'Titularis dwingt Club Brugge tot transferuitzondering'

door
'Titularis dwingt Club Brugge tot transferuitzondering'

Club Brugge staat sinds opnieuw mee aan de leiding van het klassement in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart boekte zondag op het veld van KV Oostende zijn eerste competitiezege sinds begin oktober en kwam zo weer op gelijke hoogte van Charleroi. Maar overtuigend was het spel van de titelverdediger zeker niet.


Uiteindelijk maakte Club pas het verschil in de slotminuten. KVO stond toen echter al met tien man op het veld na een rode kaart voor Jelle Bataille, bovendien waren het de invallers die wedstrijd deden kantelen. Bij de landskampioen bleven enkele spelers dan ook onder hun gewenste niveau. Vooral Emmanuel Dennis speelde andermaal een vrij matige wedstrijd. Zelfs zijn coach Philippe Clement toonde zich streng achteraf. "Ik vond Dennis vandaag niet overtuigend en ik had er meer van verwacht. Ik zal samen met hem een individuele analyse doen om verder te bouwen naar de volgende maanden toe", reageerde de trainer.

Het is niet de eerste mindere prestatie van Dennis, die nu toch al een tijdje achter zijn beste vorm zoekt en de foute keuzes blijft opstapelen. En zo bezorgt hij Club niet alleen een sportief, maar ook een transferdilemma. Met onder meer De Ketelaere, Badji en Lang, heeft Blauw-Zwart voldoende alternatieven om Dennis (een tijdje) naast de ploeg te zetten. Maar op die manier dreigt zijn transferwaarde helemaal te kelderen en het blijft nog steeds de bedoeling om hem voor de nodige miljoenen naar een grotere competitie te laten gaan.

Voorlopig lijkt Dennis dus nog niet afgeschreven te gaan worden, daarvoor heeft hij te veel talent en vertegenwoordigt hij een te groot kapitaal. Maar mogelijk moet Club wel een transferuitzondering maken. De voorbije jaren weigerde men immers systematisch om in de wintermercato grote uitgaande transfers te doen. Maar als straks in januari een acceptabel bod binnenkomt, lijkt men in Westkapelle toch niet te lang te gaan twijfelen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

Club moet Dennis in januari al laten gaan ...

Meest recent

'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

8
8
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

37
37
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

3
3
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

219
219
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

53
53
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

72
72
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

545
545
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

217
217
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

32
32
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

104
104
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

138
138
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

93
93
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1129
1129
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

279
279
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

741
741
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

214
214
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

66
66
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

200
200
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

392
392
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

144
144
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

374
374
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

121
121
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

304
304
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

126
126

Meer sportnieuws