Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

288
Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

Club Brugge staat vanavond voor een erg belangrijke wedstrijd in de Champions League. Zenit komt namelijk op bezoek, de rechtstreekse concurrent wat betreft de derde plaats, en bijbehorend Europa League-ticket na de winterstop. Dat is het minimum voor Club, dat ook nog een waterkans heeft op de tweede plaats.

Maar laat ons maar vooral focussen op de derde plaats, dat zullen ze bij Club vermoedelijk ook wel doen. In dat opzicht moet Zenit vanavond voor de bijl, al zou ook een gelijkspel voldoende zijn. Dan blijft het verschil tussen de Russen en Blauw-Zwart namelijk drie punten, en heeft Club op basis van de onderlinge duels het EL-ticket met zekerheid beet. Maar wat als er vanavond wordt verloren op Jan Breydel? Dan kan het Europa League-ticket veraf zijn, maar veel hangt dan af van de score.

Beide ploegen zouden dan vier punten tellen. Volgens de criteria die de UEFA gebruikt, hangt het dan af van doelpunten wie de derde plaats bezet. Het eerste criterium zou dan namelijk gelijk zijn. Dat betreft het aantal gewonnen punten in de onderlinge wedstrijden (elk drie). Vervolgens wordt er gekeken naar het doelpuntenverschil in de onderlinge wedstrijden. 

Gezien de 1-2 overwinning, staat dat momenteel op +1 in het voordeel van Club. Indien dat nog gelijk is, wordt er gekeken naar de gemaakte doelpunten,  en ten slotte naar de uitdoelpunten. Allebei ook uit de onderlinge wedstrijden.

Conclusie 

Indien Club vanavond dan toch zou verliezen, mag dat niet met meer dan één doelpunt verschil zijn. Dan zouden ze hun derde plaats sowieso verliezen. Dat zou ook gebeuren indien er met één doelpunt verschil wordt verloren, máár Zenit met 2-3 of een hogere score (3-4, 4-5,…) zou komen winnen. Dan zouden zij namelijk meer uitdoelpunten hebben gemaakt in de onderlinge confrontaties.

Dan is er uiteraard nog één mogelijkheid. Dat is als Zenit vanavond wint met 1-2, dezelfde score als Club in het heenduel. Ook dan zijn de Russen nog steeds in het voordeel. Op dat moment zijn alle onderlinge criteria gelijk, en zal er worden gekeken naar het totale 
doelpuntenverschil. Dat zou dan met twee doelpunten verschil in het voordeel van Zenit zijn, aangezien beide clubs nu op -5 staan. Al deze cijfers lijken het erg ingewikkeld te maken, maar dat is het eigenlijk niet.

Concreet blijft Club enkel op de derde plaats indien er maar met 0-1 wordt verloren. In elk ander geval van verlies, zakt Blauw-Zwart naar plaats nummer vier in de poule. Er volgt volgende week uiteraard ook nog een zesde en laatste groepswedstrijd, maar ook daar lijkt Zenit in het voordeel te zijn. Zij ontvangen dan namelijk een al gekwalificeerd Dortmund - bij verlies Club is dat sowieso een feit - terwijl Clement & co nog een moeilijke verplaatsing naar Lazio voor de boeg hebben.

LEES OOK: Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Pakt Club de derde plaats?

Meest recent

Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

13
13
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

37
37
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

22
22
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

25
25
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

21
21
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

313
313
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

88
88
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

88
88
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

240
240
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

168
168
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

391
391
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

117
117
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

285
285
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

160
160
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

79
79
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

176
176
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

183
183
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

80
80
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

161
161
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

67
67
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

49
49
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

147
147
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

635
635
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

148
148
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

419
419

Meer sportnieuws