Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

736
Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

Heel wat clubs zijn op financieel vlak zwaar getroffen door de coronacrisis. In België is er echter één opvallende uitzondering te zien: KRC Genk. De Limburgers boekten vorig jaar een recordomzet van 127 miljoen euro. Een stijging van 71 miljoen euro in vergelijking met vorig jaar én meteen goed voor een Belgisch record.


De uitstekende cijfers zijn te danken aan de deelname aan de Champions League en de verkoop van topspelers als Sander Berge, Leandro Trossard, Ally Samatta en Ruslan Malinovskyi. Zij zorgden ervoor dat er heel wat transferinkomsten aan de jaarrekening toegevoegd mochten worden. Nooit eerder kon een Belgische club zulke recordcijfers voorleggen. Genk zou het geld alvast willen gebruiken om te investeren in de infrastructuur.

UPDATE 17u23
Op financieel vlak beleven ze in de Luminus Arena dus gouden tijden, al brengt Het Nieuwsblad toch enige nuance aan. Zo gaat het dagblad dieper in op de 20 miljoen die de Limburgers opzij zetten voor "uitzonderlijke risico's en kosten". Daarbij wordt in de eerste plaats natuurlijk gedacht aan de impact van de coronacrisis, al blijkt er toch nog iets meer aan de hand. Volgens de krant kreeg Genk van de fiscus namelijk een aanslag voor 2016 en 2017 van bijna 17 miljoen.

Reden daarvoor is de status van de club als vzw, waardoor ze geen vennootschaps­belasting moet betalen. Iets wat de fiscus dus betwist. HNB merkt op dat Genk zo een fikse kater kan oplopen. Indien het aan het kortste eind trekt, en dus niet langer wordt beschouwd als een vereniging zonder winstoogmerk, dreigt het tenslotte 25 procent van alle winsten te moeten afstaan. Mét terugwerkende kracht voor de vorige seizoenen, wat dan een stevige duit zou kosten.

UPDATE 20/11
De situatie wordt er niet bepaald rooskleuriger op in de Luminus Arena, want na advies te hebben ingewonnen bij experts lijkt de kans volgens Het Nieuwsblad klein dat Genk aan het oordeel van de fiscus kan ontsnappen. Meer zelfs: wellicht zullen de Limburgers ook voor het seizoen 2019-2020 nog belast worden. Vermits de winst toen bijna 50 miljoen bedroeg, zou dat nog eens een kleine 15 miljoen schelen.

In totaal dreigt Genk op die manier binnenkort voor 31,4 miljoen in het krijt te staan bij de fiscus. Gelukkig kan die volgens de krant wel slechts drie jaar teruggaan in de tijd, dus de eerdere winsten blijven onaangeroerd. Bovendien kunnen de Limburgers hun achterstallige betalingen dan nog spreiden over meerdere jaren, en zullen er ongetwijfeld eerst nog een aantal juridische procedures volgen.

LEES OOK: Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Denkt u dat Genk dit volledige bedrag zal moeten ophoesten?

Meest recent

Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

10
10
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

20
20
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

53
53
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

11
11
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

137
137
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

272
272
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

31
31
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

144
144
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

72
72
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

78
78
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

153
153
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

124
124
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

38
38
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

193
193
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

360
360
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

73
73
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

233
233
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

839
839
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

261
261
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

401
401
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

241
241
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

503
503
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

49
49
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

45
45
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

48
48

Meer sportnieuws