Afscheid van Anele Ngcongca: Take care, my friend

door
Afscheid van Anele Ngcongca: Take care, my friend

Anele Ngcongca is amper 33 jaar geworden. De voormalige verdediger van KRC Genk kwam om het leven bij een auto-ongeluk. De afgelopen jaren had ondergetekende regelmatig contact met de speler.


We polsten regelmatig bij Anele om nog eens over Genk te mijmeren. Dat deed hij met bijzonder veel passie en liefde, en Genk was voor altijd de club van zijn hart. Hij was er in zijn periode als speler zeer geliefd binnen de spelersgroep, kijk maar naar de vele droevige reacties bij ex-ploegmaats als Christian Kabasele, Marvin Ogunjimi, Jelle Vossen, Laszlo Köteles en vele anderen. (lees verder onder de foto)


Geen toptransfer

Een eerste keer dat we kennismaakten met Anele, was net voor het WK 2010 dat in Zuid-Afrika plaatsvond. Het WK met de vuvuzela, weet u wel. De toen 23-jarige Anele keek er met trots naar uit en speelde er ook een wedstrijd. Hij was een ster in zijn land. Anele was in zijn topperiode een rechtsachter die grote sier maakte in België. Ploegen als Anderlecht, Man City en FC Porto hadden hem er graag bijgehaald, maar Anele was graag in Genk en bleef.

Hij kreeg er mooie contracten, maar genoot ook van het leven. Die toptransfer kwam er uiteindelijk niet. Via Troyes ging hij uiteindelijk terug naar Mamelodi Sundowns in Zuid-Afrika. In Genk staat hij met 279 gespeelde wedstrijden nog altijd op nummer twee van het meest aantal gespeelde wedstrijden. Een clubicoon in de jonge geschiedenis van de fusieclub. (lees verder onder de foto)


Trainerscarrière

De afgelopen maanden hadden we regelmatig contact met de speler. Anele wilde terug naar Europa en zette zijn zinnen op België. Het plan was om stilaan te beginnen aan een carrière als trainer en zijn grote droom ooit waar te maken: terugkeren naar KRC Genk. Hij vond een akkoord om speler te worden van Roeselare en zich daarnaast toe te leggen op zijn toekomst als coach. Anele dacht er zelfs even aan om mee te investeren in de club, maar dat ging allemaal niet door vanwege het bedrog van één persoon in Roeselare.

Anele bleef uiteindelijk in Zuid-Afrika, waar het noodlot toesloeg. In Zuid-Afrika en België heerst er ongeloof. 2020, wat een jaar… Amper 33 jaar… We sluiten daarom af met de woorden die de immer sympathieke Anele ons vaak stuurde: Take care, my friend.

RIP

Claudio Reulens

Meest recent

Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

26
26
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

97
97
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

85
85
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

64
64
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

140
140
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

48
48
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

311
311
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

102
102
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

344
344
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

151
151
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

247
247
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

512
512
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

192
192
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

327
327
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

400
400
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

820
820
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

113
113
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

152
152
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

244
244
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

826
826
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

109
109
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

307
307

Meer sportnieuws