'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

door
'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

De Rode Duivels hebben zich deze week weten te plaatsen voor de Final Four van de Nations League dankzij een zes op zes tegen Engeland en Denemarken, waardoor ze zich nu volop kunnen richten op hun volgende doel: het EK. Komende zomer gaan de Belgen op zoek naar een eerste trofee, maar daarvoor zal Roberto Martinez nog enkele knopen moeten doorhakken.


De bondscoach kiest immers doorgaans voor een ruime selectie van 27 à 28 spelers, maar zal op het EK maar 23 spelers mee mogen nemen. Volgens L'Avenir zijn negentien spelers indien fit al zeker van de partij komende zomer: doelmannen Courtois, Mignolet en Casteels, verdedigers Alderweireld, Vertonghen, Denayer en Boyata, flankspelers Meunier, Castagne, Carrasco en Thorgan Hazard, (offensieve) middenvelders Witsel, Dendoncker, Tielemans, De Bruyne, Mertens en Eden Hazard en spitsen Lukaku en Batshuayi.

Dat betekent dat er dus nog vier plaatsen niet helemaal ingevuld zijn, waardoor er nog ruimte is voor één of twee verdedigers en twee of drie (offensieve) middenvelders. De kans dat er met Benteke nog een derde pure spits meegenomen wordt, wordt miniem geschat. Achterin lijkt Thomas Vermaelen nog een zekerheid als hij weer uit Japan mag afreizen. Mocht dat niet lukken, zou Hannes Delcroix in beeld kunnen komen door het gebrek aan linksvoetigen. Ook Mechele en Vanheusden mogen nog dromen.

Als (offensieve) middenvelders lijken Praet en Chadli nog de grootste kanshebbers op een selectie te zijn. Afhankelijk van hoeveel verdedigers Martinez oproept, zouden ook Verschaeren, Trossard en Doku nog in beeld kunnen komen. Voor spelers als Vanaken, Origi, Lukebakio en Januzaj ziet het er niet zo goed uit.

LEES OOK: Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Moet Verschaeren mee naar het EK?

Meest recent

HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

69
69
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

84
84
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

30
30
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

157
157
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

142
142
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

635
635
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

256
256
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

210
210
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

90
90
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

209
209
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

83
83
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

188
188
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

145
145
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

135
135
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

327
327
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

333
333
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

567
567
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

229
229
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

298
298
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

250
250
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

159
159
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

136
136
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

418
418
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

493
493

Meer sportnieuws