'Kompany schuift met pionnen in clash tegen Standard'

door
'Kompany schuift met pionnen in clash tegen Standard'

RSC Anderlecht verloor afgelopen zondag met 2-1 op het veld van Beerschot VA en speelde over het algemeen een erg belabberde wedstrijd op 't Kiel. Maar zondag volgt een uitgelezen kans om één en ander recht te trekken. Dan is er de immer geladen clash met aartsvijand Standard.


Coach Vincent Kompany toonde zich na de partij tegen Beerschot van zijn scherpste kant voor de spelersgroep en liet meteen verstaan dat hij een reactie wou zien tegen de Rouches. Maar de jonge trainer zal wel moeten schuiven met zijn basispionnen. Voorin kan hij bijvoorbeeld geen beroep doen op Percy Tau. De Zuid-Afrikaan blesseerde zich namelijk op training en zal enkele weken aan de kant staan. Volgens La Dernière Heure zijn er twee opties om zijn plaats in te nemen: Yari Verschaeren en Michel Vlap.

Die eerste speelde vorige week nochtans een slechte wedstrijd tegen Beerschot en werd tijdens de rust ook al vervangen. Maar toen werd hij wel uitgespeeld als flankspeler, terwijl Verschaeren zich beter in zijn sas voelt in een centrale rol. Toch verdedigde Kompany deze beslissing vrijdag nog. Het is dus niet uitgesloten dat hij Verschaeren opnieuw op de flank zet en voor Vlap in het centrum kiest. Indien de youngster toch de voorkeur krijgt, komt Francis Amuzu normaal gezien weer in de basisploeg.

Daarnaast is het ook afwachten of Hendrik Van Crombrugge weer topfit is. Daarover kon vrijdag nog geen uitsluitsel gegeven worden, al is de kans reëel dat de doelman voldoende hersteld zal zijn. Zo niet, blijft Timon Wellenreuther tussen de palen staan.

LEES OOK: Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Wie moet de positie van Tau innemen?

Meest recent

Vandenbempt looft RSCA-revelatie: "Totaal onverwacht"

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

1
1
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

58
58
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

23
23
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

49
49
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

25
25
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

180
180
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

38
38
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

48
48
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

72
72
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

27
27
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

204
204
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

169
169
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

89
89
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

72
72
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

165
165
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

202
202
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

50
50
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

64
64
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

89
89
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

872
872
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

167
167
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

303
303
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

86
86
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

279
279
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

75
75

Meer sportnieuws