'Anderlecht met één groot doelwit transfermarkt op'

door
'Anderlecht met één groot doelwit transfermarkt op'

RSC Anderlecht geraakte afgelopen weekend niet verder dan 2-2 op het veld van Zulte Waregem, goed voor alweer het achtste gelijkspel in vijftien competitiewedstrijden tijd. Bovendien gaven de Brusselaars wederom een voorsprong uit handen. Paars-Wit heeft het dan ook moeilijk om matchen op slot te doen, iets waar men in januari een oplossing voor zou willen aantrekken.


RSCA creëert doorgaans nochtans het nodig gevaar. De ploeg van coach Vincent Kompany kan de bal erg vaak raken in het doelgebied van de tegenstander en waagt ook regelmatig zijn kans. Maar de doelpogingen zijn zelden gekadreerd en ook de laatste pass komt er veel te weinig uit. Spelers als Francis Amuzu, Mustapha Bundu, Yari Verschaeren en Paul Mukairu kunnen weliswaar een kans opzetten, zelden zijn zij ook beslissend. Enkel Percy Tau en Lukas Nmecha kunnen wat dat betreft goede cijfers voorleggen. Volgens La Dernière Heure zou de club daar dan ook willen op anticiperen tijdens de komende transferperiode.

Zo zou Paars-Wit in januari een aanvaller willen aantrekken die wel beschikt over de nodige efficiëntie, iemand die wél wedstrijden kan beslissen. Alleen wordt dat alles behalve evident. De wintermercato is sowieso al behoorlijk complex, bovendien heeft Anderlecht amper geld om versterking aan te trekken. En de spelers die mogen vertrekken (van Sanneh tot Bakkali) zullen normaal gezien amper iets opbrengen. Dus wordt opnieuw gerekend op de creativiteit van Peter Verbeke. De sportief directeur bewees afgelopen zomer in ieder geval dat hij met een beperkt budget toch interessante aanwinsten kan aantrekken.

Daarnaast wil men ook een voorbeeld nemen aan Amir Murillo. Die werd weliswaar aangetrokken onder het vorige bestuur, zijn komst kwam er na een grondige data-scouting. De Panamese back werd uiteindelijk voor een erg beperkte som uit de MLS weggeplukt en groeide in een mum van tijd uit tot één van de vaste steunpilaren. Een scenario dat men nu wil herhalen, maar dan in het aanvallende compartiment.

LEES OOK: Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Anderlecht heeft absoluut nood aan aanvallende versterking ...

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

95
95
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

16
16
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

17
17
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

41
41
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

70
70
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

27
27
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

60
60
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

145
145
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

33
33
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

72
72
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

15
15
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

49
49
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

88
88
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

201
201
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

91
91
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

74
74
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

157
157
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

137
137
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

78
78
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

30
30
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

94
94
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

33
33

Meer sportnieuws