'Raiola dropt bommetje: toekomst FIFA-games op de helling'

door
'Raiola dropt bommetje: toekomst FIFA-games op de helling'

EA Sports bracht begin oktober de nieuwste versie van de immens populaire voetbalgame FIFA op de markt. Maar momenteel zitten de makers met heel wat kopzorgen. Onder leiding van onder meer Zlatan Ibrahimovic en Gareth Bale, dreigen immers een pak spelers in opstand te komen.


De oorzaak hiervan ligt bij de portretrechten. EA Sports gebruikt al jaren de officiële namen en (bij een groot aantal voetballers) ook de echte gezichten van de spelers dankzij deals met onder meer de FIFA, spelersvakbond FIFPro en met de clubs zelf. Maar verschillende spelers willen nu ook hun graantje meepikken. Zeker omdat ex-spelers, de zogenaamde legends, wel rechtstreeks vergoed worden voor het gebruik van hun naam en beeltenis. David Beckham bijvoorbeeld, streek naar verluidt zo'n 45 miljoen euro op.

Ibrahimovic en Bale uitten hun ongenoegen al via de sociale media, spelersmakelaar Mino Raiola wil zelfs nog een stap verder gaan. "Dit is een van de grootste schandalen waarbij FIFA betrokken is. Ze willen de spelers verzwakken, zodat ze slaven worden. Maar ik sta dat niet toe. Als EA Sports hiermee doorgaat, slepen we hen en iedereen die rechten verkoopt die ze niet hebben voor de rechter. Als FIFPro en FIFA dat doen, dan FIFPro en FIFA dus ook", zei de voormalige pizza-bakker tegenover The Telegraph.

Bij EA maakt men zich voorlopig sterk dat ze juridisch voldoende gedekt zijn, toch zal men zich ongetwijfeld ook zorgen maken. Het gebruik van officiële namen en beeltenissen is net waarmee FIFA zich onderscheidt van andere footies. De verwachting is dan ook dat de games-producent er alles aan zal doen om dat te houden. Ofwel door nieuwe akkoorden af te sluiten of desnoods via een juridische strijd.

EA moet er alles aan doen om de officiële namen en beeltenissen te houden ...

Meest recent

Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

10
10
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

76
76
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

75
75
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

123
123
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

167
167
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

44
44
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

395
395
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

568
568
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

182
182
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

242
242
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

251
251
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

405
405
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

615
615
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

395
395
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

367
367
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

249
249
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

143
143
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

258
258
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

81
81
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

61
61
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

221
221
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

56
56
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

176
176
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

380
380
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

58
58

Meer sportnieuws