Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

door
Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

Club Brugge slaagt er maar niet in om de trein op de rails te krijgen. De mindere prestaties werden de voorbije weken doorgaans nog gemaskeerd met puntengewin, maar dat was zaterdag niet het geval. Op het veld van hekkensluiter Moeskroen moest de landskampioen vrede nemen met een troosteloze 0-0.


Wederom bleven verschillende sterkhouders onder hun gewenste niveau. Hans Vanaken bijvoorbeeld, kwam opnieuw amper in het stuk voor. Van de Gouden Schoen wordt nochtans verwacht dat hij zijn ploeg ook in de moeilijke momenten bij de hand neemt, maar daar slaagt de Limburger dit seizoen absoluut niet in. Met 6 goals en 5 assists in 18 officiële duels vallen zijn statistieken nog ietwat mee, al mogen we van een speler van zijn kaliber toch meer verwachten.

Voor Vanaken blijft het dus zoeken naar zijn gewenste vorm, al speelt de factor vermoeidheid daar mogelijk ook een grote rol in. Zo berekende de krant Het Nieuwsblad dat de spelmaker zaterdag zijn 125ste (!) wedstrijd op rij speelde voor Club. Het is alweer sinds maart 2018 geleden dat hij niet meer in actie kwam. Daar zal weliswaar de corona-break tussen, maar daarin moest hij ook zijn conditie onderhouden en het zorgde voor een erg korte vakantieperiode.

Bovendien moet Vanaken zich tijdens de interland-breaks telkens melden bij de nationale ploeg. Speelminuten maakt hij niet zo vaak bij de nationale ploeg, op training moet hij wel voluit gaan terwijl een groot deel van zijn Club-ploegmaats dan doorgaans op adem kunnen komen. Wat extra rust voor Vanaken lijkt dus geen overbodige luxe, de vraag is echter wanneer Philippe Clement hem die kan geven. Zijn mindere prestaties volledig hier aan wijten is ook niet correct, maar het zal ongetwijfeld een rol spelen.

LEES OOK: Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Vanaken moet vaker rust krijgen van Clement ...

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

240
240
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

206
206
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

113
113
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

56
56
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

167
167
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

310
310
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

279
279
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

113
113
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

42
42
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

115
115
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

234
234
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

285
285
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

565
565
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

366
366
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

453
453
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

139
139
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

660
660
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

654
654
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

442
442
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

306
306
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2295
2295
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

155
155

Meer sportnieuws