Cercle Brugge pakt op een diefje de drie punten mee op de Freethiel

door
Cercle Brugge pakt op een diefje de drie punten mee op de Freethiel

Na een flauwe wedstrijd heeft Cercle Brugge op een diefje de drie punten gepakt op de Freethiel. In een wedstrijd waarin kansen even schaars waren als goed voetbal, benutte de Vereniging vlak voor het einde van elke helft perfect zijn momenten.

Waasland-Beveren stond nog steeds op één van de degradatieplaatsen en had vanavond absoluut nood aan een (thuis)zege tegen Cercle Brugge. De Vereniging begon prima aan het seizoen maar was de laatste weken wat wisselvalliger, met voor de interlandbreak een zure thuisnederlaag tegen Zulte Waregem. Bij Cercle Was Hazard niet van de partij, bij de Waaslanders kreeg topschutter Heymans nog eens een basisplaats.
Efficiënt Cercle komt op slag van rust op voorsprong
De thuisploeg opende sterk en na een fraaie actie en dito corner van Koita verdween de eerste Beverse kans op de paal. Cercle herstelde nadien wel het evenwicht maar kon amper gevaarlijk zijn. Op het halfuur trapte Mandjeck de tweede mogelijkheid voor Waasland-Beveren voorlangs. De Vereniging creëerde werkelijk niets maar kwam op slag van rust wel op voorsprong bij zijn eerste kans. Na een prima voorzet van Da Silva Lopes kwam Ugbo in schietpositie en hij knalde de 0-1 in doel. Andermaal moest de ploeg van Nicky Hayen achtervolgen bij de rust.

Een doelpunt van Heymans werd door de VAR afgekeurd.
Ugbo wordt held van de bezoekers met tweede doelpunt
Ook na de pauze was er weinig animo op de Freethiel. Cercle Brugge controleerde en Waasland-Beveren slaagde er nauwelijks in om de defensie van de bezoekers te verontrusten. Een flauwe kopbal van Heymans was op het uur het eerste wapenfeit na de rust. In het slotkwartier ging de ploeg van Nicky Hayen nog verwoed op zoek naar de gelijkmaker maar er was gewoon te weinig kwaliteit aanwezig om echt gevaarlijk te worden. Uiteindelijk werd Ugbo helemaal de held van de bezoekers door in de slotfase ook zijn tweede kans af te ronden: 0-2. Een tweede gele kaart voor Vukotic zorgde helemaal voor een nieuwe rampavond bij Waasland-Beveren, dat opnieuw op weg lijkt naar een lange degradatiestrijd.
Scoreverloop:
0-1 (43') Ugbo, 0-2 (82') Ugbo
Bijzonderheid:
Vukotic (Waasland-Beveren) krijgt een tweede gele kaart (84').

LEES OOK: Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Zal Waasland-Beveren degraderen?

Meest recent

'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

13
13
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

69
69
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

34
34
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

42
42
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

348
348
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

103
103
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

22
22
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

383
383
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

103
103
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

184
184
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

306
306
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

627
627
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

819
819
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

172
172
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

47
47
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

122
122
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

150
150
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

173
173
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

118
118
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

93
93
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

252
252
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

290
290
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

127
127
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

182
182
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

410
410

Meer sportnieuws