Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

door
Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

De interlandbreak ligt alweer achter de rug, wat maakt dat we komend weekend opnieuw toe zijn aan competitievoetbal. Volgende week vat ook de Champions League terug aan, met onder meer Club Brugge dat in actie komt op het veld van Dortmund. Er staan overigens nog steeds enkele CL-records op Belgische naam, al zijn die zeker niet allemaal om trots op te zijn.

Het eerste van de zes is dat echter wél. Zo was Daniel Amokachi namelijk de eerste doelpuntenmaker ooit sinds de naamsverandering in 1992. De Nigeriaan scoorde voor Club Brugge in de wedstrijd tegen CSKA Moskou. Dat record zal dus ook nooit meer veranderen. Net als dat van Raymond Goethals. In datzelfde jaar van 1992 werd de iconische Belgische oefenmeester namelijk de eerste trainer die de beker met de grote oren in de lucht mocht steken met Olympique Marseille. Dat dus ook vanaf het toernooi officieel de ‘Champions League’ heet.

Twee jaar later was het aan een andere Nigeriaan in Belgische loondienst om een record neer te zetten. Zo is Celestine Babayaro tot op vandaag nog steeds de jongste speler die ooit in actie kwam in de Champions League. Dat deed hij voor Anderlecht toen hij 16 jaar en 87 dagen oud was. Echter werd het toch een wedstrijd in mineur, want hij werd al in minuut 37 met rood van het veld gestuurd. Mile Svilar, half Belg, is dan weer de jongste doelman die ooit een strafschop wist te stoppen op het Kampioenenbal. Dat deed hij in oktober 2017 tegen Manchester United.

Tot slot hebben Anderlecht en Club Brugge nog twee twijfelachtige records in handen. Paars-Wit bezit namelijk samen met Olympique Marseille de langste reeks van nederlagen na elkaar met 12 stuks. Indien de Fransen komende week verliezen, hebben ze dat bedenkelijk record alleen in handen. Club en Anderlecht behoren ook tot een reeks van ploegen die al hun groepswedstrijden verloren. Anderlecht in 2004-2005, Club deed dat in het seizoen 2016-2017.

LEES OOK: Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Is Anderlecht straks een record armer?

Meest recent

'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

83
83
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

57
57
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

23
23
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

146
146
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

205
205
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

267
267
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

65
65
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

361
361
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

288
288
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

395
395
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

193
193
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

87
87
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

191
191
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

72
72
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

384
384
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

581
581
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

89
89
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

296
296
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

245
245
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

515
515
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

454
454
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

722
722
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

595
595
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

160
160

Meer sportnieuws