'Raiola dropt bommetje: toekomst FIFA-games op de helling'

door
'Raiola dropt bommetje: toekomst FIFA-games op de helling'

EA Sports bracht begin oktober de nieuwste versie van de immens populaire voetbalgame FIFA op de markt. Maar momenteel zitten de makers met heel wat kopzorgen. Onder leiding van onder meer Zlatan Ibrahimovic en Gareth Bale, dreigen immers een pak spelers in opstand te komen.


De oorzaak hiervan ligt bij de portretrechten. EA Sports gebruikt al jaren de officiële namen en (bij een groot aantal voetballers) ook de echte gezichten van de spelers dankzij deals met onder meer de FIFA, spelersvakbond FIFPro en met de clubs zelf. Maar verschillende spelers willen nu ook hun graantje meepikken. Zeker omdat ex-spelers, de zogenaamde legends, wel rechtstreeks vergoed worden voor het gebruik van hun naam en beeltenis. David Beckham bijvoorbeeld, streek naar verluidt zo'n 45 miljoen euro op.

Ibrahimovic en Bale uitten hun ongenoegen al via de sociale media, spelersmakelaar Mino Raiola wil zelfs nog een stap verder gaan. "Dit is een van de grootste schandalen waarbij FIFA betrokken is. Ze willen de spelers verzwakken, zodat ze slaven worden. Maar ik sta dat niet toe. Als EA Sports hiermee doorgaat, slepen we hen en iedereen die rechten verkoopt die ze niet hebben voor de rechter. Als FIFPro en FIFA dat doen, dan FIFPro en FIFA dus ook", zei de voormalige pizza-bakker tegenover The Telegraph.

Bij EA maakt men zich voorlopig sterk dat ze juridisch voldoende gedekt zijn, toch zal men zich ongetwijfeld ook zorgen maken. Het gebruik van officiële namen en beeltenissen is net waarmee FIFA zich onderscheidt van andere footies. De verwachting is dan ook dat de games-producent er alles aan zal doen om dat te houden. Ofwel door nieuwe akkoorden af te sluiten of desnoods via een juridische strijd.

EA moet er alles aan doen om de officiële namen en beeltenissen te houden ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

1
1
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

5
5
BV's Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

11
11
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

25
25
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

22
22
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

160
160
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

237
237
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

142
142
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

38
38
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

47
47
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

43
43
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

217
217
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

368
368
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

146
146
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

94
94
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

224
224
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

492
492
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

378
378
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

114
114
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

390
390
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

452
452
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

123
123
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

27
27
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

93
93
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

88
88

Meer sportnieuws