TU: 'Club duidelijk over Samatta, Doku kan nieuwe transfer maken'

door
TU: 'Club duidelijk over Samatta, Doku kan nieuwe transfer maken'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Club Brugge komende mercato een nieuwe spits zal aantrekken. De voorbije dagen werd de naam van Ally Samatta alvast naar voren geschoven. De Tanzaniaan werkte bij KRC Genk alvast succesvol samen met Philippe Clement. Maar op zijn persbabbel van vrijdag weerlegde de trainer deze geruchten. "Over profielen spreken we binnen de club, en Ally is niet echt dat profiel waar we over spreken", aldus de Brugse coach.

Zakaria Bakkali werd onlangs gelinkt aan een transfer naar de Spaanse club Real Valladolid. En indien er straks effectief een bod binnenkomt, lijkt men bij Anderlecht niet te twijfelen. Volgens La Dernière Heure hebben ze op Neerpede immers een beslissing genomen: Bakkali mag weg. Zomeraanwinst Ilias Takidine zou dan weer op huurbasis mogen beschikken.

Didier Lamkel Zé deelde deze week een foto van zichzelf in de Ghelamco Arena, waardoor er volop gespeculeerd werd over een transfer naar AA Gent. Bij Antwerp FC mag de Kameroener voor een correcte prijs immers beschikken. Maar op zijn wekelijkse persbabbel stelde Gent-coach Wim De Decker dat zo'n overgang niet aan de orde is. "We hebben Didier intern nooit besproken. Natuurlijk ken ik hem heel goed, maar dat is helemaal niet aan de orde", klonk het duidelijk.

Nacer Chadli ruilde AS Monaco afgelopen zomer in voor het Turkse Basaksehir. Maar de Rode Duivel kon blijkbaar ook terugkeren naar België. "Mijn makelaar sprak met Antwerp en ook met Club Brugge. Turkije was uiteindelijk interessanter voor mij", verklaart Chadli aan La Dernière Heure.

Bij KV Kortrijk is niet iedereen tevreden. Zo is er de situatie van de Amerikaanse verdediger Brandon Hines-Ike, die zelden nog in actie komt. In Het Laatste Nieuws is Hines-Ike, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, duidelijk. "Intussen is mijn marktwaarde al gehalveerd. Daarom zoek ik dringend een oplossing: ik moet spelen of vertrekken."

BUITENLAND
Jérémy Doku verhuisde afgelopen zomer van RSC Anderlecht naar Stade Rennes, maar de jonge Rode Duivel zou ook nog steeds in beeld zijn bij Liverpool FC. De krant Het Laatste Nieuws meldde eerder deze week nog dat de ontwikkeling van Doku van dichtbij gevolgd wordt op Anfield. De tabloid The Daily Star gaat zelfs nog een stap verder en stelt dat Liverpool openstaat voor een toekomstige transfer van de jonge Rode Duivel. Dat lijkt echter ten vroegste pas komende zomer aan de orde, wellicht zelfs pas wanneer Doku helemaal ontbolsterd is in de Ligue 1.

Volgens The Sun heeft Chelsea FC plannen om Lionel Messi na afloop van dit seizoen in te lijven. Voorwaarde is wel dat de Argentijnse aanvaller zijn aflopende contract bij FC Barcelona niet gaat verlengen. In dat geval zien de Londenaren voldoende perspectief om toe te slaan. Maar Argentijnse bronnen melden inmiddels dat Messi intern heeft aangegeven dat hij liefst op Camp Nou blijft. Op voorwaarde wel dat een overeenkomst wordt gevonden over een nieuw contract.

Donny van de Beek verhuisde afgelopen zomer van Ajax naar Engeland en tekende een meerjarig contract bij Manchester United. Maar voorlopig geraakt Van de Beek in Old Trafford amper van de bank af. En dus wordt na enkele maanden alweer gespeculeerd over een vertrek. Calciomercato weet immers te melden dat de clubleiding van Juventus met speciale aandacht naar Van de Beek kijkt. Het Italiaanse medium schrijft dat Juve serieus overweegt om Van de Beek in januari al te huren van United.

Real Madrid lijkt in de komende mercato(s) opnieuw afscheid te nemen van een aantal vaste waarden uit de selectie. Ook Isco zou overwegen om andere oorden op te zoeken. De Spaanse spelmaker komt zelden nog van de bank en zou daarom toe zijn aan een nieuwe uitdaging, aan interesse alvast geen gebrek. Het Spaanse AS schrijft dat Sevilla op Isco aast. Julen Lopetegui is momenteel trainer bij de club uit Andalusië en hij ziet een hereniging helemaal zitten.

LEES OOK: Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Zou Lamkel Zé een basisspeler zijn bij het huidige Gent?

Meest recent

'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

1
1
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

238
238
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

23
23
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

30
30
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

215
215
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

44
44
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

276
276
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

344
344
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

48
48
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

147
147
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

121
121
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

74
74
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

33
33
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

262
262
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

49
49
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

45
45
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

299
299
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

226
226
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

289
289
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

679
679
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

284
284
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

153
153
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

533
533

Meer sportnieuws