Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

321 stemmen
Droomdebuut voor Van den Brom met ruime zege tegen Moeskroen

Na een zwakke eerste en een prima tweede helft heeft John Van den Brom zijn eerste opdracht met Racing Genk tot een goed einde gebracht. Een verrassend sterk Moeskroen nam de voorsprong in de eerste helft maar was fysiek duidelijk niet in staat om dit negentig minuten vol te houden. Na de rust zette Blauw-Wit orde op zaken.

John Van den Brom stond voor zijn vuurdoop bij Racing Genk als T1. De Limburgers deden het onder de vertrokken Thorup prima en ook interim-trainer Oliveiri loodste Genk naar een zege in de derby tegen STVV. Hierdoor was de voormalig landskampioen opgeklommen richting de eerste vier. Moeskroen van zijn kant kon door een laks coronabeleid al ruim een maand niet meer voetballen, het was een vraagteken wat het team van de eveneens nieuwe trainer Simao waard was vanavond. Bij de thuisploeg kreeg Heynen een basisplaats, bij Les Hurlus stonden onder meer Bakic en Gnohéré in de startende elf van Simao.
Verrassend Moeskroen geeft Genk prima partij
Een verrassend energiek en goed voetballend Moeskroen opende sterk in de Luminus Arena. Na tien minuten spelen moest Vukovic al met een prachtige redding uitpakken om een schicht van Olinga nog uit zijn doel te houden. Aan de overzijde was Koffi alert op pogingen van Bongonda en Onuachu. Racing Genk had aardig wat last met een prima georganiseerd bezoekend elftal en werd op het halfuur ook op achterstand geplaatst: Bakic met de prima voorzet en aan de tweede paal tikte Da Costa knap met buitenkant voet in doel: 0-1 voor Les Hurlus. Van den Brom zag zijn ploeg matig voor de dag komen maar op slag van rust maakte Ito na een knappe slalom toch weer gelijk: 1-1. Halfweg had Blauw-Wit nog wel wat werk voor de boeg.

Op slag van rust zorgt Ito nog voor een 1-1 ruststand.
Bongonda wijst zijn ploeg andermaal de weg
De thuisploeg kwam na de rust veel beter voor de dag en al in de eerste vijf minuten kregen Bongonda en Uronen prima kansen, Koffi stond voorlopig pal. Bongonda was na de rust een gesel voor de Moeskroense defensie en verloste nog voor het uur de thuisploeg door na een prachtige solo raak te treffen: 2-1. Blauw-Wit was nu helemaal 'los' en na een twijfelachtige tussenkomst van Koffi mocht Onuachu iets voorbij het uur zijn tiende van de competitie binnen koppen: 3-1. Moeskroen was nergens meer na de rust, verder dan een flauw schot van Ciranni, halfweg de tweede periode, kwam het voorlopig niet meer. Op tien minuten van het einde werd de nederlaag nog wat zwaarder voor de bezoekers, Bongonda maakte er na een fraaie aanval 4-1 van. Zo werd het uiteindelijk een prima debuut voor Van den Brom, Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
0-1 (34') Da Costa, 1-1 (45+2') Ito, 2-1 (55') Bongonda, 3-1 (63') Onuachu, 4-1 (81') Bongonda


Haalt Racing Genk PO1?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

61
61
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

9
9
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

23
23
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

20
20
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

137
137
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

162
162
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

264
264
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

262
262
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

292
292
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

133
133
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

149
149
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

70
70
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

346
346
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

407
407
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

31
31
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

90
90
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

197
197
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

77
77
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

126
126
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

97
97
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

613
613
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

283
283
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

401
401
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

223
223
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

277
277
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

75
75

Meer sportnieuws