'Verschueren heeft grote plannen met nieuwe positie bij RSCA'

649 stemmen
'Verschueren heeft grote plannen met nieuwe positie bij RSCA'

RSC Anderlecht kondigde maandagavond een zoveelste verandering aan binnen de top van de club. De club nam na jaren immers afscheid van minderheidsaandeelhouders Alexandre Van Damme en Jo Van Biesbroeck. Hun aandelenpakket werd zowaar opgekocht door ex-manager Michael Verschueren.


De zoon van de legendarische Mister Michel Verschueren heeft nu 11% van de aandelen in handen. Geen enorm pakket dus, maar volgens verschillende media zal hij zich ook opwerpen als vertegenwoordiger van alle minderheidsaandeelhouders. Op die manier staat hij voor zo'n 26% van de aandelen en dat is voldoende voor een blokkeringsminderheid bij grote beslissingen. Verschueren zal dus een belangrijke rol gaan in de onderhandelingen over het veelbesproken herstelplan dat het management weldra door de Raad van Bestuur zal proberen te krijgen. Dat er nu minder mensen aan tafel zullen zitten, zou alles alvast vlotter moeten laten verlopen.

Maar Verschueren heeft nog meer grote plannen met zijn nieuwe positie. Wegens zijn functies binnen de ECA, de overkoepelende organisatie die de belangen van de Europese clubs verdedigt, heeft hij een pak belangrijke contacten binnen het continent. En daar wil hij opnieuw gebruik gaan maken. "Ik merk een enorm dynamisme tussen de grootste clubs in Europa, die samen oplossingen zoeken voor de coronacrisis onder meer via nieuwe competities. We moeten zorgen dat Anderlecht die trein niet mist", reageert hij zelf tegenover La Dernière Heure.

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

Verschueren is te snel aan de kant geschoven als sportieve baas ...

Meest recent

Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

12
12
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

17
17
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

102
102
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

121
121
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

148
148
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

94
94
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

116
116
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

259
259
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

264
264
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

197
197
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

169
169
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

262
262
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

220
220
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

82
82
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

492
492
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

232
232
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

367
367
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

174
174
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

120
120
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

483
483
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

204
204
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

374
374

Meer sportnieuws