Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

288
Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

Club Brugge staat vanavond voor een erg belangrijke wedstrijd in de Champions League. Zenit komt namelijk op bezoek, de rechtstreekse concurrent wat betreft de derde plaats, en bijbehorend Europa League-ticket na de winterstop. Dat is het minimum voor Club, dat ook nog een waterkans heeft op de tweede plaats.

Maar laat ons maar vooral focussen op de derde plaats, dat zullen ze bij Club vermoedelijk ook wel doen. In dat opzicht moet Zenit vanavond voor de bijl, al zou ook een gelijkspel voldoende zijn. Dan blijft het verschil tussen de Russen en Blauw-Zwart namelijk drie punten, en heeft Club op basis van de onderlinge duels het EL-ticket met zekerheid beet. Maar wat als er vanavond wordt verloren op Jan Breydel? Dan kan het Europa League-ticket veraf zijn, maar veel hangt dan af van de score.

Beide ploegen zouden dan vier punten tellen. Volgens de criteria die de UEFA gebruikt, hangt het dan af van doelpunten wie de derde plaats bezet. Het eerste criterium zou dan namelijk gelijk zijn. Dat betreft het aantal gewonnen punten in de onderlinge wedstrijden (elk drie). Vervolgens wordt er gekeken naar het doelpuntenverschil in de onderlinge wedstrijden. 

Gezien de 1-2 overwinning, staat dat momenteel op +1 in het voordeel van Club. Indien dat nog gelijk is, wordt er gekeken naar de gemaakte doelpunten,  en ten slotte naar de uitdoelpunten. Allebei ook uit de onderlinge wedstrijden.

Conclusie 

Indien Club vanavond dan toch zou verliezen, mag dat niet met meer dan één doelpunt verschil zijn. Dan zouden ze hun derde plaats sowieso verliezen. Dat zou ook gebeuren indien er met één doelpunt verschil wordt verloren, máár Zenit met 2-3 of een hogere score (3-4, 4-5,…) zou komen winnen. Dan zouden zij namelijk meer uitdoelpunten hebben gemaakt in de onderlinge confrontaties.

Dan is er uiteraard nog één mogelijkheid. Dat is als Zenit vanavond wint met 1-2, dezelfde score als Club in het heenduel. Ook dan zijn de Russen nog steeds in het voordeel. Op dat moment zijn alle onderlinge criteria gelijk, en zal er worden gekeken naar het totale 
doelpuntenverschil. Dat zou dan met twee doelpunten verschil in het voordeel van Zenit zijn, aangezien beide clubs nu op -5 staan. Al deze cijfers lijken het erg ingewikkeld te maken, maar dat is het eigenlijk niet.

Concreet blijft Club enkel op de derde plaats indien er maar met 0-1 wordt verloren. In elk ander geval van verlies, zakt Blauw-Zwart naar plaats nummer vier in de poule. Er volgt volgende week uiteraard ook nog een zesde en laatste groepswedstrijd, maar ook daar lijkt Zenit in het voordeel te zijn. Zij ontvangen dan namelijk een al gekwalificeerd Dortmund - bij verlies Club is dat sowieso een feit - terwijl Clement & co nog een moeilijke verplaatsing naar Lazio voor de boeg hebben.

LEES OOK: Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Pakt Club de derde plaats?

Meest recent

Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

3
3
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

6
6
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

2
2
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

57
57
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

51
51
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

22
22
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

109
109
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

16
16
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

86
86
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

244
244
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

203
203
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

118
118
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

49
49
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

197
197
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

604
604
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

172
172
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

189
189
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

128
128
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

134
134
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

332
332
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

82
82
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

193
193
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

66
66
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

379
379
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

74
74

Meer sportnieuws