'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

door
'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

De Rode Duivels hebben zich deze week weten te plaatsen voor de Final Four van de Nations League dankzij een zes op zes tegen Engeland en Denemarken, waardoor ze zich nu volop kunnen richten op hun volgende doel: het EK. Komende zomer gaan de Belgen op zoek naar een eerste trofee, maar daarvoor zal Roberto Martinez nog enkele knopen moeten doorhakken.


De bondscoach kiest immers doorgaans voor een ruime selectie van 27 à 28 spelers, maar zal op het EK maar 23 spelers mee mogen nemen. Volgens L'Avenir zijn negentien spelers indien fit al zeker van de partij komende zomer: doelmannen Courtois, Mignolet en Casteels, verdedigers Alderweireld, Vertonghen, Denayer en Boyata, flankspelers Meunier, Castagne, Carrasco en Thorgan Hazard, (offensieve) middenvelders Witsel, Dendoncker, Tielemans, De Bruyne, Mertens en Eden Hazard en spitsen Lukaku en Batshuayi.

Dat betekent dat er dus nog vier plaatsen niet helemaal ingevuld zijn, waardoor er nog ruimte is voor één of twee verdedigers en twee of drie (offensieve) middenvelders. De kans dat er met Benteke nog een derde pure spits meegenomen wordt, wordt miniem geschat. Achterin lijkt Thomas Vermaelen nog een zekerheid als hij weer uit Japan mag afreizen. Mocht dat niet lukken, zou Hannes Delcroix in beeld kunnen komen door het gebrek aan linksvoetigen. Ook Mechele en Vanheusden mogen nog dromen.

Als (offensieve) middenvelders lijken Praet en Chadli nog de grootste kanshebbers op een selectie te zijn. Afhankelijk van hoeveel verdedigers Martinez oproept, zouden ook Verschaeren, Trossard en Doku nog in beeld kunnen komen. Voor spelers als Vanaken, Origi, Lukebakio en Januzaj ziet het er niet zo goed uit.

LEES OOK: Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

Moet Verschaeren mee naar het EK?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

78
78
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

106
106
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

158
158
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

327
327
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

118
118
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

56
56
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

570
570
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

324
324
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

138
138
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

314
314
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

868
868
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

138
138
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

328
328
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

343
343
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

345
345
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

174
174
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws