Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

door
Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

Na een zwakke eerste en een prima tweede helft heeft John Van den Brom zijn eerste opdracht met Racing Genk tot een goed einde gebracht. Een verrassend sterk Moeskroen nam de voorsprong in de eerste helft maar was fysiek duidelijk niet in staat om dit negentig minuten vol te houden. Na de rust zette Blauw-Wit orde op zaken.

John Van den Brom stond voor zijn vuurdoop bij Racing Genk als T1. De Limburgers deden het onder de vertrokken Thorup prima en ook interim-trainer Oliveiri loodste Genk naar een zege in de derby tegen STVV. Hierdoor was de voormalig landskampioen opgeklommen richting de eerste vier. Moeskroen van zijn kant kon door een laks coronabeleid al ruim een maand niet meer voetballen, het was een vraagteken wat het team van de eveneens nieuwe trainer Simao waard was vanavond. Bij de thuisploeg kreeg Heynen een basisplaats, bij Les Hurlus stonden onder meer Bakic en Gnohéré in de startende elf van Simao.
Verrassend Moeskroen geeft Genk prima partij
Een verrassend energiek en goed voetballend Moeskroen opende sterk in de Luminus Arena. Na tien minuten spelen moest Vukovic al met een prachtige redding uitpakken om een schicht van Olinga nog uit zijn doel te houden. Aan de overzijde was Koffi alert op pogingen van Bongonda en Onuachu. Racing Genk had aardig wat last met een prima georganiseerd bezoekend elftal en werd op het halfuur ook op achterstand geplaatst: Bakic met de prima voorzet en aan de tweede paal tikte Da Costa knap met buitenkant voet in doel: 0-1 voor Les Hurlus. Van den Brom zag zijn ploeg matig voor de dag komen maar op slag van rust maakte Ito na een knappe slalom toch weer gelijk: 1-1. Halfweg had Blauw-Wit nog wel wat werk voor de boeg.

Op slag van rust zorgt Ito nog voor een 1-1 ruststand.
Bongonda wijst zijn ploeg andermaal de weg
De thuisploeg kwam na de rust veel beter voor de dag en al in de eerste vijf minuten kregen Bongonda en Uronen prima kansen, Koffi stond voorlopig pal. Bongonda was na de rust een gesel voor de Moeskroense defensie en verloste nog voor het uur de thuisploeg door na een prachtige solo raak te treffen: 2-1. Blauw-Wit was nu helemaal 'los' en na een twijfelachtige tussenkomst van Koffi mocht Onuachu iets voorbij het uur zijn tiende van de competitie binnen koppen: 3-1. Moeskroen was nergens meer na de rust, verder dan een flauw schot van Ciranni, halfweg de tweede periode, kwam het voorlopig niet meer. Op tien minuten van het einde werd de nederlaag nog wat zwaarder voor de bezoekers, Bongonda maakte er na een fraaie aanval 4-1 van. Zo werd het uiteindelijk een prima debuut voor Van den Brom, Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
0-1 (34') Da Costa, 1-1 (45+2') Ito, 2-1 (55') Bongonda, 3-1 (63') Onuachu, 4-1 (81') Bongonda


LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Haalt Racing Genk PO1?

Meest recent

Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

31
31
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

48
48
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

36
36
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

170
170
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

69
69
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

50
50
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

180
180
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

370
370
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

138
138
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

157
157
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

80
80
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

146
146
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

486
486
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

171
171
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

98
98
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

665
665
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

195
195
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

51
51
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

933
933
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

165
165
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

299
299
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

557
557
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

863
863
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1013
1013

Meer sportnieuws