Afscheid van Anele Ngcongca: Take care, my friend

0
Afscheid van Anele Ngcongca: Take care, my friend

Anele Ngcongca is amper 33 jaar geworden. De voormalige verdediger van KRC Genk kwam om het leven bij een auto-ongeluk. De afgelopen jaren had ondergetekende regelmatig contact met de speler.


We polsten regelmatig bij Anele om nog eens over Genk te mijmeren. Dat deed hij met bijzonder veel passie en liefde, en Genk was voor altijd de club van zijn hart. Hij was er in zijn periode als speler zeer geliefd binnen de spelersgroep, kijk maar naar de vele droevige reacties bij ex-ploegmaats als Christian Kabasele, Marvin Ogunjimi, Jelle Vossen, Laszlo Köteles en vele anderen. (lees verder onder de foto)


Geen toptransfer

Een eerste keer dat we kennismaakten met Anele, was net voor het WK 2010 dat in Zuid-Afrika plaatsvond. Het WK met de vuvuzela, weet u wel. De toen 23-jarige Anele keek er met trots naar uit en speelde er ook een wedstrijd. Hij was een ster in zijn land. Anele was in zijn topperiode een rechtsachter die grote sier maakte in België. Ploegen als Anderlecht, Man City en FC Porto hadden hem er graag bijgehaald, maar Anele was graag in Genk en bleef.

Hij kreeg er mooie contracten, maar genoot ook van het leven. Die toptransfer kwam er uiteindelijk niet. Via Troyes ging hij uiteindelijk terug naar Mamelodi Sundowns in Zuid-Afrika. In Genk staat hij met 279 gespeelde wedstrijden nog altijd op nummer twee van het meest aantal gespeelde wedstrijden. Een clubicoon in de jonge geschiedenis van de fusieclub. (lees verder onder de foto)


Trainerscarrière

De afgelopen maanden hadden we regelmatig contact met de speler. Anele wilde terug naar Europa en zette zijn zinnen op België. Het plan was om stilaan te beginnen aan een carrière als trainer en zijn grote droom ooit waar te maken: terugkeren naar KRC Genk. Hij vond een akkoord om speler te worden van Roeselare en zich daarnaast toe te leggen op zijn toekomst als coach. Anele dacht er zelfs even aan om mee te investeren in de club, maar dat ging allemaal niet door vanwege het bedrog van één persoon in Roeselare.

Anele bleef uiteindelijk in Zuid-Afrika, waar het noodlot toesloeg. In Zuid-Afrika en België heerst er ongeloof. 2020, wat een jaar… Amper 33 jaar… We sluiten daarom af met de woorden die de immer sympathieke Anele ons vaak stuurde: Take care, my friend.

RIP

Claudio Reulens

Meest recent

Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

7
7
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

13
13
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

32
32
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

27
27
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

34
34
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

151
151
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

99
99
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

263
263
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

17
17
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

388
388
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

221
221
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

295
295
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

331
331
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

423
423
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

544
544
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

464
464
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

455
455
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

72
72
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

73
73
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

93
93
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

212
212
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

86
86
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

212
212
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

157
157
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

194
194

Meer sportnieuws