Ex-ref duidelijk over afgekeurd doelpunt Anderlecht

door
Ex-ref duidelijk over afgekeurd doelpunt Anderlecht

Wie in de komende dagen moeite zou hebben om te slaap te vatten, doet er goed aan om de herhaling van Anderlecht-Standard er even bij te nemen. De zogenaamde 'Belgische Clasico' van zondagavond was immers ronduit slaapverwekkend. Al was er begin tweede helft toch één puntje van opwinding.

Zo leek Michel Vlap, die zijn basisplaats andermaal niet kon rechtvaardigen, de thuisploeg op voorsprong te zetten. Maar na interventie van de VAR werd het doelpunt afgekeurd. Ploegmaat Lukas Nmecha stond immers buitenspel. De Duitse belofte-international raakte de bal weliswaar niet, de wedstrijdleiding oordeelde dat hij toch voldoende invloed had op het spel om de treffer te laten afkeuren. En dat zorgde achteraf wat voor discussie.

Anderlecht-coach Vincent Kompany liet immers verstaan dat hij doelpunt wél zou hebben goedgekeurd omdat Nmecha de bal niet raakte. Maar de meeste specialisten zijn het er toch over eens dat het een juiste beslissing was van de arbitrage. "Noë Dussenne past zijn loopbeweging immers aan in functie van de positie van Nmecha, daardoor heeft die toch een belangrijke invloed op het spel", verklaarde co-commentator Gert Verheyen bij Eleven Sports.

UPDATE 09u50

Vincent Kompany ging er dus niet mee akkoord dat het doelpunt van Michel Vlap werd afgekeurd, maar hij lijkt daar stilaan toch helemaal alleen in te staan. Want nadat onder meer bij Eleven Sports al klonk dat de beslissing terecht was, deelt ook ex-ref Tim Pots deze mening.

In Het Laatste Nieuws stelt Pots namelijk dat het doelpunt van Vlap terecht werd afgekeurd. Dat door toedoen van Nmecha. Volgens de voormalige scheidsrechter nam hij wel degelijk deel aan het spel, door zich in eerste instantie naar de bal te bewegen, om hem pas in laatste instantie te ontwijken.

LEES OOK: RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Terecht afgekeurd?

Meest recent

De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

2
2
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

58
58
De Bruyne schittert plots in opmerkelijk filmpje: "King Kev"

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

2
2
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

139
139
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

83
83
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

95
95
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

20
20
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

135
135
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

46
46
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

186
186
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

33
33
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

68
68
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

97
97
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

74
74
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

65
65
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

548
548
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

54
54
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

70
70
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

262
262
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

150
150
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

53
53
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

190
190
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

211
211
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

210
210

Meer sportnieuws