Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

door
Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

Toby Alderweireld speelde op het hoogste niveau nog nooit voor een Belgische club. In 2004, vertrok de toen 15-jarige verdediger namelijk al van GBA richting de jeugd van Ajax. Sindsdien groeide hij uit tot één van de beste verdedigers in de wereld.

Alderweireld is er intussen 31, en nadert dan ook de laatste jaren van zijn carrière. Die wil hij naar eigen zeggen graag doorbrengen in België. Dat viel alweer af te leiden uit zijn woorden tegenover Jan Mulder: “Als de kinderen leerplichtig zijn, gaan wij 100 procent zeker in België wonen. Ook al kan ik tot mijn veertigste voetballen”, klonk het namelijk duidelijk bij VTM.

Zijn oudste dochter, Ayla, werd geboren in september 2018. Dat maakt dan ook dat ze nu twee jaar is, en binnen drie jaar leerplichtig. Net wanneer het contract van Alderweireld afloopt bij Tottenham. In 2023 mogen we dan ook een terugkeer van Alderweireld op de Belgische velden verwachten, al zou dat dus voor de eerste keer op professioneel niveau zijn.

Vraag is dan enkel nog welke clubs er in aanmerking zouden komen. Alderweireld heeft dus een verleden bij Beerschot (toen GBA), maar hij gaf in het verleden al aan dat hij een supporter is van het Antwerpse voetbal in het algemeen. Lees: ook Antwerp lijkt dus een optie. Naast die twee clubs lijkt er momenteel maar één ploeg in aanmerking te komen: Club Brugge

Blauw-Zwart geldt momenteel als dé Belgische referentie in Europa, en wil nog grote stappen maken. Een internationaal ervaren Rode Duivel van dan 34 jaar aan boord halen, lijkt dan ook volledig in het plaatje te passen. Of kan vriend/ex-collega Vincent Kompany hem toch verleiden tot een overstap naar Anderlecht? Veel zal dan ook afhangen van waar Paars-Wit tegen dan staat, want in drie jaar tijd kan er uiteraard veel gebeuren.

LEES OOK: Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld moet kiezen voor...

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

6
6
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

6
6
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

24
24
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

121
121
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

64
64
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

277
277
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

189
189
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

101
101
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

84
84
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

70
70
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

62
62
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

243
243
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

132
132
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

124
124
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

37
37
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

357
357
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

157
157
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

433
433
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

578
578
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

396
396

Meer sportnieuws