Van Gaal duidelijk over situatie-Messi: "Eén oplossing"

225 stemmen
Van Gaal duidelijk over situatie-Messi:

Volgens Louis van Gaal zou oefenmeester Ronald Koeman van FC Barcelona er goed aan doen om Lionel Messi te laten gaan. De Argentijn presteert al een hele tijd niet meer voor de Catalanen en 'loopt alleen maar in de weg'.

Als presentator Jack van Gelder bij Ziggo Sport zegt dat de superster wel in staat is om een wedstrijd te beslissen, reageert de oud-bondscoach van Oranje: "Ja, maar volgens mij is het team altijd belangrijker dan een individuele speler. Wie je ook bent. Messi was met Ronaldo de beste speler van de wereld, dus dan is het moeilijker om die beslissing te nemen. Maar als het zo doorsuddert, is er maar één oplossing."

Is het misschien op bij Messi? "Dat kan ik toch niet beoordelen? Hoe kan ik dat beoordelen? Dat kunnen alleen Messi en zijn medespelers beoordelen. Zelfs Ronald niet, want hij is niet zo vaak in die kleedkamer."

Van Gaal gaat verder: "Dat is het heilige der heiligen voor de spelers, daar komt een coach amper doordeweeks. De hiërarchie in de kleedkamer is ook niet hoe de trainer die aangeeft. De trainer kan door zijn aanvoerders aan te stellen een bepaald soort hiërarchie verlangen. Dat hoeven de spelers niet te accepteren. Hetzelfde geldt voor de aanvoerder die er al was. Dat was Messi. Dus nee, dat is niet zo makkelijk. Ik oordeel alleen over wat ik zie. En wat ik zag voordat Koeman kwam, was dat Barcelona bij balverlies met negen man speelde."

LEES OOK: ''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Akkoord met Van Gaal?

Meest recent

Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

12
12
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

33
33
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

45
45
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

216
216
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

55
55
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

299
299
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

128
128
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

77
77
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

170
170
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

438
438
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

134
134
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

70
70
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

204
204
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

460
460
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

222
222
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

101
101
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

85
85
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

94
94
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

263
263
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

268
268
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

353
353
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

288
288
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

264
264
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

196
196

Meer sportnieuws