Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

door
Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

Heel wat clubs zijn op financieel vlak zwaar getroffen door de coronacrisis. In België is er echter één opvallende uitzondering te zien: KRC Genk. De Limburgers boekten vorig jaar een recordomzet van 127 miljoen euro. Een stijging van 71 miljoen euro in vergelijking met vorig jaar én meteen goed voor een Belgisch record.


De uitstekende cijfers zijn te danken aan de deelname aan de Champions League en de verkoop van topspelers als Sander Berge, Leandro Trossard, Ally Samatta en Ruslan Malinovskyi. Zij zorgden ervoor dat er heel wat transferinkomsten aan de jaarrekening toegevoegd mochten worden. Nooit eerder kon een Belgische club zulke recordcijfers voorleggen. Genk zou het geld alvast willen gebruiken om te investeren in de infrastructuur.

UPDATE 17u23
Op financieel vlak beleven ze in de Luminus Arena dus gouden tijden, al brengt Het Nieuwsblad toch enige nuance aan. Zo gaat het dagblad dieper in op de 20 miljoen die de Limburgers opzij zetten voor "uitzonderlijke risico's en kosten". Daarbij wordt in de eerste plaats natuurlijk gedacht aan de impact van de coronacrisis, al blijkt er toch nog iets meer aan de hand. Volgens de krant kreeg Genk van de fiscus namelijk een aanslag voor 2016 en 2017 van bijna 17 miljoen.

Reden daarvoor is de status van de club als vzw, waardoor ze geen vennootschaps­belasting moet betalen. Iets wat de fiscus dus betwist. HNB merkt op dat Genk zo een fikse kater kan oplopen. Indien het aan het kortste eind trekt, en dus niet langer wordt beschouwd als een vereniging zonder winstoogmerk, dreigt het tenslotte 25 procent van alle winsten te moeten afstaan. Mét terugwerkende kracht voor de vorige seizoenen, wat dan een stevige duit zou kosten.

UPDATE 20/11
De situatie wordt er niet bepaald rooskleuriger op in de Luminus Arena, want na advies te hebben ingewonnen bij experts lijkt de kans volgens Het Nieuwsblad klein dat Genk aan het oordeel van de fiscus kan ontsnappen. Meer zelfs: wellicht zullen de Limburgers ook voor het seizoen 2019-2020 nog belast worden. Vermits de winst toen bijna 50 miljoen bedroeg, zou dat nog eens een kleine 15 miljoen schelen.

In totaal dreigt Genk op die manier binnenkort voor 31,4 miljoen in het krijt te staan bij de fiscus. Gelukkig kan die volgens de krant wel slechts drie jaar teruggaan in de tijd, dus de eerdere winsten blijven onaangeroerd. Bovendien kunnen de Limburgers hun achterstallige betalingen dan nog spreiden over meerdere jaren, en zullen er ongetwijfeld eerst nog een aantal juridische procedures volgen.

LEES OOK: 'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Denkt u dat Genk dit volledige bedrag zal moeten ophoesten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

64
64
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

14
14
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

60
60
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

89
89
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

101
101
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

47
47
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

178
178
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

109
109
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

206
206
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

222
222
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

177
177
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

273
273
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

244
244
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

64
64
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

311
311
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

272
272
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

194
194
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

257
257
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

139
139
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

506
506
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

155
155
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

100
100
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

193
193
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

306
306
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

197
197
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

273
273

Meer sportnieuws