'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

731 stemmen
'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

De Rode Duivels hebben zich deze week weten te plaatsen voor de Final Four van de Nations League dankzij een zes op zes tegen Engeland en Denemarken, waardoor ze zich nu volop kunnen richten op hun volgende doel: het EK. Komende zomer gaan de Belgen op zoek naar een eerste trofee, maar daarvoor zal Roberto Martinez nog enkele knopen moeten doorhakken.


De bondscoach kiest immers doorgaans voor een ruime selectie van 27 à 28 spelers, maar zal op het EK maar 23 spelers mee mogen nemen. Volgens L'Avenir zijn negentien spelers indien fit al zeker van de partij komende zomer: doelmannen Courtois, Mignolet en Casteels, verdedigers Alderweireld, Vertonghen, Denayer en Boyata, flankspelers Meunier, Castagne, Carrasco en Thorgan Hazard, (offensieve) middenvelders Witsel, Dendoncker, Tielemans, De Bruyne, Mertens en Eden Hazard en spitsen Lukaku en Batshuayi.

Dat betekent dat er dus nog vier plaatsen niet helemaal ingevuld zijn, waardoor er nog ruimte is voor één of twee verdedigers en twee of drie (offensieve) middenvelders. De kans dat er met Benteke nog een derde pure spits meegenomen wordt, wordt miniem geschat. Achterin lijkt Thomas Vermaelen nog een zekerheid als hij weer uit Japan mag afreizen. Mocht dat niet lukken, zou Hannes Delcroix in beeld kunnen komen door het gebrek aan linksvoetigen. Ook Mechele en Vanheusden mogen nog dromen.

Als (offensieve) middenvelders lijken Praet en Chadli nog de grootste kanshebbers op een selectie te zijn. Afhankelijk van hoeveel verdedigers Martinez oproept, zouden ook Verschaeren, Trossard en Doku nog in beeld kunnen komen. Voor spelers als Vanaken, Origi, Lukebakio en Januzaj ziet het er niet zo goed uit.

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Moet Verschaeren mee naar het EK?

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

1
1
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

95
95
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

155
155
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

88
88
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

37
37
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

473
473
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

86
86
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

108
108
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

138
138
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

134
134
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

60
60
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

407
407
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

130
130
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

158
158
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

564
564
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

160
160
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

159
159
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

405
405
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

797
797

Meer sportnieuws