'Koeman duwt peperdure Barça-spelers naar uitgang'

door
'Koeman duwt peperdure Barça-spelers naar uitgang'

De geluiden omtrent de financiële situatie van FC Barcelona klinken steeds zorgwekkender. De club werd bijzonder hard getroffen door de coronacrisis en zal drastisch moeten besparen. Zo niet, zou in januari zelfs het faillissement kunnen aangevraagd worden op Camp Nou.


Zo'n vaart zal het allicht niet lopen, maar het is duidelijk dat de situatie ernstig is. Het tijdelijke bestuur hoopt nu om een pak miljoenen te besparen op het loonbudget, wat voor de Catalanen nog steeds de grootste uitgavenpost is. De bedoeling is om een akkoord te vinden met de spelersgroep over een, al dan niet tijdelijke, salarisreductie. Maar het blijkt niet zo evident om tot een overeenkomst te komen, de deadline werd deze week alvast uitgesteld naar komende donderdag.

Daarnaast zal er echter ook geld moeten binnengehaald worden en daarvoor zou de club opnieuw een aantal spelers willen verkopen. Volgens Mundo Deportivo zouden Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Martin Braitwaithe en jeugdproduct Carles Alena in januari mogen/moeten beschikken. Het vijftal speelt geen hoofdrol in de sportieve plannen, bovendien zou hun vertrek opnieuw extra salarisbudget vrij maken.

UPDATE 13u22
Niet alleen de financiële situatie zou een rol spelen in het nakende vertrek van de vijf genoemde spelers. Volgens MD is immers ook coach Ronald Koeman niet tevreden over hun sportieve meerwaarde. De Nederlander zou zelfs van mening zijn dat deze voetballers Barça op dit moment 'gijzelen' met hun zware salaris. Al is dat ook de fout van de club zelf, want Barcelona betaalde liefst 191 miljoen euro voor de genoemde spelers. Vooral Dembélé was duur (130 miljoen euro) en de marktwaarde van de Fransman bedraagt nu nog maar een slordige 50 miljoen euro.

LEES OOK: Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Dembélé heeft nooit voldoende kansen gekregen bij Barça ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

88
88
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

28
28
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

62
62
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

19
19
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

85
85
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

171
171
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

59
59
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

130
130
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

253
253
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

496
496
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

379
379
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1306
1306
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

696
696
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

181
181
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

347
347

Meer sportnieuws