Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

736 stemmen
Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

Heel wat clubs zijn op financieel vlak zwaar getroffen door de coronacrisis. In België is er echter één opvallende uitzondering te zien: KRC Genk. De Limburgers boekten vorig jaar een recordomzet van 127 miljoen euro. Een stijging van 71 miljoen euro in vergelijking met vorig jaar én meteen goed voor een Belgisch record.


De uitstekende cijfers zijn te danken aan de deelname aan de Champions League en de verkoop van topspelers als Sander Berge, Leandro Trossard, Ally Samatta en Ruslan Malinovskyi. Zij zorgden ervoor dat er heel wat transferinkomsten aan de jaarrekening toegevoegd mochten worden. Nooit eerder kon een Belgische club zulke recordcijfers voorleggen. Genk zou het geld alvast willen gebruiken om te investeren in de infrastructuur.

UPDATE 17u23
Op financieel vlak beleven ze in de Luminus Arena dus gouden tijden, al brengt Het Nieuwsblad toch enige nuance aan. Zo gaat het dagblad dieper in op de 20 miljoen die de Limburgers opzij zetten voor "uitzonderlijke risico's en kosten". Daarbij wordt in de eerste plaats natuurlijk gedacht aan de impact van de coronacrisis, al blijkt er toch nog iets meer aan de hand. Volgens de krant kreeg Genk van de fiscus namelijk een aanslag voor 2016 en 2017 van bijna 17 miljoen.

Reden daarvoor is de status van de club als vzw, waardoor ze geen vennootschaps­belasting moet betalen. Iets wat de fiscus dus betwist. HNB merkt op dat Genk zo een fikse kater kan oplopen. Indien het aan het kortste eind trekt, en dus niet langer wordt beschouwd als een vereniging zonder winstoogmerk, dreigt het tenslotte 25 procent van alle winsten te moeten afstaan. Mét terugwerkende kracht voor de vorige seizoenen, wat dan een stevige duit zou kosten.

UPDATE 20/11
De situatie wordt er niet bepaald rooskleuriger op in de Luminus Arena, want na advies te hebben ingewonnen bij experts lijkt de kans volgens Het Nieuwsblad klein dat Genk aan het oordeel van de fiscus kan ontsnappen. Meer zelfs: wellicht zullen de Limburgers ook voor het seizoen 2019-2020 nog belast worden. Vermits de winst toen bijna 50 miljoen bedroeg, zou dat nog eens een kleine 15 miljoen schelen.

In totaal dreigt Genk op die manier binnenkort voor 31,4 miljoen in het krijt te staan bij de fiscus. Gelukkig kan die volgens de krant wel slechts drie jaar teruggaan in de tijd, dus de eerdere winsten blijven onaangeroerd. Bovendien kunnen de Limburgers hun achterstallige betalingen dan nog spreiden over meerdere jaren, en zullen er ongetwijfeld eerst nog een aantal juridische procedures volgen.

LEES OOK: ‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Denkt u dat Genk dit volledige bedrag zal moeten ophoesten?

Meest recent

'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

38
38
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

243
243
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

78
78
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

423
423
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

20
20
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

67
67
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

44
44
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

308
308
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

145
145
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

443
443
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

181
181
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

661
661
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

847
847
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

79
79
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

487
487
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1889
1889
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

462
462
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

715
715
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

186
186
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

889
889
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

204
204
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

127
127
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

222
222
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

130
130
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

601
601

Meer sportnieuws