Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

door
Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

Na een zwakke eerste en een prima tweede helft heeft John Van den Brom zijn eerste opdracht met Racing Genk tot een goed einde gebracht. Een verrassend sterk Moeskroen nam de voorsprong in de eerste helft maar was fysiek duidelijk niet in staat om dit negentig minuten vol te houden. Na de rust zette Blauw-Wit orde op zaken.

John Van den Brom stond voor zijn vuurdoop bij Racing Genk als T1. De Limburgers deden het onder de vertrokken Thorup prima en ook interim-trainer Oliveiri loodste Genk naar een zege in de derby tegen STVV. Hierdoor was de voormalig landskampioen opgeklommen richting de eerste vier. Moeskroen van zijn kant kon door een laks coronabeleid al ruim een maand niet meer voetballen, het was een vraagteken wat het team van de eveneens nieuwe trainer Simao waard was vanavond. Bij de thuisploeg kreeg Heynen een basisplaats, bij Les Hurlus stonden onder meer Bakic en Gnohéré in de startende elf van Simao.
Verrassend Moeskroen geeft Genk prima partij
Een verrassend energiek en goed voetballend Moeskroen opende sterk in de Luminus Arena. Na tien minuten spelen moest Vukovic al met een prachtige redding uitpakken om een schicht van Olinga nog uit zijn doel te houden. Aan de overzijde was Koffi alert op pogingen van Bongonda en Onuachu. Racing Genk had aardig wat last met een prima georganiseerd bezoekend elftal en werd op het halfuur ook op achterstand geplaatst: Bakic met de prima voorzet en aan de tweede paal tikte Da Costa knap met buitenkant voet in doel: 0-1 voor Les Hurlus. Van den Brom zag zijn ploeg matig voor de dag komen maar op slag van rust maakte Ito na een knappe slalom toch weer gelijk: 1-1. Halfweg had Blauw-Wit nog wel wat werk voor de boeg.

Op slag van rust zorgt Ito nog voor een 1-1 ruststand.
Bongonda wijst zijn ploeg andermaal de weg
De thuisploeg kwam na de rust veel beter voor de dag en al in de eerste vijf minuten kregen Bongonda en Uronen prima kansen, Koffi stond voorlopig pal. Bongonda was na de rust een gesel voor de Moeskroense defensie en verloste nog voor het uur de thuisploeg door na een prachtige solo raak te treffen: 2-1. Blauw-Wit was nu helemaal 'los' en na een twijfelachtige tussenkomst van Koffi mocht Onuachu iets voorbij het uur zijn tiende van de competitie binnen koppen: 3-1. Moeskroen was nergens meer na de rust, verder dan een flauw schot van Ciranni, halfweg de tweede periode, kwam het voorlopig niet meer. Op tien minuten van het einde werd de nederlaag nog wat zwaarder voor de bezoekers, Bongonda maakte er na een fraaie aanval 4-1 van. Zo werd het uiteindelijk een prima debuut voor Van den Brom, Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
0-1 (34') Da Costa, 1-1 (45+2') Ito, 2-1 (55') Bongonda, 3-1 (63') Onuachu, 4-1 (81') Bongonda


LEES OOK: Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Haalt Racing Genk PO1?

Meest recent

"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

14
14
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

13
13
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

30
30
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

90
90
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

290
290
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

57
57
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

72
72
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

38
38
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

102
102
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

221
221
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

101
101
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

393
393
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

98
98
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

232
232
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

156
156
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

357
357
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

113
113
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

98
98
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

919
919
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

495
495
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

15
15
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

307
307
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

338
338
Anderlecht liet hem gaan… en krijgt nu spijt

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

240
240

Meer sportnieuws