Onuachu op de vingers getikt met fikse waarschuwing

655 stemmen
Onuachu op de vingers getikt met fikse waarschuwing

In zijn tweede seizoen op Belgische bodem is Paul Onuachu volledig ontketend. De boomlange spits van KRC Genk mag zich met 12 doelpunten in 13 wedstrijden voorlopig topschutter noemen en krijgt nu al wekenlang het vertrouwen van achtereenvolgens Hannes Wolf, Domenico Olivieri, Jess Thorup en John van den Brom. Al lijkt één trainer toch nog niet helemaal overtuigd.


De bondscoach van Nigeria, Gernot Rohr, doet namelijk nog steeds nauwelijks een beroep op de 26-jarige spits. In de voorbije twee interlandbreaks mocht Onuachu één keer aan een wedstrijd beginnen, maar werd hij na 67 minuten naar de kant gehaald. Voor het overige kwam hij niet verder dan een invalbeurt van dik tien minuten. De lokale media stelt zich dan ook vragen bij de motivatie van hun Duitse selectieheer om Onuachu niet wat vaker te gebruiken.

"Een speler moet zich aanpassen aan een ploeg, niet andersom. Hij moet zich schikken naar het collectief en zich met zijn kwaliteiten inpassen. We zullen het systeem niet veranderen voor hem", aldus Rohr bij ESPN, doelend op de ambitie om te combineren op de korte ruimte in plaats van louter lange ballen zijn richting uit te gooien. Een karikatuur van Onuachu, die in de Luminus Arena wekelijks bewijst meer te zijn dan louter een lange targetman.

Rohr lijkt hem echter eerder als een soort breekijzer vanaf de bank te zien, waarbij de Duitser dan weer wel oog heeft voor de Genkse goalgetter zijn troeven in de lucht en in de zestien. Ondanks de lof voor onder meer zijn uitstekend schot, hoeft Onuachu bij The Super Eagles – waar de concurrentie voorin met onder meer Victor Osimhen trouwens niet gering is – dus niet snel op een basisplek te rekenen. Ondanks zijn bloedvorm in België.

LEES OOK: 'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Onuachu is de beste spits in de Belgische competitie

Meest recent

'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

35
35
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

42
42
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

137
137
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

188
188
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

32
32
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

431
431
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

419
419
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

490
490
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

361
361
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

69
69
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

338
338
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

69
69
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

99
99
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

483
483
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

66
66
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

458
458
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

561
561
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

83
83
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

279
279
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1537
1537
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

145
145
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

230
230
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

783
783
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1329
1329
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

110
110

Meer sportnieuws