Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

door
Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

Club Brugge slaagt er maar niet in om de trein op de rails te krijgen. De mindere prestaties werden de voorbije weken doorgaans nog gemaskeerd met puntengewin, maar dat was zaterdag niet het geval. Op het veld van hekkensluiter Moeskroen moest de landskampioen vrede nemen met een troosteloze 0-0.


Wederom bleven verschillende sterkhouders onder hun gewenste niveau. Hans Vanaken bijvoorbeeld, kwam opnieuw amper in het stuk voor. Van de Gouden Schoen wordt nochtans verwacht dat hij zijn ploeg ook in de moeilijke momenten bij de hand neemt, maar daar slaagt de Limburger dit seizoen absoluut niet in. Met 6 goals en 5 assists in 18 officiële duels vallen zijn statistieken nog ietwat mee, al mogen we van een speler van zijn kaliber toch meer verwachten.

Voor Vanaken blijft het dus zoeken naar zijn gewenste vorm, al speelt de factor vermoeidheid daar mogelijk ook een grote rol in. Zo berekende de krant Het Nieuwsblad dat de spelmaker zaterdag zijn 125ste (!) wedstrijd op rij speelde voor Club. Het is alweer sinds maart 2018 geleden dat hij niet meer in actie kwam. Daar zal weliswaar de corona-break tussen, maar daarin moest hij ook zijn conditie onderhouden en het zorgde voor een erg korte vakantieperiode.

Bovendien moet Vanaken zich tijdens de interland-breaks telkens melden bij de nationale ploeg. Speelminuten maakt hij niet zo vaak bij de nationale ploeg, op training moet hij wel voluit gaan terwijl een groot deel van zijn Club-ploegmaats dan doorgaans op adem kunnen komen. Wat extra rust voor Vanaken lijkt dus geen overbodige luxe, de vraag is echter wanneer Philippe Clement hem die kan geven. Zijn mindere prestaties volledig hier aan wijten is ook niet correct, maar het zal ongetwijfeld een rol spelen.

LEES OOK: Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

Vanaken moet vaker rust krijgen van Clement ...

Meest recent

'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

10
10
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

42
42
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

103
103
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

132
132
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

289
289
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

332
332
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

26
26
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

78
78
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

213
213
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

41
41
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

82
82
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

72
72
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

216
216
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

266
266
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1060
1060
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

55
55
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

639
639
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

382
382
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

157
157
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

155
155
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

930
930
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

700
700
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

291
291
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

175
175

Meer sportnieuws