Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

321 stemmen
Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

Na een zwakke eerste en een prima tweede helft heeft John Van den Brom zijn eerste opdracht met Racing Genk tot een goed einde gebracht. Een verrassend sterk Moeskroen nam de voorsprong in de eerste helft maar was fysiek duidelijk niet in staat om dit negentig minuten vol te houden. Na de rust zette Blauw-Wit orde op zaken.

John Van den Brom stond voor zijn vuurdoop bij Racing Genk als T1. De Limburgers deden het onder de vertrokken Thorup prima en ook interim-trainer Oliveiri loodste Genk naar een zege in de derby tegen STVV. Hierdoor was de voormalig landskampioen opgeklommen richting de eerste vier. Moeskroen van zijn kant kon door een laks coronabeleid al ruim een maand niet meer voetballen, het was een vraagteken wat het team van de eveneens nieuwe trainer Simao waard was vanavond. Bij de thuisploeg kreeg Heynen een basisplaats, bij Les Hurlus stonden onder meer Bakic en Gnohéré in de startende elf van Simao.
Verrassend Moeskroen geeft Genk prima partij
Een verrassend energiek en goed voetballend Moeskroen opende sterk in de Luminus Arena. Na tien minuten spelen moest Vukovic al met een prachtige redding uitpakken om een schicht van Olinga nog uit zijn doel te houden. Aan de overzijde was Koffi alert op pogingen van Bongonda en Onuachu. Racing Genk had aardig wat last met een prima georganiseerd bezoekend elftal en werd op het halfuur ook op achterstand geplaatst: Bakic met de prima voorzet en aan de tweede paal tikte Da Costa knap met buitenkant voet in doel: 0-1 voor Les Hurlus. Van den Brom zag zijn ploeg matig voor de dag komen maar op slag van rust maakte Ito na een knappe slalom toch weer gelijk: 1-1. Halfweg had Blauw-Wit nog wel wat werk voor de boeg.

Op slag van rust zorgt Ito nog voor een 1-1 ruststand.
Bongonda wijst zijn ploeg andermaal de weg
De thuisploeg kwam na de rust veel beter voor de dag en al in de eerste vijf minuten kregen Bongonda en Uronen prima kansen, Koffi stond voorlopig pal. Bongonda was na de rust een gesel voor de Moeskroense defensie en verloste nog voor het uur de thuisploeg door na een prachtige solo raak te treffen: 2-1. Blauw-Wit was nu helemaal 'los' en na een twijfelachtige tussenkomst van Koffi mocht Onuachu iets voorbij het uur zijn tiende van de competitie binnen koppen: 3-1. Moeskroen was nergens meer na de rust, verder dan een flauw schot van Ciranni, halfweg de tweede periode, kwam het voorlopig niet meer. Op tien minuten van het einde werd de nederlaag nog wat zwaarder voor de bezoekers, Bongonda maakte er na een fraaie aanval 4-1 van. Zo werd het uiteindelijk een prima debuut voor Van den Brom, Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
0-1 (34') Da Costa, 1-1 (45+2') Ito, 2-1 (55') Bongonda, 3-1 (63') Onuachu, 4-1 (81') Bongonda


LEES OOK: ‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

Haalt Racing Genk PO1?

Meest recent

'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

0
0
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

2
2
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

32
32
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

54
54
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

43
43
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

75
75
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

48
48
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

460
460
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

124
124
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

66
66
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

297
297
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

55
55
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

92
92
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

151
151
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

188
188
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

125
125
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

436
436
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

395
395
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

142
142
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

183
183
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

125
125
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

591
591
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

205
205
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

241
241
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

58
58

Meer sportnieuws