Haroun racistisch bejegend na match tegen Club

door
Haroun racistisch bejegend na match tegen Club

Afgelopen week maakten de spelers van Basaksehir en Paris Saint-Germain een statement door hun Champions League-duel te staken na een racistisch incident aan de zijlijn. Een duidelijk signaal waar heel wat reactie op kwam vanuit de hele wereld. Toch blijft er nog een pak werk aan de winkel.


Want ook in ons land blijft racisme een probleem in het voetbal, zeker op de sociale media. Dat werd zondag pijnlijk geïllustreerd door Faris Haroun. De aanvoerder van Antwerp FC werd via Twitter racistisch bejegend door iemand die zich voordoet als supporter van Club Brugge. "Het is een trieste wereld waarin we leven. Zwart, Belgisch, afkomstig van Tsjaad en daar ben ik trots op. Zeg neen tegen elke vorm van racisme", reageerde Haroun op de beledigingen. Het account, dat de identiteit gebruikt van de overleden spits Tom Turesson, werd inmiddels afgeschermd voor publiek.

Andermaal dus een betreurenswaardig incident waar men ongetwijfeld ook bij Blauw-Zwart verveeld mee zal zitten. De club zet zich immers nadrukkelijk in voor de strijd tegen discriminatie. Onlangs viel men zelfs nog in de prijzen voor het kinderboek 'De beer en zijn sjaal', waarmee men zowel kinderen als ouders wil sensibiliseren. "Dit is een duidelijke ‘nee’ tegen hooliganisme en racisme", klonk het daarover.

UPDATE 12u10
Ook Club veroordeelt het gedrag van de zogenaamde supporter. Via Twitter laat de landskampioen weten dat het alle vormen van racisme afkeurt.

LEES OOK: Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Club moet met een officiële reactie komen ...

Meest recent

'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

0
0
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

12
12
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

21
21
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

37
37
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

51
51
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

59
59
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

279
279
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

184
184
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

52
52
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

121
121
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

261
261
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

342
342
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

120
120
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

128
128
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

185
185
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

345
345
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

75
75
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

426
426
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

311
311
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

406
406
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

510
510
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

413
413
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

128
128
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

529
529

Meer sportnieuws