De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom: "Is onze bedoeling"

door
De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom:

Sportief directeur Dimitri De Condé leverde al zeer goed werk bij Genk, maar kende toch moeilijke weken. Hannes Wolf werd bedankt voor bewezen diensten en nadien bracht opvolger Jess Thorup de nodige rust in de ploeg. Hij trok na enkele weken echter bijzonder verrassend naar FC Kopenhagen en De Condé wist met John van den Brom snel een opvolger vast te leggen. Hij gaf tekst en uitleg bij de keuze voor de ex-coach van Anderlecht.


"Het was een speciale situatie en we hadden niet verwacht dat we hier nu al opnieuw zouden zitten om een trainer voor te stellen, maar we zijn zéér tevreden met John. Hij begon bij AGOVV en daar lanceerde hij Dries Mertens en werkte er ook met Nacer Chadli. Bij ADO haalde hij Europees voetbal en de beste resultaten in 35 jaar. Bij Vitesse kende hij ook een goede periode met Europees voetbal. Dan belandde hij bij Anderlecht, waar hij de titel en supercup won én de groepsfase van de Champions League behaalde. Nadien moest hij jammer genoeg vertrekken nadat hij toch nog verdienstelijk derde stond", opende hij de persconferentie.


Tweede keer, goede keer
De sportieve baas van Genk gaf ook aan waarom Thorup enkele weken geleden werd aangesteld en niet Van den Brom. "Het grote probleem was dat John op dat moment een club had en het was niet makkelijk om hem op dat moment weg te halen. Nu zat de timing wel goed en gaven we wat meer gas."

Bij de Limburgers gaat het zeer snel met de trainers. Philippe Clement, Felice Mazzu, Hannes Wolf en nu John van den Brom. De Condé beseft dat Genk nu nood heeft aan stabiliteit en heeft een ambitieus plan met de Nederlander. "We hebben een trackrecord van trainers om niet fier op te zijn, al vertrokken een aantal trainers zelf. Dus het lag niet enkel aan ons. Bij AZ heeft John vijf jaar zeer goed gepresteerd met bekerfinales, en Europees voetbal. Dat is toch een club waarmee we ons kunnen vergelijken. Hij wist bovendien heel wat jonge talenten uit de academie te laten doorbreken. Het is onze bedoeling om van hem alvast de langstzittende trainer van Genk maken."


De Condé zocht een bepaald profiel. "Met Thorup en Clement hadden we vooral zeer goede people managers, waarbij het klikte met de spelersgroep. We hebben daar deze keer meer naar gekeken en we hoorden uit de voetbalwereld dat dit één van de grote kwaliteiten is van John. Hij is echt een goede man. Enkele weken geleden spraken we met hem en hij liet een goede indruk achter. Media, spelers, bestuursleden etc. zijn altijd lovend over hem geweest als persoon."

In de voetsporen van succestrainers Been en Vergoossen

Bij Genk keken ze ook uit naar een Nederlandstalige trainer, waarmee ze in het verleden de grote successen vierden. "John is Nederlandstalig en daar ben ik toch wat meer over gaan nadenken. We haalden vier keer de titel en vier keer de beker met Aimé Anthuenis, Philippe Clement, Mario Been, Pierre Denier, Frank Vercauteren, Sef Vergoossen en Johan Boskamp. Allemaal warme mensen, met daarbij een goed people management, en die ook Nederlandstalig waren. We zijn ervan overtuigd dat John stabiliteit kan brengen en ons prijzen kan opleveren zoals die zeven genoemde trainers. Er is echter geen enkele garantie", besloot De Condé.

Claudio Reulens in Genk

Een goede keuze van De Condé?

Meest recent

'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

7
7
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

7
7
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

8
8
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

98
98
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

102
102
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

52
52
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

122
122
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

108
108
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

112
112
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

211
211
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

281
281
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

111
111
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

346
346
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

286
286
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

146
146
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

240
240
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

421
421
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

265
265
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

274
274
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

414
414
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

513
513
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

333
333
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

118
118

Meer sportnieuws