Cercle Brugge pakt op een diefje de drie punten mee op de Freethiel

door
Cercle Brugge pakt op een diefje de drie punten mee op de Freethiel

Na een flauwe wedstrijd heeft Cercle Brugge op een diefje de drie punten gepakt op de Freethiel. In een wedstrijd waarin kansen even schaars waren als goed voetbal, benutte de Vereniging vlak voor het einde van elke helft perfect zijn momenten.

Waasland-Beveren stond nog steeds op één van de degradatieplaatsen en had vanavond absoluut nood aan een (thuis)zege tegen Cercle Brugge. De Vereniging begon prima aan het seizoen maar was de laatste weken wat wisselvalliger, met voor de interlandbreak een zure thuisnederlaag tegen Zulte Waregem. Bij Cercle Was Hazard niet van de partij, bij de Waaslanders kreeg topschutter Heymans nog eens een basisplaats.
Efficiënt Cercle komt op slag van rust op voorsprong
De thuisploeg opende sterk en na een fraaie actie en dito corner van Koita verdween de eerste Beverse kans op de paal. Cercle herstelde nadien wel het evenwicht maar kon amper gevaarlijk zijn. Op het halfuur trapte Mandjeck de tweede mogelijkheid voor Waasland-Beveren voorlangs. De Vereniging creëerde werkelijk niets maar kwam op slag van rust wel op voorsprong bij zijn eerste kans. Na een prima voorzet van Da Silva Lopes kwam Ugbo in schietpositie en hij knalde de 0-1 in doel. Andermaal moest de ploeg van Nicky Hayen achtervolgen bij de rust.

Een doelpunt van Heymans werd door de VAR afgekeurd.
Ugbo wordt held van de bezoekers met tweede doelpunt
Ook na de pauze was er weinig animo op de Freethiel. Cercle Brugge controleerde en Waasland-Beveren slaagde er nauwelijks in om de defensie van de bezoekers te verontrusten. Een flauwe kopbal van Heymans was op het uur het eerste wapenfeit na de rust. In het slotkwartier ging de ploeg van Nicky Hayen nog verwoed op zoek naar de gelijkmaker maar er was gewoon te weinig kwaliteit aanwezig om echt gevaarlijk te worden. Uiteindelijk werd Ugbo helemaal de held van de bezoekers door in de slotfase ook zijn tweede kans af te ronden: 0-2. Een tweede gele kaart voor Vukotic zorgde helemaal voor een nieuwe rampavond bij Waasland-Beveren, dat opnieuw op weg lijkt naar een lange degradatiestrijd.
Scoreverloop:
0-1 (43') Ugbo, 0-2 (82') Ugbo
Bijzonderheid:
Vukotic (Waasland-Beveren) krijgt een tweede gele kaart (84').

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Zal Waasland-Beveren degraderen?

Meest recent

Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

41
41
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

24
24
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

91
91
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

352
352
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

568
568
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

432
432
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

247
247
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

131
131
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

227
227
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

426
426
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

41
41
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

272
272
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

162
162
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

230
230
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

332
332
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

667
667
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

202
202
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

355
355
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2146
2146
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

253
253
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

657
657
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

186
186
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

331
331
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

387
387

Meer sportnieuws