'Genk mag hopen op 2 Rode Duivels'

door
'Genk mag hopen op 2 Rode Duivels'

Een officiële award wordt er niet voor uitgereikt, maar de prijs voor comeback van het jaar gaat ongetwijfeld richting de Luminus Arena. Niet alleen omwille van de straffe opmars in het klassement, waar Genk na een 10 op 24 met zes zeges op rij plots bovenaan pronkt, maar ook voor de terugkeer van Bryan Heynen.


De 23-jarige middenvelder scheurde ongeveer een jaar geleden voor de tweede keer in zijn nog prille carrière zijn kruisbanden, waarna hij maandenlang aan de kant stond. Eens de zware revalidatie na een lichte terugval eindelijk afgelopen was, werd het jeugproduct van de Limburgers echter in geen tijd weer uitermate belangrijk voor zijn team. Eerst mocht hij twee keer invallen, nadien dropte nieuwe trainer John van den Brom hem in zijn eigen vuurdoop prompt in de basis. Ook op zaterdag tegen Cercle Brugge begon Heynen aan de wedstrijd, waarin hij met een doelpunt en een assist meteen bedankte voor het vertrouwen.

Heynen werd zo logischerwijs uitgeroepen tot Man van de Match, een prestatie die ook Roberto Martinez ongetwijfeld ter oren kwam. Ondanks de felle concurrentie op het middenveld van de Rode Duivels, gaf de bondscoach tenslotte in mei vorig jaar reeds te kennen dat hij hem in de gaten heeft. Heynen speelde toen dan ook een instrumentele rol op weg naar de titel. Wie weet telt Genk zo binnenkort wel twee Belgische internationals, want ook Theo Bongonda klopt steeds nadrukkelijker op de deur. De 25-jarige winger scoorde nu acht keer in zijn laatste vijf duels en tekende dit weekend tevens voor zijn eerste assist van het seizoen.

LEES OOK: 'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Wie zal volgens u het eerste Rode Duivel worden?

Meest recent

Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

6
6
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

15
15
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

33
33
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

88
88
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

20
20
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

51
51
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

51
51
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

88
88
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

57
57
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

266
266
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

446
446
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

93
93
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

290
290
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

84
84
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

147
147
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

111
111
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

119
119
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

133
133
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

432
432
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

89
89
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

85
85
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

147
147
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

593
593
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

291
291

Meer sportnieuws