Onuachu op de vingers getikt met fikse waarschuwing

door
Onuachu op de vingers getikt met fikse waarschuwing

In zijn tweede seizoen op Belgische bodem is Paul Onuachu volledig ontketend. De boomlange spits van KRC Genk mag zich met 12 doelpunten in 13 wedstrijden voorlopig topschutter noemen en krijgt nu al wekenlang het vertrouwen van achtereenvolgens Hannes Wolf, Domenico Olivieri, Jess Thorup en John van den Brom. Al lijkt één trainer toch nog niet helemaal overtuigd.


De bondscoach van Nigeria, Gernot Rohr, doet namelijk nog steeds nauwelijks een beroep op de 26-jarige spits. In de voorbije twee interlandbreaks mocht Onuachu één keer aan een wedstrijd beginnen, maar werd hij na 67 minuten naar de kant gehaald. Voor het overige kwam hij niet verder dan een invalbeurt van dik tien minuten. De lokale media stelt zich dan ook vragen bij de motivatie van hun Duitse selectieheer om Onuachu niet wat vaker te gebruiken.

"Een speler moet zich aanpassen aan een ploeg, niet andersom. Hij moet zich schikken naar het collectief en zich met zijn kwaliteiten inpassen. We zullen het systeem niet veranderen voor hem", aldus Rohr bij ESPN, doelend op de ambitie om te combineren op de korte ruimte in plaats van louter lange ballen zijn richting uit te gooien. Een karikatuur van Onuachu, die in de Luminus Arena wekelijks bewijst meer te zijn dan louter een lange targetman.

Rohr lijkt hem echter eerder als een soort breekijzer vanaf de bank te zien, waarbij de Duitser dan weer wel oog heeft voor de Genkse goalgetter zijn troeven in de lucht en in de zestien. Ondanks de lof voor onder meer zijn uitstekend schot, hoeft Onuachu bij The Super Eagles – waar de concurrentie voorin met onder meer Victor Osimhen trouwens niet gering is – dus niet snel op een basisplek te rekenen. Ondanks zijn bloedvorm in België.

LEES OOK: Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

Onuachu is de beste spits in de Belgische competitie

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

56
56
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

19
19
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

107
107
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

27
27
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

34
34
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

112
112
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

36
36
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

113
113
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

318
318
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

45
45
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

475
475
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

96
96
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

221
221
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

68
68
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

331
331
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

303
303
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

160
160
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

428
428

Meer sportnieuws