TU: 'Club duidelijk over Samatta, Doku kan nieuwe transfer maken'

door
TU: 'Club duidelijk over Samatta, Doku kan nieuwe transfer maken'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Club Brugge komende mercato een nieuwe spits zal aantrekken. De voorbije dagen werd de naam van Ally Samatta alvast naar voren geschoven. De Tanzaniaan werkte bij KRC Genk alvast succesvol samen met Philippe Clement. Maar op zijn persbabbel van vrijdag weerlegde de trainer deze geruchten. "Over profielen spreken we binnen de club, en Ally is niet echt dat profiel waar we over spreken", aldus de Brugse coach.

Zakaria Bakkali werd onlangs gelinkt aan een transfer naar de Spaanse club Real Valladolid. En indien er straks effectief een bod binnenkomt, lijkt men bij Anderlecht niet te twijfelen. Volgens La Dernière Heure hebben ze op Neerpede immers een beslissing genomen: Bakkali mag weg. Zomeraanwinst Ilias Takidine zou dan weer op huurbasis mogen beschikken.

Didier Lamkel Zé deelde deze week een foto van zichzelf in de Ghelamco Arena, waardoor er volop gespeculeerd werd over een transfer naar AA Gent. Bij Antwerp FC mag de Kameroener voor een correcte prijs immers beschikken. Maar op zijn wekelijkse persbabbel stelde Gent-coach Wim De Decker dat zo'n overgang niet aan de orde is. "We hebben Didier intern nooit besproken. Natuurlijk ken ik hem heel goed, maar dat is helemaal niet aan de orde", klonk het duidelijk.

Nacer Chadli ruilde AS Monaco afgelopen zomer in voor het Turkse Basaksehir. Maar de Rode Duivel kon blijkbaar ook terugkeren naar België. "Mijn makelaar sprak met Antwerp en ook met Club Brugge. Turkije was uiteindelijk interessanter voor mij", verklaart Chadli aan La Dernière Heure.

Bij KV Kortrijk is niet iedereen tevreden. Zo is er de situatie van de Amerikaanse verdediger Brandon Hines-Ike, die zelden nog in actie komt. In Het Laatste Nieuws is Hines-Ike, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, duidelijk. "Intussen is mijn marktwaarde al gehalveerd. Daarom zoek ik dringend een oplossing: ik moet spelen of vertrekken."

BUITENLAND
Jérémy Doku verhuisde afgelopen zomer van RSC Anderlecht naar Stade Rennes, maar de jonge Rode Duivel zou ook nog steeds in beeld zijn bij Liverpool FC. De krant Het Laatste Nieuws meldde eerder deze week nog dat de ontwikkeling van Doku van dichtbij gevolgd wordt op Anfield. De tabloid The Daily Star gaat zelfs nog een stap verder en stelt dat Liverpool openstaat voor een toekomstige transfer van de jonge Rode Duivel. Dat lijkt echter ten vroegste pas komende zomer aan de orde, wellicht zelfs pas wanneer Doku helemaal ontbolsterd is in de Ligue 1.

Volgens The Sun heeft Chelsea FC plannen om Lionel Messi na afloop van dit seizoen in te lijven. Voorwaarde is wel dat de Argentijnse aanvaller zijn aflopende contract bij FC Barcelona niet gaat verlengen. In dat geval zien de Londenaren voldoende perspectief om toe te slaan. Maar Argentijnse bronnen melden inmiddels dat Messi intern heeft aangegeven dat hij liefst op Camp Nou blijft. Op voorwaarde wel dat een overeenkomst wordt gevonden over een nieuw contract.

Donny van de Beek verhuisde afgelopen zomer van Ajax naar Engeland en tekende een meerjarig contract bij Manchester United. Maar voorlopig geraakt Van de Beek in Old Trafford amper van de bank af. En dus wordt na enkele maanden alweer gespeculeerd over een vertrek. Calciomercato weet immers te melden dat de clubleiding van Juventus met speciale aandacht naar Van de Beek kijkt. Het Italiaanse medium schrijft dat Juve serieus overweegt om Van de Beek in januari al te huren van United.

Real Madrid lijkt in de komende mercato(s) opnieuw afscheid te nemen van een aantal vaste waarden uit de selectie. Ook Isco zou overwegen om andere oorden op te zoeken. De Spaanse spelmaker komt zelden nog van de bank en zou daarom toe zijn aan een nieuwe uitdaging, aan interesse alvast geen gebrek. Het Spaanse AS schrijft dat Sevilla op Isco aast. Julen Lopetegui is momenteel trainer bij de club uit Andalusië en hij ziet een hereniging helemaal zitten.

LEES OOK: Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Zou Lamkel Zé een basisspeler zijn bij het huidige Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

56
56
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

11
11
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

30
30
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

31
31
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

67
67
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

111
111
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

21
21
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

169
169
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

160
160
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

112
112
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

183
183
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

100
100
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

362
362
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

130
130
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

96
96
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

165
165
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

271
271
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

185
185
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

245
245
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

424
424
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

247
247
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

281
281
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

616
616
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

135
135
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

42
42
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

237
237

Meer sportnieuws