Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

door
Mede-oorzaak zwakke prestaties Vanaken gevonden?

Club Brugge slaagt er maar niet in om de trein op de rails te krijgen. De mindere prestaties werden de voorbije weken doorgaans nog gemaskeerd met puntengewin, maar dat was zaterdag niet het geval. Op het veld van hekkensluiter Moeskroen moest de landskampioen vrede nemen met een troosteloze 0-0.


Wederom bleven verschillende sterkhouders onder hun gewenste niveau. Hans Vanaken bijvoorbeeld, kwam opnieuw amper in het stuk voor. Van de Gouden Schoen wordt nochtans verwacht dat hij zijn ploeg ook in de moeilijke momenten bij de hand neemt, maar daar slaagt de Limburger dit seizoen absoluut niet in. Met 6 goals en 5 assists in 18 officiële duels vallen zijn statistieken nog ietwat mee, al mogen we van een speler van zijn kaliber toch meer verwachten.

Voor Vanaken blijft het dus zoeken naar zijn gewenste vorm, al speelt de factor vermoeidheid daar mogelijk ook een grote rol in. Zo berekende de krant Het Nieuwsblad dat de spelmaker zaterdag zijn 125ste (!) wedstrijd op rij speelde voor Club. Het is alweer sinds maart 2018 geleden dat hij niet meer in actie kwam. Daar zal weliswaar de corona-break tussen, maar daarin moest hij ook zijn conditie onderhouden en het zorgde voor een erg korte vakantieperiode.

Bovendien moet Vanaken zich tijdens de interland-breaks telkens melden bij de nationale ploeg. Speelminuten maakt hij niet zo vaak bij de nationale ploeg, op training moet hij wel voluit gaan terwijl een groot deel van zijn Club-ploegmaats dan doorgaans op adem kunnen komen. Wat extra rust voor Vanaken lijkt dus geen overbodige luxe, de vraag is echter wanneer Philippe Clement hem die kan geven. Zijn mindere prestaties volledig hier aan wijten is ook niet correct, maar het zal ongetwijfeld een rol spelen.

LEES OOK: Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Vanaken moet vaker rust krijgen van Clement ...

Meest recent

KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

0
0
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

6
6
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

133
133
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

56
56
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

89
89
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

492
492
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

126
126
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

110
110
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

216
216
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

290
290
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

324
324
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

147
147
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

720
720
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

441
441
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

132
132
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

316
316
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

57
57
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

71
71
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

422
422
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

89
89
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

511
511
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

273
273
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

464
464
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

389
389
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

348
348

Meer sportnieuws