Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

door
Genk in vieze papieren: ruim 30 miljoen op het spel

Heel wat clubs zijn op financieel vlak zwaar getroffen door de coronacrisis. In België is er echter één opvallende uitzondering te zien: KRC Genk. De Limburgers boekten vorig jaar een recordomzet van 127 miljoen euro. Een stijging van 71 miljoen euro in vergelijking met vorig jaar én meteen goed voor een Belgisch record.


De uitstekende cijfers zijn te danken aan de deelname aan de Champions League en de verkoop van topspelers als Sander Berge, Leandro Trossard, Ally Samatta en Ruslan Malinovskyi. Zij zorgden ervoor dat er heel wat transferinkomsten aan de jaarrekening toegevoegd mochten worden. Nooit eerder kon een Belgische club zulke recordcijfers voorleggen. Genk zou het geld alvast willen gebruiken om te investeren in de infrastructuur.

UPDATE 17u23
Op financieel vlak beleven ze in de Luminus Arena dus gouden tijden, al brengt Het Nieuwsblad toch enige nuance aan. Zo gaat het dagblad dieper in op de 20 miljoen die de Limburgers opzij zetten voor "uitzonderlijke risico's en kosten". Daarbij wordt in de eerste plaats natuurlijk gedacht aan de impact van de coronacrisis, al blijkt er toch nog iets meer aan de hand. Volgens de krant kreeg Genk van de fiscus namelijk een aanslag voor 2016 en 2017 van bijna 17 miljoen.

Reden daarvoor is de status van de club als vzw, waardoor ze geen vennootschaps­belasting moet betalen. Iets wat de fiscus dus betwist. HNB merkt op dat Genk zo een fikse kater kan oplopen. Indien het aan het kortste eind trekt, en dus niet langer wordt beschouwd als een vereniging zonder winstoogmerk, dreigt het tenslotte 25 procent van alle winsten te moeten afstaan. Mét terugwerkende kracht voor de vorige seizoenen, wat dan een stevige duit zou kosten.

UPDATE 20/11
De situatie wordt er niet bepaald rooskleuriger op in de Luminus Arena, want na advies te hebben ingewonnen bij experts lijkt de kans volgens Het Nieuwsblad klein dat Genk aan het oordeel van de fiscus kan ontsnappen. Meer zelfs: wellicht zullen de Limburgers ook voor het seizoen 2019-2020 nog belast worden. Vermits de winst toen bijna 50 miljoen bedroeg, zou dat nog eens een kleine 15 miljoen schelen.

In totaal dreigt Genk op die manier binnenkort voor 31,4 miljoen in het krijt te staan bij de fiscus. Gelukkig kan die volgens de krant wel slechts drie jaar teruggaan in de tijd, dus de eerdere winsten blijven onaangeroerd. Bovendien kunnen de Limburgers hun achterstallige betalingen dan nog spreiden over meerdere jaren, en zullen er ongetwijfeld eerst nog een aantal juridische procedures volgen.

LEES OOK: Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Denkt u dat Genk dit volledige bedrag zal moeten ophoesten?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

38
38
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

151
151
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

22
22
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

16
16
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

40
40
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

72
72
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

20
20
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

50
50
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

41
41
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

84
84
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

39
39
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

166
166
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

118
118
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

688
688
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

205
205
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws