Nieuwe ref PSG-Basaksehir bekend, Mbappé met krachtig signaal

door
Nieuwe ref PSG-Basaksehir bekend, Mbappé met krachtig signaal

Er was dinsdagavond voldoende spektakel te zien in de Champions League, maar er zal toch vooral nagepraat worden over de clash tussen PSG en Basaksehir. Die wedstrijd werd al na een dikke 20 minuten stilgelegd, toen de spelers van beide teams van het veld stapten. Dat gebeurde na een incident waarbij de vierde ref de assistent van Basaksehir racistisch bejegend had.


De match zal woensdagavond om 18u55 hervat worden, met dezelfde opstellingen maar met andere scheidsrechters. De Roemeense refs - ook de hoofdscheidsrechter werd fel bekritiseerd omdat hij niet reageerde op het woordgebruik van de vierde ref - zullen dus vervangen worden. Basaksehir-assistent Pierre Webó zou racistisch zijn bejegend door de vierde official, hij werd aangewezen als 'die zwarte' na commentaar op de wedstrijdleiding.

UPDATE 09/12
De wedstrijd zal dinsdagavond dus hervat worden, inmiddels geraakte ook bekend wie de nieuwe ref zal zijn. Zo werd de Nederlander Danny Makkelie aangeduid door de UEFA. De vierde scheidsrechter wordt de Pool Bartosch Frankowsky, terwijl er twee Italianen zullen fungeren als VAR. Ondertussen kwam ook PSG-ster Kylian Mbappé met een reactie. De Fransman laat via Twitter weten helemaal achter Webó te staan. Hij verwijst naar het UEFA-motto 'Say no to racism'.

LEES OOK: 'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

De wedstrijd stilleggen was de enige juiste reactie ...

Meest recent

'Kompany in shock: grootmacht gaat vol voor Harry Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

11
11
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

60
60
"Klein kind" - Boskamp kiest kamp in vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

40
40
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

81
81
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

142
142
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

72
72
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

90
90
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

152
152
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

75
75
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

65
65
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

65
65
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

98
98
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

221
221
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

180
180
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

168
168
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

79
79
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

70
70
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

139
139
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

196
196
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

289
289
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

170
170
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

112
112
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

217
217
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

415
415
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

74
74

Meer sportnieuws