'Anderlecht met één groot doelwit transfermarkt op'

door
'Anderlecht met één groot doelwit transfermarkt op'

RSC Anderlecht geraakte afgelopen weekend niet verder dan 2-2 op het veld van Zulte Waregem, goed voor alweer het achtste gelijkspel in vijftien competitiewedstrijden tijd. Bovendien gaven de Brusselaars wederom een voorsprong uit handen. Paars-Wit heeft het dan ook moeilijk om matchen op slot te doen, iets waar men in januari een oplossing voor zou willen aantrekken.


RSCA creëert doorgaans nochtans het nodig gevaar. De ploeg van coach Vincent Kompany kan de bal erg vaak raken in het doelgebied van de tegenstander en waagt ook regelmatig zijn kans. Maar de doelpogingen zijn zelden gekadreerd en ook de laatste pass komt er veel te weinig uit. Spelers als Francis Amuzu, Mustapha Bundu, Yari Verschaeren en Paul Mukairu kunnen weliswaar een kans opzetten, zelden zijn zij ook beslissend. Enkel Percy Tau en Lukas Nmecha kunnen wat dat betreft goede cijfers voorleggen. Volgens La Dernière Heure zou de club daar dan ook willen op anticiperen tijdens de komende transferperiode.

Zo zou Paars-Wit in januari een aanvaller willen aantrekken die wel beschikt over de nodige efficiëntie, iemand die wél wedstrijden kan beslissen. Alleen wordt dat alles behalve evident. De wintermercato is sowieso al behoorlijk complex, bovendien heeft Anderlecht amper geld om versterking aan te trekken. En de spelers die mogen vertrekken (van Sanneh tot Bakkali) zullen normaal gezien amper iets opbrengen. Dus wordt opnieuw gerekend op de creativiteit van Peter Verbeke. De sportief directeur bewees afgelopen zomer in ieder geval dat hij met een beperkt budget toch interessante aanwinsten kan aantrekken.

Daarnaast wil men ook een voorbeeld nemen aan Amir Murillo. Die werd weliswaar aangetrokken onder het vorige bestuur, zijn komst kwam er na een grondige data-scouting. De Panamese back werd uiteindelijk voor een erg beperkte som uit de MLS weggeplukt en groeide in een mum van tijd uit tot één van de vaste steunpilaren. Een scenario dat men nu wil herhalen, maar dan in het aanvallende compartiment.

LEES OOK: Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Anderlecht heeft absoluut nood aan aanvallende versterking ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

110
110
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

60
60
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

430
430
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

61
61
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

312
312
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

360
360
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

168
168
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

404
404
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

172
172
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

94
94
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

292
292
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

165
165
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

385
385
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

228
228
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

451
451
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

397
397
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

299
299
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

457
457
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

247
247
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

258
258

Meer sportnieuws