'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

814 stemmen
'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

Aster Vranckx voetbalt vanaf volgend seizoen niet meer in België. Althans toch niet als hij niet opnieuw zal worden uitgeleend aan een club uit de Jupiler Pro League. Die kans is sowieso bijzonder klein, want verwacht wordt dat de middenvelder wel zijn kans zal krijgen bij Wolfsburg, zijn nieuwe club.

Het nieuws van zijn transfer werd woensdagmiddag bekend gemaakt door KV Mechelen zelf, dat volgens verscheidene bronnen zo’n acht miljoen euro zou vangen voor Vranckx. Dat afgezien van toekomstige bonussen. De Maneblussers stelden in een reactie zeer tevreden te zijn met de verkregen miljoenen, maar het kan in vraag worden gesteld of dat wel terecht is.

Met de statistieken die de pas 18 jaar geworden youngster nu al kan voorleggen, kan Vranckx namelijk worden omschreven als een absoluut toptalent. Indien hij voor een club zou spelen die bekend staat om het ontwikkelen van jonge talenten – zie daar het clichévoorbeeld van Ajax – is er geen kans dat hij voor acht miljoen euro zou kunnen vertrekken. Zeker gezien het feit dat zijn marktwaarde nu al op 7,5 miljoen wordt geschat.



Contractsituatie

Probleem voor KV Mechelen lijkt evenwel in zijn contractsituatie te zitten. Vranckx had Achter De Kazerne namelijk nog maar een verbintenis tot de zomer van 2022, wat dan ook maakt dat Malinois sowieso verplicht was om hem komende zomer van de hand te doen. Anders was er van een aanzienlijke winst sowieso geen sprake geweest.

Best een pijnlijke verplichting, die echter door Vranckx zelf had kunnen worden ‘opgelost’. Dat middels een contractverlenging van één of twee seizoenen. Dan had een transfer nog gekund, maar stond KV in een veel sterkere positie aan de onderhandelingstafel. (Lees: Vranckx had heel wat miljoenen meer opgebracht). Het valt daarbij te bedenken dat er teams op de proppen waren gekomen met meer financiële slagkracht. Wolfsburg is uiteindelijk toch geen Europese top.

Club een hak gezet

Die boot heeft Mechelen dus gemist, maar op deze manier zetten ze Club Brugge alvast wel een hak. Ook Blauw-Zwart werd namelijk al in verband gebracht met Vranckx, al waren ze voor zover geweten nooit echt concreet. De betaalde transferprijs door Wolfsburg, zoals gezegd zo’n acht miljoen euro, hadden ze evenwel ook bij Club gerust op tafel kunnen leggen.

Niet in het minst omdat Vranckx tot de grootste Belgische talenten behoort, en nog over een aanzienlijke groeimarge beschikt. Indien hij de komende seizoenen gestaag was meegegroeid met het ambitieuze Club, had Blauw-Zwart naast zijn sportieve prestaties ook kunnen profiteren van zijn groeiende marktwaarde en flink wat miljoenen voor hem hebben kunnen incasseren. Extra miljoenen die dus ook KV Mechelen gerust had kunnen beogen, maar gezien de contractsituatie van Vranckx op dit moment niet haalbaar bleken.

LEES OOK: Anderlecht zoekt: Besnik Hasi duidelijk over terugkeer

Vranckx had meer moeten opbrengen dan 8 miljoen...

Meest recent

'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

18
18
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

20
20
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

27
27
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

24
24
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

71
71
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

95
95
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

70
70
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

220
220
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

120
120
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

276
276
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

192
192
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

148
148
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

57
57
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

142
142
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

154
154
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

518
518
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

55
55
'Wouter Vrancken heeft gedroomde bestemming te pakken'

Wouter Vrancken heeft ondertussen zijn laatste wedstrijd als trainer van STVV al achter de rug, maar ...

698
698
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

61
61
TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

248
248
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

247
247
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

194
194
Bayat laat bommetje vallen over nieuw stadion

Verschillende clubs in de Jupiler Pro League willen een nieuw stadion bouwen, maar dat is geen ...

113
113
CL-finale: Vandenbempt haalt genadeloos uit naar Trossard

Zaterdagavond om 18u staat de finale van de Champions League op het programma. Arsenal en PSG nemen ...

222
222
Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

RSC Anderlecht wist ook dit seizoen weer geen prijs binnen te halen. De supporters snakken al acht ...

203
203

Meer sportnieuws