De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom: "Is onze bedoeling"

door
De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom:

Sportief directeur Dimitri De Condé leverde al zeer goed werk bij Genk, maar kende toch moeilijke weken. Hannes Wolf werd bedankt voor bewezen diensten en nadien bracht opvolger Jess Thorup de nodige rust in de ploeg. Hij trok na enkele weken echter bijzonder verrassend naar FC Kopenhagen en De Condé wist met John van den Brom snel een opvolger vast te leggen. Hij gaf tekst en uitleg bij de keuze voor de ex-coach van Anderlecht.


"Het was een speciale situatie en we hadden niet verwacht dat we hier nu al opnieuw zouden zitten om een trainer voor te stellen, maar we zijn zéér tevreden met John. Hij begon bij AGOVV en daar lanceerde hij Dries Mertens en werkte er ook met Nacer Chadli. Bij ADO haalde hij Europees voetbal en de beste resultaten in 35 jaar. Bij Vitesse kende hij ook een goede periode met Europees voetbal. Dan belandde hij bij Anderlecht, waar hij de titel en supercup won én de groepsfase van de Champions League behaalde. Nadien moest hij jammer genoeg vertrekken nadat hij toch nog verdienstelijk derde stond", opende hij de persconferentie.


Tweede keer, goede keer
De sportieve baas van Genk gaf ook aan waarom Thorup enkele weken geleden werd aangesteld en niet Van den Brom. "Het grote probleem was dat John op dat moment een club had en het was niet makkelijk om hem op dat moment weg te halen. Nu zat de timing wel goed en gaven we wat meer gas."

Bij de Limburgers gaat het zeer snel met de trainers. Philippe Clement, Felice Mazzu, Hannes Wolf en nu John van den Brom. De Condé beseft dat Genk nu nood heeft aan stabiliteit en heeft een ambitieus plan met de Nederlander. "We hebben een trackrecord van trainers om niet fier op te zijn, al vertrokken een aantal trainers zelf. Dus het lag niet enkel aan ons. Bij AZ heeft John vijf jaar zeer goed gepresteerd met bekerfinales, en Europees voetbal. Dat is toch een club waarmee we ons kunnen vergelijken. Hij wist bovendien heel wat jonge talenten uit de academie te laten doorbreken. Het is onze bedoeling om van hem alvast de langstzittende trainer van Genk maken."


De Condé zocht een bepaald profiel. "Met Thorup en Clement hadden we vooral zeer goede people managers, waarbij het klikte met de spelersgroep. We hebben daar deze keer meer naar gekeken en we hoorden uit de voetbalwereld dat dit één van de grote kwaliteiten is van John. Hij is echt een goede man. Enkele weken geleden spraken we met hem en hij liet een goede indruk achter. Media, spelers, bestuursleden etc. zijn altijd lovend over hem geweest als persoon."

In de voetsporen van succestrainers Been en Vergoossen

Bij Genk keken ze ook uit naar een Nederlandstalige trainer, waarmee ze in het verleden de grote successen vierden. "John is Nederlandstalig en daar ben ik toch wat meer over gaan nadenken. We haalden vier keer de titel en vier keer de beker met Aimé Anthuenis, Philippe Clement, Mario Been, Pierre Denier, Frank Vercauteren, Sef Vergoossen en Johan Boskamp. Allemaal warme mensen, met daarbij een goed people management, en die ook Nederlandstalig waren. We zijn ervan overtuigd dat John stabiliteit kan brengen en ons prijzen kan opleveren zoals die zeven genoemde trainers. Er is echter geen enkele garantie", besloot De Condé.

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Een goede keuze van De Condé?

Meest recent

‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

67
67
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

43
43
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

122
122
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

360
360
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

249
249
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

391
391
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

156
156
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

696
696
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

99
99
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

463
463
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

326
326
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

424
424
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

801
801
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

604
604
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

330
330
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

134
134
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

232
232
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

1025
1025
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

824
824
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

791
791
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

837
837
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

190
190
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

407
407
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

917
917
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1705
1705

Meer sportnieuws