'Genk mag hopen op 2 Rode Duivels'

door
'Genk mag hopen op 2 Rode Duivels'

Een officiële award wordt er niet voor uitgereikt, maar de prijs voor comeback van het jaar gaat ongetwijfeld richting de Luminus Arena. Niet alleen omwille van de straffe opmars in het klassement, waar Genk na een 10 op 24 met zes zeges op rij plots bovenaan pronkt, maar ook voor de terugkeer van Bryan Heynen.


De 23-jarige middenvelder scheurde ongeveer een jaar geleden voor de tweede keer in zijn nog prille carrière zijn kruisbanden, waarna hij maandenlang aan de kant stond. Eens de zware revalidatie na een lichte terugval eindelijk afgelopen was, werd het jeugproduct van de Limburgers echter in geen tijd weer uitermate belangrijk voor zijn team. Eerst mocht hij twee keer invallen, nadien dropte nieuwe trainer John van den Brom hem in zijn eigen vuurdoop prompt in de basis. Ook op zaterdag tegen Cercle Brugge begon Heynen aan de wedstrijd, waarin hij met een doelpunt en een assist meteen bedankte voor het vertrouwen.

Heynen werd zo logischerwijs uitgeroepen tot Man van de Match, een prestatie die ook Roberto Martinez ongetwijfeld ter oren kwam. Ondanks de felle concurrentie op het middenveld van de Rode Duivels, gaf de bondscoach tenslotte in mei vorig jaar reeds te kennen dat hij hem in de gaten heeft. Heynen speelde toen dan ook een instrumentele rol op weg naar de titel. Wie weet telt Genk zo binnenkort wel twee Belgische internationals, want ook Theo Bongonda klopt steeds nadrukkelijker op de deur. De 25-jarige winger scoorde nu acht keer in zijn laatste vijf duels en tekende dit weekend tevens voor zijn eerste assist van het seizoen.

LEES OOK: Anderlecht of Club? Broer Benteke spreekt duidelijke taal

Wie zal volgens u het eerste Rode Duivel worden?

Meest recent

Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

0
0
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

22
22
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

225
225
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

25
25
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

24
24
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

30
30
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

160
160
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

181
181
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

259
259
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

388
388
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

210
210
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

300
300
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

179
179
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

87
87
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

145
145
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

154
154
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

142
142
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

29
29
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

171
171
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

148
148
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

319
319
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

311
311
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

211
211
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

226
226
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

308
308

Meer sportnieuws