Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

door
Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

Club Brugge staat vanavond voor een erg belangrijke wedstrijd in de Champions League. Zenit komt namelijk op bezoek, de rechtstreekse concurrent wat betreft de derde plaats, en bijbehorend Europa League-ticket na de winterstop. Dat is het minimum voor Club, dat ook nog een waterkans heeft op de tweede plaats.

Maar laat ons maar vooral focussen op de derde plaats, dat zullen ze bij Club vermoedelijk ook wel doen. In dat opzicht moet Zenit vanavond voor de bijl, al zou ook een gelijkspel voldoende zijn. Dan blijft het verschil tussen de Russen en Blauw-Zwart namelijk drie punten, en heeft Club op basis van de onderlinge duels het EL-ticket met zekerheid beet. Maar wat als er vanavond wordt verloren op Jan Breydel? Dan kan het Europa League-ticket veraf zijn, maar veel hangt dan af van de score.

Beide ploegen zouden dan vier punten tellen. Volgens de criteria die de UEFA gebruikt, hangt het dan af van doelpunten wie de derde plaats bezet. Het eerste criterium zou dan namelijk gelijk zijn. Dat betreft het aantal gewonnen punten in de onderlinge wedstrijden (elk drie). Vervolgens wordt er gekeken naar het doelpuntenverschil in de onderlinge wedstrijden. 

Gezien de 1-2 overwinning, staat dat momenteel op +1 in het voordeel van Club. Indien dat nog gelijk is, wordt er gekeken naar de gemaakte doelpunten,  en ten slotte naar de uitdoelpunten. Allebei ook uit de onderlinge wedstrijden.

Conclusie 

Indien Club vanavond dan toch zou verliezen, mag dat niet met meer dan één doelpunt verschil zijn. Dan zouden ze hun derde plaats sowieso verliezen. Dat zou ook gebeuren indien er met één doelpunt verschil wordt verloren, máár Zenit met 2-3 of een hogere score (3-4, 4-5,…) zou komen winnen. Dan zouden zij namelijk meer uitdoelpunten hebben gemaakt in de onderlinge confrontaties.

Dan is er uiteraard nog één mogelijkheid. Dat is als Zenit vanavond wint met 1-2, dezelfde score als Club in het heenduel. Ook dan zijn de Russen nog steeds in het voordeel. Op dat moment zijn alle onderlinge criteria gelijk, en zal er worden gekeken naar het totale 
doelpuntenverschil. Dat zou dan met twee doelpunten verschil in het voordeel van Zenit zijn, aangezien beide clubs nu op -5 staan. Al deze cijfers lijken het erg ingewikkeld te maken, maar dat is het eigenlijk niet.

Concreet blijft Club enkel op de derde plaats indien er maar met 0-1 wordt verloren. In elk ander geval van verlies, zakt Blauw-Zwart naar plaats nummer vier in de poule. Er volgt volgende week uiteraard ook nog een zesde en laatste groepswedstrijd, maar ook daar lijkt Zenit in het voordeel te zijn. Zij ontvangen dan namelijk een al gekwalificeerd Dortmund - bij verlies Club is dat sowieso een feit - terwijl Clement & co nog een moeilijke verplaatsing naar Lazio voor de boeg hebben.

LEES OOK: Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

Pakt Club de derde plaats?

Meest recent

Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

18
18
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

101
101
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

40
40
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

13
13
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

163
163
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

73
73
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

217
217
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

75
75
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

391
391
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

37
37
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

77
77
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

155
155
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

555
555
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

260
260
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

99
99
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

315
315
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

285
285
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1310
1310
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

526
526
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

151
151
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

621
621
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

340
340
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

403
403
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

239
239
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

332
332

Meer sportnieuws