Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

door
Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

De interlandbreak ligt alweer achter de rug, wat maakt dat we komend weekend opnieuw toe zijn aan competitievoetbal. Volgende week vat ook de Champions League terug aan, met onder meer Club Brugge dat in actie komt op het veld van Dortmund. Er staan overigens nog steeds enkele CL-records op Belgische naam, al zijn die zeker niet allemaal om trots op te zijn.

Het eerste van de zes is dat echter wél. Zo was Daniel Amokachi namelijk de eerste doelpuntenmaker ooit sinds de naamsverandering in 1992. De Nigeriaan scoorde voor Club Brugge in de wedstrijd tegen CSKA Moskou. Dat record zal dus ook nooit meer veranderen. Net als dat van Raymond Goethals. In datzelfde jaar van 1992 werd de iconische Belgische oefenmeester namelijk de eerste trainer die de beker met de grote oren in de lucht mocht steken met Olympique Marseille. Dat dus ook vanaf het toernooi officieel de ‘Champions League’ heet.

Twee jaar later was het aan een andere Nigeriaan in Belgische loondienst om een record neer te zetten. Zo is Celestine Babayaro tot op vandaag nog steeds de jongste speler die ooit in actie kwam in de Champions League. Dat deed hij voor Anderlecht toen hij 16 jaar en 87 dagen oud was. Echter werd het toch een wedstrijd in mineur, want hij werd al in minuut 37 met rood van het veld gestuurd. Mile Svilar, half Belg, is dan weer de jongste doelman die ooit een strafschop wist te stoppen op het Kampioenenbal. Dat deed hij in oktober 2017 tegen Manchester United.

Tot slot hebben Anderlecht en Club Brugge nog twee twijfelachtige records in handen. Paars-Wit bezit namelijk samen met Olympique Marseille de langste reeks van nederlagen na elkaar met 12 stuks. Indien de Fransen komende week verliezen, hebben ze dat bedenkelijk record alleen in handen. Club en Anderlecht behoren ook tot een reeks van ploegen die al hun groepswedstrijden verloren. Anderlecht in 2004-2005, Club deed dat in het seizoen 2016-2017.

LEES OOK: ‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Is Anderlecht straks een record armer?

Meest recent

‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

50
50
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

10
10
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

150
150
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

13
13
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

206
206
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

27
27
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

230
230
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

238
238
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

83
83
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

149
149
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

545
545
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

311
311
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

118
118
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

410
410
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

99
99
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

32
32
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

134
134
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

588
588
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

88
88
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

233
233
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

224
224
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

127
127
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

335
335
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

126
126
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

216
216

Meer sportnieuws