'Oorzaak gekend voor vertrek Van Damme bij Anderlecht'

door
'Oorzaak gekend voor vertrek Van Damme bij Anderlecht'

RSC Anderlecht kondigde deze week andermaal veranderingen aan binnen de top van de club. Zo wist Michael Verschueren zijn machtspositie te vergroten door zijn aandelenpakket uit te breiden tot 11%. Die aandelen nam hij grotendeels over van de steenrijke Alexandre Van Damme.


De sterke man achter AB Inbev, goed voor een vermogen van maar liefst 17 miljard euro, was nochtans al jaren betrokken bij RSCA. Bij de krant Het Laatste Nieuws ging men dan ook op zoek naar de oorzaken van zijn vertrek. Zo zou Van Damme de voorbije jaren steeds minder affiniteit hebben gehad met de recordkampioen. Dat zou deels te verklaren zijn door het gebrek aan resultaten en de vele koerswijzigingen op sportief vlak.

Maar vooral het beleid van de club zou hem op de maag hebben gelegen. Van Damme onderhield namelijk een zeer goede band met het vorige bewind onder leiding van de familie Van den Stock. De stijl en communicatie van het nieuwe bestuur zou hem dwars hebben gelegen, net als het gebrek aan een structurele oplossing voor de financiële problemen. Bovendien leeft Van Damme een teruggetrokken bestaan in Zwitserland en onderhoudt hij een goede relatie met Verschueren. Vandaar dus zijn beslissing om Paars-Wit vaarwel te zeggen.

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Hebt u vertrouwen in het huidige bestuur?

Meest recent

'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

0
0
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

4
4
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

23
23
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

58
58
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

81
81
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

230
230
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

150
150
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

315
315
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

302
302
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

324
324
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

64
64
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

52
52
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

84
84
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

204
204
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

79
79
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

327
327
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

197
197
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

92
92
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

154
154
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

208
208
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

78
78
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

448
448
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

131
131
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

125
125

Meer sportnieuws