Onuachu op de vingers getikt met fikse waarschuwing

door
Onuachu op de vingers getikt met fikse waarschuwing

In zijn tweede seizoen op Belgische bodem is Paul Onuachu volledig ontketend. De boomlange spits van KRC Genk mag zich met 12 doelpunten in 13 wedstrijden voorlopig topschutter noemen en krijgt nu al wekenlang het vertrouwen van achtereenvolgens Hannes Wolf, Domenico Olivieri, Jess Thorup en John van den Brom. Al lijkt één trainer toch nog niet helemaal overtuigd.


De bondscoach van Nigeria, Gernot Rohr, doet namelijk nog steeds nauwelijks een beroep op de 26-jarige spits. In de voorbije twee interlandbreaks mocht Onuachu één keer aan een wedstrijd beginnen, maar werd hij na 67 minuten naar de kant gehaald. Voor het overige kwam hij niet verder dan een invalbeurt van dik tien minuten. De lokale media stelt zich dan ook vragen bij de motivatie van hun Duitse selectieheer om Onuachu niet wat vaker te gebruiken.

"Een speler moet zich aanpassen aan een ploeg, niet andersom. Hij moet zich schikken naar het collectief en zich met zijn kwaliteiten inpassen. We zullen het systeem niet veranderen voor hem", aldus Rohr bij ESPN, doelend op de ambitie om te combineren op de korte ruimte in plaats van louter lange ballen zijn richting uit te gooien. Een karikatuur van Onuachu, die in de Luminus Arena wekelijks bewijst meer te zijn dan louter een lange targetman.

Rohr lijkt hem echter eerder als een soort breekijzer vanaf de bank te zien, waarbij de Duitser dan weer wel oog heeft voor de Genkse goalgetter zijn troeven in de lucht en in de zestien. Ondanks de lof voor onder meer zijn uitstekend schot, hoeft Onuachu bij The Super Eagles – waar de concurrentie voorin met onder meer Victor Osimhen trouwens niet gering is – dus niet snel op een basisplek te rekenen. Ondanks zijn bloedvorm in België.

LEES OOK: AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

Onuachu is de beste spits in de Belgische competitie

Meest recent

AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

10
10
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

63
63
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

55
55
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

167
167
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

101
101
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

38
38
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

137
137
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

46
46
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

269
269
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

432
432
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

72
72
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

249
249
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

218
218
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

430
430
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

392
392
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

584
584
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

532
532
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

141
141
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

476
476
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

49
49
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

196
196
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

186
186
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

435
435
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

123
123
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

297
297

Meer sportnieuws