'Clement herstelt vertrouwen in publiekslieveling'

door
'Clement herstelt vertrouwen in publiekslieveling'

Club Brugge verspeelde afgelopen weekend twee dure punten op het veld van hekkensluiter Moeskroen, maar veel tijd is er niet om daarbij stil te staan. Woensdagavond staat immers weer een cruciale wedstrijd in de Champions League op het programma. Zo komt Zenit Sint-Petersburg op bezoek.

Blauw-Zwart kan zich dan verzekeren van een Europees voorjaar. Bij een gelijkspel heeft Club al minstens een ticket voor de Europa League beet. In geval van een zege kan het een week later zelfs voor de tweede plaats strijden op het veld van SS Lazio. De landskampioen zal er dus alles aan doen om zeker een punt te rapen, maar coach Philippe Clement zal allicht weer moeten schuiven met zijn pionnen. Zo weet onder meer La Dernière Heure dat er een groot vraagteken staat achter Simon Deli.

De defensieve steunpilaar, die weliswaar bezig is aan een wisselvallig seizoen, werd zaterdag alvast gespaard en wordt momenteel klaargestoomd, maar de kans is reëel dat hij er niet bij zal zijn tegen de Russen. Daar tegenover kan Clement wel weer beschikken over Eduard Sobol en Federico Ricca. Die eerste is weer corona-vrij en start normaal gezien in de basis tegen Zenit. Ricca zat zaterdag dan weer terug op de bank, hij lijkt één van de opties om Deli te vervangen indien nodig.

UPDATE 01/12

Het is dus hoogst twijfelachtig of Simon Deli de levensbelangrijke partij tegen Zenit zal halen, en dus dreigt Philippe Clement te moeten schuiven in zijn verdediging. Zoals gezegd is Federico Ricca één van de kanshebbers om hem te vervangen, maar mogelijk grijpt Clement terug naar een andere naam.

Want zo zou Brandon Mechele weleens zijn rentree kunnen maken in de Champions League, mocht Deli geblesseerd moeten afhaken. Mechele speelde in Rusland 90 minuten, maar kwam in de overige drie wedstrijden niet meer in de plannen voor van Clement. Daar komt dus woensdag mogelijk verandering in voor de publiekslieveling van Jan Breydel.

LEES OOK: Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Zou hij de juiste keuze zijn?

Meest recent

Taravel vreest rampscenario: De Cat out tegen Club?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

48
48
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

46
46
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

322
322
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

178
178
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

102
102
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

95
95
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

142
142
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

51
51
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

521
521
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

45
45
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

61
61
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

78
78
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

364
364
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

56
56
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

98
98
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

158
158
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

328
328
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

339
339
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

260
260
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

117
117
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

199
199
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

111
111
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

154
154

Meer sportnieuws