Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

door
Belangrijke voorwaarde voor EL-kwalificatie bij verlies Club

Club Brugge staat vanavond voor een erg belangrijke wedstrijd in de Champions League. Zenit komt namelijk op bezoek, de rechtstreekse concurrent wat betreft de derde plaats, en bijbehorend Europa League-ticket na de winterstop. Dat is het minimum voor Club, dat ook nog een waterkans heeft op de tweede plaats.

Maar laat ons maar vooral focussen op de derde plaats, dat zullen ze bij Club vermoedelijk ook wel doen. In dat opzicht moet Zenit vanavond voor de bijl, al zou ook een gelijkspel voldoende zijn. Dan blijft het verschil tussen de Russen en Blauw-Zwart namelijk drie punten, en heeft Club op basis van de onderlinge duels het EL-ticket met zekerheid beet. Maar wat als er vanavond wordt verloren op Jan Breydel? Dan kan het Europa League-ticket veraf zijn, maar veel hangt dan af van de score.

Beide ploegen zouden dan vier punten tellen. Volgens de criteria die de UEFA gebruikt, hangt het dan af van doelpunten wie de derde plaats bezet. Het eerste criterium zou dan namelijk gelijk zijn. Dat betreft het aantal gewonnen punten in de onderlinge wedstrijden (elk drie). Vervolgens wordt er gekeken naar het doelpuntenverschil in de onderlinge wedstrijden. 

Gezien de 1-2 overwinning, staat dat momenteel op +1 in het voordeel van Club. Indien dat nog gelijk is, wordt er gekeken naar de gemaakte doelpunten,  en ten slotte naar de uitdoelpunten. Allebei ook uit de onderlinge wedstrijden.

Conclusie 

Indien Club vanavond dan toch zou verliezen, mag dat niet met meer dan één doelpunt verschil zijn. Dan zouden ze hun derde plaats sowieso verliezen. Dat zou ook gebeuren indien er met één doelpunt verschil wordt verloren, máár Zenit met 2-3 of een hogere score (3-4, 4-5,…) zou komen winnen. Dan zouden zij namelijk meer uitdoelpunten hebben gemaakt in de onderlinge confrontaties.

Dan is er uiteraard nog één mogelijkheid. Dat is als Zenit vanavond wint met 1-2, dezelfde score als Club in het heenduel. Ook dan zijn de Russen nog steeds in het voordeel. Op dat moment zijn alle onderlinge criteria gelijk, en zal er worden gekeken naar het totale 
doelpuntenverschil. Dat zou dan met twee doelpunten verschil in het voordeel van Zenit zijn, aangezien beide clubs nu op -5 staan. Al deze cijfers lijken het erg ingewikkeld te maken, maar dat is het eigenlijk niet.

Concreet blijft Club enkel op de derde plaats indien er maar met 0-1 wordt verloren. In elk ander geval van verlies, zakt Blauw-Zwart naar plaats nummer vier in de poule. Er volgt volgende week uiteraard ook nog een zesde en laatste groepswedstrijd, maar ook daar lijkt Zenit in het voordeel te zijn. Zij ontvangen dan namelijk een al gekwalificeerd Dortmund - bij verlies Club is dat sowieso een feit - terwijl Clement & co nog een moeilijke verplaatsing naar Lazio voor de boeg hebben.

LEES OOK: 'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

Pakt Club de derde plaats?

Meest recent

Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

18
18
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

17
17
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

65
65
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

24
24
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

268
268
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

254
254
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

101
101
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

207
207
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

27
27
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

591
591
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

125
125
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

403
403
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

235
235
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

47
47
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

553
553
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

381
381
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

209
209
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

149
149
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

591
591
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

67
67
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

105
105
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

76
76
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

629
629
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

145
145
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

392
392

Meer sportnieuws