'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

814 stemmen
'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

Aster Vranckx voetbalt vanaf volgend seizoen niet meer in België. Althans toch niet als hij niet opnieuw zal worden uitgeleend aan een club uit de Jupiler Pro League. Die kans is sowieso bijzonder klein, want verwacht wordt dat de middenvelder wel zijn kans zal krijgen bij Wolfsburg, zijn nieuwe club.

Het nieuws van zijn transfer werd woensdagmiddag bekend gemaakt door KV Mechelen zelf, dat volgens verscheidene bronnen zo’n acht miljoen euro zou vangen voor Vranckx. Dat afgezien van toekomstige bonussen. De Maneblussers stelden in een reactie zeer tevreden te zijn met de verkregen miljoenen, maar het kan in vraag worden gesteld of dat wel terecht is.

Met de statistieken die de pas 18 jaar geworden youngster nu al kan voorleggen, kan Vranckx namelijk worden omschreven als een absoluut toptalent. Indien hij voor een club zou spelen die bekend staat om het ontwikkelen van jonge talenten – zie daar het clichévoorbeeld van Ajax – is er geen kans dat hij voor acht miljoen euro zou kunnen vertrekken. Zeker gezien het feit dat zijn marktwaarde nu al op 7,5 miljoen wordt geschat.



Contractsituatie

Probleem voor KV Mechelen lijkt evenwel in zijn contractsituatie te zitten. Vranckx had Achter De Kazerne namelijk nog maar een verbintenis tot de zomer van 2022, wat dan ook maakt dat Malinois sowieso verplicht was om hem komende zomer van de hand te doen. Anders was er van een aanzienlijke winst sowieso geen sprake geweest.

Best een pijnlijke verplichting, die echter door Vranckx zelf had kunnen worden ‘opgelost’. Dat middels een contractverlenging van één of twee seizoenen. Dan had een transfer nog gekund, maar stond KV in een veel sterkere positie aan de onderhandelingstafel. (Lees: Vranckx had heel wat miljoenen meer opgebracht). Het valt daarbij te bedenken dat er teams op de proppen waren gekomen met meer financiële slagkracht. Wolfsburg is uiteindelijk toch geen Europese top.

Club een hak gezet

Die boot heeft Mechelen dus gemist, maar op deze manier zetten ze Club Brugge alvast wel een hak. Ook Blauw-Zwart werd namelijk al in verband gebracht met Vranckx, al waren ze voor zover geweten nooit echt concreet. De betaalde transferprijs door Wolfsburg, zoals gezegd zo’n acht miljoen euro, hadden ze evenwel ook bij Club gerust op tafel kunnen leggen.

Niet in het minst omdat Vranckx tot de grootste Belgische talenten behoort, en nog over een aanzienlijke groeimarge beschikt. Indien hij de komende seizoenen gestaag was meegegroeid met het ambitieuze Club, had Blauw-Zwart naast zijn sportieve prestaties ook kunnen profiteren van zijn groeiende marktwaarde en flink wat miljoenen voor hem hebben kunnen incasseren. Extra miljoenen die dus ook KV Mechelen gerust had kunnen beogen, maar gezien de contractsituatie van Vranckx op dit moment niet haalbaar bleken.

LEES OOK: Kiki Vanrafelghem toont foto met vriendin: fans reageren massaal

Vranckx had meer moeten opbrengen dan 8 miljoen...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

25
25
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

46
46
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

18
18
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

41
41
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

105
105
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

301
301
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

115
115
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

316
316
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

405
405
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1084
1084
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

44
44
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

116
116
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

428
428
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

176
176
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

85
85
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

257
257
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

51
51

Meer sportnieuws