'Verschueren heeft grote plannen met nieuwe positie bij RSCA'

door
'Verschueren heeft grote plannen met nieuwe positie bij RSCA'

RSC Anderlecht kondigde maandagavond een zoveelste verandering aan binnen de top van de club. De club nam na jaren immers afscheid van minderheidsaandeelhouders Alexandre Van Damme en Jo Van Biesbroeck. Hun aandelenpakket werd zowaar opgekocht door ex-manager Michael Verschueren.


De zoon van de legendarische Mister Michel Verschueren heeft nu 11% van de aandelen in handen. Geen enorm pakket dus, maar volgens verschillende media zal hij zich ook opwerpen als vertegenwoordiger van alle minderheidsaandeelhouders. Op die manier staat hij voor zo'n 26% van de aandelen en dat is voldoende voor een blokkeringsminderheid bij grote beslissingen. Verschueren zal dus een belangrijke rol gaan in de onderhandelingen over het veelbesproken herstelplan dat het management weldra door de Raad van Bestuur zal proberen te krijgen. Dat er nu minder mensen aan tafel zullen zitten, zou alles alvast vlotter moeten laten verlopen.

Maar Verschueren heeft nog meer grote plannen met zijn nieuwe positie. Wegens zijn functies binnen de ECA, de overkoepelende organisatie die de belangen van de Europese clubs verdedigt, heeft hij een pak belangrijke contacten binnen het continent. En daar wil hij opnieuw gebruik gaan maken. "Ik merk een enorm dynamisme tussen de grootste clubs in Europa, die samen oplossingen zoeken voor de coronacrisis onder meer via nieuwe competities. We moeten zorgen dat Anderlecht die trein niet mist", reageert hij zelf tegenover La Dernière Heure.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Verschueren is te snel aan de kant geschoven als sportieve baas ...

Meest recent

'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

7
7
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

43
43
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

70
70
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

27
27
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

12
12
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

31
31
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

122
122
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

63
63
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

42
42
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

72
72
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

305
305
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

32
32
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

152
152
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

38
38
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

39
39
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

124
124
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

252
252
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

314
314
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

204
204
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

125
125
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

52
52
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

238
238
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

74
74
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

151
151

Meer sportnieuws