De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom: "Is onze bedoeling"

door
De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom:

Sportief directeur Dimitri De Condé leverde al zeer goed werk bij Genk, maar kende toch moeilijke weken. Hannes Wolf werd bedankt voor bewezen diensten en nadien bracht opvolger Jess Thorup de nodige rust in de ploeg. Hij trok na enkele weken echter bijzonder verrassend naar FC Kopenhagen en De Condé wist met John van den Brom snel een opvolger vast te leggen. Hij gaf tekst en uitleg bij de keuze voor de ex-coach van Anderlecht.


"Het was een speciale situatie en we hadden niet verwacht dat we hier nu al opnieuw zouden zitten om een trainer voor te stellen, maar we zijn zéér tevreden met John. Hij begon bij AGOVV en daar lanceerde hij Dries Mertens en werkte er ook met Nacer Chadli. Bij ADO haalde hij Europees voetbal en de beste resultaten in 35 jaar. Bij Vitesse kende hij ook een goede periode met Europees voetbal. Dan belandde hij bij Anderlecht, waar hij de titel en supercup won én de groepsfase van de Champions League behaalde. Nadien moest hij jammer genoeg vertrekken nadat hij toch nog verdienstelijk derde stond", opende hij de persconferentie.


Tweede keer, goede keer
De sportieve baas van Genk gaf ook aan waarom Thorup enkele weken geleden werd aangesteld en niet Van den Brom. "Het grote probleem was dat John op dat moment een club had en het was niet makkelijk om hem op dat moment weg te halen. Nu zat de timing wel goed en gaven we wat meer gas."

Bij de Limburgers gaat het zeer snel met de trainers. Philippe Clement, Felice Mazzu, Hannes Wolf en nu John van den Brom. De Condé beseft dat Genk nu nood heeft aan stabiliteit en heeft een ambitieus plan met de Nederlander. "We hebben een trackrecord van trainers om niet fier op te zijn, al vertrokken een aantal trainers zelf. Dus het lag niet enkel aan ons. Bij AZ heeft John vijf jaar zeer goed gepresteerd met bekerfinales, en Europees voetbal. Dat is toch een club waarmee we ons kunnen vergelijken. Hij wist bovendien heel wat jonge talenten uit de academie te laten doorbreken. Het is onze bedoeling om van hem alvast de langstzittende trainer van Genk maken."


De Condé zocht een bepaald profiel. "Met Thorup en Clement hadden we vooral zeer goede people managers, waarbij het klikte met de spelersgroep. We hebben daar deze keer meer naar gekeken en we hoorden uit de voetbalwereld dat dit één van de grote kwaliteiten is van John. Hij is echt een goede man. Enkele weken geleden spraken we met hem en hij liet een goede indruk achter. Media, spelers, bestuursleden etc. zijn altijd lovend over hem geweest als persoon."

In de voetsporen van succestrainers Been en Vergoossen

Bij Genk keken ze ook uit naar een Nederlandstalige trainer, waarmee ze in het verleden de grote successen vierden. "John is Nederlandstalig en daar ben ik toch wat meer over gaan nadenken. We haalden vier keer de titel en vier keer de beker met Aimé Anthuenis, Philippe Clement, Mario Been, Pierre Denier, Frank Vercauteren, Sef Vergoossen en Johan Boskamp. Allemaal warme mensen, met daarbij een goed people management, en die ook Nederlandstalig waren. We zijn ervan overtuigd dat John stabiliteit kan brengen en ons prijzen kan opleveren zoals die zeven genoemde trainers. Er is echter geen enkele garantie", besloot De Condé.

Claudio Reulens in Genk

Een goede keuze van De Condé?

Meest recent

'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

2
2
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

6
6
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

93
93
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

190
190
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

476
476
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

43
43
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

15
15
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

87
87
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

90
90
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

529
529
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

311
311
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

359
359
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

149
149
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

397
397
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

254
254
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1097
1097
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

125
125
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

154
154
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

279
279
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

98
98
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

176
176
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

101
101
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

192
192
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

71
71
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

44
44

Meer sportnieuws