'Barça weigerde Mbappé voor komst Dembélé'

158 stemmen
'Barça weigerde Mbappé voor komst Dembélé'

Het transferbeleid van FC Barcelona is de voorbije jaren niet bepaald een groot succes te noemen. De Catalaanse grootmacht legde monsterbedragen neer voor spelers die tot dusver verder onder de verwachtingen bleven. Denk bijvoorbeeld aan Philippe Coutinho, Antoine Griezmann en Ousmane Dembélé.


Die laatste werd voor zo'n 105 miljoen euro overgenomen van Borussia Dortmund om de naar PSG vertrokken Neymar Jr te vervangen. Maar Barça had toen blijkbaar ook andere ijzers in het vuur. Kylian Mbappé had net een weergaloos seizoen bij AS Monaco achter de rug en ontpopte zich tot één van de grootste talenten ter wereld. Toch besloot het bestuur van Barça om voor zijn landgenoot te gaan.

Nochtans bleek Mbappé zelfs een goedkopere optie, zo onthult ex-bestuurslid Javier Bordas in een interview met Mundo Deportivo. "We zaten al achter Dembélé aan toen de optie zich aandiende om Mbappé voor 100 miljoen euro vast te leggen. Ik belde naar de vader van Mbappé en hij vertelde me dat Real Madrid geen optie voor hem was vanwege de concurrentie van Cristiano Ronaldo, Karim Benzema en Gareth Bale. Vanwege het vertrek van Neymar gold dat juist wel voor Barcelona", aldus Bordas.

Ook AS Monaco zag het idee zitten. Maar uiteindelijk besloot de rest van het bestuur om toch niet happen. "Hun voorzitter zag hem liever naar ons vertrekken dan naar Paris Saint-Germain, een directe concurrent. De uitleg toentertijd was dat Mbappé voor zichzelf speelt en dat Dembélé aan het team denkt. We hadden Mbappé echt voor honderd miljoen euro kunnen halen."

LEES OOK: Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Het bestuur is verantwoordelijk voor het wegzakken van Barça ...

Meest recent

'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

57
57
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

42
42
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

32
32
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

47
47
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

653
653
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

43
43
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

36
36
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

596
596
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

291
291
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

162
162
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

521
521
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

593
593
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

532
532
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

168
168
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

152
152
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

763
763
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

86
86
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

256
256
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

352
352
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

249
249
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

563
563
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

149
149
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

121
121
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

82
82

Meer sportnieuws