De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom: "Is onze bedoeling"

342
De Condé heeft ambitieus plan met Van den Brom:

Sportief directeur Dimitri De Condé leverde al zeer goed werk bij Genk, maar kende toch moeilijke weken. Hannes Wolf werd bedankt voor bewezen diensten en nadien bracht opvolger Jess Thorup de nodige rust in de ploeg. Hij trok na enkele weken echter bijzonder verrassend naar FC Kopenhagen en De Condé wist met John van den Brom snel een opvolger vast te leggen. Hij gaf tekst en uitleg bij de keuze voor de ex-coach van Anderlecht.


"Het was een speciale situatie en we hadden niet verwacht dat we hier nu al opnieuw zouden zitten om een trainer voor te stellen, maar we zijn zéér tevreden met John. Hij begon bij AGOVV en daar lanceerde hij Dries Mertens en werkte er ook met Nacer Chadli. Bij ADO haalde hij Europees voetbal en de beste resultaten in 35 jaar. Bij Vitesse kende hij ook een goede periode met Europees voetbal. Dan belandde hij bij Anderlecht, waar hij de titel en supercup won én de groepsfase van de Champions League behaalde. Nadien moest hij jammer genoeg vertrekken nadat hij toch nog verdienstelijk derde stond", opende hij de persconferentie.


Tweede keer, goede keer
De sportieve baas van Genk gaf ook aan waarom Thorup enkele weken geleden werd aangesteld en niet Van den Brom. "Het grote probleem was dat John op dat moment een club had en het was niet makkelijk om hem op dat moment weg te halen. Nu zat de timing wel goed en gaven we wat meer gas."

Bij de Limburgers gaat het zeer snel met de trainers. Philippe Clement, Felice Mazzu, Hannes Wolf en nu John van den Brom. De Condé beseft dat Genk nu nood heeft aan stabiliteit en heeft een ambitieus plan met de Nederlander. "We hebben een trackrecord van trainers om niet fier op te zijn, al vertrokken een aantal trainers zelf. Dus het lag niet enkel aan ons. Bij AZ heeft John vijf jaar zeer goed gepresteerd met bekerfinales, en Europees voetbal. Dat is toch een club waarmee we ons kunnen vergelijken. Hij wist bovendien heel wat jonge talenten uit de academie te laten doorbreken. Het is onze bedoeling om van hem alvast de langstzittende trainer van Genk maken."


De Condé zocht een bepaald profiel. "Met Thorup en Clement hadden we vooral zeer goede people managers, waarbij het klikte met de spelersgroep. We hebben daar deze keer meer naar gekeken en we hoorden uit de voetbalwereld dat dit één van de grote kwaliteiten is van John. Hij is echt een goede man. Enkele weken geleden spraken we met hem en hij liet een goede indruk achter. Media, spelers, bestuursleden etc. zijn altijd lovend over hem geweest als persoon."

In de voetsporen van succestrainers Been en Vergoossen

Bij Genk keken ze ook uit naar een Nederlandstalige trainer, waarmee ze in het verleden de grote successen vierden. "John is Nederlandstalig en daar ben ik toch wat meer over gaan nadenken. We haalden vier keer de titel en vier keer de beker met Aimé Anthuenis, Philippe Clement, Mario Been, Pierre Denier, Frank Vercauteren, Sef Vergoossen en Johan Boskamp. Allemaal warme mensen, met daarbij een goed people management, en die ook Nederlandstalig waren. We zijn ervan overtuigd dat John stabiliteit kan brengen en ons prijzen kan opleveren zoals die zeven genoemde trainers. Er is echter geen enkele garantie", besloot De Condé.

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

Een goede keuze van De Condé?

Meest recent

Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

2
2
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

9
9
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

150
150
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

65
65
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

288
288
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

97
97
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

123
123
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

162
162
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

98
98
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

385
385
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

136
136
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

50
50
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

643
643
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

250
250
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

395
395
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

424
424
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

617
617
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

192
192
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

112
112
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

262
262
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

506
506
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

902
902
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

832
832
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

1014
1014
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

831
831

Meer sportnieuws