Makers FIFA 21 zetten Zlatan op zijn plaats

door
Makers FIFA 21 zetten Zlatan op zijn plaats

Zlatan Ibrahimovic is momenteel topschutter in de Italiaanse Serie A. De legendarische Milan-spits blijkt op 39-jarige leeftijd nog uitstekend in vorm, en rijgt de doelpunten aan elkaar. Voor de fans van het populaire computerspel, FIFA, lijkt er minder goed nieuws op komst.


De Zweedse topschutter vraagt zich namelijk af of EA Sports (de ontwikkelaar van FIFA21) de rechten heeft om de naam en het gezicht van zichzelf te gebruiken in het populaire videospel. Volgens Ibrahimovic hebben de ontwikkelaars nooit een contract afgesloten met hem, en is hij nergens van op de hoogte.

In een tweet gaf Ibrahimovic dan ook aan dat hij het ‘zaakje’ zal onderzoeken. Naar alle waarschijnlijkheid dreigt er zich dus een rechtszaak te gaan vormen tussen Ibrahimovic en EA Sports. Iets wat onrechtstreeks tot een schrapping van de Zweedse Milan-spits in het spel kan leiden.

UPDATE 24/11
Zlatan is dus niet te spreken over EA Sports, maar bij de gamesproducent lijkt men zich weinig zorgen te maken. In een statement reageerde men inmiddels op de aantijgingen van de Zweed. "Om jaar na jaar voor een realistische ervaring te zorgen, werken we samen met verschillende competities, teams en spelers om gelijkenissen met spelers in onze game te verwerken. Dat doen we onder meer met de langdurige samenwerking met FIFPro, de globale vertegenwoordiger van professionele voetballers", klonk het.

Daar blijft het echter niet bij. EA voegde er ook fijntjes aan toe dat het sinds dit seizoen een samenwerkingsverband heeft lopen met AC Milan. Via de club heeft men dus de rechten aangeworven om Ibrahimovic in het spel weer te geven. Indien de spits alsnog een rechtszaak wil beginnen, zal hij dus eerst zijn contract met Milan grondig moeten napluizen.

LEES OOK: Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

Zlatan hoort momenteel nog steeds bij de tien beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

28
28
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

165
165
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

113
113
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

327
327
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

161
161
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

92
92
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

467
467
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

271
271
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

262
262
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

532
532
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

784
784
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

836
836
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

350
350
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

299
299
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

624
624
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

363
363
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

257
257
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

366
366
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

219
219
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

405
405

Meer sportnieuws