Van Gaal duidelijk over situatie-Messi: "Eén oplossing"

225 stemmen
Van Gaal duidelijk over situatie-Messi:

Volgens Louis van Gaal zou oefenmeester Ronald Koeman van FC Barcelona er goed aan doen om Lionel Messi te laten gaan. De Argentijn presteert al een hele tijd niet meer voor de Catalanen en 'loopt alleen maar in de weg'.

Als presentator Jack van Gelder bij Ziggo Sport zegt dat de superster wel in staat is om een wedstrijd te beslissen, reageert de oud-bondscoach van Oranje: "Ja, maar volgens mij is het team altijd belangrijker dan een individuele speler. Wie je ook bent. Messi was met Ronaldo de beste speler van de wereld, dus dan is het moeilijker om die beslissing te nemen. Maar als het zo doorsuddert, is er maar één oplossing."

Is het misschien op bij Messi? "Dat kan ik toch niet beoordelen? Hoe kan ik dat beoordelen? Dat kunnen alleen Messi en zijn medespelers beoordelen. Zelfs Ronald niet, want hij is niet zo vaak in die kleedkamer."

Van Gaal gaat verder: "Dat is het heilige der heiligen voor de spelers, daar komt een coach amper doordeweeks. De hiërarchie in de kleedkamer is ook niet hoe de trainer die aangeeft. De trainer kan door zijn aanvoerders aan te stellen een bepaald soort hiërarchie verlangen. Dat hoeven de spelers niet te accepteren. Hetzelfde geldt voor de aanvoerder die er al was. Dat was Messi. Dus nee, dat is niet zo makkelijk. Ik oordeel alleen over wat ik zie. En wat ik zag voordat Koeman kwam, was dat Barcelona bij balverlies met negen man speelde."

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

🚀

Akkoord met Van Gaal?

Meest recent

Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

8
8
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

8
8
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

123
123
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

139
139
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

405
405
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

122
122
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

14
14
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

332
332
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

110
110
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

109
109
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

582
582
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

657
657
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

300
300
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

375
375
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

93
93
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

165
165
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

225
225
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

93
93
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

171
171
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

80
80
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

184
184
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

200
200
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

225
225
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

480
480

Meer sportnieuws