Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

1412
Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

Club Brugge slaagt er maar niet in om de trein op de rails te krijgen. De mindere prestaties werden de voorbije weken doorgaans nog gemaskeerd met puntengewin, maar dat was zaterdag niet het geval. Op het veld van hekkensluiter Moeskroen moest de landskampioen vrede nemen met een troosteloze 0-0.


Wederom bleven verschillende sterkhouders onder hun gewenste niveau. Hans Vanaken bijvoorbeeld, kwam opnieuw amper in het stuk voor. Van de Gouden Schoen wordt nochtans verwacht dat hij zijn ploeg ook in de moeilijke momenten bij de hand neemt, maar daar slaagt de Limburger dit seizoen absoluut niet in. Met 6 goals en 5 assists in 18 officiële duels vallen zijn statistieken nog ietwat mee, al mogen we van een speler van zijn kaliber toch meer verwachten.

Voor Vanaken blijft het dus zoeken naar zijn gewenste vorm, al speelt de factor vermoeidheid daar mogelijk ook een grote rol in. Zo berekende de krant Het Nieuwsblad dat de spelmaker zaterdag zijn 125ste (!) wedstrijd op rij speelde voor Club. Het is alweer sinds maart 2018 geleden dat hij niet meer in actie kwam. Daar zal weliswaar de corona-break tussen, maar daarin moest hij ook zijn conditie onderhouden en het zorgde voor een erg korte vakantieperiode.

Bovendien moet Vanaken zich tijdens de interland-breaks telkens melden bij de nationale ploeg. Speelminuten maakt hij niet zo vaak bij de nationale ploeg, op training moet hij wel voluit gaan terwijl een groot deel van zijn Club-ploegmaats dan doorgaans op adem kunnen komen. Wat extra rust voor Vanaken lijkt dus geen overbodige luxe, de vraag is echter wanneer Philippe Clement hem die kan geven. Zijn mindere prestaties volledig hier aan wijten is ook niet correct, maar het zal ongetwijfeld een rol spelen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Vanaken moet vaker rust krijgen van Clement ...

Meest recent

Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

5
5
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

8
8
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

53
53
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

97
97
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

55
55
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

515
515
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

182
182
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

64
64
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

155
155
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

61
61
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

182
182
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

239
239
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

453
453
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

244
244
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

250
250
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

68
68
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

321
321
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

169
169
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

48
48
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

31
31
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

51
51
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

123
123
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

117
117

Meer sportnieuws