Chelsea voorlopig leider na vlotte zege in St. James'

door
Chelsea voorlopig leider na vlotte zege in St. James'

In de Premier League heeft Chelsea FC zaterdagmiddag beslag gelegd op een voorlopige leidersplaats in de Premier League. De Blues haalden het immers zonder grote problemen van Newcastle United. De Londenaren zullen de eerste plaats later dit weekend sowieso moeten afstaan, Liverpool en Leicester spelen zondag immers tegen mekaar.


Chelsea verkeert al weken in een uitstekende vorm, waarbij Hakim Ziyech één van de uitblinkers is. Zaterdagmiddag stond de Marokkaan uiteraard weer in de basis. Al na tien minuten kwamen de bezoekers op voorsprong, al kwam daar wel wat geluk bij kijken. Bij een dood spelmoment zette Mason Mount gevaarlijk voor, Newcastle-verdediger Federico Fernández probeerde de inlopende Ben Chilwell van scoren te beletten, maar kon daarbij niet voorkomen dat hij de bal zelf over de doellijn liep.

Chelsea controleerde de wedstrijd en kreeg behoorlijk wat kansen, maar slaagde er lang niet in de marge te verdubbelen. Met slechts één goal verschil bleef het daardoor lang onnodig spannend. Halverwege de tweede helft kwam de beslissing alsnog. Bij een counter zette Timo Werner vanaf eigen helft een fraaie rush in en sneed voor de defensie van The Magpies. Met een steekpass bereikte de Duitser Tammy Abraham, die via de paal scoorde.

Niet veel later was het Ziyech die Werner voor de doelman zette. De aanvaller omspeelde Karl Darlow en scoorde, al stond hij nipt in buitenspelpositie. In de blessuretijd kreeg Andy Carroll nog een kans om doel te treffen, maar hij vond het zijnet. Zo won Chelsea met 0-2 en staat het net als Leicester City op achttien punten. The Foxes kunnen dit weekend de leiding terug overnemen, terwijl de Londenaren ook de verrichtingen van Tottenham Hotspur, Liverpool en Southampton in de gaten zullen houden.

LEES OOK: Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

Dit Chelsea is een titelfavoriet ...

Meest recent

NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

20
20
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

88
88
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

65
65
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

79
79
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

30
30
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

159
159
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

33
33
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

80
80
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

426
426
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

193
193
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

88
88
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

247
247
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

349
349
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

261
261
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

525
525
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

434
434
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

159
159
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

37
37
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

94
94
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

90
90
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

98
98
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

176
176
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

179
179

Meer sportnieuws