Ex-ref duidelijk over afgekeurd doelpunt Anderlecht

432
Ex-ref duidelijk over afgekeurd doelpunt Anderlecht

Wie in de komende dagen moeite zou hebben om te slaap te vatten, doet er goed aan om de herhaling van Anderlecht-Standard er even bij te nemen. De zogenaamde 'Belgische Clasico' van zondagavond was immers ronduit slaapverwekkend. Al was er begin tweede helft toch één puntje van opwinding.

Zo leek Michel Vlap, die zijn basisplaats andermaal niet kon rechtvaardigen, de thuisploeg op voorsprong te zetten. Maar na interventie van de VAR werd het doelpunt afgekeurd. Ploegmaat Lukas Nmecha stond immers buitenspel. De Duitse belofte-international raakte de bal weliswaar niet, de wedstrijdleiding oordeelde dat hij toch voldoende invloed had op het spel om de treffer te laten afkeuren. En dat zorgde achteraf wat voor discussie.

Anderlecht-coach Vincent Kompany liet immers verstaan dat hij doelpunt wél zou hebben goedgekeurd omdat Nmecha de bal niet raakte. Maar de meeste specialisten zijn het er toch over eens dat het een juiste beslissing was van de arbitrage. "Noë Dussenne past zijn loopbeweging immers aan in functie van de positie van Nmecha, daardoor heeft die toch een belangrijke invloed op het spel", verklaarde co-commentator Gert Verheyen bij Eleven Sports.

UPDATE 09u50

Vincent Kompany ging er dus niet mee akkoord dat het doelpunt van Michel Vlap werd afgekeurd, maar hij lijkt daar stilaan toch helemaal alleen in te staan. Want nadat onder meer bij Eleven Sports al klonk dat de beslissing terecht was, deelt ook ex-ref Tim Pots deze mening.

In Het Laatste Nieuws stelt Pots namelijk dat het doelpunt van Vlap terecht werd afgekeurd. Dat door toedoen van Nmecha. Volgens de voormalige scheidsrechter nam hij wel degelijk deel aan het spel, door zich in eerste instantie naar de bal te bewegen, om hem pas in laatste instantie te ontwijken.

LEES OOK: Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Terecht afgekeurd?

Meest recent

Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

88
88
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

2
2
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

13
13
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

121
121
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

84
84
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

110
110
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

199
199
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

103
103
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

39
39
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

121
121
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

328
328
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

94
94
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

46
46
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

444
444
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

119
119
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

87
87
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

379
379
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

531
531
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

405
405
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

124
124

Meer sportnieuws