'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

814 stemmen
'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

Aster Vranckx voetbalt vanaf volgend seizoen niet meer in België. Althans toch niet als hij niet opnieuw zal worden uitgeleend aan een club uit de Jupiler Pro League. Die kans is sowieso bijzonder klein, want verwacht wordt dat de middenvelder wel zijn kans zal krijgen bij Wolfsburg, zijn nieuwe club.

Het nieuws van zijn transfer werd woensdagmiddag bekend gemaakt door KV Mechelen zelf, dat volgens verscheidene bronnen zo’n acht miljoen euro zou vangen voor Vranckx. Dat afgezien van toekomstige bonussen. De Maneblussers stelden in een reactie zeer tevreden te zijn met de verkregen miljoenen, maar het kan in vraag worden gesteld of dat wel terecht is.

Met de statistieken die de pas 18 jaar geworden youngster nu al kan voorleggen, kan Vranckx namelijk worden omschreven als een absoluut toptalent. Indien hij voor een club zou spelen die bekend staat om het ontwikkelen van jonge talenten – zie daar het clichévoorbeeld van Ajax – is er geen kans dat hij voor acht miljoen euro zou kunnen vertrekken. Zeker gezien het feit dat zijn marktwaarde nu al op 7,5 miljoen wordt geschat.



Contractsituatie

Probleem voor KV Mechelen lijkt evenwel in zijn contractsituatie te zitten. Vranckx had Achter De Kazerne namelijk nog maar een verbintenis tot de zomer van 2022, wat dan ook maakt dat Malinois sowieso verplicht was om hem komende zomer van de hand te doen. Anders was er van een aanzienlijke winst sowieso geen sprake geweest.

Best een pijnlijke verplichting, die echter door Vranckx zelf had kunnen worden ‘opgelost’. Dat middels een contractverlenging van één of twee seizoenen. Dan had een transfer nog gekund, maar stond KV in een veel sterkere positie aan de onderhandelingstafel. (Lees: Vranckx had heel wat miljoenen meer opgebracht). Het valt daarbij te bedenken dat er teams op de proppen waren gekomen met meer financiële slagkracht. Wolfsburg is uiteindelijk toch geen Europese top.

Club een hak gezet

Die boot heeft Mechelen dus gemist, maar op deze manier zetten ze Club Brugge alvast wel een hak. Ook Blauw-Zwart werd namelijk al in verband gebracht met Vranckx, al waren ze voor zover geweten nooit echt concreet. De betaalde transferprijs door Wolfsburg, zoals gezegd zo’n acht miljoen euro, hadden ze evenwel ook bij Club gerust op tafel kunnen leggen.

Niet in het minst omdat Vranckx tot de grootste Belgische talenten behoort, en nog over een aanzienlijke groeimarge beschikt. Indien hij de komende seizoenen gestaag was meegegroeid met het ambitieuze Club, had Blauw-Zwart naast zijn sportieve prestaties ook kunnen profiteren van zijn groeiende marktwaarde en flink wat miljoenen voor hem hebben kunnen incasseren. Extra miljoenen die dus ook KV Mechelen gerust had kunnen beogen, maar gezien de contractsituatie van Vranckx op dit moment niet haalbaar bleken.

LEES OOK: KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

Vranckx had meer moeten opbrengen dan 8 miljoen...

Meest recent

Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

15
15
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

95
95
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

247
247
'Anderlecht draaft door: Sibierski gaat strijd met Rigaux aan'

Daags voor de start van de competitie telt RSC Anderlecht een viertal directe aanwinsten in de ...

193
193
'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

93
93
'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

336
336
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

428
428
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

852
852
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1035
1035
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

483
483
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

178
178
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

603
603
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

689
689
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

735
735
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

173
173
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

996
996
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

408
408
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

292
292
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

461
461
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

681
681
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

713
713
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

157
157
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

68
68
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

262
262
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1189
1189

Meer sportnieuws