Chelsea voorlopig leider na vlotte zege in St. James'

70 stemmen
Chelsea voorlopig leider na vlotte zege in St. James'

In de Premier League heeft Chelsea FC zaterdagmiddag beslag gelegd op een voorlopige leidersplaats in de Premier League. De Blues haalden het immers zonder grote problemen van Newcastle United. De Londenaren zullen de eerste plaats later dit weekend sowieso moeten afstaan, Liverpool en Leicester spelen zondag immers tegen mekaar.


Chelsea verkeert al weken in een uitstekende vorm, waarbij Hakim Ziyech één van de uitblinkers is. Zaterdagmiddag stond de Marokkaan uiteraard weer in de basis. Al na tien minuten kwamen de bezoekers op voorsprong, al kwam daar wel wat geluk bij kijken. Bij een dood spelmoment zette Mason Mount gevaarlijk voor, Newcastle-verdediger Federico Fernández probeerde de inlopende Ben Chilwell van scoren te beletten, maar kon daarbij niet voorkomen dat hij de bal zelf over de doellijn liep.

Chelsea controleerde de wedstrijd en kreeg behoorlijk wat kansen, maar slaagde er lang niet in de marge te verdubbelen. Met slechts één goal verschil bleef het daardoor lang onnodig spannend. Halverwege de tweede helft kwam de beslissing alsnog. Bij een counter zette Timo Werner vanaf eigen helft een fraaie rush in en sneed voor de defensie van The Magpies. Met een steekpass bereikte de Duitser Tammy Abraham, die via de paal scoorde.

Niet veel later was het Ziyech die Werner voor de doelman zette. De aanvaller omspeelde Karl Darlow en scoorde, al stond hij nipt in buitenspelpositie. In de blessuretijd kreeg Andy Carroll nog een kans om doel te treffen, maar hij vond het zijnet. Zo won Chelsea met 0-2 en staat het net als Leicester City op achttien punten. The Foxes kunnen dit weekend de leiding terug overnemen, terwijl de Londenaren ook de verrichtingen van Tottenham Hotspur, Liverpool en Southampton in de gaten zullen houden.

LEES OOK: 'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Dit Chelsea is een titelfavoriet ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

19
19
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

52
52
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

103
103
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

21
21
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

35
35
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

48
48
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

87
87
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

74
74
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

444
444
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

206
206
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

314
314
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

179
179
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

209
209
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

508
508
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

134
134

Meer sportnieuws