De Nederlandse en Belgische voetbaldames komen voor een grote verandering te staan. Er zijn concrete plannen om voor het seizoen 2012/2013 de Nederlandse en Belgische competitie voor vrouwen samen te voegen. De KNVB en de KBVB hopen dit jaar nog op een akkoord voor de 'BeNe League'.
De grote clubs in beide voetbalcompetities hebben enthousiast gereageerd op het voorstel. Er zijn verschillende modellen mogelijk. De meest voor de hand liggende is dat er een gescheiden kwalificatieronde komt en een gezamenlijke titelstrijd.
Zowel de Belgische Women's Elite League als de Nederlandse
Eredivisie Vrouwen tellen acht clubs. In de eerste helft van het seizoen spelen de clubs uit en thuis tegen elkaar. Daarna gaan de beste vier ploegen van elk land door in de BeNe League A.