TU: 'Club duidelijk over Samatta, Doku kan nieuwe transfer maken'

door
TU: 'Club duidelijk over Samatta, Doku kan nieuwe transfer maken'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Club Brugge komende mercato een nieuwe spits zal aantrekken. De voorbije dagen werd de naam van Ally Samatta alvast naar voren geschoven. De Tanzaniaan werkte bij KRC Genk alvast succesvol samen met Philippe Clement. Maar op zijn persbabbel van vrijdag weerlegde de trainer deze geruchten. "Over profielen spreken we binnen de club, en Ally is niet echt dat profiel waar we over spreken", aldus de Brugse coach.

Zakaria Bakkali werd onlangs gelinkt aan een transfer naar de Spaanse club Real Valladolid. En indien er straks effectief een bod binnenkomt, lijkt men bij Anderlecht niet te twijfelen. Volgens La Dernière Heure hebben ze op Neerpede immers een beslissing genomen: Bakkali mag weg. Zomeraanwinst Ilias Takidine zou dan weer op huurbasis mogen beschikken.

Didier Lamkel Zé deelde deze week een foto van zichzelf in de Ghelamco Arena, waardoor er volop gespeculeerd werd over een transfer naar AA Gent. Bij Antwerp FC mag de Kameroener voor een correcte prijs immers beschikken. Maar op zijn wekelijkse persbabbel stelde Gent-coach Wim De Decker dat zo'n overgang niet aan de orde is. "We hebben Didier intern nooit besproken. Natuurlijk ken ik hem heel goed, maar dat is helemaal niet aan de orde", klonk het duidelijk.

Nacer Chadli ruilde AS Monaco afgelopen zomer in voor het Turkse Basaksehir. Maar de Rode Duivel kon blijkbaar ook terugkeren naar België. "Mijn makelaar sprak met Antwerp en ook met Club Brugge. Turkije was uiteindelijk interessanter voor mij", verklaart Chadli aan La Dernière Heure.

Bij KV Kortrijk is niet iedereen tevreden. Zo is er de situatie van de Amerikaanse verdediger Brandon Hines-Ike, die zelden nog in actie komt. In Het Laatste Nieuws is Hines-Ike, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, duidelijk. "Intussen is mijn marktwaarde al gehalveerd. Daarom zoek ik dringend een oplossing: ik moet spelen of vertrekken."

BUITENLAND
Jérémy Doku verhuisde afgelopen zomer van RSC Anderlecht naar Stade Rennes, maar de jonge Rode Duivel zou ook nog steeds in beeld zijn bij Liverpool FC. De krant Het Laatste Nieuws meldde eerder deze week nog dat de ontwikkeling van Doku van dichtbij gevolgd wordt op Anfield. De tabloid The Daily Star gaat zelfs nog een stap verder en stelt dat Liverpool openstaat voor een toekomstige transfer van de jonge Rode Duivel. Dat lijkt echter ten vroegste pas komende zomer aan de orde, wellicht zelfs pas wanneer Doku helemaal ontbolsterd is in de Ligue 1.

Volgens The Sun heeft Chelsea FC plannen om Lionel Messi na afloop van dit seizoen in te lijven. Voorwaarde is wel dat de Argentijnse aanvaller zijn aflopende contract bij FC Barcelona niet gaat verlengen. In dat geval zien de Londenaren voldoende perspectief om toe te slaan. Maar Argentijnse bronnen melden inmiddels dat Messi intern heeft aangegeven dat hij liefst op Camp Nou blijft. Op voorwaarde wel dat een overeenkomst wordt gevonden over een nieuw contract.

Donny van de Beek verhuisde afgelopen zomer van Ajax naar Engeland en tekende een meerjarig contract bij Manchester United. Maar voorlopig geraakt Van de Beek in Old Trafford amper van de bank af. En dus wordt na enkele maanden alweer gespeculeerd over een vertrek. Calciomercato weet immers te melden dat de clubleiding van Juventus met speciale aandacht naar Van de Beek kijkt. Het Italiaanse medium schrijft dat Juve serieus overweegt om Van de Beek in januari al te huren van United.

Real Madrid lijkt in de komende mercato(s) opnieuw afscheid te nemen van een aantal vaste waarden uit de selectie. Ook Isco zou overwegen om andere oorden op te zoeken. De Spaanse spelmaker komt zelden nog van de bank en zou daarom toe zijn aan een nieuwe uitdaging, aan interesse alvast geen gebrek. Het Spaanse AS schrijft dat Sevilla op Isco aast. Julen Lopetegui is momenteel trainer bij de club uit Andalusië en hij ziet een hereniging helemaal zitten.

LEES OOK: Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Zou Lamkel Zé een basisspeler zijn bij het huidige Gent?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

30
30
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

21
21
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

84
84
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

44
44
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

36
36
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

145
145
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

176
176
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

40
40
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

111
111
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

378
378
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

90
90
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

708
708
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

199
199
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

191
191
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

455
455
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

56
56
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

168
168
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

262
262
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

407
407
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

180
180

Meer sportnieuws