Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

398 stemmen
Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

Toby Alderweireld speelde op het hoogste niveau nog nooit voor een Belgische club. In 2004, vertrok de toen 15-jarige verdediger namelijk al van GBA richting de jeugd van Ajax. Sindsdien groeide hij uit tot één van de beste verdedigers in de wereld.

Alderweireld is er intussen 31, en nadert dan ook de laatste jaren van zijn carrière. Die wil hij naar eigen zeggen graag doorbrengen in België. Dat viel alweer af te leiden uit zijn woorden tegenover Jan Mulder: “Als de kinderen leerplichtig zijn, gaan wij 100 procent zeker in België wonen. Ook al kan ik tot mijn veertigste voetballen”, klonk het namelijk duidelijk bij VTM.

Zijn oudste dochter, Ayla, werd geboren in september 2018. Dat maakt dan ook dat ze nu twee jaar is, en binnen drie jaar leerplichtig. Net wanneer het contract van Alderweireld afloopt bij Tottenham. In 2023 mogen we dan ook een terugkeer van Alderweireld op de Belgische velden verwachten, al zou dat dus voor de eerste keer op professioneel niveau zijn.

Vraag is dan enkel nog welke clubs er in aanmerking zouden komen. Alderweireld heeft dus een verleden bij Beerschot (toen GBA), maar hij gaf in het verleden al aan dat hij een supporter is van het Antwerpse voetbal in het algemeen. Lees: ook Antwerp lijkt dus een optie. Naast die twee clubs lijkt er momenteel maar één ploeg in aanmerking te komen: Club Brugge

Blauw-Zwart geldt momenteel als dé Belgische referentie in Europa, en wil nog grote stappen maken. Een internationaal ervaren Rode Duivel van dan 34 jaar aan boord halen, lijkt dan ook volledig in het plaatje te passen. Of kan vriend/ex-collega Vincent Kompany hem toch verleiden tot een overstap naar Anderlecht? Veel zal dan ook afhangen van waar Paars-Wit tegen dan staat, want in drie jaar tijd kan er uiteraard veel gebeuren.

LEES OOK: Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

Alderweireld moet kiezen voor...

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

30
30
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

153
153
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

122
122
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

35
35
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

331
331
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

420
420
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

319
319
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

672
672
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

504
504
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

146
146
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1081
1081
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

175
175
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

656
656
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

246
246
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

507
507
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

250
250
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

276
276
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1252
1252
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

635
635

Meer sportnieuws