'Koeman duwt peperdure Barça-spelers naar uitgang'

698
'Koeman duwt peperdure Barça-spelers naar uitgang'

De geluiden omtrent de financiële situatie van FC Barcelona klinken steeds zorgwekkender. De club werd bijzonder hard getroffen door de coronacrisis en zal drastisch moeten besparen. Zo niet, zou in januari zelfs het faillissement kunnen aangevraagd worden op Camp Nou.


Zo'n vaart zal het allicht niet lopen, maar het is duidelijk dat de situatie ernstig is. Het tijdelijke bestuur hoopt nu om een pak miljoenen te besparen op het loonbudget, wat voor de Catalanen nog steeds de grootste uitgavenpost is. De bedoeling is om een akkoord te vinden met de spelersgroep over een, al dan niet tijdelijke, salarisreductie. Maar het blijkt niet zo evident om tot een overeenkomst te komen, de deadline werd deze week alvast uitgesteld naar komende donderdag.

Daarnaast zal er echter ook geld moeten binnengehaald worden en daarvoor zou de club opnieuw een aantal spelers willen verkopen. Volgens Mundo Deportivo zouden Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Martin Braitwaithe en jeugdproduct Carles Alena in januari mogen/moeten beschikken. Het vijftal speelt geen hoofdrol in de sportieve plannen, bovendien zou hun vertrek opnieuw extra salarisbudget vrij maken.

UPDATE 13u22
Niet alleen de financiële situatie zou een rol spelen in het nakende vertrek van de vijf genoemde spelers. Volgens MD is immers ook coach Ronald Koeman niet tevreden over hun sportieve meerwaarde. De Nederlander zou zelfs van mening zijn dat deze voetballers Barça op dit moment 'gijzelen' met hun zware salaris. Al is dat ook de fout van de club zelf, want Barcelona betaalde liefst 191 miljoen euro voor de genoemde spelers. Vooral Dembélé was duur (130 miljoen euro) en de marktwaarde van de Fransman bedraagt nu nog maar een slordige 50 miljoen euro.

LEES OOK: Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

Dembélé heeft nooit voldoende kansen gekregen bij Barça ...

Meest recent

Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

13
13
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

22
22
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

41
41
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

30
30
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

20
20
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

50
50
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

186
186
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

29
29
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

43
43
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

20
20
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

103
103
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

193
193
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

65
65
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

180
180
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

943
943
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

170
170
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

948
948
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

155
155
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

134
134

Meer sportnieuws