Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

1412 stemmen
Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

Club Brugge slaagt er maar niet in om de trein op de rails te krijgen. De mindere prestaties werden de voorbije weken doorgaans nog gemaskeerd met puntengewin, maar dat was zaterdag niet het geval. Op het veld van hekkensluiter Moeskroen moest de landskampioen vrede nemen met een troosteloze 0-0.


Wederom bleven verschillende sterkhouders onder hun gewenste niveau. Hans Vanaken bijvoorbeeld, kwam opnieuw amper in het stuk voor. Van de Gouden Schoen wordt nochtans verwacht dat hij zijn ploeg ook in de moeilijke momenten bij de hand neemt, maar daar slaagt de Limburger dit seizoen absoluut niet in. Met 6 goals en 5 assists in 18 officiële duels vallen zijn statistieken nog ietwat mee, al mogen we van een speler van zijn kaliber toch meer verwachten.

Voor Vanaken blijft het dus zoeken naar zijn gewenste vorm, al speelt de factor vermoeidheid daar mogelijk ook een grote rol in. Zo berekende de krant Het Nieuwsblad dat de spelmaker zaterdag zijn 125ste (!) wedstrijd op rij speelde voor Club. Het is alweer sinds maart 2018 geleden dat hij niet meer in actie kwam. Daar zal weliswaar de corona-break tussen, maar daarin moest hij ook zijn conditie onderhouden en het zorgde voor een erg korte vakantieperiode.

Bovendien moet Vanaken zich tijdens de interland-breaks telkens melden bij de nationale ploeg. Speelminuten maakt hij niet zo vaak bij de nationale ploeg, op training moet hij wel voluit gaan terwijl een groot deel van zijn Club-ploegmaats dan doorgaans op adem kunnen komen. Wat extra rust voor Vanaken lijkt dus geen overbodige luxe, de vraag is echter wanneer Philippe Clement hem die kan geven. Zijn mindere prestaties volledig hier aan wijten is ook niet correct, maar het zal ongetwijfeld een rol spelen.

LEES OOK: Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Vanaken moet vaker rust krijgen van Clement ...

Meest recent

Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

2
2
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

77
77
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

38
38
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

384
384
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

37
37
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

61
61
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

85
85
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

338
338
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

65
65
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

386
386
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

198
198
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

89
89
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

185
185
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

515
515
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

148
148
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

73
73
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

223
223
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

486
486
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

232
232
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

103
103
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

87
87
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

97
97
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

271
271
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

274
274

Meer sportnieuws