Onuachu op de vingers getikt met fikse waarschuwing

door
Onuachu op de vingers getikt met fikse waarschuwing

In zijn tweede seizoen op Belgische bodem is Paul Onuachu volledig ontketend. De boomlange spits van KRC Genk mag zich met 12 doelpunten in 13 wedstrijden voorlopig topschutter noemen en krijgt nu al wekenlang het vertrouwen van achtereenvolgens Hannes Wolf, Domenico Olivieri, Jess Thorup en John van den Brom. Al lijkt één trainer toch nog niet helemaal overtuigd.


De bondscoach van Nigeria, Gernot Rohr, doet namelijk nog steeds nauwelijks een beroep op de 26-jarige spits. In de voorbije twee interlandbreaks mocht Onuachu één keer aan een wedstrijd beginnen, maar werd hij na 67 minuten naar de kant gehaald. Voor het overige kwam hij niet verder dan een invalbeurt van dik tien minuten. De lokale media stelt zich dan ook vragen bij de motivatie van hun Duitse selectieheer om Onuachu niet wat vaker te gebruiken.

"Een speler moet zich aanpassen aan een ploeg, niet andersom. Hij moet zich schikken naar het collectief en zich met zijn kwaliteiten inpassen. We zullen het systeem niet veranderen voor hem", aldus Rohr bij ESPN, doelend op de ambitie om te combineren op de korte ruimte in plaats van louter lange ballen zijn richting uit te gooien. Een karikatuur van Onuachu, die in de Luminus Arena wekelijks bewijst meer te zijn dan louter een lange targetman.

Rohr lijkt hem echter eerder als een soort breekijzer vanaf de bank te zien, waarbij de Duitser dan weer wel oog heeft voor de Genkse goalgetter zijn troeven in de lucht en in de zestien. Ondanks de lof voor onder meer zijn uitstekend schot, hoeft Onuachu bij The Super Eagles – waar de concurrentie voorin met onder meer Victor Osimhen trouwens niet gering is – dus niet snel op een basisplek te rekenen. Ondanks zijn bloedvorm in België.

LEES OOK: Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

Onuachu is de beste spits in de Belgische competitie

Meest recent

Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

18
18
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

67
67
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

52
52
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

101
101
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

109
109
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

247
247
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

66
66
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

286
286
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

35
35
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

256
256
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

41
41
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

521
521
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

183
183
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

185
185
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

75
75
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

194
194
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

175
175
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

87
87
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

235
235
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

336
336
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

48
48
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

260
260
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

247
247
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

42
42

Meer sportnieuws