Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

736
Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

Heel wat clubs zijn op financieel vlak zwaar getroffen door de coronacrisis. In België is er echter één opvallende uitzondering te zien: KRC Genk. De Limburgers boekten vorig jaar een recordomzet van 127 miljoen euro. Een stijging van 71 miljoen euro in vergelijking met vorig jaar én meteen goed voor een Belgisch record.


De uitstekende cijfers zijn te danken aan de deelname aan de Champions League en de verkoop van topspelers als Sander Berge, Leandro Trossard, Ally Samatta en Ruslan Malinovskyi. Zij zorgden ervoor dat er heel wat transferinkomsten aan de jaarrekening toegevoegd mochten worden. Nooit eerder kon een Belgische club zulke recordcijfers voorleggen. Genk zou het geld alvast willen gebruiken om te investeren in de infrastructuur.

UPDATE 17u23
Op financieel vlak beleven ze in de Luminus Arena dus gouden tijden, al brengt Het Nieuwsblad toch enige nuance aan. Zo gaat het dagblad dieper in op de 20 miljoen die de Limburgers opzij zetten voor "uitzonderlijke risico's en kosten". Daarbij wordt in de eerste plaats natuurlijk gedacht aan de impact van de coronacrisis, al blijkt er toch nog iets meer aan de hand. Volgens de krant kreeg Genk van de fiscus namelijk een aanslag voor 2016 en 2017 van bijna 17 miljoen.

Reden daarvoor is de status van de club als vzw, waardoor ze geen vennootschaps­belasting moet betalen. Iets wat de fiscus dus betwist. HNB merkt op dat Genk zo een fikse kater kan oplopen. Indien het aan het kortste eind trekt, en dus niet langer wordt beschouwd als een vereniging zonder winstoogmerk, dreigt het tenslotte 25 procent van alle winsten te moeten afstaan. Mét terugwerkende kracht voor de vorige seizoenen, wat dan een stevige duit zou kosten.

UPDATE 20/11
De situatie wordt er niet bepaald rooskleuriger op in de Luminus Arena, want na advies te hebben ingewonnen bij experts lijkt de kans volgens Het Nieuwsblad klein dat Genk aan het oordeel van de fiscus kan ontsnappen. Meer zelfs: wellicht zullen de Limburgers ook voor het seizoen 2019-2020 nog belast worden. Vermits de winst toen bijna 50 miljoen bedroeg, zou dat nog eens een kleine 15 miljoen schelen.

In totaal dreigt Genk op die manier binnenkort voor 31,4 miljoen in het krijt te staan bij de fiscus. Gelukkig kan die volgens de krant wel slechts drie jaar teruggaan in de tijd, dus de eerdere winsten blijven onaangeroerd. Bovendien kunnen de Limburgers hun achterstallige betalingen dan nog spreiden over meerdere jaren, en zullen er ongetwijfeld eerst nog een aantal juridische procedures volgen.

LEES OOK: Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Denkt u dat Genk dit volledige bedrag zal moeten ophoesten?

Meest recent

Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

31
31
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

168
168
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

39
39
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

94
94
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

44
44
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

551
551
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

222
222
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

377
377
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

349
349
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

528
528
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

164
164
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

83
83
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

225
225
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

493
493
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

806
806
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

746
746
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

909
909
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

799
799
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

482
482
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

88
88
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

252
252
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

30
30
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

126
126
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

508
508
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

500
500

Meer sportnieuws