Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

door
Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

De interlandbreak ligt alweer achter de rug, wat maakt dat we komend weekend opnieuw toe zijn aan competitievoetbal. Volgende week vat ook de Champions League terug aan, met onder meer Club Brugge dat in actie komt op het veld van Dortmund. Er staan overigens nog steeds enkele CL-records op Belgische naam, al zijn die zeker niet allemaal om trots op te zijn.

Het eerste van de zes is dat echter wél. Zo was Daniel Amokachi namelijk de eerste doelpuntenmaker ooit sinds de naamsverandering in 1992. De Nigeriaan scoorde voor Club Brugge in de wedstrijd tegen CSKA Moskou. Dat record zal dus ook nooit meer veranderen. Net als dat van Raymond Goethals. In datzelfde jaar van 1992 werd de iconische Belgische oefenmeester namelijk de eerste trainer die de beker met de grote oren in de lucht mocht steken met Olympique Marseille. Dat dus ook vanaf het toernooi officieel de ‘Champions League’ heet.

Twee jaar later was het aan een andere Nigeriaan in Belgische loondienst om een record neer te zetten. Zo is Celestine Babayaro tot op vandaag nog steeds de jongste speler die ooit in actie kwam in de Champions League. Dat deed hij voor Anderlecht toen hij 16 jaar en 87 dagen oud was. Echter werd het toch een wedstrijd in mineur, want hij werd al in minuut 37 met rood van het veld gestuurd. Mile Svilar, half Belg, is dan weer de jongste doelman die ooit een strafschop wist te stoppen op het Kampioenenbal. Dat deed hij in oktober 2017 tegen Manchester United.

Tot slot hebben Anderlecht en Club Brugge nog twee twijfelachtige records in handen. Paars-Wit bezit namelijk samen met Olympique Marseille de langste reeks van nederlagen na elkaar met 12 stuks. Indien de Fransen komende week verliezen, hebben ze dat bedenkelijk record alleen in handen. Club en Anderlecht behoren ook tot een reeks van ploegen die al hun groepswedstrijden verloren. Anderlecht in 2004-2005, Club deed dat in het seizoen 2016-2017.

LEES OOK: Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Is Anderlecht straks een record armer?

Meest recent

Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

92
92
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

14
14
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

45
45
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

395
395
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

331
331
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

210
210
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

260
260
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

76
76
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

626
626
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

225
225
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

419
419
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

656
656
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

406
406
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

184
184
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

175
175
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

167
167
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

77
77
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

264
264
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

80
80
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

344
344
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

232
232
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

241
241
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

450
450
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

531
531

Meer sportnieuws