De Decker geeft verklaring voor affaire-Odjidja

door
De Decker geeft verklaring voor affaire-Odjidja

AA Gent heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de groepsfase van de Europa League verloren. Donderdagavond gingen de Buffalo's met 1-2 onderuit tegen Slovan Liberec. Het dieptepunt volgde echter in de tweede helft, toen de wissel van Vadis Odjidja geannuleerd werd door scheidsrechter Kateryna Mozul.


De middenvelder zou normaal gezien in de basis starten. Maar wegens een probleem met zijn zolen wou Gent geen risico nemen en nam hij uiteindelijk plaats in de tribune. Coach Wim De Decker bedacht zich echter en wou Odjidja in de tweede helft alsnog in de strijd gooien. De aanvoerder kwam het veld ook op in plaats van Sven Kums, maar de ref stuurde hem terug naar de kant waardoor Kums terug op zijn positie moest plaatsnemen.

Een bizar tafereel, op de sociale media werd dan ook gewezen naar amateurisme bij de Buffalo's. Maar volgens coach Wim De Decker kon de club hier weinig aan doen. "Odjidja zat eerst op de tribune omdat er geen plaats meer was op de bank. Na heel wat telefoontjes hadden we van de UEFA de toelating gekregen om Vadis toch nog in te brengen. Maar blijkbaar is de UEFA overruled door de wedstrijdleiding. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Dit is onwaarschijnlijk op dit niveau", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Gent had Odjidja gewoon aan de kant moeten houden ...

Meest recent

OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

12
12
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

27
27
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

116
116
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

34
34
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

133
133
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

45
45
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

35
35
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

191
191
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

369
369
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

345
345
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

91
91
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

337
337
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

134
134
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

115
115
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

260
260
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

147
147
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

144
144
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

55
55
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

214
214
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

624
624
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

500
500
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

104
104
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

378
378

Meer sportnieuws