Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

288
Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

Club Brugge staat vanavond voor een erg belangrijke wedstrijd in de Champions League. Zenit komt namelijk op bezoek, de rechtstreekse concurrent wat betreft de derde plaats, en bijbehorend Europa League-ticket na de winterstop. Dat is het minimum voor Club, dat ook nog een waterkans heeft op de tweede plaats.

Maar laat ons maar vooral focussen op de derde plaats, dat zullen ze bij Club vermoedelijk ook wel doen. In dat opzicht moet Zenit vanavond voor de bijl, al zou ook een gelijkspel voldoende zijn. Dan blijft het verschil tussen de Russen en Blauw-Zwart namelijk drie punten, en heeft Club op basis van de onderlinge duels het EL-ticket met zekerheid beet. Maar wat als er vanavond wordt verloren op Jan Breydel? Dan kan het Europa League-ticket veraf zijn, maar veel hangt dan af van de score.

Beide ploegen zouden dan vier punten tellen. Volgens de criteria die de UEFA gebruikt, hangt het dan af van doelpunten wie de derde plaats bezet. Het eerste criterium zou dan namelijk gelijk zijn. Dat betreft het aantal gewonnen punten in de onderlinge wedstrijden (elk drie). Vervolgens wordt er gekeken naar het doelpuntenverschil in de onderlinge wedstrijden. 

Gezien de 1-2 overwinning, staat dat momenteel op +1 in het voordeel van Club. Indien dat nog gelijk is, wordt er gekeken naar de gemaakte doelpunten,  en ten slotte naar de uitdoelpunten. Allebei ook uit de onderlinge wedstrijden.

Conclusie 

Indien Club vanavond dan toch zou verliezen, mag dat niet met meer dan één doelpunt verschil zijn. Dan zouden ze hun derde plaats sowieso verliezen. Dat zou ook gebeuren indien er met één doelpunt verschil wordt verloren, máár Zenit met 2-3 of een hogere score (3-4, 4-5,…) zou komen winnen. Dan zouden zij namelijk meer uitdoelpunten hebben gemaakt in de onderlinge confrontaties.

Dan is er uiteraard nog één mogelijkheid. Dat is als Zenit vanavond wint met 1-2, dezelfde score als Club in het heenduel. Ook dan zijn de Russen nog steeds in het voordeel. Op dat moment zijn alle onderlinge criteria gelijk, en zal er worden gekeken naar het totale 
doelpuntenverschil. Dat zou dan met twee doelpunten verschil in het voordeel van Zenit zijn, aangezien beide clubs nu op -5 staan. Al deze cijfers lijken het erg ingewikkeld te maken, maar dat is het eigenlijk niet.

Concreet blijft Club enkel op de derde plaats indien er maar met 0-1 wordt verloren. In elk ander geval van verlies, zakt Blauw-Zwart naar plaats nummer vier in de poule. Er volgt volgende week uiteraard ook nog een zesde en laatste groepswedstrijd, maar ook daar lijkt Zenit in het voordeel te zijn. Zij ontvangen dan namelijk een al gekwalificeerd Dortmund - bij verlies Club is dat sowieso een feit - terwijl Clement & co nog een moeilijke verplaatsing naar Lazio voor de boeg hebben.

LEES OOK: Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Pakt Club de derde plaats?

Meest recent

‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

5
5
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

13
13
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

13
13
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

14
14
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

31
31
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

43
43
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

209
209
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

47
47
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

41
41
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

91
91
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

76
76
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

127
127
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

159
159
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

60
60
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

330
330
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

824
824
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

92
92
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

28
28
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

180
180
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

175
175
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

215
215
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

407
407
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

724
724

Meer sportnieuws