Ex-ref duidelijk over afgekeurd doelpunt Anderlecht

door
Ex-ref duidelijk over afgekeurd doelpunt Anderlecht

Wie in de komende dagen moeite zou hebben om te slaap te vatten, doet er goed aan om de herhaling van Anderlecht-Standard er even bij te nemen. De zogenaamde 'Belgische Clasico' van zondagavond was immers ronduit slaapverwekkend. Al was er begin tweede helft toch één puntje van opwinding.

Zo leek Michel Vlap, die zijn basisplaats andermaal niet kon rechtvaardigen, de thuisploeg op voorsprong te zetten. Maar na interventie van de VAR werd het doelpunt afgekeurd. Ploegmaat Lukas Nmecha stond immers buitenspel. De Duitse belofte-international raakte de bal weliswaar niet, de wedstrijdleiding oordeelde dat hij toch voldoende invloed had op het spel om de treffer te laten afkeuren. En dat zorgde achteraf wat voor discussie.

Anderlecht-coach Vincent Kompany liet immers verstaan dat hij doelpunt wél zou hebben goedgekeurd omdat Nmecha de bal niet raakte. Maar de meeste specialisten zijn het er toch over eens dat het een juiste beslissing was van de arbitrage. "Noë Dussenne past zijn loopbeweging immers aan in functie van de positie van Nmecha, daardoor heeft die toch een belangrijke invloed op het spel", verklaarde co-commentator Gert Verheyen bij Eleven Sports.

UPDATE 09u50

Vincent Kompany ging er dus niet mee akkoord dat het doelpunt van Michel Vlap werd afgekeurd, maar hij lijkt daar stilaan toch helemaal alleen in te staan. Want nadat onder meer bij Eleven Sports al klonk dat de beslissing terecht was, deelt ook ex-ref Tim Pots deze mening.

In Het Laatste Nieuws stelt Pots namelijk dat het doelpunt van Vlap terecht werd afgekeurd. Dat door toedoen van Nmecha. Volgens de voormalige scheidsrechter nam hij wel degelijk deel aan het spel, door zich in eerste instantie naar de bal te bewegen, om hem pas in laatste instantie te ontwijken.

LEES OOK: Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Terecht afgekeurd?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

76
76
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

130
130
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

49
49
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

97
97
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

34
34
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

270
270
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

191
191
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

261
261
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

266
266
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

35
35
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

177
177
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

223
223
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

58
58
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

70
70
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

162
162
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

156
156
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

421
421
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

71
71
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

154
154
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

175
175
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

304
304

Meer sportnieuws