Chelsea voorlopig leider na vlotte zege in St. James'

70
Chelsea voorlopig leider na vlotte zege in St. James'

In de Premier League heeft Chelsea FC zaterdagmiddag beslag gelegd op een voorlopige leidersplaats in de Premier League. De Blues haalden het immers zonder grote problemen van Newcastle United. De Londenaren zullen de eerste plaats later dit weekend sowieso moeten afstaan, Liverpool en Leicester spelen zondag immers tegen mekaar.


Chelsea verkeert al weken in een uitstekende vorm, waarbij Hakim Ziyech één van de uitblinkers is. Zaterdagmiddag stond de Marokkaan uiteraard weer in de basis. Al na tien minuten kwamen de bezoekers op voorsprong, al kwam daar wel wat geluk bij kijken. Bij een dood spelmoment zette Mason Mount gevaarlijk voor, Newcastle-verdediger Federico Fernández probeerde de inlopende Ben Chilwell van scoren te beletten, maar kon daarbij niet voorkomen dat hij de bal zelf over de doellijn liep.

Chelsea controleerde de wedstrijd en kreeg behoorlijk wat kansen, maar slaagde er lang niet in de marge te verdubbelen. Met slechts één goal verschil bleef het daardoor lang onnodig spannend. Halverwege de tweede helft kwam de beslissing alsnog. Bij een counter zette Timo Werner vanaf eigen helft een fraaie rush in en sneed voor de defensie van The Magpies. Met een steekpass bereikte de Duitser Tammy Abraham, die via de paal scoorde.

Niet veel later was het Ziyech die Werner voor de doelman zette. De aanvaller omspeelde Karl Darlow en scoorde, al stond hij nipt in buitenspelpositie. In de blessuretijd kreeg Andy Carroll nog een kans om doel te treffen, maar hij vond het zijnet. Zo won Chelsea met 0-2 en staat het net als Leicester City op achttien punten. The Foxes kunnen dit weekend de leiding terug overnemen, terwijl de Londenaren ook de verrichtingen van Tottenham Hotspur, Liverpool en Southampton in de gaten zullen houden.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Dit Chelsea is een titelfavoriet ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

15
15
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

30
30
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

32
32
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

100
100
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

75
75
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

42
42
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

215
215
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws