Martinez neemt verrassende selectie-beslissing

300 stemmen
Martinez neemt verrassende selectie-beslissing

Twee jaar geleden lieten de Rode Duivels een uitgelezen kans liggen om zich te plaatsen voor de Final Four van de National League. Dat mag ze dit keer niet meer overkomen. Maar dan zal er wel een goed resultaat geboekt moeten worden in de komende thuiswedstrijden tegen Engeland en Denemarken.

Zondagavond gaan de mannen van bondscoach Roberto Martinez alvast op zoek naar revanche tegen de Engelsen na de nederlaag in de heenwedstrijd. In aanloop naar die wedstrijd sloten alvast een aantal van de grote namen bij de selectie. Zo maakten onder meer Thibaut Courtois, Dries Mertens, Toby Alderweireld, Axel Witsel en Thomas Meunier hun opwachting.

Ook Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku, in afwezigheid van Eden Hazard misschien wel de belangrijkste veldspelers, werden donderdag verwelkomd in Tubeke. Bij Het Laatste Nieuws weet men wel dat het duo het voorlopig bij een individueel programma hield. Dat was overigens ook het geval bij Jérémy Doku, Dedryck Boyata en Jason Denayer. Normaal gezien geraakt het vijftal wel tijdelijk fit.

UPDATE 22u35

Ook de grote namen arriveerden intussen dus bij de selectie, maar dat was niet het enige nieuws dat viel te rapen in Tubeke. Zo heeft Roberto Martinez namelijk beslist om Hannes Delcroix en Gaetan Coucke bij de selectie te houden. Dat weet Het Laatste Nieuws te melden. Oorspronkelijk was het nochtans de bedoeling dat zij terug zouden afzakken naar de U21, die een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd afwerken tegen Bosnië-Herzegovina. Sebastiaan Bornauw en Charles De Ketelaere voegen zich wél bij de beloftenkern.

LEES OOK: Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Begrijpelijke beslissing?

Meest recent

Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

9
9
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

29
29
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

340
340
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

452
452
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

108
108
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

206
206
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

111
111
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

410
410
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

176
176
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

124
124
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

704
704
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

338
338
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

630
630
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

594
594
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

797
797
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

208
208
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

159
159
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

760
760
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

355
355
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

241
241
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

181
181
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

177
177
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

273
273
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

171
171

Meer sportnieuws