TRANSFERUURTJE: 'Sterkhouder wil weg bij Genk, transferbom Man City'

door
TRANSFERUURTJE: 'Sterkhouder wil weg bij Genk, transferbom Man City'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Joakim Maehle greep afgelopen mercato naast een transfer naar Olympique Marseille. Maar over zijn toekomst bij KRC Genk is hij duidelijk. "Mijn plan is om zo snel mogelijk te vertrekken, dat weet Genk ook goed genoeg", werd hij geciteerd door Bold.dk. "Ik weet dat het een andere transferperiode is dan in de zomer. Ik kan dus niets met 100% zekerheid zeggen, maar ik wil weg en een nieuwe stap zetten."

Ognjen Vranjes hintte via Instagram opnieuw naar een comeback bij AEK Athene, maar de kans dat hij komende winter terugkeert naar de Griekse hoofdstad is momenteel zeer klein. AEK zou immers al over voldoende verdedigers beschikken. Bovendien weet La Dernière Heure dat er niet onderhandeld wordt op clubniveau. De Waalse krant weet ook dat er geen sprake is van een nieuwe verhuur. Het lijkt er dus op dat Anderlecht hem absoluut definitief wil verkopen,

De twintigjarige Amerikaanse verdedigende middenvelder James Sands, die ook als centrale verdediger kan spelen, geniet volgens Amerikaanse media interesse van ploegen uit België, Nederland en Duitsland. Er zijn nog geen concrete aanbiedingen, maar de speler zal wellicht binnen het jaar de MLS verlaten. Momenteel komt hij uit voor New York City FC.

BUITENLAND
Manchester City zou zou in de zomer van 2021 absoluut een nieuwe spits willen aantrekken. En daarvoor zou de club volgens 90Min en SPORT twee straffe namen in het vizier hebben. Zo staan Erling Braut Haaland en Lautaro Martinez bovenaan de verlanglijst. De smaakmakers van respectievelijk Borussia Dortmund en Internazionale gelden als twee van de meest veelbelovende spitsen ter wereld en zullen dus wel een monsterbedrag moeten kosten.

FC Barcelona zal ook komende winter weer een aantal spelers van de hand trachten doen. Volgens AS staan al zeker vier namen op de nominatie om te vertrekken. Ronald Koeman heeft in zijn plannen immers geen plaats meer voor Junior Firpo, Samuel Umtiti, Matheus Fernandes en Marvin Braithwaite en Barça hoopt het kwartet in januari dan ook te kunnen slijten.

Volgens Corriere dello Sport heeft AC Milan zich gemeld bij Real Madrid omtrent Luka Jovic. De Servische aanvaller van de Madrilenen heeft bij zijn club amper zicht op meer speelkansen, en zou mogen beschikken. Het is nog niet duidelijk welk bedrag men bij Real Madrid wil vangen voor de 22-jarige Jovic, al staat het wel vast dat men bij de Koninklijke heel wat verlies zal maken.

De defensie van Liverpool wordt momenteel flink geteisterd door blessures. Maar volgens The Athletic gaan de Reds in januari niet de transfermarkt op. Een verrassende beslissing, aangezien Jürgen Klopp momenteel amper opties heeft in zijn verdediging door de vele afwezigen. De Duitse coach is echter van plan om die spelers dier er nog zijn het vertrouwen te geven en geen nieuwkomers te halen.

LEES OOK: Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

Maehle is de beste rechtsback in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

4
4
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

24
24
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

64
64
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

57
57
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

184
184
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

219
219
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

150
150
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

95
95
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

386
386
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

90
90
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

146
146
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

142
142
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

72
72
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

74
74
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

78
78
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

227
227
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

191
191
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

326
326
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

487
487
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

396
396
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

174
174
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

93
93

Meer sportnieuws