Brazilië triomfeert in clash, ook Messi en co winnen

118 stemmen
Brazilië triomfeert in clash, ook Messi en co winnen

In de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificaties heeft Brazilië in de nacht van dinsdag op woensdag de topper tegen Uruguay gewonnen in Montevideo. Het werd 0-2 voor De Goddelijke Kanaries door doelpunten van Richarlison en Arthur Melo. Argentinië won dan weer voor het eerst sinds 2004 op het veld van Peru.


Hoewel de Seleçao startte met veldoverwicht, was de eerste grote kans voor de thuisploeg. Darwin Nuñez kwam van de linkerkant naar binnen, maar het grote SL Benfica-talent mikte de bal op de lat. Na dat moment ging het gelijk op, maar in de laatste tien minuten voor rust sloegen de Brazilianen twee keer toe. Eerst haalde Arthur uit, al week zijn bal wel af. En even later werd Richarlison vrij gelaten bij een corner.

Bijna tekende oudgediende Diego Godin voor de aansluitingstreffer, maar vlak voor het rustsignaal raakte hij de lat. Toen Edinson Cavani twintig minuten voor tijd een rode kaart kreeg, was de wedstrijd eigenlijk wel gespeeld. Martín Cáceres leek de 1-2 nog te maken, maar zijn doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel.

GEEN GOAL MESSI
Argentinië haalde het in Lima met 0-2 door doelpunten van Nicolás González en Lautaro Martínez. Voor de derde keer op rij verscheen de naam van Lionel Messi niet op het scorebord. Nadat de Peruvianen eerst tevergeefs een strafschop claimden, sloegen de Argentijnen een eerste keer toe: Giovani Lo Celso gaf een geweldige assist met buitenkant voet en González werkte knap binnen.

Na een klein half uurtje spelen viel de tweede treffer van de Argentijnen alsnog: dit keer was Leandro Paredes aangever en werkte Martínez af. In het restant van de wedstrijd probeerde vooral Messi nog te scoren, maar dat lukte de superster van FC Barcelona niet... Hij staat nu al een tijdje droog bij zijn land.

LEES OOK: Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop al door: dagen Garcia geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

3
3
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

75
75
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

209
209
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

79
79
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

375
375
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

299
299
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

169
169
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

50
50
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

29
29
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

37
37
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

531
531
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

200
200
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

83
83
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

154
154
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

41
41
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

722
722
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

123
123
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

139
139
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

102
102
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

525
525
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

429
429
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

455
455
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

270
270
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

381
381

Meer sportnieuws