'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

731 stemmen
'Martinez twijfelt nog over vier plaatsen in EK-selectie'

De Rode Duivels hebben zich deze week weten te plaatsen voor de Final Four van de Nations League dankzij een zes op zes tegen Engeland en Denemarken, waardoor ze zich nu volop kunnen richten op hun volgende doel: het EK. Komende zomer gaan de Belgen op zoek naar een eerste trofee, maar daarvoor zal Roberto Martinez nog enkele knopen moeten doorhakken.


De bondscoach kiest immers doorgaans voor een ruime selectie van 27 à 28 spelers, maar zal op het EK maar 23 spelers mee mogen nemen. Volgens L'Avenir zijn negentien spelers indien fit al zeker van de partij komende zomer: doelmannen Courtois, Mignolet en Casteels, verdedigers Alderweireld, Vertonghen, Denayer en Boyata, flankspelers Meunier, Castagne, Carrasco en Thorgan Hazard, (offensieve) middenvelders Witsel, Dendoncker, Tielemans, De Bruyne, Mertens en Eden Hazard en spitsen Lukaku en Batshuayi.

Dat betekent dat er dus nog vier plaatsen niet helemaal ingevuld zijn, waardoor er nog ruimte is voor één of twee verdedigers en twee of drie (offensieve) middenvelders. De kans dat er met Benteke nog een derde pure spits meegenomen wordt, wordt miniem geschat. Achterin lijkt Thomas Vermaelen nog een zekerheid als hij weer uit Japan mag afreizen. Mocht dat niet lukken, zou Hannes Delcroix in beeld kunnen komen door het gebrek aan linksvoetigen. Ook Mechele en Vanheusden mogen nog dromen.

Als (offensieve) middenvelders lijken Praet en Chadli nog de grootste kanshebbers op een selectie te zijn. Afhankelijk van hoeveel verdedigers Martinez oproept, zouden ook Verschaeren, Trossard en Doku nog in beeld kunnen komen. Voor spelers als Vanaken, Origi, Lukebakio en Januzaj ziet het er niet zo goed uit.

LEES OOK: Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Moet Verschaeren mee naar het EK?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

34
34
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

64
64
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

86
86
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

244
244
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

54
54
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

177
177
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

641
641
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

138
138
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

465
465
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

662
662
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

496
496
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

512
512

Meer sportnieuws