Makers FIFA 21 zetten Zlatan op zijn plaats

456 stemmen
Makers FIFA 21 zetten Zlatan op zijn plaats

Zlatan Ibrahimovic is momenteel topschutter in de Italiaanse Serie A. De legendarische Milan-spits blijkt op 39-jarige leeftijd nog uitstekend in vorm, en rijgt de doelpunten aan elkaar. Voor de fans van het populaire computerspel, FIFA, lijkt er minder goed nieuws op komst.


De Zweedse topschutter vraagt zich namelijk af of EA Sports (de ontwikkelaar van FIFA21) de rechten heeft om de naam en het gezicht van zichzelf te gebruiken in het populaire videospel. Volgens Ibrahimovic hebben de ontwikkelaars nooit een contract afgesloten met hem, en is hij nergens van op de hoogte.

In een tweet gaf Ibrahimovic dan ook aan dat hij het ‘zaakje’ zal onderzoeken. Naar alle waarschijnlijkheid dreigt er zich dus een rechtszaak te gaan vormen tussen Ibrahimovic en EA Sports. Iets wat onrechtstreeks tot een schrapping van de Zweedse Milan-spits in het spel kan leiden.

UPDATE 24/11
Zlatan is dus niet te spreken over EA Sports, maar bij de gamesproducent lijkt men zich weinig zorgen te maken. In een statement reageerde men inmiddels op de aantijgingen van de Zweed. "Om jaar na jaar voor een realistische ervaring te zorgen, werken we samen met verschillende competities, teams en spelers om gelijkenissen met spelers in onze game te verwerken. Dat doen we onder meer met de langdurige samenwerking met FIFPro, de globale vertegenwoordiger van professionele voetballers", klonk het.

Daar blijft het echter niet bij. EA voegde er ook fijntjes aan toe dat het sinds dit seizoen een samenwerkingsverband heeft lopen met AC Milan. Via de club heeft men dus de rechten aangeworven om Ibrahimovic in het spel weer te geven. Indien de spits alsnog een rechtszaak wil beginnen, zal hij dus eerst zijn contract met Milan grondig moeten napluizen.

LEES OOK: Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

Zlatan hoort momenteel nog steeds bij de tien beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

14
14
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

25
25
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

10
10
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

30
30
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

82
82
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

248
248
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

104
104
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

283
283
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

351
351
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1013
1013
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

105
105
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

401
401
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

149
149
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

165
165
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

80
80
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

68
68
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

252
252
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

126
126
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

46
46

Meer sportnieuws