'Clement herstelt vertrouwen in publiekslieveling'

door
'Clement herstelt vertrouwen in publiekslieveling'

Club Brugge verspeelde afgelopen weekend twee dure punten op het veld van hekkensluiter Moeskroen, maar veel tijd is er niet om daarbij stil te staan. Woensdagavond staat immers weer een cruciale wedstrijd in de Champions League op het programma. Zo komt Zenit Sint-Petersburg op bezoek.

Blauw-Zwart kan zich dan verzekeren van een Europees voorjaar. Bij een gelijkspel heeft Club al minstens een ticket voor de Europa League beet. In geval van een zege kan het een week later zelfs voor de tweede plaats strijden op het veld van SS Lazio. De landskampioen zal er dus alles aan doen om zeker een punt te rapen, maar coach Philippe Clement zal allicht weer moeten schuiven met zijn pionnen. Zo weet onder meer La Dernière Heure dat er een groot vraagteken staat achter Simon Deli.

De defensieve steunpilaar, die weliswaar bezig is aan een wisselvallig seizoen, werd zaterdag alvast gespaard en wordt momenteel klaargestoomd, maar de kans is reëel dat hij er niet bij zal zijn tegen de Russen. Daar tegenover kan Clement wel weer beschikken over Eduard Sobol en Federico Ricca. Die eerste is weer corona-vrij en start normaal gezien in de basis tegen Zenit. Ricca zat zaterdag dan weer terug op de bank, hij lijkt één van de opties om Deli te vervangen indien nodig.

UPDATE 01/12

Het is dus hoogst twijfelachtig of Simon Deli de levensbelangrijke partij tegen Zenit zal halen, en dus dreigt Philippe Clement te moeten schuiven in zijn verdediging. Zoals gezegd is Federico Ricca één van de kanshebbers om hem te vervangen, maar mogelijk grijpt Clement terug naar een andere naam.

Want zo zou Brandon Mechele weleens zijn rentree kunnen maken in de Champions League, mocht Deli geblesseerd moeten afhaken. Mechele speelde in Rusland 90 minuten, maar kwam in de overige drie wedstrijden niet meer in de plannen voor van Clement. Daar komt dus woensdag mogelijk verandering in voor de publiekslieveling van Jan Breydel.

LEES OOK: Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Zou hij de juiste keuze zijn?

Meest recent

JPL attractie rijker: "Geweldig tegen AS Roma en Nice"

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

3
3
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

88
88
VN op bezoek bij KRC Genk: hét verhaal achter 25 jaar succes

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

11
11
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

193
193
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

39
39
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

134
134
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

130
130
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

71
71
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

258
258
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

114
114
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

592
592
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

407
407
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

457
457
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

119
119
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

621
621
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

218
218
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

272
272
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

349
349
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

140
140
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

94
94
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

239
239
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

225
225
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

93
93
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

110
110
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50

Meer sportnieuws