'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

door
'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

De Rode Duivels hebben zich deze week weten te plaatsen voor de Final Four van de Nations League dankzij een zes op zes tegen Engeland en Denemarken, waardoor ze zich nu volop kunnen richten op hun volgende doel: het EK. Komende zomer gaan de Belgen op zoek naar een eerste trofee, maar daarvoor zal Roberto Martinez nog enkele knopen moeten doorhakken.


De bondscoach kiest immers doorgaans voor een ruime selectie van 27 à 28 spelers, maar zal op het EK maar 23 spelers mee mogen nemen. Volgens L'Avenir zijn negentien spelers indien fit al zeker van de partij komende zomer: doelmannen Courtois, Mignolet en Casteels, verdedigers Alderweireld, Vertonghen, Denayer en Boyata, flankspelers Meunier, Castagne, Carrasco en Thorgan Hazard, (offensieve) middenvelders Witsel, Dendoncker, Tielemans, De Bruyne, Mertens en Eden Hazard en spitsen Lukaku en Batshuayi.

Dat betekent dat er dus nog vier plaatsen niet helemaal ingevuld zijn, waardoor er nog ruimte is voor één of twee verdedigers en twee of drie (offensieve) middenvelders. De kans dat er met Benteke nog een derde pure spits meegenomen wordt, wordt miniem geschat. Achterin lijkt Thomas Vermaelen nog een zekerheid als hij weer uit Japan mag afreizen. Mocht dat niet lukken, zou Hannes Delcroix in beeld kunnen komen door het gebrek aan linksvoetigen. Ook Mechele en Vanheusden mogen nog dromen.

Als (offensieve) middenvelders lijken Praet en Chadli nog de grootste kanshebbers op een selectie te zijn. Afhankelijk van hoeveel verdedigers Martinez oproept, zouden ook Verschaeren, Trossard en Doku nog in beeld kunnen komen. Voor spelers als Vanaken, Origi, Lukebakio en Januzaj ziet het er niet zo goed uit.

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Moet Verschaeren mee naar het EK?

Meest recent

Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

4
4
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

32
32
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

207
207
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

54
54
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

83
83
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

253
253
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

304
304
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

809
809
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

230
230
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

96
96
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

87
87
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

157
157
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

250
250
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

129
129
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

106
106
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

397
397
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

366
366
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

213
213
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

250
250
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

352
352
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

73
73

Meer sportnieuws