Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

321
Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

Na een zwakke eerste en een prima tweede helft heeft John Van den Brom zijn eerste opdracht met Racing Genk tot een goed einde gebracht. Een verrassend sterk Moeskroen nam de voorsprong in de eerste helft maar was fysiek duidelijk niet in staat om dit negentig minuten vol te houden. Na de rust zette Blauw-Wit orde op zaken.

John Van den Brom stond voor zijn vuurdoop bij Racing Genk als T1. De Limburgers deden het onder de vertrokken Thorup prima en ook interim-trainer Oliveiri loodste Genk naar een zege in de derby tegen STVV. Hierdoor was de voormalig landskampioen opgeklommen richting de eerste vier. Moeskroen van zijn kant kon door een laks coronabeleid al ruim een maand niet meer voetballen, het was een vraagteken wat het team van de eveneens nieuwe trainer Simao waard was vanavond. Bij de thuisploeg kreeg Heynen een basisplaats, bij Les Hurlus stonden onder meer Bakic en Gnohéré in de startende elf van Simao.
Verrassend Moeskroen geeft Genk prima partij
Een verrassend energiek en goed voetballend Moeskroen opende sterk in de Luminus Arena. Na tien minuten spelen moest Vukovic al met een prachtige redding uitpakken om een schicht van Olinga nog uit zijn doel te houden. Aan de overzijde was Koffi alert op pogingen van Bongonda en Onuachu. Racing Genk had aardig wat last met een prima georganiseerd bezoekend elftal en werd op het halfuur ook op achterstand geplaatst: Bakic met de prima voorzet en aan de tweede paal tikte Da Costa knap met buitenkant voet in doel: 0-1 voor Les Hurlus. Van den Brom zag zijn ploeg matig voor de dag komen maar op slag van rust maakte Ito na een knappe slalom toch weer gelijk: 1-1. Halfweg had Blauw-Wit nog wel wat werk voor de boeg.

Op slag van rust zorgt Ito nog voor een 1-1 ruststand.
Bongonda wijst zijn ploeg andermaal de weg
De thuisploeg kwam na de rust veel beter voor de dag en al in de eerste vijf minuten kregen Bongonda en Uronen prima kansen, Koffi stond voorlopig pal. Bongonda was na de rust een gesel voor de Moeskroense defensie en verloste nog voor het uur de thuisploeg door na een prachtige solo raak te treffen: 2-1. Blauw-Wit was nu helemaal 'los' en na een twijfelachtige tussenkomst van Koffi mocht Onuachu iets voorbij het uur zijn tiende van de competitie binnen koppen: 3-1. Moeskroen was nergens meer na de rust, verder dan een flauw schot van Ciranni, halfweg de tweede periode, kwam het voorlopig niet meer. Op tien minuten van het einde werd de nederlaag nog wat zwaarder voor de bezoekers, Bongonda maakte er na een fraaie aanval 4-1 van. Zo werd het uiteindelijk een prima debuut voor Van den Brom, Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
0-1 (34') Da Costa, 1-1 (45+2') Ito, 2-1 (55') Bongonda, 3-1 (63') Onuachu, 4-1 (81') Bongonda


LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Haalt Racing Genk PO1?

Meest recent

Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

35
35
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

22
22
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

34
34
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

19
19
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

38
38
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

55
55
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

137
137
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

15
15
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

303
303
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

124
124
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

63
63
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

249
249
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

283
283
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

32
32
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

139
139
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

209
209
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

152
152
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

185
185
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

103
103
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

642
642
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

59
59
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

153
153
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

157
157
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

425
425
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

236
236

Meer sportnieuws