opnieuw uit een stemming. De kleinere Premier League-clubs vinden vaker wisselen in het voordeel van de grootmachten, die beschikken over grote selectie.

Het verzoek had veertien van de twintig stemmen nodig, maar haalde dat aantal niet. "We moeten denken aan het welzijn van de spelers. We zouden dus graag zien dat ook in de Premier League vijf wissels zijn toegestaan", zei FA-topman Mark Bullingham afgelopen week al. Desondanks blijft het aantal wissels op drie staan.

LEES OOK: 'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

De UEFA moest een eenduidige beslissing nemen voor alle competities ...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

45
45
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

15
15
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

198
198
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

81
81
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

190
190
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

133
133
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

336
336
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

224
224
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

265
265
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

57
57
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

131
131
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

262
262
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

416
416
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

202
202
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

330
330
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

547
547

Meer sportnieuws