Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

door
Alderweireld doet JPL-clubs dromen van snelle terugkeer

Toby Alderweireld speelde op het hoogste niveau nog nooit voor een Belgische club. In 2004, vertrok de toen 15-jarige verdediger namelijk al van GBA richting de jeugd van Ajax. Sindsdien groeide hij uit tot één van de beste verdedigers in de wereld.

Alderweireld is er intussen 31, en nadert dan ook de laatste jaren van zijn carrière. Die wil hij naar eigen zeggen graag doorbrengen in België. Dat viel alweer af te leiden uit zijn woorden tegenover Jan Mulder: “Als de kinderen leerplichtig zijn, gaan wij 100 procent zeker in België wonen. Ook al kan ik tot mijn veertigste voetballen”, klonk het namelijk duidelijk bij VTM.

Zijn oudste dochter, Ayla, werd geboren in september 2018. Dat maakt dan ook dat ze nu twee jaar is, en binnen drie jaar leerplichtig. Net wanneer het contract van Alderweireld afloopt bij Tottenham. In 2023 mogen we dan ook een terugkeer van Alderweireld op de Belgische velden verwachten, al zou dat dus voor de eerste keer op professioneel niveau zijn.

Vraag is dan enkel nog welke clubs er in aanmerking zouden komen. Alderweireld heeft dus een verleden bij Beerschot (toen GBA), maar hij gaf in het verleden al aan dat hij een supporter is van het Antwerpse voetbal in het algemeen. Lees: ook Antwerp lijkt dus een optie. Naast die twee clubs lijkt er momenteel maar één ploeg in aanmerking te komen: Club Brugge

Blauw-Zwart geldt momenteel als dé Belgische referentie in Europa, en wil nog grote stappen maken. Een internationaal ervaren Rode Duivel van dan 34 jaar aan boord halen, lijkt dan ook volledig in het plaatje te passen. Of kan vriend/ex-collega Vincent Kompany hem toch verleiden tot een overstap naar Anderlecht? Veel zal dan ook afhangen van waar Paars-Wit tegen dan staat, want in drie jaar tijd kan er uiteraard veel gebeuren.

LEES OOK: Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Alderweireld moet kiezen voor...

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

117
117
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

59
59
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

69
69
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

33
33
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

151
151
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

254
254
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

79
79
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

149
149
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

482
482
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

115
115
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

208
208
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

400
400
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

197
197
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

265
265
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

31
31
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

263
263
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

220
220
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

80
80
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

175
175
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

523
523
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

88
88
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

111
111

Meer sportnieuws