TU: 'Club duidelijk over Samatta, Doku kan nieuwe transfer maken'

210 stemmen
TU: 'Club duidelijk over Samatta, Doku kan nieuwe transfer maken'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Club Brugge komende mercato een nieuwe spits zal aantrekken. De voorbije dagen werd de naam van Ally Samatta alvast naar voren geschoven. De Tanzaniaan werkte bij KRC Genk alvast succesvol samen met Philippe Clement. Maar op zijn persbabbel van vrijdag weerlegde de trainer deze geruchten. "Over profielen spreken we binnen de club, en Ally is niet echt dat profiel waar we over spreken", aldus de Brugse coach.

Zakaria Bakkali werd onlangs gelinkt aan een transfer naar de Spaanse club Real Valladolid. En indien er straks effectief een bod binnenkomt, lijkt men bij Anderlecht niet te twijfelen. Volgens La Dernière Heure hebben ze op Neerpede immers een beslissing genomen: Bakkali mag weg. Zomeraanwinst Ilias Takidine zou dan weer op huurbasis mogen beschikken.

Didier Lamkel Zé deelde deze week een foto van zichzelf in de Ghelamco Arena, waardoor er volop gespeculeerd werd over een transfer naar AA Gent. Bij Antwerp FC mag de Kameroener voor een correcte prijs immers beschikken. Maar op zijn wekelijkse persbabbel stelde Gent-coach Wim De Decker dat zo'n overgang niet aan de orde is. "We hebben Didier intern nooit besproken. Natuurlijk ken ik hem heel goed, maar dat is helemaal niet aan de orde", klonk het duidelijk.

Nacer Chadli ruilde AS Monaco afgelopen zomer in voor het Turkse Basaksehir. Maar de Rode Duivel kon blijkbaar ook terugkeren naar België. "Mijn makelaar sprak met Antwerp en ook met Club Brugge. Turkije was uiteindelijk interessanter voor mij", verklaart Chadli aan La Dernière Heure.

Bij KV Kortrijk is niet iedereen tevreden. Zo is er de situatie van de Amerikaanse verdediger Brandon Hines-Ike, die zelden nog in actie komt. In Het Laatste Nieuws is Hines-Ike, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, duidelijk. "Intussen is mijn marktwaarde al gehalveerd. Daarom zoek ik dringend een oplossing: ik moet spelen of vertrekken."

BUITENLAND
Jérémy Doku verhuisde afgelopen zomer van RSC Anderlecht naar Stade Rennes, maar de jonge Rode Duivel zou ook nog steeds in beeld zijn bij Liverpool FC. De krant Het Laatste Nieuws meldde eerder deze week nog dat de ontwikkeling van Doku van dichtbij gevolgd wordt op Anfield. De tabloid The Daily Star gaat zelfs nog een stap verder en stelt dat Liverpool openstaat voor een toekomstige transfer van de jonge Rode Duivel. Dat lijkt echter ten vroegste pas komende zomer aan de orde, wellicht zelfs pas wanneer Doku helemaal ontbolsterd is in de Ligue 1.

Volgens The Sun heeft Chelsea FC plannen om Lionel Messi na afloop van dit seizoen in te lijven. Voorwaarde is wel dat de Argentijnse aanvaller zijn aflopende contract bij FC Barcelona niet gaat verlengen. In dat geval zien de Londenaren voldoende perspectief om toe te slaan. Maar Argentijnse bronnen melden inmiddels dat Messi intern heeft aangegeven dat hij liefst op Camp Nou blijft. Op voorwaarde wel dat een overeenkomst wordt gevonden over een nieuw contract.

Donny van de Beek verhuisde afgelopen zomer van Ajax naar Engeland en tekende een meerjarig contract bij Manchester United. Maar voorlopig geraakt Van de Beek in Old Trafford amper van de bank af. En dus wordt na enkele maanden alweer gespeculeerd over een vertrek. Calciomercato weet immers te melden dat de clubleiding van Juventus met speciale aandacht naar Van de Beek kijkt. Het Italiaanse medium schrijft dat Juve serieus overweegt om Van de Beek in januari al te huren van United.

Real Madrid lijkt in de komende mercato(s) opnieuw afscheid te nemen van een aantal vaste waarden uit de selectie. Ook Isco zou overwegen om andere oorden op te zoeken. De Spaanse spelmaker komt zelden nog van de bank en zou daarom toe zijn aan een nieuwe uitdaging, aan interesse alvast geen gebrek. Het Spaanse AS schrijft dat Sevilla op Isco aast. Julen Lopetegui is momenteel trainer bij de club uit Andalusië en hij ziet een hereniging helemaal zitten.

LEES OOK: 'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

Zou Lamkel Zé een basisspeler zijn bij het huidige Gent?

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

69
69
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

36
36
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

131
131
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

111
111
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

63
63
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

182
182
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

431
431
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

117
117
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

181
181
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

359
359
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

88
88
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

575
575
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

51
51
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

238
238
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

53
53
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

247
247
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

414
414
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

939
939
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

516
516
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

173
173
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

496
496
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

279
279
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

793
793
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

201
201

Meer sportnieuws