'Anderlecht met één groot doelwit transfermarkt op'

833 stemmen
'Anderlecht met één groot doelwit transfermarkt op'

RSC Anderlecht geraakte afgelopen weekend niet verder dan 2-2 op het veld van Zulte Waregem, goed voor alweer het achtste gelijkspel in vijftien competitiewedstrijden tijd. Bovendien gaven de Brusselaars wederom een voorsprong uit handen. Paars-Wit heeft het dan ook moeilijk om matchen op slot te doen, iets waar men in januari een oplossing voor zou willen aantrekken.


RSCA creëert doorgaans nochtans het nodig gevaar. De ploeg van coach Vincent Kompany kan de bal erg vaak raken in het doelgebied van de tegenstander en waagt ook regelmatig zijn kans. Maar de doelpogingen zijn zelden gekadreerd en ook de laatste pass komt er veel te weinig uit. Spelers als Francis Amuzu, Mustapha Bundu, Yari Verschaeren en Paul Mukairu kunnen weliswaar een kans opzetten, zelden zijn zij ook beslissend. Enkel Percy Tau en Lukas Nmecha kunnen wat dat betreft goede cijfers voorleggen. Volgens La Dernière Heure zou de club daar dan ook willen op anticiperen tijdens de komende transferperiode.

Zo zou Paars-Wit in januari een aanvaller willen aantrekken die wel beschikt over de nodige efficiëntie, iemand die wél wedstrijden kan beslissen. Alleen wordt dat alles behalve evident. De wintermercato is sowieso al behoorlijk complex, bovendien heeft Anderlecht amper geld om versterking aan te trekken. En de spelers die mogen vertrekken (van Sanneh tot Bakkali) zullen normaal gezien amper iets opbrengen. Dus wordt opnieuw gerekend op de creativiteit van Peter Verbeke. De sportief directeur bewees afgelopen zomer in ieder geval dat hij met een beperkt budget toch interessante aanwinsten kan aantrekken.

Daarnaast wil men ook een voorbeeld nemen aan Amir Murillo. Die werd weliswaar aangetrokken onder het vorige bestuur, zijn komst kwam er na een grondige data-scouting. De Panamese back werd uiteindelijk voor een erg beperkte som uit de MLS weggeplukt en groeide in een mum van tijd uit tot één van de vaste steunpilaren. Een scenario dat men nu wil herhalen, maar dan in het aanvallende compartiment.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Anderlecht heeft absoluut nood aan aanvallende versterking ...

Meest recent

Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

11
11
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

12
12
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

90
90
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

22
22
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

270
270
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

344
344
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

106
106
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

71
71
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

339
339
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

340
340
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

359
359
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

125
125
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

149
149
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

638
638
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

143
143
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

272
272
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

307
307
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

294
294
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

308
308
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

123
123
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

300
300
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

504
504

Meer sportnieuws