'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

814
'KVM zet Club een hak met goedkope transfer Vranckx'

Aster Vranckx voetbalt vanaf volgend seizoen niet meer in België. Althans toch niet als hij niet opnieuw zal worden uitgeleend aan een club uit de Jupiler Pro League. Die kans is sowieso bijzonder klein, want verwacht wordt dat de middenvelder wel zijn kans zal krijgen bij Wolfsburg, zijn nieuwe club.

Het nieuws van zijn transfer werd woensdagmiddag bekend gemaakt door KV Mechelen zelf, dat volgens verscheidene bronnen zo’n acht miljoen euro zou vangen voor Vranckx. Dat afgezien van toekomstige bonussen. De Maneblussers stelden in een reactie zeer tevreden te zijn met de verkregen miljoenen, maar het kan in vraag worden gesteld of dat wel terecht is.

Met de statistieken die de pas 18 jaar geworden youngster nu al kan voorleggen, kan Vranckx namelijk worden omschreven als een absoluut toptalent. Indien hij voor een club zou spelen die bekend staat om het ontwikkelen van jonge talenten – zie daar het clichévoorbeeld van Ajax – is er geen kans dat hij voor acht miljoen euro zou kunnen vertrekken. Zeker gezien het feit dat zijn marktwaarde nu al op 7,5 miljoen wordt geschat.



Contractsituatie

Probleem voor KV Mechelen lijkt evenwel in zijn contractsituatie te zitten. Vranckx had Achter De Kazerne namelijk nog maar een verbintenis tot de zomer van 2022, wat dan ook maakt dat Malinois sowieso verplicht was om hem komende zomer van de hand te doen. Anders was er van een aanzienlijke winst sowieso geen sprake geweest.

Best een pijnlijke verplichting, die echter door Vranckx zelf had kunnen worden ‘opgelost’. Dat middels een contractverlenging van één of twee seizoenen. Dan had een transfer nog gekund, maar stond KV in een veel sterkere positie aan de onderhandelingstafel. (Lees: Vranckx had heel wat miljoenen meer opgebracht). Het valt daarbij te bedenken dat er teams op de proppen waren gekomen met meer financiële slagkracht. Wolfsburg is uiteindelijk toch geen Europese top.

Club een hak gezet

Die boot heeft Mechelen dus gemist, maar op deze manier zetten ze Club Brugge alvast wel een hak. Ook Blauw-Zwart werd namelijk al in verband gebracht met Vranckx, al waren ze voor zover geweten nooit echt concreet. De betaalde transferprijs door Wolfsburg, zoals gezegd zo’n acht miljoen euro, hadden ze evenwel ook bij Club gerust op tafel kunnen leggen.

Niet in het minst omdat Vranckx tot de grootste Belgische talenten behoort, en nog over een aanzienlijke groeimarge beschikt. Indien hij de komende seizoenen gestaag was meegegroeid met het ambitieuze Club, had Blauw-Zwart naast zijn sportieve prestaties ook kunnen profiteren van zijn groeiende marktwaarde en flink wat miljoenen voor hem hebben kunnen incasseren. Extra miljoenen die dus ook KV Mechelen gerust had kunnen beogen, maar gezien de contractsituatie van Vranckx op dit moment niet haalbaar bleken.

LEES OOK: 'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

Vranckx had meer moeten opbrengen dan 8 miljoen...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

31
31
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

46
46
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

39
39
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

25
25
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

121
121
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

78
78
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

47
47
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

54
54
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

223
223
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

66
66
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

94
94
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

110
110
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

98
98
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

330
330
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

349
349
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

306
306
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

242
242
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

194
194
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

210
210

Meer sportnieuws