'Koeman duwt peperdure Barça-spelers naar uitgang'

door
'Koeman duwt peperdure Barça-spelers naar uitgang'

De geluiden omtrent de financiële situatie van FC Barcelona klinken steeds zorgwekkender. De club werd bijzonder hard getroffen door de coronacrisis en zal drastisch moeten besparen. Zo niet, zou in januari zelfs het faillissement kunnen aangevraagd worden op Camp Nou.


Zo'n vaart zal het allicht niet lopen, maar het is duidelijk dat de situatie ernstig is. Het tijdelijke bestuur hoopt nu om een pak miljoenen te besparen op het loonbudget, wat voor de Catalanen nog steeds de grootste uitgavenpost is. De bedoeling is om een akkoord te vinden met de spelersgroep over een, al dan niet tijdelijke, salarisreductie. Maar het blijkt niet zo evident om tot een overeenkomst te komen, de deadline werd deze week alvast uitgesteld naar komende donderdag.

Daarnaast zal er echter ook geld moeten binnengehaald worden en daarvoor zou de club opnieuw een aantal spelers willen verkopen. Volgens Mundo Deportivo zouden Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Martin Braitwaithe en jeugdproduct Carles Alena in januari mogen/moeten beschikken. Het vijftal speelt geen hoofdrol in de sportieve plannen, bovendien zou hun vertrek opnieuw extra salarisbudget vrij maken.

UPDATE 13u22
Niet alleen de financiële situatie zou een rol spelen in het nakende vertrek van de vijf genoemde spelers. Volgens MD is immers ook coach Ronald Koeman niet tevreden over hun sportieve meerwaarde. De Nederlander zou zelfs van mening zijn dat deze voetballers Barça op dit moment 'gijzelen' met hun zware salaris. Al is dat ook de fout van de club zelf, want Barcelona betaalde liefst 191 miljoen euro voor de genoemde spelers. Vooral Dembélé was duur (130 miljoen euro) en de marktwaarde van de Fransman bedraagt nu nog maar een slordige 50 miljoen euro.

LEES OOK: Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

Dembélé heeft nooit voldoende kansen gekregen bij Barça ...

Meest recent

Garcia negeert Genk: "Als je dat bij Club Brugge doet..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

29
29
Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

123
123
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

15
15
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

53
53
Kater in Qatar: De Cat & co blazen aftocht op WK U17

Op het WK U17 in Qatar kregen onze jonge landgenoten met Europees kampioen Portugal in de zestiende ...

168
168
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

245
245
'Renard haalt gram: woekerwinst wenkt voor Anderlecht'

Dankzij de knappe zege tegen Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed gevoel de interlandbreak ...

174
174
'Club Brugge verlegt grenzen: transfer van 50 miljoen?'

Club Brugge bouwde het afgelopen decennium een internationale reputatie op als kweekvijver van ...

137
137
Kazachse bondscoach doet krankzinnige uitspraak over Doku

De Rode Duivels zijn donderdagavond al aangekomen in Astana, waar ze zaterdag hun ticket voor het WK ...

164
164
Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Anderlecht zet sinds de komst van Olivier Renard als sportief directeur zwaar in op de komst van ...

78
78
'Club zet zich schrap: Inter heeft plan met Stankovic'

Club Brugge realiseerde in de zomer een nieuwe recordtransfer met de verkoop van Ardon Jashari aan ...

188
188
'Toptransfer voor Godts: prijskaartje bekend'

Ajax beleeft een moeilijke periode en zette onlangs nog trainer John Heitinga op straat. In die ...

57
57
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

219
219
Baro wrijft zich in handen: jaarrekening AA Gent bekend

Bij AA Gent sloegen ze in de zomer van 2023 een nieuwe weg in. Het tijdperk van Ivan De Witte en ...

126
126
'Lukaku duwt gaspedaal in: comeback vroeger dan verwacht?'

Zoek dezer dagen niet naar Belgen bij Napoli, want Antonio Conte kan voorlopig niet rekenen op zijn ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer De Cat, Club breekt weer record'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

290
290
'Code rood in Anderlecht: De Cat nu al onhoudbaar'

Op amper 17-jarige leeftijd beleeft Nathan De Cat al zijn seizoen van de doorbraak bij RSC ...

161
161
'Club Brugge heeft opvolger Ordonez reeds te pakken'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

286
286
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

179
179
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

517
517
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

429
429
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

69
69
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

214
214
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

83
83
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

82
82

Meer sportnieuws