Chelsea voorlopig leider na vlotte zege in St. James'

door
Chelsea voorlopig leider na vlotte zege in St. James'

In de Premier League heeft Chelsea FC zaterdagmiddag beslag gelegd op een voorlopige leidersplaats in de Premier League. De Blues haalden het immers zonder grote problemen van Newcastle United. De Londenaren zullen de eerste plaats later dit weekend sowieso moeten afstaan, Liverpool en Leicester spelen zondag immers tegen mekaar.


Chelsea verkeert al weken in een uitstekende vorm, waarbij Hakim Ziyech één van de uitblinkers is. Zaterdagmiddag stond de Marokkaan uiteraard weer in de basis. Al na tien minuten kwamen de bezoekers op voorsprong, al kwam daar wel wat geluk bij kijken. Bij een dood spelmoment zette Mason Mount gevaarlijk voor, Newcastle-verdediger Federico Fernández probeerde de inlopende Ben Chilwell van scoren te beletten, maar kon daarbij niet voorkomen dat hij de bal zelf over de doellijn liep.

Chelsea controleerde de wedstrijd en kreeg behoorlijk wat kansen, maar slaagde er lang niet in de marge te verdubbelen. Met slechts één goal verschil bleef het daardoor lang onnodig spannend. Halverwege de tweede helft kwam de beslissing alsnog. Bij een counter zette Timo Werner vanaf eigen helft een fraaie rush in en sneed voor de defensie van The Magpies. Met een steekpass bereikte de Duitser Tammy Abraham, die via de paal scoorde.

Niet veel later was het Ziyech die Werner voor de doelman zette. De aanvaller omspeelde Karl Darlow en scoorde, al stond hij nipt in buitenspelpositie. In de blessuretijd kreeg Andy Carroll nog een kans om doel te treffen, maar hij vond het zijnet. Zo won Chelsea met 0-2 en staat het net als Leicester City op achttien punten. The Foxes kunnen dit weekend de leiding terug overnemen, terwijl de Londenaren ook de verrichtingen van Tottenham Hotspur, Liverpool en Southampton in de gaten zullen houden.

LEES OOK: 'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Dit Chelsea is een titelfavoriet ...

Meest recent

Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

0
0
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

29
29
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

106
106
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

97
97
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

144
144
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

132
132
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

195
195
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

106
106
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

269
269
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

70
70
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

282
282
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

272
272
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

138
138
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

140
140
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

83
83
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

156
156
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

289
289
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

404
404
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

58
58
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

119
119
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

382
382
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

268
268
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

130
130
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

747
747
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158

Meer sportnieuws