'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

door
'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

Aster Vranckx voetbalt vanaf volgend seizoen niet meer in België. Althans toch niet als hij niet opnieuw zal worden uitgeleend aan een club uit de Jupiler Pro League. Die kans is sowieso bijzonder klein, want verwacht wordt dat de middenvelder wel zijn kans zal krijgen bij Wolfsburg, zijn nieuwe club.

Het nieuws van zijn transfer werd woensdagmiddag bekend gemaakt door KV Mechelen zelf, dat volgens verscheidene bronnen zo’n acht miljoen euro zou vangen voor Vranckx. Dat afgezien van toekomstige bonussen. De Maneblussers stelden in een reactie zeer tevreden te zijn met de verkregen miljoenen, maar het kan in vraag worden gesteld of dat wel terecht is.

Met de statistieken die de pas 18 jaar geworden youngster nu al kan voorleggen, kan Vranckx namelijk worden omschreven als een absoluut toptalent. Indien hij voor een club zou spelen die bekend staat om het ontwikkelen van jonge talenten – zie daar het clichévoorbeeld van Ajax – is er geen kans dat hij voor acht miljoen euro zou kunnen vertrekken. Zeker gezien het feit dat zijn marktwaarde nu al op 7,5 miljoen wordt geschat.



Contractsituatie

Probleem voor KV Mechelen lijkt evenwel in zijn contractsituatie te zitten. Vranckx had Achter De Kazerne namelijk nog maar een verbintenis tot de zomer van 2022, wat dan ook maakt dat Malinois sowieso verplicht was om hem komende zomer van de hand te doen. Anders was er van een aanzienlijke winst sowieso geen sprake geweest.

Best een pijnlijke verplichting, die echter door Vranckx zelf had kunnen worden ‘opgelost’. Dat middels een contractverlenging van één of twee seizoenen. Dan had een transfer nog gekund, maar stond KV in een veel sterkere positie aan de onderhandelingstafel. (Lees: Vranckx had heel wat miljoenen meer opgebracht). Het valt daarbij te bedenken dat er teams op de proppen waren gekomen met meer financiële slagkracht. Wolfsburg is uiteindelijk toch geen Europese top.

Club een hak gezet

Die boot heeft Mechelen dus gemist, maar op deze manier zetten ze Club Brugge alvast wel een hak. Ook Blauw-Zwart werd namelijk al in verband gebracht met Vranckx, al waren ze voor zover geweten nooit echt concreet. De betaalde transferprijs door Wolfsburg, zoals gezegd zo’n acht miljoen euro, hadden ze evenwel ook bij Club gerust op tafel kunnen leggen.

Niet in het minst omdat Vranckx tot de grootste Belgische talenten behoort, en nog over een aanzienlijke groeimarge beschikt. Indien hij de komende seizoenen gestaag was meegegroeid met het ambitieuze Club, had Blauw-Zwart naast zijn sportieve prestaties ook kunnen profiteren van zijn groeiende marktwaarde en flink wat miljoenen voor hem hebben kunnen incasseren. Extra miljoenen die dus ook KV Mechelen gerust had kunnen beogen, maar gezien de contractsituatie van Vranckx op dit moment niet haalbaar bleken.

LEES OOK: 'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

Vranckx had meer moeten opbrengen dan 8 miljoen...

Meest recent

'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

1
1
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

92
92
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

112
112
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

50
50
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

232
232
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

145
145
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

73
73
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

85
85
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

66
66
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

180
180
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

359
359
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

287
287
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

124
124
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

196
196
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

26
26
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

480
480
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

850
850
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

87
87
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

330
330
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

57
57
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

564
564
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

126
126
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

472
472
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

73
73

Meer sportnieuws