'Raiola dropt bommetje: toekomst FIFA-games op de helling'

door
'Raiola dropt bommetje: toekomst FIFA-games op de helling'

EA Sports bracht begin oktober de nieuwste versie van de immens populaire voetbalgame FIFA op de markt. Maar momenteel zitten de makers met heel wat kopzorgen. Onder leiding van onder meer Zlatan Ibrahimovic en Gareth Bale, dreigen immers een pak spelers in opstand te komen.


De oorzaak hiervan ligt bij de portretrechten. EA Sports gebruikt al jaren de officiële namen en (bij een groot aantal voetballers) ook de echte gezichten van de spelers dankzij deals met onder meer de FIFA, spelersvakbond FIFPro en met de clubs zelf. Maar verschillende spelers willen nu ook hun graantje meepikken. Zeker omdat ex-spelers, de zogenaamde legends, wel rechtstreeks vergoed worden voor het gebruik van hun naam en beeltenis. David Beckham bijvoorbeeld, streek naar verluidt zo'n 45 miljoen euro op.

Ibrahimovic en Bale uitten hun ongenoegen al via de sociale media, spelersmakelaar Mino Raiola wil zelfs nog een stap verder gaan. "Dit is een van de grootste schandalen waarbij FIFA betrokken is. Ze willen de spelers verzwakken, zodat ze slaven worden. Maar ik sta dat niet toe. Als EA Sports hiermee doorgaat, slepen we hen en iedereen die rechten verkoopt die ze niet hebben voor de rechter. Als FIFPro en FIFA dat doen, dan FIFPro en FIFA dus ook", zei de voormalige pizza-bakker tegenover The Telegraph.

Bij EA maakt men zich voorlopig sterk dat ze juridisch voldoende gedekt zijn, toch zal men zich ongetwijfeld ook zorgen maken. Het gebruik van officiële namen en beeltenissen is net waarmee FIFA zich onderscheidt van andere footies. De verwachting is dan ook dat de games-producent er alles aan zal doen om dat te houden. Ofwel door nieuwe akkoorden af te sluiten of desnoods via een juridische strijd.

EA moet er alles aan doen om de officiële namen en beeltenissen te houden ...

Meest recent

Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

9
9
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

130
130
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

22
22
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

164
164
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

92
92
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

20
20
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

144
144
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

244
244
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

29
29
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

33
33
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

397
397
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

276
276
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

96
96
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

92
92
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

141
141
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

435
435
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

48
48
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

255
255
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

307
307
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

72
72
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

481
481
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

90
90
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

398
398
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

846
846

Meer sportnieuws