Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

398 stemmen
Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

Toby Alderweireld speelde op het hoogste niveau nog nooit voor een Belgische club. In 2004, vertrok de toen 15-jarige verdediger namelijk al van GBA richting de jeugd van Ajax. Sindsdien groeide hij uit tot één van de beste verdedigers in de wereld.

Alderweireld is er intussen 31, en nadert dan ook de laatste jaren van zijn carrière. Die wil hij naar eigen zeggen graag doorbrengen in België. Dat viel alweer af te leiden uit zijn woorden tegenover Jan Mulder: “Als de kinderen leerplichtig zijn, gaan wij 100 procent zeker in België wonen. Ook al kan ik tot mijn veertigste voetballen”, klonk het namelijk duidelijk bij VTM.

Zijn oudste dochter, Ayla, werd geboren in september 2018. Dat maakt dan ook dat ze nu twee jaar is, en binnen drie jaar leerplichtig. Net wanneer het contract van Alderweireld afloopt bij Tottenham. In 2023 mogen we dan ook een terugkeer van Alderweireld op de Belgische velden verwachten, al zou dat dus voor de eerste keer op professioneel niveau zijn.

Vraag is dan enkel nog welke clubs er in aanmerking zouden komen. Alderweireld heeft dus een verleden bij Beerschot (toen GBA), maar hij gaf in het verleden al aan dat hij een supporter is van het Antwerpse voetbal in het algemeen. Lees: ook Antwerp lijkt dus een optie. Naast die twee clubs lijkt er momenteel maar één ploeg in aanmerking te komen: Club Brugge

Blauw-Zwart geldt momenteel als dé Belgische referentie in Europa, en wil nog grote stappen maken. Een internationaal ervaren Rode Duivel van dan 34 jaar aan boord halen, lijkt dan ook volledig in het plaatje te passen. Of kan vriend/ex-collega Vincent Kompany hem toch verleiden tot een overstap naar Anderlecht? Veel zal dan ook afhangen van waar Paars-Wit tegen dan staat, want in drie jaar tijd kan er uiteraard veel gebeuren.

LEES OOK: Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

Alderweireld moet kiezen voor...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

14
14
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

47
47
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

88
88
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

60
60
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

90
90
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

370
370
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

210
210
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

124
124
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

757
757
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

351
351
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

578
578
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1015
1015
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws