Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

398
Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

Toby Alderweireld speelde op het hoogste niveau nog nooit voor een Belgische club. In 2004, vertrok de toen 15-jarige verdediger namelijk al van GBA richting de jeugd van Ajax. Sindsdien groeide hij uit tot één van de beste verdedigers in de wereld.

Alderweireld is er intussen 31, en nadert dan ook de laatste jaren van zijn carrière. Die wil hij naar eigen zeggen graag doorbrengen in België. Dat viel alweer af te leiden uit zijn woorden tegenover Jan Mulder: “Als de kinderen leerplichtig zijn, gaan wij 100 procent zeker in België wonen. Ook al kan ik tot mijn veertigste voetballen”, klonk het namelijk duidelijk bij VTM.

Zijn oudste dochter, Ayla, werd geboren in september 2018. Dat maakt dan ook dat ze nu twee jaar is, en binnen drie jaar leerplichtig. Net wanneer het contract van Alderweireld afloopt bij Tottenham. In 2023 mogen we dan ook een terugkeer van Alderweireld op de Belgische velden verwachten, al zou dat dus voor de eerste keer op professioneel niveau zijn.

Vraag is dan enkel nog welke clubs er in aanmerking zouden komen. Alderweireld heeft dus een verleden bij Beerschot (toen GBA), maar hij gaf in het verleden al aan dat hij een supporter is van het Antwerpse voetbal in het algemeen. Lees: ook Antwerp lijkt dus een optie. Naast die twee clubs lijkt er momenteel maar één ploeg in aanmerking te komen: Club Brugge. 

Blauw-Zwart geldt momenteel als dé Belgische referentie in Europa, en wil nog grote stappen maken. Een internationaal ervaren Rode Duivel van dan 34 jaar aan boord halen, lijkt dan ook volledig in het plaatje te passen. Of kan vriend/ex-collega Vincent Kompany hem toch verleiden tot een overstap naar Anderlecht? Veel zal dan ook afhangen van waar Paars-Wit tegen dan staat, want in drie jaar tijd kan er uiteraard veel gebeuren.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Alderweireld moet kiezen voor...

Meest recent

Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

6
6
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

11
11
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

19
19
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

196
196
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

117
117
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

194
194
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

38
38
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

704
704
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

97
97
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

62
62
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

90
90
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

118
118
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

49
49
Aanwinst Club Brugge: "Gaat met de week beter voor mij"

Club Brugge blijft uitstekend voor de dag komen. Een 24 op 27 in de competitie, door in de Croky Cup ...

408
408
Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Vincent Mannaert en Simon Mignolet moeten de komende weken en maanden toch stevig gaan inzetten op ...

82
82
Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

132
132
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

184
184
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

77
77
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

386
386
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

196
196
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

306
306
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

244
244
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

35
35
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

51
51
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

513
513

Meer sportnieuws