Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

435 stemmen
Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

De interlandbreak ligt alweer achter de rug, wat maakt dat we komend weekend opnieuw toe zijn aan competitievoetbal. Volgende week vat ook de Champions League terug aan, met onder meer Club Brugge dat in actie komt op het veld van Dortmund. Er staan overigens nog steeds enkele CL-records op Belgische naam, al zijn die zeker niet allemaal om trots op te zijn.

Het eerste van de zes is dat echter wél. Zo was Daniel Amokachi namelijk de eerste doelpuntenmaker ooit sinds de naamsverandering in 1992. De Nigeriaan scoorde voor Club Brugge in de wedstrijd tegen CSKA Moskou. Dat record zal dus ook nooit meer veranderen. Net als dat van Raymond Goethals. In datzelfde jaar van 1992 werd de iconische Belgische oefenmeester namelijk de eerste trainer die de beker met de grote oren in de lucht mocht steken met Olympique Marseille. Dat dus ook vanaf het toernooi officieel de ‘Champions League’ heet.

Twee jaar later was het aan een andere Nigeriaan in Belgische loondienst om een record neer te zetten. Zo is Celestine Babayaro tot op vandaag nog steeds de jongste speler die ooit in actie kwam in de Champions League. Dat deed hij voor Anderlecht toen hij 16 jaar en 87 dagen oud was. Echter werd het toch een wedstrijd in mineur, want hij werd al in minuut 37 met rood van het veld gestuurd. Mile Svilar, half Belg, is dan weer de jongste doelman die ooit een strafschop wist te stoppen op het Kampioenenbal. Dat deed hij in oktober 2017 tegen Manchester United.

Tot slot hebben Anderlecht en Club Brugge nog twee twijfelachtige records in handen. Paars-Wit bezit namelijk samen met Olympique Marseille de langste reeks van nederlagen na elkaar met 12 stuks. Indien de Fransen komende week verliezen, hebben ze dat bedenkelijk record alleen in handen. Club en Anderlecht behoren ook tot een reeks van ploegen die al hun groepswedstrijden verloren. Anderlecht in 2004-2005, Club deed dat in het seizoen 2016-2017.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Is Anderlecht straks een record armer?

Meest recent

Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

1
1
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

25
25
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

87
87
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

284
284
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

85
85
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

64
64
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

38
38
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

255
255
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

246
246
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

633
633
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

135
135
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

20
20
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

425
425
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

129
129
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

145
145
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

667
667
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

773
773
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

345
345
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

400
400
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

243
243
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

93
93

Meer sportnieuws