KV Mechelen is een stunttransfer rijker. Na de overstap van Hassane Bandé naar Ajax en Issa Kaboré naar Manchester City, trekt Aster Vranckx voor ruim acht miljoen naar Wolfsburg. Goed voor een nieuw record Achter de Kazerne, waar ze het geld goed kunnen gebruiken, en een mooie stap in de pas 18-jarige middenvelder zijn carrière. Al is niet iedereen het daar mee eens.
Hoewel hij het seizoen eerst nog uitdoet bij Malinwa, vinden velen de sprong richting de subtop in de Bundesliga namelijk toch net iets te groot voor iemand met nog geen 20 profwedstrijden achter de kiezen. Op sociale media zijn heel wat voetballiefhebbers dan ook van mening dat de youngster beter eerst nog een tussenstap bij een Belgische topclub zou zetten.
Iets wat Vranckx zelf echter niet nodig achtte, zo liet hij recent nog blijken, een uitspraak die hem op de nodige kritiek komt te staan. Misschien heeft het toptalent, ondanks zijn ontegensprekelijke kwaliteiten, daarvoor immers nog niet genoeg bewijzen. Al komen Club Brugge en co. net zo goed zelf onder vuur te liggen dat ze de beloftevolle Belg lieten schieten.
Waarom kan bijvoorbeeld Club of Genk zo'n Belgische spelers niet eerst nog 2 jaar overnemen? Hier eerst prijzen pakken en dan blijft het geld in België. Als je 7 miljoen voor Krmencik kan betalen, kan 8 miljoen voor Vranckx toch ook?
— Annabel Keersmaecker (@keersmaecker) December 10, 2020
Ketje Vranckx van Malinwa naar Wolfsburg.
— Patrick Vercruysen (@PatVercruysen) December 9, 2020
Arm Anderlecht. Arm Club Brugge. Arm Standard. Arm Genk. Arm Gent.
Arm Belgisch voetbal. #fact https://t.co/pzvVpXHRp4
Daar ben ik het nu eens pertinent niet mee eens. Belgische clubs zouden beter eens wat harder twijfelen
— Yoni Van Looveren (@YoniVL) December 9, 2020
Had hem graag bij Brugge nog gezien
— robbenuyttens (@robbenuyttens2) December 9, 2020
Hij gaat te vroeg zoals zovelen in 🇧🇪. Eerst bewijzen in eigen land waar is de tijd Luc Nilis, Marc Degryse, R. Lukaku .
— Christophe Lepere (@ChristopheLepe8) December 9, 2020
Vind je het een slimme stap in de carrière van Vranckx? Of had hij beter eerst bij een Belgische topclub gespeeld?
— LFC_Divock (@LFC_Divock) December 9, 2020
Goeie deal, waarschijnlijk. Maar hij was beter nog een jaartje extra gebleven. Sowieso onder 20j vind ik altijd te vroeg. Had KVM nog een mooie tijd kunnen bezorgen... 😌
— Erhan Demirci (@erhan_dmrc) December 9, 2020
Toujours dommage de voir des jeunes comme Aster Vranckx privilégier l'aspect financier et partir à l'étranger aussi jeune.
— Pique Jalapeno (@PiqueJalapeno) December 10, 2020
Hij zei deze week dat hij niets meer kon leren bij een topclub in België.
— Rob (@rob_geb) December 9, 2020
Dan stel ik mij toch serieuze vragen bij zijn begeleiding.
Want hij heeft nog alles te bewijzen.
En denk niet dat hij in de basis staat bij Wolfsburg.
Speelt Schlager en Arnold er niet zo maar uit ze.
Had altijd naar een team in België moeten gaan
— SanYouri (@MitroGoaaaal) December 9, 2020
LEES OOK: KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans
Arne Decraene