De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom: "Is onze bedoeling"

342
De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom:

Sportief directeur Dimitri De Condé leverde al zeer goed werk bij Genk, maar kende toch moeilijke weken. Hannes Wolf werd bedankt voor bewezen diensten en nadien bracht opvolger Jess Thorup de nodige rust in de ploeg. Hij trok na enkele weken echter bijzonder verrassend naar FC Kopenhagen en De Condé wist met John van den Brom snel een opvolger vast te leggen. Hij gaf tekst en uitleg bij de keuze voor de ex-coach van Anderlecht.


"Het was een speciale situatie en we hadden niet verwacht dat we hier nu al opnieuw zouden zitten om een trainer voor te stellen, maar we zijn zéér tevreden met John. Hij begon bij AGOVV en daar lanceerde hij Dries Mertens en werkte er ook met Nacer Chadli. Bij ADO haalde hij Europees voetbal en de beste resultaten in 35 jaar. Bij Vitesse kende hij ook een goede periode met Europees voetbal. Dan belandde hij bij Anderlecht, waar hij de titel en supercup won én de groepsfase van de Champions League behaalde. Nadien moest hij jammer genoeg vertrekken nadat hij toch nog verdienstelijk derde stond", opende hij de persconferentie.


Tweede keer, goede keer
De sportieve baas van Genk gaf ook aan waarom Thorup enkele weken geleden werd aangesteld en niet Van den Brom. "Het grote probleem was dat John op dat moment een club had en het was niet makkelijk om hem op dat moment weg te halen. Nu zat de timing wel goed en gaven we wat meer gas."

Bij de Limburgers gaat het zeer snel met de trainers. Philippe Clement, Felice Mazzu, Hannes Wolf en nu John van den Brom. De Condé beseft dat Genk nu nood heeft aan stabiliteit en heeft een ambitieus plan met de Nederlander. "We hebben een trackrecord van trainers om niet fier op te zijn, al vertrokken een aantal trainers zelf. Dus het lag niet enkel aan ons. Bij AZ heeft John vijf jaar zeer goed gepresteerd met bekerfinales, en Europees voetbal. Dat is toch een club waarmee we ons kunnen vergelijken. Hij wist bovendien heel wat jonge talenten uit de academie te laten doorbreken. Het is onze bedoeling om van hem alvast de langstzittende trainer van Genk maken."


De Condé zocht een bepaald profiel. "Met Thorup en Clement hadden we vooral zeer goede people managers, waarbij het klikte met de spelersgroep. We hebben daar deze keer meer naar gekeken en we hoorden uit de voetbalwereld dat dit één van de grote kwaliteiten is van John. Hij is echt een goede man. Enkele weken geleden spraken we met hem en hij liet een goede indruk achter. Media, spelers, bestuursleden etc. zijn altijd lovend over hem geweest als persoon."

In de voetsporen van succestrainers Been en Vergoossen

Bij Genk keken ze ook uit naar een Nederlandstalige trainer, waarmee ze in het verleden de grote successen vierden. "John is Nederlandstalig en daar ben ik toch wat meer over gaan nadenken. We haalden vier keer de titel en vier keer de beker met Aimé Anthuenis, Philippe Clement, Mario Been, Pierre Denier, Frank Vercauteren, Sef Vergoossen en Johan Boskamp. Allemaal warme mensen, met daarbij een goed people management, en die ook Nederlandstalig waren. We zijn ervan overtuigd dat John stabiliteit kan brengen en ons prijzen kan opleveren zoals die zeven genoemde trainers. Er is echter geen enkele garantie", besloot De Condé.

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Een goede keuze van De Condé?

Meest recent

Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

20
20
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

5
5
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

10
10
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

109
109
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

142
142
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

83
83
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

141
141
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

155
155
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

148
148
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

162
162
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

88
88
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

235
235
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

133
133
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

291
291
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

72
72
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

100
100
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

333
333
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

185
185
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

573
573
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

193
193
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

64
64
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

82
82
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

190
190
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

618
618
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

273
273

Meer sportnieuws