CL: Doku en co sneuvelen, spektakel bij Chadli en Bolingoli

door
CL: Doku en co sneuvelen, spektakel bij Chadli en Bolingoli

In de Champions League valt woensdagavond de beslissing voor verschillende ploegen. Het Stade Rennes van Jérémy Doku mag Europa alvast vaarwel zeggen na een nederlaag op het veld van Krasnodar. Ook het Basaksehir van Nacer Chadli en Boli Bolingoli ging onderuit na een spektakelstuk tegen RB Leipzig.


De Turken leken in de eerste helft op weg naar een nederlaag nadat de Duitsers op een dubbele voorsprong waren gekomen. Maar Kahveci wist in de extra tijd van die eerste periode voor de aansluitingstreffer te zorgen. Dat bleek de voorbode van een zinderende tweede helft. Olmo bracht de bezoekers immers op 1-3, maar Kavehci wist nog twee keer te scoren.

Een gelijkspel leek in de maak, tot Sørloth (ex-AA Gent) er in de slotminuten alsnog 3-4 van maakte. De Turkse kampioen is daardoor uitgeschakeld in het kampioenenbal, Leipzig heeft nog een kleine kans om door te stoten. Bolingoli startte overigens in de basis bij Basaksehir, Chadli moest andermaal vrede nemen met een invalbeurt.

Voor Rennes zit het Europese verhaal er helemaal op. Met Doku een hele wedstrijd tussen de lijnen gingen de Fransen met 1-0 onderuit op het veld van Krasnodar. De tickets in deze poule zijn dan ook al verdeeld: Chelsea en Sevilla stoten door, Krasnodar gaat naar de Europa League en voor Rennes is het dus over en uit.

LEES OOK: Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Doku is te vroeg vertrokken bij Anderlecht ...

Meest recent

Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

49
49
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

52
52
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

22
22
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

61
61
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

67
67
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

31
31
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

365
365
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

62
62
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

381
381
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

143
143
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

261
261
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

162
162
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

126
126
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

508
508
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

113
113
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

88
88
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

207
207
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

193
193
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

469
469
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

667
667
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

342
342
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

670
670
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

354
354
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1538
1538

Meer sportnieuws