Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

435
Zes CL-records die nog steeds op Belgische naam staan

De interlandbreak ligt alweer achter de rug, wat maakt dat we komend weekend opnieuw toe zijn aan competitievoetbal. Volgende week vat ook de Champions League terug aan, met onder meer Club Brugge dat in actie komt op het veld van Dortmund. Er staan overigens nog steeds enkele CL-records op Belgische naam, al zijn die zeker niet allemaal om trots op te zijn.

Het eerste van de zes is dat echter wél. Zo was Daniel Amokachi namelijk de eerste doelpuntenmaker ooit sinds de naamsverandering in 1992. De Nigeriaan scoorde voor Club Brugge in de wedstrijd tegen CSKA Moskou. Dat record zal dus ook nooit meer veranderen. Net als dat van Raymond Goethals. In datzelfde jaar van 1992 werd de iconische Belgische oefenmeester namelijk de eerste trainer die de beker met de grote oren in de lucht mocht steken met Olympique Marseille. Dat dus ook vanaf het toernooi officieel de ‘Champions League’ heet.

Twee jaar later was het aan een andere Nigeriaan in Belgische loondienst om een record neer te zetten. Zo is Celestine Babayaro tot op vandaag nog steeds de jongste speler die ooit in actie kwam in de Champions League. Dat deed hij voor Anderlecht toen hij 16 jaar en 87 dagen oud was. Echter werd het toch een wedstrijd in mineur, want hij werd al in minuut 37 met rood van het veld gestuurd. Mile Svilar, half Belg, is dan weer de jongste doelman die ooit een strafschop wist te stoppen op het Kampioenenbal. Dat deed hij in oktober 2017 tegen Manchester United.

Tot slot hebben Anderlecht en Club Brugge nog twee twijfelachtige records in handen. Paars-Wit bezit namelijk samen met Olympique Marseille de langste reeks van nederlagen na elkaar met 12 stuks. Indien de Fransen komende week verliezen, hebben ze dat bedenkelijk record alleen in handen. Club en Anderlecht behoren ook tot een reeks van ploegen die al hun groepswedstrijden verloren. Anderlecht in 2004-2005, Club deed dat in het seizoen 2016-2017.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Is Anderlecht straks een record armer?

Meest recent

'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

9
9
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

129
129
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

12
12
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

285
285
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

30
30
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

559
559
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

52
52
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

22
22
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

493
493
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

203
203
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

982
982
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

155
155
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

205
205
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

95
95
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

306
306
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

246
246
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

124
124
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

294
294
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

137
137
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

146
146

Meer sportnieuws