'Kompany verraadt eigen spelers in interview'

door
'Kompany verraadt eigen spelers in interview'

RSC Anderlecht heeft het seizoen hervat met een flinke domper. De Brusselaars konden nochtans een goede zaak doen in het klassement, maar verloren zondagmiddag met 2-1 op het veld van een gretig Beerschot. Bovendien kwam Paars-Wit bijzonder matig voor de dag op 't Kiel.

Nadat Lukas Nmecha in het absolute slot van de wedstrijd voor de aansluitingstreffer had gezorgd, schoot Anderlecht wakker en volgden zowaar kansen op de gelijkmaker. Maar voorts speelde de recordkampioen een belabberde partij. Beerschot had de wedstrijd constant onder controle en zette RSCA in alle linies onder druk. Bij de bezoekers was het dan weer tevergeefs zoeken naar oplossingen, vooral het middenveld liet het helemaal afweten.

Coach Vincent Kompany was dan ook erg teleurgesteld in zijn ploeg. En dat liet hij achteraf ook duidelijk merken voor de camera's van Eleven Sports. "Ik ben in de kleedkamer heel hard geweest voor mijn spelers, ik heb op de man gespeeld. Ik heb hen wel gezegd dat ik ze publiekelijk zal ondersteunen, maar vandaag was het niet goed genoeg. Simpel. Ik hoop dat mijn spelers de volgende wedstrijd met het mes tussen de tanden zullen spelen, want er is een pák werk als je deze wedstrijd bekijkt."

UPDATE 23/11

Vincent Kompany was naar eigen zeggen dus woedend op zijn spelers. Dat stelde hij zonder verpinken voor de camera’s van Eleven Sports. Daarin zei Kompany echter ook dat hij zijn spelers naar de buitenwereld toe zal blijven steunen. Iets waar hij dus meteen op werd betrapt om dat net niet te doen.

Zo was de Anderlecht-coach namelijk ook voor de pers erg streng voor zijn spelers, iets wat ook Peter Vandenbempt was opgevallen. Bij Radio 1 vernoemde hij dan ook het feit dat Kompany zegt zijn spelers openlijk niet te zullen aanvallen, om het vervolgens meteen wél te doen. Op die manier verraadt hij dan toch een beetje zijn eigen spelers, al lijken die vooral hun eigen prestaties met kritisch oog te moeten bekijken.

LEES OOK: Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

Ging Kompany daar in de fout?

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

37
37
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

33
33
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

191
191
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

25
25
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

97
97
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

103
103
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

173
173
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

351
351
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

42
42
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

404
404
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

250
250
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

74
74
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

96
96
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

189
189
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

180
180
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

130
130
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

507
507
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

37
37
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

200
200
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

346
346
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

36
36
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

58
58
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

323
323
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

342
342

Meer sportnieuws